2006 Fortis Kupasi BJK'in

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

GS yenmis gibi sevindim, sagolsun bizim komsular. Hindi bini tezahuratini kacirdigim icin uzuntuluyum. Yuregimin yaglari eridi adeta :) Bu futbol fukaralarina cooookkk guzel ders vermisler. Ah Gerets ah sunlari sen kahraman yaptin TR liginin belkide en kotu takimindan dort yedirttin.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Bu maç teknik-taktik olarak ancak şöyle yorumlanabilir:

Bir baba hindi... Heeyy Allah!

Tuncay'a bindi... Heeyy Allah!

Tuncay'dan indi... Heyy Allah!

Aziz'e bindi... Heeyy Allah!

Aziz'den indi... Heeyy Allah!

Fener'e bindi... Heeyy Allah!

İmza: Beşiktaş tribünleri...

* * *

17 Nisan 2005 FB-BJK (3-4) ve 24 Mart 2006 GS-FB (3-2) maçlarında inceden inceden çaldığı düdüksel nağmelerle maçı Fener lehine yontmeye çalışmasıyla adından söz ettiren, hafızalara kazınan Bülent Demirlek'e...

Yıllardır bütün Türk futbol camiasını titizlikle karşısına alan, herkes hakkında atıp tutmaktan geri kalmayan, Ali Şen'in temelini attığı "Fener antipatisi"ni el yordamıyla yükseklere çıkartan Aziz Bey'e...

Selvi boylum al yanaklım, mahallemizin kuşbazı Tuncay'a...

Sezonun dörtte üçlük kısmında hakem itelemesiyle yarışta kalan, buna rağmen aleyhine yapılan tek hakem hatasında "Ulusoy istifa!" diye ortalığı birbirine katan Fener camiasına...

Göstere göstere kapak olsun!

Havalarının sönmesi açısından bu sille çok önemliydi... Gönül isterdi ki Kadıköy'den biz zaferle ayrılıp ilk darbeyi vursaydık. Olmadı...

Kardeş kulüp(!) Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'nı son kaldırışının 23. sene-i devriyesinin bir yıl daha kutlanacak olması vatana millete hayırlı uğurlu olsun!

Beşiktaş pası attı, K.Erciyes devamını getirmezse hatrım kalır :) .

İki takımı da yaşattıkları heyecandan ötürü tebrik ederim.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kupa hayirli ugurlu olsun. Gökhan'lar ve Bobo'yu begendim, biraz da Koray'i.
Tumer de fena degildi ama cok uyusuk bir yapiya sahip, cabuk oyundan
kopuyor. GS Inönu de ne yapar derseniz FB macinda gibi oynarsa nal toplar.
BJK kupa finalinde oldugu gibi GS'i forecheck ederse GS'in isi bir hayli
zorlasir, husrana ugrayabilir...

FB arkadaslar fazla civitmasinlar. BJK FB'ye ters geliyor, FB de GS'a,
hatayi baska yerde aramayin...macin ilk 45 dakikasinda ne yaptilar...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deniz Selman wrote:Cengiz Akgun'e bir soru:

New Jersey kadar felaket bir yerde yasamanin dogal olarak yarattigi bir negativligi olacak, kabul, ama bu negativlik Galatasaray'la ilgili her konuya nasil bu kadar yansar?? New Jersey'de yasayan bir Fenerli bulup forum'a davet etsek belki "fair and balanced" hale gelir bu olay... :)

Ankaraspor'u yenemeyiz Fener'i yenen bizi ezer Gerets rezalet herkes'i gonderelim ne diye seyrediyoruz bu rezil takim...

(Yanlis anlasilmasin standart Philly/NJ espirisi olarak soyluyorum bunu, ama bu kadar negatif bakmak saglikli degil sanki...)

Deniz

ABD geleli pek bir sene olmami4ti daha. Brooklyn'e yerle$tikten sonra orada tani$tigim arkada$larla (benden buyuklerdi) okulun guz donemini beklerken yazin epeyce bol vaktim oluyordu. Bir gun kom$u sayilan Hoca lakapli Terzi bir amca icin (oyle ya 22-23 ya$imdaydim o ise 50'sine merdiven dayami4ti) Philedelphia'ya gitme durumu olu4tu. Adam manhattan'da terzi idi. Philedelphia'da askeri uniforma yapilan bir yerde iyi bir i$ oldugunu duymu$tu. Ingilizcesi iyi degil ustelite bir bacagi sakatti. Onun arkada$i olan bana da okul i4inde yardimci olanlardan bir arkada$la teklifini kabul edip Hoca'nin arabasi ile Philedelphia'ya gittik. Yer Philedelphia'nun sala$ endustri yerlerinin bir kenarinda idi. New York'un Harlemini andiran bir hali vardi. Arabadan inmeye korktuk. Hoca yuruyun kuzum benim bu nursuz ve ruhsuz yerde altin verseler cali$acak halim yok hem de Manhattan gibi bir yerde i4im varken diye arabadan inmek istemedi. Yahu Hoca buraya kadar geldik hem bak randevu'de almi$sin adama ayip olur cikip bir gorelim diye israrla arabadan indirdik. Terzi atolyesinde Borlu Hoca yanimizda goru$mesini yapti. Arada Ama ve Fakat kelimeleri suslu interview'sunda i4i kabul etmedi. Ondan beri Pheledelphia' civarindan gecerken hele ayni NJ gibi Interstate 95'dan gorunen goruntusu ile Hoca'ni "Nursuz ve Ugursuz yer" diye haykiri$i kulaklarimda cinlar.

