Zidane Futbolculuğuna Son Noktayı Koyuyor

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Can Baysan

Zidane Futbolculuğuna Son Noktayı Koyuyor

Post by Can Baysan »

Fransa Milli Takımı ve Real madrid'in yıldız futbolcusu Zinedine Zidane bu yaz Almanya'da düzenlenecek 2006 Dünya Kupası'nın ardından futbolu bırakacağını açıkladı.. (Ajansspor'dan alıntıdır)

.::KARARIN SEBEBİ::.

33 yaşındaki tecrübeli yıldız Fransız televizyonu Canal+'a konuştu.. "Dünya Kupası'nın ardından oynamayı bırakacağım.." diyen Futbolun Harry Potter'ı sözlerine şöyle devam etti: "Vücudumu dinlemek zorundayım, bir yıl daha bu yükü taşıyacak durumda değilim.. Biliyorum duyduğunuzda biraz garibinize gidecek; ligin bitmesine 2 hafta ve Dünya Kupası'nın başlamasına 50 gün kala bu kararımı açıklıyorum ama Madrid'e geri döndüğümde "Tamam benden bu kadar, kendinize bir oyuncu bulun" diyemem.. Her şeyin bir zamanı olduğunu düşünüyorum ve bu kararı açıklamanın da zamanı geldi.."

Zidane son yıllarda Real Madrid'in beklentilere cevap verememesinin de kararında payı olduğunu gizlemedi: "İki yıl oldu ve hiç bir amacımıza ulaşamadık ve yeni sezon daha başladığında işlere sıfırdan başlayabilecek durumda değilim.."

.::SON KARAR::.

Zidane ulusal formayı bıraktığını açıkladıktan sonra Ağustus 2005'de Les Bleus'un Dünya Kupası finallerine kalabilmesine yardımcı olmak amacıyla yeniden Fransa Milli Takımı formasını taşımaya başlamıştı ancak bu sefer böyle ya da buna benze bir durumun söz konusu olmadığını belirten yıldız futbolcu: "Kararımı herkese duyurmaktaki amacım oynayacağım son Dünya Kupası'nda tamamen Fransa'ya konsantre olabilmek.. Bu son mücadelem olacak ve bu mücadeleyi verirken bir de geleceğim hakkında bir sürü soruyla karşılaşmak istemiyorum.. Yani ortada bir soru işareti yok.. Dünya Kupası bittiği anda benim de profesyonel futbol hayatım tamamen bitmiş olacak.. Ama sonrasında bir yerlerde amatör oynayabilirim.. Profesyonel bir şekilde noktayı koymanın zamanı geldi.."

.::FUTBOL'UN GURURU::.

2004'de UEFA'nın yaptığı Golden Jubilee oylamasında Geçmiş 50 Yılın En İyi Futbolcusu seçilen Zidane tam 3 kez FIFA Dünya'da Yılın Futbolcusu ödülüne layık görüldü.. 1998'de Avrupa'da Yılın Futbolcusu seçilerek Ballon D'Or ödülünü kaldıran Zizou aynı sene Paris'deki Dünya Kupası finalinde Brezilya'ya kaydettiği 2 golle Fransa'nın Dünya Kupası'nı kaldırmasını sağladı.. 2000'de Fransa ile Avrupa Şampiyonu olan Zidane 2002 Şampiyonlar Ligi finalinde ise Bayer 04 Leverkusen'e kaydettiği muhteşem golle kupayı kaldırdı.. Juventus ile İtalya'da 2 kez Scudetto yaşayan Zidane aynı başarıyı bir kez de Real Madrid ile La Liga'da gösterdi ve bir kez de 1996'da Süper Kupa kaldırdı..
Liseli vardı ya ah o liseli...
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Canaydın olmayan ağırlığını koysa ya da ortağı Fresco devreye girse, GS'a gelmeye ikna edilse, ikinci bir Hagi olur mu? Acaba?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Osman Kiciman wrote:Canaydın olmayan ağırlığını koysa ya da ortağı Fresco devreye girse, GS'a gelmeye ikna edilse, ikinci bir Hagi olur mu? Acaba?
Niye olmasın..
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Zidane wrote:Dünya Kupası bittiği anda benim de profesyonel futbol hayatım tamamen bitmiş olacak.. Ama sonrasında bir yerlerde amatör oynayabilirim.. Profesyonel bir şekilde noktayı koymanın zamanı geldi
Mehmet Gorgen wrote:
Osman Kiciman wrote:Canaydın olmayan ağırlığını koysa ya da ortağı Fresco devreye girse, GS'a gelmeye ikna edilse, ikinci bir Hagi olur mu? Acaba?
Niye olmasın..
Bizim takimda futbolculugun, amator oynamaktan cok farki yok, para filan alinmiyor aylarca nasil olsa diyorsunuz herhalde!?! :D

(Ajansspor'un kaynagi da (ben de Ozan'dan almis oldum), uefa.com imis sanirim: "Zidane reveals retirement plans")

EDIT: FIFA'nin Worldcup sayfalarinda da varmis benzer haber tabii ki: Zidane to retire after finals swansong
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Müslüman heralde! Böyük sevaba girersin, gel Allah rızası için densin belki iman gücüyle oynar :lol:
Post Reply