31. Hafta: FB-GS 4-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Fatih Mutlu wrote:... evet, ota boka bu derece tahrik olunur olunmaz bunun tartismasi bir yana, o fener tribunundeki insanlari polise boylesine saldirtan, hatta kendi aralarinda kavgaya tutusturan baska seyler vardir muhakkak. hadi bize aktarilan itibariyle olaylarin soyle gelistigini varsayalim:

bu anonsa tahrik olan fener tribunleri koltuklari kirip atmaya basladilar. sonra polis bunlara dalinca arbede cikti.

bana pek tatminkar gelmiyor bu. cunku zaten pek cok macta daha once de yasanan sey koltuk kirma. polis boyle durumlarda yalinkilic dalmiyor tribunlere. burada muhakkak baska seyler olmali. mesela benim aklima takilan bir goruntu var. polis, uzerinde kahverengi mont olan bir adami tribundeki arbededen ayirmis. adam yedigi darbelerden et-kemik yiginina donmus, ayakta duramiyor. polisler olaydan ayirmislar, sahaya yatirmislar adami. adamin montunun altinda, kirmizili-beyazli bir giysi var. forma mi gomlek mi anlayamadim. acaba o fener tribunune girmis bir manisali olabilir mi diye aklima takiliyor.

bunlar benim olayin perde arkasiyla ilgili kuskularim tabi. kuskularimda hakli da olabilirim haksiz da. ama bir anonsun bu kadar taraftari taraftarla, taraftari polisle kavgaya dusurecegi benim aklima yatmiyor pek.
Basindan sonuna dinleyemedigim icin, "soyle soyleydi" diye, kesin ifadelerle soyleyemiyorum, ama, Star'daki Telegol programina telefona katilan birisinin olayi anlatis sekli (benim maalesef tam dikkat dinleyemedigim sirada anladigim kadariyla), soyleydi:
- Anonslar yapiliyor
- FB tribunlerinden bir kisim taraftar, koltuklari kirmaya basliyor tepki olarak.
- Bir baska kisim taraftar, "Onumuz GS maci, ceza aldiracak birseyler yapmayin, sakin olun" gibisinden uyariyor koltuk kiranlari.
- Bunun uzerine, "vay sen ne karisiyorsun, vay sen koltuk kiramazsin" diye herhalde, bu taraftarlar birbirine giriyor (Manisalilar degil, FB'liler birbiriyle kavga ediyor gibi yansitti yani).
- Polis bu kavgayi ayirmak icin tribune daliyor...
Ve ondan sonrasinda da, kiyamet kopuyor...

(Bu anons konusunda da, LigTV ve de eger o sunacaksa, Melih Efendi (veya meslektasi), bu haftasonu ne derece hassas davranacaklar acaba, hayli merak ediyorum)

Hoscakalin,
Özgür
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Cengiz Akgun wrote: Ben Kerem'in verdigi linkten izledim. Sonrada basinda okuduklarima gore konu$uyorum. Melih $endil denen avanak FB ile ile alay edilen anons diyor. Agzindan tek bir kufur edildi ya da edilmek istendi lafi duymadim ben. Sadece Dunya'nin hicbir yerinde bu $ekilde anons yapilmaz diyor sanki dunyadan haberi varmi$ gibi salak. Amerikada futbol ve beyzbol stadlari, basket ve hokey arenalarinda muzikle beraber 'We will we will rock you" diye calarlar herkes bir agizdan soyler. Amerikada pilav pi$iren hanimlarda "rock" ile ayni Turkiyedeklerin "lay lay lom" ile ne denildigini bilirler o ses bense$mesi olayi ile. Bilmem anlatabildim mi? Kimseyi gordun mu bu derece tahrik olup onu bunu dovmeye kalkacak. Reggie Miller Knicks'in mabedi denen Madison Square Garden'da son 8 saniyede 5 sayi atarak $ampiyonluga gidecek bir takimin onunu kestikten sonra seyirciye ve kameraya donup elleri ile bogazini sikip "nasil boguldunuz" dedi. New York gibi 70 bucuk ulkenin kari$ip bir kap yemek oldugu yerde bile kimsenin sahaya atladigini gordun mu Reggie'ye bir araba sopa cekmek icin. Bunlarda insan be. Ayni Dunyada ya$iyoruz. Yeter artik bu capulcunun arkasina gecip bunlara hak vererek gelecegimizi karartmalarina kulp bulunmasi.

