Yaklasan Secimlerin Analizi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kimi baskan görmek isterdiniz?

Poll ended at Fri Mar 24, 2006 12:29 pm

Yılmaz Toksoz
0
No votes
Turgay Kiran
3
9%
Alp Yalman
3
9%
Özhan Canaydin
5
15%
Semih Haznedaroglu
3
9%
Yigit Sardan
16
47%
Baskasi olsun
4
12%

Total votes: 34

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Galatasaray'da başkanlık seçimi ve değişim isteklerine en güzel cevabı Mehmet Demirkol verdi..

Taraftarı Galatasaray'da değişim istiyorsa önce kendini düzeltmek zorunda..Öyle her maç doksan dakika rakibe,rakibin başkanına küfür edip,sahaya elini geçirdiğini fırlatanların ne değişim istemeye,ne de değişimde yer almaya hakları yoktur..Böyle yaptıkları sürece usulünce engellenir..

Kısaca meali..
Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Bana gore kotunun iyisi secildi.

Sardan GS icin tutarsiz ve cok atesliydi. Dolayisiyla Cansun gibilerin kendi cikarlarina uygun sekilde kolayca idare edilebilecekleri bir tipmis izlenimi vermisti bana.

Sportif AS ve bir butun olarak GS’nin varliklarinin yonetiminde sirketlesilmesi hususundaki fikirleri belli bir olgunluga kavusmamisti Sardan’in. Bu konular belli ki ekibinde cok konusulmamis, GS’nin en buyuk sorunu olan finansal sorunlarin kesin cozumleri icin yeterince kafa yorulmamisti. Canaydin elestirileriyle suslu bir kampanya benimsenmisti.

Yonetim sekli yanlis gibi, daha cok bizim aramizda tartistigimiz, bize hitap eden aciklamalari gundeme tasidi. Bir secim kampanyasinda baskan adayinin donup donup yeni bir yonetim seklinin gerekliligini tekrar etmesi bana gore zaten kapali bir cemiyet olan GS’nin kongre uyelerini rahatsiz etti diye dusunuyorum. Yonetim sekli yanlis olabilir ama bunu senin baskan adayi olarak secim kampanyanin merkezine oturtman gerekmez. Canaydin ile Sardan arasindaki oy farki, GS’lilerin, bana gore, yukarida saydigim nedenlerden oturu hakli olarak Sardan’i Canaydin’a rakip bile gormediklerini gosterdi.

Peki Canaydin kim? Sportif AS’nin paralarini odunc alip bir daha asla GS’nin gitmeyecegi stada ruzgar panelleri yaptiran GS baskani... Yani, Liverpool ve AC Milan’a yarayan girisimleri olan bir baskan. Ne var ki, Sardan, bu tarz derinlemesine incelemeleri yapmadigi icin, bu yonde elestiriler yerine GS’nin eskilerini ve eskimis buldugu yonetim seklini elestirdi durdu. GS’nin duayenleri de bu nedenle Canaydin’i kendilerine yakin buldular.
---
GS icin yeni bir donemin basladigina ve onumuzdeki iki senede degisimin gerceklesecegine inanmiyorum. Ama inanmadigim bir diger sey radikal degisikliklerin GS icin gerekli oldugu. GS’nin mevcut sirketinin ve varliklarinin daha dogru kullanilmasi GS’nin projeleri icin beklediginden daha fazla kaynagi saglayacak gucte... O projelerin donusu de GS'yi finansal acidan saglikli bir yapiya kavusturacak gucte...

Kendimce bunlarin dogru kullaniminin ne oldugunu birazdan anlatacagim.