Negatiflige gelince. Gorunen koy kilavuz istemiyor. Alelem yenip kupayi aliyor bizim adamlar 4 yiyorlar. Evet FB $ampiyonlugu du$unup bastirmadi diyenleriniz var. O mac ba$ka bu mac ba$ka idi diyenler de vardir. Hatice'ye degil neticeye bakmak lazim. Bir berberlik ciksa idi o kadikoy'deki macta bende pozitif olurdum bugun.

NJ ise NJ Turn Pike'dan Elizabeth/Bayone gibi Rafinerilerin verdigi rezil gorunumune ragmen 50 eyalet icinde "Garden State" diye bilinir. Hele millerce boyunca kumsallarindan az buz Philedelphia'li ile New York'lu yazlik tutarak yararlanmaz degil.

Ben Ankaraspor'u yenemeyiz den cok TS'nun FB'yi yenecek gucte oldugu pozitif teze kar$i cikmi$tim. Az daha yeniyordu diye kendinizi kandirabilirsiniz. Ayni $ekilde Erciyes bileniyor Denizli can havli ile saldiracak tezlerine fazlasiyla iyimser buldugum gibi.

Bu arada BJK tekrar tebrik edelim. Hic olmazsa bir kupalari oldu boyle surundukleri bir sezonda bile 2006 Lig $ampiyonunu yenerek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Ne macti be.. FBye de helal olsun, son 2 haftadir ust uste oynadiklari takimlara bakarsak yine de iyi mucadele ettiler.
Cengiz Akgun wrote:BJK olusu kadar bir takim cikaramadi Gerets. Kina yaksin futbolcular oynamadi derken. Biz de derdimize mum.
Cengiz Hocam, bence kazin ayagi pek de oyle degil. Tolga yukarda, helal olsun filan demis ama, ilk yari FB, hic de oyle 23 yillik ozlem pesinde filan gibi oynamadi. Bizim macta boyle nerdeyseki gozlerindeki damarlarindan nabzini olcebilecegin Tuncay filan, hic de maci ciddiye alarak oynamadilar (Bkz. Sekil 1-a: Frikik golunde barajdaki laubaligi. 2-a: 2. gol oncesi, hakemin devam ettirdigi pozisyonda, defansi 3'e 2 yakalamisken, yattigi yerde kalmasi). Yani, demeye calistigim, bizim kaybettigimiz (ve TS'a karsi oynayan) FB ile, bu FB (en azindan ilk yari icin) ayni takimlar degildi.

Ikinci yari bile aslinda, bence o kadar iyi degillerdi ama, BJK hem cok geriye yaslanip, hem de kaptiklari topu degerlendirmede etkisiz kalip, kontra sanslarini da cok ucuz harcayinca, maca ortak olabildiler.

Pek etkin katilanlari yok ama, varsa okuyani, BJK'lilere tebrikler (burasi ciddi). Cumartesi gecelerine, hatta pazar sabahina kadar kutlarlar umarim kupalarini! :twisted:
Özgür
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Fenerbahçe teknik kadrosu ve futbolcuları maçtan sonra tekrar sahaya gelip ikincilik madalyalarını almaya tenezzül etmemişler. Bir şeye mi tavır aldılar acep? :)

Canları yanınca "Herkes Fener'e karşı!" diye yakınıyorlar ama görmek/anlamak istemedikleri şey -ve işin gerçeği- şu: Fener herkese karşı!