Hiyar olmak kolay degil elbette. Eline her mikrofonu alan TV'nin ba$inda. Manisa da bir susak bulmu$ animasyon (bu da sunturlu sozcuktur turkceye giren) yaptiracak. Bunlar animasyon degil animalsiyon. Ha ararsan boyle tahrik olacak $eyler cok bulursun Fatih. Yeter ki ara.
Cengiz Abi,

tum bu olaylarin sadece o anonsun olusturdugu tahrikten ciktigina inanmadigimi soyledim zaten. hadi ondan cikmis olsa bile, bunu tasvip etmem mumkun degil zaten. zaten hayatta anlayamamisimdir ota-boka tahrik olmayi. ama bu gene de o animaltorun dangalakligini hafifletmiyor. statlarda kufure son verelim diye tum yetkililer -ama samimi ama degil- bas bas bagirirken, stadda yetkili bir kisinin boyle bir tezahurata onculuk etmesi kabul edilebilir degil.

su iki noktayi da unutmayalim: acikcasi "we will we will rock you" tezahuratinin o anlama geldigini bilmiyordum. neyse mevzuya gelelim, birinci nokta, amerika'da orada burada yapiliyor diye birsey dogru olmak zorunda degil. eger hakikaten o "rock you" o anlama geliyorsa, bu "laylay fenerbahce"den daha da kotu. ama benim acimdan, ikisini de tasvip edecek hicbir gerekce yok elimde.

ikinci nokta da su ki; amerika'daki spor, rekabet, taraftarlik, fanatizm gibi kavramlari turkiyedekilere kiyaslamanin mumkunati yok. texas'in en azili rekabeti texas a&m - ut@austin maclarinda bile misafir takim ogrencileri, onbinlerce evsahibi takim universitesi ogrencileri arasinda tisortleri, bayraklariyla kampus icinde dolasabiliyorlar, tek olay ciktigina bile sahit olmadim 6 yildir. 76ers@spurs basket macinda, allen iverson formali bir delikanli spurs taraftarlari arasinda maci izliyordu tek basina, ve her turlu tezahuratini yapiyor, bagiriyor cagiriyordu. tek bir kisi cikip da bisey demedi cocuga. turkiyede ise malesef bir kalecinin penalti atisi sirasinda atan oyuncuyu yaniltmak icin yaptigi 'bu tarafa at" isareti okuzlugunun altinda bile buzagi ariyor insanlar ciddi ciddi.
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote: En bilinen ornegi meshur Rodney King olayidir. Polis'in gorevi gelene gidene girismek degildir, sucsuzlara zarar gelmeden suclulara mudahale etmektir.
Bu forumda da "En Tarafsiz Taraftar Egri Bodik" (eski Firt dergisi mudavimleri hatirlar :) )Hincal Uluc pirinizin isim babaligini yaptigi Fenerli Medya tabiri kullanildi bir cok kereler ama herhalde Telegol'un muthis bir zamanlamayla bir haftadir reklamini yaptigi ve sonra aniden ortadan kaybolan "Sikeci Antrenor Dosyasi" ni nasil Fenerli Medyaya bagliyacaginizi cok merak ediyorum. Bu ulkede biraz adalet olsa o program yapimcisindan cok buyuk hesap sorulur ama nerde.

