2006 Fortis Kupasi BJK'in

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Savas Macun wrote:Diyecegim odur ki FB'nin buyume stratejisi hic kimsenin isine gelmiyor.Bu yuzden kendilerini buyuk goruyorlar, kural tanimazlar, buyuklugu hazmedemiyorlar gibi laflar bana ucuz ve populist geliyor.
Her ne pahasina buyumek ile elindeki imkanlar olcusunde buyumek arasinda fark var. ABD de her ne pahasina buyumek ugruna etrafina dehset sacmaya devam ediyor ama herkesin bunu saygiyla karsilamasini beklemiyoruz. Mafya da boyle mesela. Adamlar cok hizli buyuyebiliyorlar belli ortamlar olustugu zaman ama kimse oh ne guzel yapiyorlar demiyor.

Simdilerde FB'nin "buyume stratejisi" iyiden iyiye netlik kazaniyor. Begenmeyenler de populistlik penceresinden kiskanclikla anirsinlar ve kendi hallerine yansinlar demek ki!

Hadi bakalim yakinda AY'yi basbakanlik koltugunda gormek surpriz olmayacak. Berlusconi'yi transfer bahanesiyle arayip, tiyo filan mi aldi acaba!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: Insallah dogru degildir...

Post by Mehmet Gorgen »

Yigit Kavurmacioglu wrote:Butun iyi niyetimle soyluyorum insallah bu haber dogru degildir.

http://www.e-kolay.net/fanatik/futbol/f ... rID=380554

Selamlar
YK
haber doğru olsa ne olacak?

Hakemler yemek yerken bjk yönetiicleri ve taraftarları o restorana geldi diye yemeği bırakaıp kaçacak mı?

veya aynı uçakla geri döneceklerini havaalanında gördüğünde siz giidn ben yarın mı geri döneceğim desin.

Bunlar ucuz provakatörler.
Önemli olan hakemin bjk'lı bir yönetiicyle falan yaptığı telefon görüşmesinin dökümü var mı?

Baksana Jucentus genel direktörü MOGGİ hakem atayan adamlarla telefonda nasıl görüşmüş.Aklıma nedense Aziz Yıldırım gelmedi değil.Bütün kör hakemler bu sene fener maçlarına verilince aklıma Moggi-Aziz Yıldırım benzetmesi geldi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bence o haberde asıl dikkat edilmesi gereken kısım Aziz Yıldırımın yediği halttır ama kimsenin umurunda değil! Orhan Akın ceza olmasına neden olayda tekmelediği kapı hakem kapısı değilmiydi? Kapı tekmelemek suç, içeri girip saydırmak serbest mi? Gerçekten iyi niyetliyseniz şuna bir cevap verinde görelim! Neden görmezden geliyorsunuz? O kadar laf ediyorsunuz, AY'ın bunu yapması yanlıştır cezalandırılmalıdır diyemiyorsunuz!
Yigit Kavurmacioglu wrote:Butun iyi niyetimle soyluyorum insallah bu haber dogru degildir.

Selamlar
YK
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Resmi sitenin fenerin bayan basketbol takımının şampiyonluğunuda kutlamasını bekliyoruz, değilmi?

:lol:
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Selamlar
YK
İmza yok, fotoğraf yok, belge yok, şahit yok...

-Mış'lı, -miş'li ifadeler gırla...

Fanatik, "Aynı mekanda yemişler" diye yazmış; Fener tandanslı medyacılığın kalesi Milliyet Spor "Aynı masada..." diye evirip çevirip takla attırmış habere. Sanki önceden randavulaşıp, gelip yanyana kolkola oturup şike konuşmuşlar!..

Beşiktaş'ın hakederek söke söke kazandığı kupaya "mundar" damgası yapıştırmak için dört koldan çalışıyor Aziz'in neferleri.