* * *

Bu da işin espirisi :lol: :lol: :lol: :

http://i63.photobucket.com/albums/h150/Erawe/sonlar.jpg
Savas Macun

Post by Savas Macun »

FB ilk yari ruh gibiydi, mesela TS macinda 1-0 yenilgi zor donerdi ama o fizik guc kuvvet vardi, ancak acikca ilk yari bitince FB fizik olarak bitik geldi ve macin 2-2 gelmesine mucize olarak bakiyordum ki ikinci yarida kuru gurultu bir baski 2-2 yetti.BJK'in ligdeki yeri dogruymus, ben 2. kez seyrediyorum ki transferlerden sonrla ilk kez.Bobo cok abartilmis, PSV nasil Ronaldoyu bulduysa BJK da Boboyu buldu denildi mactan once ki alakasi yok.

BJK bu sene FB'den puan alan herkes gibi onde basarak yapti dogruyu, taa ki 2-0 gecene kadar sonra geriye gomulup 2 gol yedi, yoksa devam etse ayni sekilde mac uzamazdi bence.

BJK'i kutluyorum.

Final'de galip gelen 1.5M (ytl veya usd tam bilmiyorum) kaybedende 750k aliyor diye biliyorum.

Yigit, cikip yeneceksin, senin kotu oynamaya hakkin yok, her gun en iyi olmak zorundasin.Kotu oldugun gun sana direnc gostermeyecek bir rakip bulamazsin hic bir zaman.Gucluysen eger elinde insiyatif olan cigeri olmayan adamlarin eline vermezsin kaderini, kendin belirlersin, yoksa varliklari senin varligindan dogmus zihniyetlerin, senin kanindan beslenen parazitlerie isyan etmek civamaktan oteye gecmez.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç esnasından hakemin bir kararını beğenmeyen Aziz Yıldırım, Haluk Ulusoya serzenişte bulunuyor. Mehmet Ali Şahinde diyorki: "Ne alakası var?"
Ulusoyla Bakan arasındaki gerilime güvenerek, Bakanın yanında, Ulusoyun gıyabında salladı galiba kıro!
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Savas Macun wrote: Yigit, cikip yeneceksin, senin kotu oynamaya hakkin yok, her gun en iyi olmak zorundasin.Kotu oldugun gun sana direnc gostermeyecek bir rakip bulamazsin hic bir zaman.Gucluysen eger elinde insiyatif olan cigeri olmayan adamlarin eline vermezsin kaderini, kendin belirlersin, yoksa varliklari senin varligindan dogmus zihniyetlerin, senin kanindan beslenen parazitlerie isyan etmek civamaktan oteye gecmez.

Selamlar
Savas
Savas,

Yukarda yazdiklarina tamamen katiliyorum ve hic bir sekilde isyan filan da etmiyorum.

Sadece gorduklerimi yazdim yukarida, F.Bahce kotu oynadi ama o kotu oyununa ragmen yine de yenilmiyordu yani F.Bahce'nin olusu bile az daha yetiyordu 17'lere.

Hakem hatasina pek laf etmem, yanlis penalti verilir, ofsayt kacirilir olabilir bunlar oyun icinde var. Bugunku hakem hata filan yapmadi, sadece "gorevini" yapti. En basit ornegi Okan faul yapiyor, sari karti var, top F.Bahce'de kaliyor ama oyun kesiliyor ama sari kart yine de cepte kaliyor daha bir suru var takdir haklari hep "tutarli". Mazeret filan aramiyorum , ilk defa yenilip kupa kaybetmiyoruz, son defa da olmayacak ama gordugumu de soylerim.

Tekrar kutlu olsun 17'lere

Selamlar
YK
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Yigit Kavurmacioglu wrote:Tekrar kutlu olsun 17'lere
:lol: :lol: :lol:
Last edited by Can Baysan on Thu May 04, 2006 1:59 am, edited 1 time in total.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Yigit Kavurmacioglu wrote:
Savas Macun wrote: Yigit, cikip yeneceksin, senin kotu oynamaya hakkin yok, her gun en iyi olmak zorundasin.Kotu oldugun gun sana direnc gostermeyecek bir rakip bulamazsin hic bir zaman.Gucluysen eger elinde insiyatif olan cigeri olmayan adamlarin eline vermezsin kaderini, kendin belirlersin, yoksa varliklari senin varligindan dogmus zihniyetlerin, senin kanindan beslenen parazitlerie isyan etmek civamaktan oteye gecmez.

Selamlar
Savas
Savas,

Yukarda yazdiklarina tamamen katiliyorum ve hic bir sekilde isyan filan da etmiyorum.

Sadece gorduklerimi yazdim yukarida, F.Bahce kotu oynadi ama o kotu oyununa ragmen yine de yenilmiyordu yani F.Bahce'nin olusu bile az daha yetiyordu 17'lere.