....
YK
Rodney King polise el kaldirmami$ti. Ama polis bunu iddia ederek tutuklanmaya $iddet ile kar$i koydu diye copladiklarini soylemi$ ama sonradan ele gecen video'dan olayin alakasi olmadigi gorulmu$tu. Ortada polise el kaldiran bir guruh var ve bir polis memurunu dovmeye ba$liyorlar. Hadi Almanyada kalkin bir polis memurnu dovmeye kalkin bakin ne yapiyorlar Almanlar size. Amerikada boyle olsun bak bakalim ne oluyor ve kurunun yaninda ne ya$ta yaniyor. Ondan sonra git istedigin kadar ben sucsuzdum bana sucsuz vurdular de. Amerikada Vietnam zamaninda University of Wisconson'da ogrenci olaylarinda olanlar ve Kent universitesinde ustune ate$ acilan ve oldurulen ogrenciler var. Bak bakalim bu olaya kari$an polisin hangisi hangi sucla sonradan yargilanmi$ ya da tazminat odemi$ ya da gorevden el cektirilmi$. Kanunun gectigi yerde amme hizmeti goren polise el kaldirtmazlar. Kaldiran oldu mu da boyle guruh halinde hadi bakalim bu muydu yoksa $u mu idi diye olay aninda ayirt etmezler. Bok yoluna gittigin ile kalirsin. Benim soyledigim budur. Degilse sucsuz insanin caninin yanmasini onayladigimdan degil. Orada polisin yerinde kim olsa arkada$i ya da arkada$larinin canini tehlikede gordugunde o $ekilde olaya giri$ir. Dunyanin medeni denilen bir cok yerinde de durum bu.

Ikincisi olaya sebeb diye ortaya atilan ortada kesinlikle kufur ve hakaret olmadan anons ise pes birader. Sadece yendikleri FB'ye $ampiyon olmazsin denilmi$. Ne var bunda gozu donup kuduracak. Bu senin icin de kendini kaybedip ortaligi kasip kavurmak icin sebeb ise acikca soyleki bileyim. Ben ne soyleyecegimi bilemiyorum. Tahrik konusunda artik bu hayvanlara hayvan demesini ogrenin derim ben size once. Yenmek kadar yenilmesinide ogrenecek bu mahluklar. Rengi takimi ne olursa olsun. Bak mini etek giyeni gorunce de ayi demek beni istiyor diyerek tahrik olup kadinin kizin irzina geciyor. Artik hangi devirde ya$iyoruz birader. Ne varmi$ FB $ampiyon olmazsin demekte. Daha neler. Birakin bin bir turlu emsal gosterip Ankara kayseri macini filan olayi yum$atmak icin. Mac bitmi$ FB'liler "olmazsin $ampiyon" diyerek rakiblerini ugurlamayi hakaret sayip orada Denizli taraftarina giri$ip sonra ayirmaya cali$an polisi dovmu$. Eee artik polis fena giri$ti kadini kisragi ayirmali idi demenin alemi yok.

Bu arada Kerem'in astigi yazinin sahibini sen de taniyorsun. Bu kuduran a$agilik mahluku Omuz'dan bildigini biliyorum. Bak ne guzel alenen yazmi$ ve yiyecegi bokun yarisi aklinda yok bu Cumartesi gunu. Kendisine yahu ne yapiyorsun arkada$ diyebilecek kac ki$i var. Sen diyebildin mi mesela? Yoksa o da bu tahrik olanlardan mi diyorsun.