Oncesinde neden degisimin gerceklesmeyecegine inandigimi soyleyeyim. Mevcut projeler iki senede bitecek gibi degil. Arsenal gibi bir kulup bile dort yilda yeni stadini insa etmisken, bu konuda daha baslangic asamasindaki GS’nin bunu 2 yilda yapmasini beklemek yanlis olur. Belki biraz sansla, belki biraz agresif davranmayla Riva projesi bulunacak krediler vasitasiyla tamamlanabilir ama onun da tam anlamiyla bir donus saglamasi zaman alacaktir. Kulup bu esnada daha cok borclanacaktir, mevcut yonetimin kafa yapisi bir tek kredi bulmaya calistigi icin. Dolayisiyla iki sene sonra yine secim oncesi konusurken zenginlesmeye baslamis, projelerini bitirmis bir GS’yi degil, herseyin basinda ama arpa boyu da olsa yol almis, yuz milyon dolarla tarif edilen borclari son iki senede gene artan bir GS’yi konusuyor olacagiz. Elimizde sadece vaatler ve iyi niyetler olacak.

Bu soylediklerimin olmamasi icin, GS’nin hem sirket hem de varliklarinin dogru kullanimi vasitasiyla projelerini hayata gecirmesinin daha dogru olacagina inaniyorum. Sportif AS gibi sportif musabakalar yapan bir kulubun parcasi olarak bir Galatasaray Gayrimenkul Yatirim Ortakligi (GGYO) kuruldugunu hayal ediyorum, vergiden muaf bir yatirim ortakligi. Bu GGYO GS’nin uzerinde proje yapilmasi dusunulen tum tasinmaz varliklarini kapsar ve haliyle halka arz edilir. Projelerin gelecegi satilir ve para solicit edilir. GGYO’nun hisselerinin ekspertizlik raporlari mudahilinde (projelerin iki senelik lifecycle’i icin gerektigi kadar) belli bir oranda halka sunulur. Diyelim ki %15’i halka acildi ve $50M toplandi. Bu para (strictly) projeler icin harcanir.

Bunun disinda sadece %16'si halka acik olan Sportif AS’nin daha cok hissesi arz olur. Zaten su anda bullish olan Turk menkul kiymetler piyasasinda bu hisseler kapisilir. Mevcut kisa donem borclarin durumuna gore belli oranda bir halka arz gerceklesir ve en azindan kulubun iki sene rahat edecegi sekilde bir finansman saglanir.

Bu sayede GS icin kredi bulmaya calisarak gececek gunler, haftalar ve hatta aylar; mevcut kaynak ve varliklarin daha dogru utilize edilmesinde kullanilir. Bu sayede belki projelere kredi bulunmasi yonteminden daha bile hizli yol alinir ve en onemlisi kulubun daha fazla borclanmasinin onune gecilir.

Su anki durusuyla hayalperest bir yaklasim gibi olsa da bu soylediklerimin uzerinde dusunulunce, mevcut sartlar dusunulurek yontulunca elle tutulur bir kaynak bulma politikasi olabilecegine de inaniyorum.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

ADNAN POLAT FUTBOLUN YENİ PATRONU (İnternetspor.com'dan alıntıdır)

Mart 2004 seçimlerinin ardından işbölümü bir hayli zor yapılmış, Ergun Gürsoy ile Turgay Kıran arasında 2. başkanlık için kriz yaşanmıştı. Kısa süreli gerilimin ardından Başkan Özhan Canaydın ürettiği formülle sorunu bertaraf etmiş, Ergun Gürsoy 2. başkan, Turgay Kıran İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Refik Arkan ise Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ilan edilmişti. Ancak iki yıllık süreçte Gürsoy-Kıran ilişkileri hiçbir zaman iyi gitmemiş, son olarak Özhan Canaydın ile Kıran’ın arasına da kara kedi girmişti. Yönetimde yaşanan gerginlik sonrası, Kıran toplantılara katılmamaya başlamıştı.

Polat’tan beklenen jest
Benzer bir krizin sinyallerini cumartesi günkü seçim sonrası alan Başkan Özhan Canaydın, sorunu hemen ortadan kaldırdı. Listesini yaparken hem Semih Haznedaroğlu’na hem de Adnan Polat’a 2. başkanlık teklif eden Canaydın, kongre sonrası ikileme düşmüştü. Ancak Başkan’ın imdadına Polat yetişti. 2. başkanlık konusunda ısrarcı olmayan ve Semih Haznedaroğlu’nun bu görevi layıkıyla yerine getireceğini bildiren Polat, bir anlamda Canaydın’ı da çok ciddi bir sıkıntıdan kurtarmış oldu. Cim Bom’un patronu, henüz yeni çalışma arkadaşlarına görevlerini tebliğ etmese de işbölümü çoktan şekillenmiş durumda.