Passat medyası iş başında.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mantik soyle. En cok parayi biz harcadik,
medya bizde, stad bizde, yildizlar bizde,
askeri, mafyasi, bürokrasisi bizde.
O zaman sampiyonluk ve kupa bizim hakkimiz.
Lig bir formalite. Zaten kendimizi herseyiyle endeksledigimiz GS'yi 2 defa yendik.
Olmayincada sanki parayi veripte hizmet alamamis musteri
psikolojisi.
Yok oyle yagma, cik er meydanina. Vestelden 5 yemeyeceksin,
Kayseriyerezil olmayacaksin, vs...
Maclar sahada oynaniyor,
orada esitsin, ne kadar cok puan toplarsan sampiyon olursun.
Bu kadar basit.

1-)Bu yil 15 kadar haksiz puan(hakem hatasi) FB'ye yazildi.
En son sikayet edecek takim FB.
Ozellikle Sekip Mosturoglunun(yeni yonetime diyet olarak alindi) ve Davut Dislinin yedigi haltlari
bir bakmak lazim.

2-)BJK kupayi istedi ve aldi. Oyle sonuca etki edecek bariz
bir tek yanli yönetimde görmedim.
Ofsayttan gol mu olmus? Hayir
Bariz gol ofsayt diye verilmemis mi? Hayir
Elle gol mu atilmis? Hayir
Penalti mi verilmemis veya haksiz penalti mi verilmis? Hayir
Yanlis kartlarmi cikmis? Hayir
Aurelionun bu tip kontratagi kesen faullerinden dolayi
onceki maclarda kart gormuyordu. Burada gordu.
Olay sadece bu.
Eger hata arayacaksaniz, kotu baraj kuran Volkanda,
topu kaptiran Tuncayda(hindilerden yorgun dustu tabii),
adam kaciran Deniz, yanlis tertip baslayan Daumda arayin.

3-)Seromoniye cikmamak terbiyesizliktir ve spor etigiyle bagdasmaz.
Oraya kadar gelmissin , mucadele etmissin,
bunada katilacaksin. AMa arkanda Buyukanıt Pasa, Tayyip Erdogan,
Sedat Peker olursa, hicbir etik kural dinlemeyecek pervasizlikta olursun tabii. Kabahat AY' ve avanesinde degil, onlarin bu hareketlerine kayitsiz sartsiz destek verenlerde.

4-) Simdi tu kaka dediginiz Demirlek,
ilk yarida size haksiz puanlar kazandiran,
Umit Ozat 3 kisilik favori hakem listesinde olan,
GS maci oncesi FB'liler tarafindan ''yasasin Saracoglunda
baski altina aliriz? '' diyerek
en cok istenen hakem degil miydi?

5-) Sevgili Savas , FB buyuyor ama sagliksiz ve
yanlis buyuyor. (Disecenomics of scale)
Turk futboluna zararli buyuyor, kendine zararli buyuyor.
Ici bos buyuyor.
Gecen yil 10-15 milyon dolar civari acik,
bu yil ise 38 milyon dolar acik var.
Passat medyasi yazamiyor tabii.
Buyuk stadinizin yillik net geliri 10-15 milyon USD arasi.
formadanda tas catlasa 1-2 milyon dolar.
41 milyon dolar sadece futbol takimina maas +bonservise giden para.
Ve bu parayi harcamak zorunda cunku bu tuketim cilginligi
beklentisini yarattilar. Bundan sonra harcanmazsa , kiyamet kopar.
Ve hala 18 miyon dolar butceli ve 150 milyon dolar borclu GS ile ayni puandasiniz(ilk yaridaki haksiz puanlarla),
BJK'yede kupayi kaptirdiniz.
Üstelik isin yarisini tek basina Alex yapiyor. 1 adama baglisiniz.
Bunun nesini kiskanalim?
AY ve alacaklilar, halka acilmadan gelen parayla
paralarini geri aldilar.
Ve giderken kendi tabiriyla kucaga bir bomba birakipta gidecek.
Kiskanilacak birsey varmi?
NO ADNANS, NO CRY !!
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Selamlar
YK