Ha bir de hala bu Aziz Yildirim derdindesiniz? Neresi hakli bu adamin. Yaptiklari ortada. Olmu$ anama kufur ediliyor diye bir aglamadigi kaldigi halde FB-BJK basket macinda BJK ba$kanina kufur yagarken ne$e ile etrafina gulucuk dagitip takimini ve taraftarini alki$ladigini gormediniz mi Sava$'la. Yoksa ben bu sene biz olamadik o zaman GS $ampiyon olsun istiyorum dedi diye hak etti diyenlerden misiniz? Ben bu lafi etmesi ona yaki$mi$ ya da yaki$mami$ tarti$masinda degilim. Madem kufur edilmez ayip oluyor diyorsun arkasinda duracan. Nana gibi kivirip ben kar$i ciktim yaptirmiyorum dersen basket salonu gibi Saracoglunun 10 da biri bir yerde pur ne$e gulerek olayadan duydugu memnuniyeti yansitir isen adama kufur ederler hix itiraz etmesin. Kendine olunca aglasin zirlasin ama el atinda yaptirip ya da yapanlara arka ciksin. Yok oyle yagma. Yalanci $abandan farki kalmadi. Hala bu adam karakter sahibi e haklidir filan diyebiliyorsunuz ben ona yaniyorum.

Daha once de acikladim, bu yasanan olaylari Rodney King olayi ile bire bir karsilastirmiyorum, onu sadece polisin yaptigi davranislarin sonucunda "polistir yapar" diye sonuclanmadigini ornek icin vermistim. O zaman daha baska ornekte vereyim 2 sene evvelki NY'da Republican party kongresi sirasinda protesto edenleri polis goz altina aldi ve kongre bitene kadar tuttular, simdi ACLu tarafindan hem o polisler hem de N belediyesi dava altinda. Bir baska ornek, NJ'de polis fazla guc kullandi diye ki olen drug dealer cikti, polis isten atildi, NJ eyaleti tazminat odedi. Yetmediyse daha on tane daha yazarim. Ayrica AIHM'den Turkiye aleyhine verilen tazminat kararlarina bir bakiverin, ne olmus oralarda.

Simdi bana polis'e saldiri oldu onlarda saldiranlari dovdu mavali atmayin yemem. Turkiye'de bir cok maca gittim, polisin davranisini cok iyi bilirim. Daha en yeni ornek bir hafta evvel elinde biletiyle maca girememis seyirciyi copladi, polisimiz arkadaslar.

Ayrica, o kalabalik icinde polisten dayak yiyen eli kolu kirilan tanidiklarim var, kadin cocuk var. Polis'in gorevi olayi kontrol altina almaktir, onune gelene cop atmak degildir, olmamalidir. Ayrica, maca giden sozune guvendigim arkadaslardan aldigim bilgiye gore burada iddia edilen gibi polis dovuldukten sonra coplama degil, polis copladiktan sonra polise girisen adamlar olmus. Hic bir sekilde polise vurmayi mazur gormuyorum ama polisin de ayirim yapmadan onune gelip vurmasini kusura bakmayin hos goremem. Wisconsin ve Kent state olaylarinda polis ceza gormemis olabilir ama bugun Amerika'da o tip mudahaleyi savunan ancak ve ancak Irkci partileri bulabilirsin.

Ha bu arada yapilan anonsa verilen asiri tepkiyi onaylamiyorum ama "kufur ve hakaret olmayan anons ", insaf birader, gerci patenti bana ait degil ama, madem oyle :

" Lay Lay Lom Cengiz Akgun , olamazsiniz Sampiyon"

Buyur burdan yak o zaman.

Selamlar

YK
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Savas Macun wrote:yeri geldiginde sen Emre Asik'i takima alanin eli kirilsin diyorsun sinirinden o da futbolcusunu tartaklamay kalkan ozel guvenlik gorevlisine kafani kopartirim diyor, $eklen arada ne fark allahaskina?
Savaş Bey,

Başkanından yöneticisine kadar cemil cümle FB Yönetim Kurulu mensubunun yazılı ve görsel medyaya, federasyona, MHK'ya, Tahkim'e ve rakip kulüplere olan bakış açısı nedir diye düşündünüz mü?