Hakem hatasina pek laf etmem, yanlis penalti verilir, ofsayt kacirilir olabilir bunlar oyun icinde var. Bugunku hakem hata filan yapmadi, sadece "gorevini" yapti. En basit ornegi Okan faul yapiyor, sari karti var, top F.Bahce'de kaliyor ama oyun kesiliyor ama sari kart yine de cepte kaliyor daha bir suru var takdir haklari hep "tutarli". Mazeret filan aramiyorum , ilk defa yenilip kupa kaybetmiyoruz, son defa da olmayacak ama gordugumu de soylerim.

Selamlar
YK

O sari cikti canim cepten de geri girdi hemen farketmedin herhalde.Ben orda koptum zaten :lol:
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yahu elle gol attınızda vermedi mi :)
Bu ne kuyruk acısıdır!
Aurelio maç 2-1'ken arkadan indirdi adamı, ama kart falan görmedi! Sen gördün mü o pozisyonu? Görmedin dimi? Görsen söylerdin! Çünkü sen gördüğünü söylersin, bizde sana inanırız!
17'lere falan kutlu olsun, saçma olmuş! Türk milletine kutlu olsun demek lazım!

Yigit Kavurmacioglu wrote: Mazeret filan aramiyorum , ilk defa yenilip kupa kaybetmiyoruz, son defa da olmayacak ama gordugumu de soylerim.

Selamlar
YK
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Görkem KIRGIZ wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote:hebele gübele kem küm şebelek..
işler lehinize giderken sefasını sürmeyi biliyorsanız eğer, şimdi susmayı da bilmelisiniz.
Anahtar cümle bu işte.

Anelka'nın eline "Profesyonelliğin gereği" dediler, Nobre'nin birçok maçta çim zemine bodoslama atlayışlarına "Futbolda olur bunlar. Hem akıllı futbolcu bunları yapmalı..." diye kılıf uydurdular. "Hakem de insandır, hata yapar..." bile deyip, yetmezmişçesine "Hakemler bilerek lehimize hata yapıyor. FB karşıtı kamuoyu oluşturmak için!.." diye zırvalayacak kadar küçüldüler.

Aradan üç ay geçti, FB tribünlerinde "Ulusoy istifa" sesleri...

Kadayıfın kaymaklısını yerken işler tıkırındaydı, gel gör ki şimdi hakemler az hata yapmaya başlayınca "Ekmeğimizi çalıyorlar" oldu takkelerinin düşüp kelin görünmesinin mazereti...

Bugünkü hakem iyi yönetmiş kötü yönetmiş umurumda değil.

Hatta bir öngörüde bulunayım: FB-K.Erciyes maçında hakem Fener'i açık seçik doğrayabilir... Bir ihtimal ki öyle olacak (Subjektif bir görüştür bu).

Ama zerre kadar umurumda olmaz!

Alt tarafı hakem hatalarının yoksayıldığı puan tablosundan hareketle çoktan şampiyonluğunu ilan etmesi gereken bir takım, çoktan hakettiği fakat geç teslim edilmiş "hakkına" kavuşur....

Öbür takım yandaşları da Ali Rıza Demircan'ın kitaplarına yönelmekte bulurlar çareyi... Öyle ya; hep Zekeriya Beyaz'la da bir yere kadar!

(Cümleyi eksik yazmışım. Düzelttiğim yerin rengini koyulaştırdım.)
Last edited by Can Baysan on Thu May 04, 2006 2:50 am, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerbahçe'yi tebrik eden Başkan Demirören, “Hak eden kazandı, biz kazandık. Seneye bugünkü gibi kalbiyle mücadele eden bir Beşiktaş olacak. Bu kupayı Haluk Ulusoy'un hastanede yatan babasına götüreceğime söz vermiştim. Ona götüreceğim.”

Yıldırım Demirören son zamanlarda pek kendinde değil galiba! Tuhaf laflar, tuhaf davranışlar...! Federasyonla kan bağları var ama senelerdirde ağlar dururlar... :)
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Ismail Gezer wrote:Fenerbahçe'yi tebrik eden Başkan Demirören, “Hak eden kazandı, biz kazandık. Seneye bugünkü gibi kalbiyle mücadele eden bir Beşiktaş olacak. Bu kupayı Haluk Ulusoy'un hastanede yatan babasına götüreceğime söz vermiştim. Ona götüreceğim.”

Yıldırım Demirören son zamanlarda pek kendinde değil galiba! Tuhaf laflar, tuhaf davranışlar...! Federasyonla kan bağları var ama senelerdirde ağlar dururlar... :)
Öyle deme. Hep ittifak yapıyor bunlar zavvallım Fenerime karşı... Federasyon, GS, BJK, 17'lerin geri kalan 15'i... :lol:
Ama "Kuvayı milliye takımı(!)" bunun da altından kalkar!.. :lol:
Post Reply