Buyuk Fenerbahce'nin Avrupa'da ve Turkiye'de onunu kesenler bunun hesabini verecekler. Allah affeder, kul yutmaz buyuk Fenerbahce taraftari affetmeeeeeeeeeeezzzzzzzzzzzzz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yigit ayip etmi$. Burada FB hakaret eden olmadigi halde ve BJK kazanmasini istiyorsunuz diye hakemi filan burada GS'lilara $ikayet ederken ortaya gerdek merdek getirmi$. Olmami$. kendi de gorup ozur dilemi$.
Neden FB du$manligi var sorusuna cevap cok basit. Sen BJK'a it de, GS'lilara kufur et arkasinda baba hindi bindi indi edebiyati yap arkasindan neden BJK kupayi alinca bu kadar memnun oldunuz de. Eee ortada bu kadar nefret tohumu ekersen bunlari da biceceksin demektir. Ortada AY buyuk bir karaktersizlik ornegi var. Anama kufur ediyorlar ben stadimda bunun onune gectim derken olanlar kar$isinda sessiz kalip ne yapayim diye bunlari yapanlari koru. Kendine musluman olunca bunun sonuclarina katlanacak FB'liler. Hic $ikayetci olmasinlar. Durup dururken nefret ekenleri gormemezlikten gelip haksizlik kendi lehinde olunca biyik altindan gulup olur boyle $eyler diye mazaret bul arkasindan sana olunca Yalanci $aban gibi yangin var diye bagir. Gulerler adama sonra.

Biraz daha dikkat etmek lazim bu i$lere. Taraftarlik hissiati ile ortaya cikan $ey samimiyetsizlik oluyor. Takim tutmak ile dogru yanli$i ayirtmek icin ozen gostermek gerekiyor. FB yonetiminin tuttugu yol bu ise bunun arkasinda iseniz sonuclarina da katlanacaksiniz. Hotle zotle nefretle kimse bir $ey elde edemedi. Onlarda bunu ke$fedecekler bir gun. ortaligi gerip her turlu hakaretin sunturlusunu yapip ondan sonra anama kufur ediyorlar mazaretini one surdukce kar$ilarinda 17 takim oyuncularini ve yoneticilerini ve de taraftarlarini bulacaklar. Sinir harbi ba$latip arkasindan mazlum ayagina yatmakla kimseyi kandiramiyor FB yonetimi. Yaki$mi4 mi son FB ynetiminin bulteni. Hakemler elle atilan golu sayinca ses yok ama hakem Okan'a sari kart gostermedi diye yangin var tarafgir federasyon diye debelen.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri May 05, 2006 4:51 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Cengiz Akgun wrote:Yigit ayip etmi$. Burada FB hakaret eden olmadigi halde ve BJK kazanmasini istiyorsunuz diye hakemi filan burada GS'lilara $ikayet ederken ortaya gerdek merdek getirmi$. Olmami$. kendi de gorup ozur dilemi$.
Cengiz,

Eger sen de benim o "gerdek" lafini ne uzerine yazdigimi anlamiyorsan , konusacak bir sey yok. Evet ben ozur diledim , yazmamam gerekirdi "gerdek" lafini ama o lafi durup dururken yazdigimi soyluyorsaniz YAZIK.

Fanatik gazetesinin haberine yapilan bazi yorumlar da "TEMIZ LIG" isteyenlerin bazilarinin temizlikten ne anladigini cok iyi ortaya koyuyor.

Selamlar
YK
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Savas Macun wrote: Diyecegim odur ki FB'nin buyume stratejisi hic kimsenin isine gelmiyor. Ve yine diyecegim ki Turkiye'nin, Avrupa'nin ve Dunya'nin en buyuk takimi buyuk Fenerbahce'dir. Ve yine diyecegim ki 2000 yilinda UEFA ve Super Kupayi kazanan da buyuk Fenerbace'dir. Zira siz namaglup bu kupalari aldiniz biz de sizi o sene yenen tek takimdik, $sip$ak Aristo mantigimi ve iliskilerin transitif olma ozelligini kullanarak bu sonuca vardim.