Sezon başından beri hakem hatalarıyla onlarca puan cebellezi ederken, "Hakemdir, hata yapar" kalıbı içine sığınıp; Nobre'nin ve Alex'in kendini birer kez yere atışının penaltıyla ödüllendirilmediği Malatya maçından sonra "Hakemler FB'ye önyargıyla bakmaya başladı!" şeklinde bir demeç... Açıkça "Hakkımızı yiyor bu hakemler!" demeye getiriyor lafı. Ne sebepten diyor bu lafı? Takımı lehine haksız penaltı verilmediği için. O maçta Alex'in ve Nobre'nin yere yuvarlanışlarının -en basit deyimle- kandırmacadan ibaret olduğunu kendisi de biliyor olmalı; çünkü bildiğim kadarıyla Protokol Tribünü'nde önlerindeki ekrandan pozisyonun tekrarını izlemiş olmalı. Peki neden bu tarz bir demeçle ortalığı karıştırıyor? Maksat belli: Çamur at, hedef göster izi kalsın!

Basın mensubuna "Gelirsem oraya tokatlarım, kameranı kırarım!" gibisinden salyalar atarak korku salan, yayıncı kuruluşun kameralarının koridorlarda çekim/röportaj yapma hakkını gaspeden, hatta işi daha ileriye götürüp Lig TV muhabirine ana avrat küfürler eden -sıkıyorsa Şampiyonlar Ligi'nde de yapsın bu ahlaksızlığı- bir zihniyetten sözediyoruz...

GS aleyhine takındığı tutum -körün gözüne parmak sokarcasına- ayan beyan ortada olan (GS'li futbolculara yağdırılan komik ötesi cezalardaki standardın onda biri öbür takım oyuncularına gelince uygulanmadı!) Disiplin ve Tahkim kurullarını, Deniz Barış'a layık görülen yaptırımın haklılığına ya da haksızlığına kafa yormaksızın, verildiği dakikanın hesabını tutup "Hakkımızı yiyorlar, oyunlar oynuyorlar!" edebiyatı yapmaları, alışılagelmiş Fenerbahçe kurnazlığından başka bir şey değildir. Şampiyonlar Ligi'nde doğru dürüst maç kazanamamış kulübün başkanının "E aslında biz başarılı olacaktık da, yabancı kısıtlaması bize mani oluyor" diye yakınmasına halk dilinde "mugalata" derler; yani "demagoji". "Avrupa'da başarılı olmamızı özellikle istemiyorlar" lafının muhasebesini ise varın siz yapın!..

Önüne çıkan her fırsatta "Başka kulüpler futbolcusuna para ödeyemezken, bankalar kredi vermek için bizim kapımızda bekliyor... Şu anda Federasyon'un değişmesine gerek görmüyorum (Ekim 2005)!.. Bazen ben bile acıyorum onlara... İstersek Havuz'u bozarız!.. Rakip taraftarı ben adam ederim!.." gibi düzeni yok sayıcı, rakiplerini küçümseyici, aşağılayıcı cümleler sarfeden; "İTaat et" koreografilerine, koltuklara bırakılan dışkılara, rakip seyirciye fırlatılan kırık cam ve fayans parçalarına, ana avrat küfürlere ve yabancı cisim sağanaklarına, galiz küfür içeren anonslara çanak tutan kişiler, neden her stadta kendilerine ve ailelerine sövüldüklerinin yanıtını kendilerinde aramalılardır.

Bir yanda en sıkı eleştirilerine maruz kaldığı isimleriin bile samimiyetle elini sıkan, yanağından öpen bir başkan; öte yanda kulüpiçi muhaliflerin kökünü kazıyan, kelle koparan, en ufak eleştiriye dahi tahammülü olmayan bir diğer başkan... Devletin polisine haddini aşacak hakaretler yağdıran, mağrur olmasına rağmen mağdur rolüne yatan, meydandaki bütün cepheleri ele geçirmesine rağmen "Hakkımızı yiyorlar!" edebiyatı yapan başkanlar, FB'nin neden Tükiye'nin en sevilmeyen kulübü olduğu sorusunun cevabıdır.

Uzun lafın kısası: Aziz Yıldırım'ın savunulacak tafarı yoktur.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Yigit Kavurmacioglu wrote: Ha bu arada yapilan anonsa verilen asiri tepkiyi onaylamiyorum ama "kufur ve hakaret olmayan anons ", insaf birader, gerci patenti bana ait degil ama, madem oyle :

Selamlar

YK
Vay sen Cengiz abime nasil boyle laf edersin. Kime kufur ediyosun, kiminle dalga geciyosun ulan!! Hem sen bizim kim oldugumuzu biliyor musun? Seni Istiklal caddesi civarinda gorursem hayatini karartirim, bin pisman olursun billah...

Adminlerden ricam bu adami forumdan atmalari. Burasi aslan yuvasi. Sen git kendi kafesine bakem. Dur ya ben de adminim o zaman simdi seni forumdan atayim da aklin basina gelsin...

Ozan Ersoy
cimbom.org staff member
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ayıp! Fenerlilerin sitesinde yazı yazıyor olsanız, burdaki insanlardan gördüğünüz saygıyı göremezdiniz! Bari buna layık olun!
Yigit Kavurmacioglu wrote:

Selamlar

YK
Can Baysan

Post by Can Baysan »

İsmail Bey,

Yiğit Bey, tezini güçlendirmek amacıyla bir espiri yapmış, Ozan Ağabey de espiriye espiriyle karşılık vermiş, Aziz Yıldırım taklidi yapmış. Bence olay sizin sandığınız gibi değil. :wink:
Liseli vardı ya ah o liseli...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Valla bana komik gelmedi :)
Ayrıca Ozan Ersoyun ilk postunda "Adminlerden ricam bu adami forumdan atmalari. Burasi aslan yuvasi. Sen git kendi kafesine bakem. Dur ya ben de adminim o zaman simdi.." kısmı yoktu diye hatırlıyorum, garip bir gerilim hissetim, maydonoz oldum.

Can Baysan wrote:İsmail Bey,

Yiğit Bey, tezini güçlendirmek amacıyla bir espiri yapmış, Ozan Ağabey de espiriye espiriyle karşılık vermiş, Aziz Yıldırım taklidi yapmış. Bence olay sizin sandığınız gibi değil. :wink:
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Ismail Gezer wrote:Ayıp! Fenerlilerin sitesinde yazı yazıyor olsanız, burdaki insanlardan gördüğünüz saygıyı göremezdiniz! Bari buna layık olun!

Selamlar

YK
Ismail Bey,

Benim yaptigim tabii ki bir espri idi zaten Can arkadasimiz da belirtmis, Cengiz bey ile eski hukukumuzdan dolayi bilhassa benim zaten onun hakkinda birakin oyle bir seyi ciddi bir sekilde soylemeyi , aklimdan bile gecirmeyecegim bilinir.

Selamlar
YK

Not: Antu forumunda yazilan postu okumadigim icin (bizim sirketten Antu'ya girilmiyor) yorum yapamadim, anladigim kadari ile kotu ve katilip ve savunacagimi hic sanmiyorum bilginize
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tamam özür dilerim..
Adnan Polat demişki: "Fenerbahçe seyircisinin, Galatasaraylı futbolcu, taraftar ve yöneticilere iyi bir evsahipliği örneği sergileyeceğini düşünüyorum"
Esprinin kralını Adnan yapmış bence :)
Ismail Gezer wrote:Ayıp! Fenerlilerin sitesinde yazı yazıyor olsanız, burdaki insanlardan gördüğünüz saygıyı göremezdiniz! Bari buna layık olun!

Selamlar

YK
Ismail Bey,

Benim yaptigim tabii ki bir espri idi zaten Can arkadasimiz da belirtmis, Cengiz bey ile eski hukukumuzdan dolayi bilhassa benim zaten onun hakkinda birakin oyle bir seyi ciddi bir sekilde soylemeyi , aklimdan bile gecirmeyecegim bilinir.