Selamlar
Savas
Bumudur? Budur! :)
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Birakin bu tartismalari beyler bayanlar gercekten cigeri bes para etmez, spordan bi haber baskan ve yoneticileri savunmak icin harcadiginiz zamana yazik. Antik Yunan'da sporun ne icin yapildigina ve sporun geldigi hale bakin. Yahu kardesim basari bu kadar mi onemli? Bu kadar mi onemli ey sayin Aziz Yildirim ve Turk Spor Kamuoyu? Ikincilik bu kadar mi kucumsenecek sey? Maglubiyet neden bu kadar rahatsiz eder? Spora yukledigimiz anlam bu mu?

Yabanci bir ulkeyi ayran budalasi gibi ovmek istemem. Ama Isvec'te pek cok voleybol turnuvasina katildim. Yenilen takimin kac defa yenen takimi mac bitimi alkisladigini ve elini sIkTigini gordum ve hayran kaldim. Emege biraz saygi, lutfen saygi! Hayatta basari ve guc hersey mi? Modern dunyanin bize dayattigi bazi kriterler bu kadar mi onemli? Kavramlarin gercek anlami, ozu bu kadar mi bos? Iste bu sistemin turettigi insanlar ve onlarin yonetimindeki spor. TUH yaziklar olsun ama en basta spor medyasina. Kendi doyumsuzluklarimizi spora kusuyoruz bence. Hepimiz bu hataya dusuyoruz. Sahada ama oyle ama boyle akitilan emek var. Hakemler hata yapmis. Bizler yapmiyormuyuz, hakem hatalarini dunyada en cok tartisan ulke futbolda yerlerde surunuyor. Tesaduf mu?
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kerem Tezic wrote:

Selamlar
YK

Buyuk Fenerbahce'nin Avrupa'da ve Turkiye'de onunu kesenler bunun hesabini verecekler. Allah affeder, kul yutmaz buyuk Fenerbahce taraftari affetmeeeeeeeeeeezzzzzzzzzzzzz.
Gercekten inanilmaz :) Fanatik gazetesinin ne kadar uydurma haber yaptigi bir yana, haberde sadece ayni bina icinde yemek yendiginden bahsediliyor. Ne var bunda anlamadim. Isteyen istedigi yerde yer. Bir de bunu "skandal!" basligiyla vermezler mi?
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote:
Kerem Tezic wrote:

Selamlar
YK

Gercekten inanilmaz :) Fanatik gazetesinin ne kadar uydurma haber yaptigi bir yana, haberde sadece ayni bina icinde yemek yendiginden bahsediliyor. Ne var bunda anlamadim. Isteyen istedigi yerde yer. Bir de bunu "skandal!" basligiyla vermezler mi?
Ben inanmiyorum bu habere aslinda.Ancak eger ayni masada yemek yenmisse o zaman iskillenirim.Malum hakemlerimiz mactan sonra konusurken bile tir tir titrerken bu garip kacar.Hele ki Izmir'de onca restoran varken olmasi o kadar masum degil.Dedigim gibi inanilmasi cok guc eger yapilmissa da aptal kere aptalliktir.
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote:
Ben inanmiyorum bu habere aslinda.Ancak eger ayni masada yemek yenmisse o zaman iskillenirim.Malum hakemlerimiz mactan sonra konusurken bile tir tir titrerken bu garip kacar.Hele ki Izmir'de onca restoran varken olmasi o kadar masum degil.Dedigim gibi inanilmasi cok guc eger yapilmissa da aptal kere aptalliktir.
Ayni masada yedilerse ben de suphelenirim. Ama oyle bir ifade de yok haberde.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote:
Savas Macun wrote:
Ayni masada yedilerse ben de suphelenirim. Ama oyle bir ifade de yok haberde.

http://www.milliyet.com.tr/2006/05/05/son/sonspo08.asp

Boyle yaziyor valla ama carptirilmis olabilir.Bunlar malum.
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Post Reply