Selamlar
YK

Not: Antu forumunda yazilan postu okumadigim icin (bizim sirketten Antu'ya girilmiyor) yorum yapamadim, anladigim kadari ile kotu ve katilip ve savunacagimi hic sanmiyorum bilginize
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Can Baysan wrote:
Savas Macun wrote:yeri geldiginde sen Emre Asik'i takima alanin eli kirilsin diyorsun sinirinden o da futbolcusunu tartaklamay kalkan ozel guvenlik gorevlisine kafani kopartirim diyor, $eklen arada ne fark allahaskina?
Savaş Bey,

Başkanından yöneticisine kadar cemil cümle FB Yönetim Kurulu mensubunun yazılı ve görsel medyaya, federasyona, MHK'ya, Tahkim'e ve rakip kulüplere olan bakış açısı nedir diye düşündünüz mü?

Sezon başından beri hakem hatalarıyla onlarca puan cebellezi ederken, "Hakemdir, hata yapar" kalıbı içine sığınıp; Nobre'nin ve Alex'in kendini birer kez yere atışının penaltıyla ödüllendirilmediği Malatya maçından sonra "Hakemler FB'ye önyargıyla bakmaya başladı!" şeklinde bir demeç... Açıkça "Hakkımızı yiyor bu hakemler!" demeye getiriyor lafı. Ne sebepten diyor bu lafı? Takımı lehine haksız penaltı verilmediği için. O maçta Alex'in ve Nobre'nin yere yuvarlanışlarının -en basit deyimle- kandırmacadan ibaret olduğunu kendisi de biliyor olmalı; çünkü bildiğim kadarıyla Protokol Tribünü'nde önlerindeki ekrandan pozisyonun tekrarını izlemiş olmalı. Peki neden bu tarz bir demeçle ortalığı karıştırıyor? Maksat belli: Çamur at, hedef göster izi kalsın!

Basın mensubuna "Gelirsem oraya tokatlarım, kameranı kırarım!" gibisinden salyalar atarak korku salan, yayıncı kuruluşun kameralarının koridorlarda çekim/röportaj yapma hakkını gaspeden, hatta işi daha ileriye götürüp Lig TV muhabirine ana avrat küfürler eden -sıkıyorsa Şampiyonlar Ligi'nde de yapsın bu ahlaksızlığı- bir zihniyetten sözediyoruz...

GS aleyhine takındığı tutum -körün gözüne parmak sokarcasına- ayan beyan ortada olan (GS'li futbolculara yağdırılan komik ötesi cezalardaki standardın onda biri öbür takım oyuncularına gelince uygulanmadı!) Disiplin ve Tahkim kurullarını, Deniz Barış'a layık görülen yaptırımın haklılığına ya da haksızlığına kafa yormaksızın, verildiği dakikanın hesabını tutup "Hakkımızı yiyorlar, oyunlar oynuyorlar!" edebiyatı yapmaları, alışılagelmiş Fenerbahçe kurnazlığından başka bir şey değildir. Şampiyonlar Ligi'nde doğru dürüst maç kazanamamış kulübün başkanının "E aslında biz başarılı olacaktık da, yabancı kısıtlaması bize mani oluyor" diye yakınmasına halk dilinde "mugalata" derler; yani "demagoji". "Avrupa'da başarılı olmamızı özellikle istemiyorlar" lafının muhasebesini ise varın siz yapın!..

Önüne çıkan her fırsatta "Başka kulüpler futbolcusuna para ödeyemezken, bankalar kredi vermek için bizim kapımızda bekliyor... Şu anda Federasyon'un değişmesine gerek görmüyorum (Ekim 2005)!.. Bazen ben bile acıyorum onlara... İstersek Havuz'u bozarız!.. Rakip taraftarı ben adam ederim!.." gibi düzeni yok sayıcı, rakiplerini küçümseyici, aşağılayıcı cümleler sarfeden; "İTaat et" koreografilerine, koltuklara bırakılan dışkılara, rakip seyirciye fırlatılan kırık cam ve fayans parçalarına, ana avrat küfürlere ve yabancı cisim sağanaklarına, galiz küfür içeren anonslara çanak tutan kişiler, neden her stadta kendilerine ve ailelerine sövüldüklerinin yanıtını kendilerinde aramalılardır.

Bir yanda en sıkı eleştirilerine maruz kaldığı isimleriin bile samimiyetle elini sıkan, yanağından öpen bir başkan; öte yanda kulüpiçi muhaliflerin kökünü kazıyan, kelle koparan, en ufak eleştiriye dahi tahammülü olmayan bir diğer başkan... Devletin polisine haddini aşacak hakaretler yağdıran, mağrur olmasına rağmen mağdur rolüne yatan, meydandaki bütün cepheleri ele geçirmesine rağmen "Hakkımızı yiyorlar!" edebiyatı yapan başkanlar, FB'nin neden Tükiye'nin en sevilmeyen kulübü olduğu sorusunun cevabıdır.

Uzun lafın kısası: Aziz Yıldırım'ın savunulacak tafarı yoktur.
Bak dinime kufreden musluman olsa diye bir laf vardir.AY eger senin gibi dilini kullananlara onu demis ise agzina saglik derim.Neden mi?

Al asagida daha once yazdigin bir posttaki kendi yazdiklarin..

Aziz Amcanıza söyleyin; fazla arkasına almasın, dinen caiz değilmiş. İnanmazsanız Ali Rıza Demircan'ın kitabını okuyun: Arkadan almak caiz değil der.

Ya "TESADÜFEN aldık" derse...
Delidir, kulakları küpelidir, Azizdir; der...
Kimbilir senin gibi sutten ak kasik oldugunu iddia eden kimler var ki adamin gazabina ugruyor.

O yuzden benim kulubumun yaklasimi hakkinda ne dusundugumden once sen bir otur dusun ben bu adama neden boyle diyorum diye...

Boyle bir lafi soylemek icin insanin namusuna, canina kast edilmesi lazim.

Diyorum ya senin sucladigin adamlar ne ise sende osun, ne fazla ne eksik...

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

FB-BJK basket maçında, Hakem küfürü kesmezseniz maçı iptal ederim anonsu yaptırana kadar AY tezahüratlara alkışlarla eşlik etmiş. Gidişatın kötü olduğunu anlayınca küfretmeyin falan diye ikaz etmiş...
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ismail Gezer wrote:FB-BJK basket maçında, Hakem küfürü kesmezseniz maçı iptal ederim anonsu yaptırana kadar AY tezahüratlara alkışlarla eşlik etmiş. Gidişatın kötü olduğunu anlayınca küfretmeyin falan diye ikaz etmiş...
uclu de cektirmis mi kemik adnan gibi...
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bilemyoruz, medyamız AY hakkında yazı yazmaya korktuğu için, haberler bölük pörçük geliyor. Tıpkı İTAAT ET rezilliğini günler sonra öğrenmemiz gibi..
Savas Macun wrote:
Ismail Gezer wrote:FB-BJK basket maçında, Hakem küfürü kesmezseniz maçı iptal ederim anonsu yaptırana kadar AY tezahüratlara alkışlarla eşlik etmiş. Gidişatın kötü olduğunu anlayınca küfretmeyin falan diye ikaz etmiş...
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Savas Macun wrote:
Uclu degil de, "Bir baba Aziz, Demiroren'e bindi..." diye baslayacakmis, Tuncay'dan olayin sakincasiz oldugu onayini alinca, yanindakiler, "aman baskanim, yakismaz size" diye sakinlestirmisler...
Özgür
Post Reply