Gökşen’in keyfi kaçtı
Bugün öğleden sonra mazbatalarını alacak olan yeni yöneticiler, yarın saat 15.00’te görev dağılımı için bir kez daha kulüp binasında biraraya gelecek. Başkan Özhan Canaydın önderliğindeki yeni yönetim kurulunda, 2. başkanlık görevini Semih Haznedaroğlu’nun yürüteceği, Adnan Polat’ın ise futbol şubesinin patronu olacağı bildirildi. Polat’a bu görevinde Ali Gürsoy eşlik edecek. İki sezon boyunca futbol şubesindeki çalışmalarda Ergun Gürsoy’a eşlik eden Fatih Gökşen’in ise bu kez aktif olarak görev almayacağı ifade edildi. Gökşen’in bu durum nedeniyle bir hayli rahatsız olduğu öğrenildi.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Can Baysan

Post by Can Baysan »

NTV'nin Basın Odası programında Canaydın wrote:-Hatayı masaya koymuşlar, şeytan bile almamış. Geride kalan sürede benim de önemli tecrübelerim oldu. Başkanlık makamı her zaman için hedef tahtasıdır. Galatasaray'ın artık tecrübesizliğe ve zaman kaybına tahammülü yok. Misyonum var. Kulübü sıkıntılı dönemden kurtarıp, parlak dönemleri başlatmak benim için yeterli. Sonunu bekleyecek değilim, bu benim son dönemim.

-Adnan Polat, futbol şubesine tek başına ekibiyle birlikte bakacak. Ekibinde 2 arkadaşımız daha olacak ve bunları kendisi seçecek.

-Sezon sonuna kadar kimsenin alacağı kalmayacak. Daha önce de ara ödemelerde sorunlar yaşadık, ama sezon sonunda futbolcularımızın hesaplarını kapattık. Yine aynı şekilde halledilir.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Gorev dagilimlari yapilmis. Hemen hemen butun gorevleri Adnan Polat almis.
Yönetim Kurulu'nda Görev Dağılımı Yapıldı

Galatasaray Spor Kulübü'nün yeni Yönetim Kurulu'nda görev dağılımı yapıldı.

4 Nisan Salı günü, Mecidiyeköy'deki Kulüp Binası'nda yapılan Yönetim Kurulu toplantısında belirlenen görev dağılımı, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın tarafından açıklandı. 2. Başkanlığa Semih Haznedaroğlu'nun getirildiğini söyleyen Başkan Canaydın, Mali ve Sportif İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı, Futbol Şubesi ve Basın Sözcülüğü görevlerine de Adnan Polat'ın seçildiğini belirtti. Özhan Canaydın, Futbol Şubesi'nde yardımcılıklarını yapacak isimleri ise Adnan Polat'ın belirleyeceğini, Yönetim Kurulu'nun da buna onay vereceğini sözlerine ekledi. Özhan Canaydın ayrıca, Yönetim Kurulu Genel Sekreterlik görevini Cengiz Özyalçın'ın yapacağını; Muhasip üyeliğe Şükrü Ergün'ün, Veznedar üyeliğe de Atilla Kınay'ın getirildiğini söyledi.

Başkan Canaydın son olarak, eski Yönetim Kurulu üyesi Refik Arkan'ın da Başkan Danışmanlığı görevini üstlendiğini belirtti.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

24 saatini G.Saray'a ayıramayacağı söylenen Adnan Polat değil miydi?.. İlginç!

Gerçi Kupa rövanşının olduğu Çarşamba akşamı "Aday değilim" deyip, 48 saat sonra Cuma akşam üzeri Özhan Ağabeyinin listesine kapağı attığı vakit belli olmuştu ne halt olduğu...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Işın Çelebi süs olsun diyemi girmişti bu yönetime? Yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum! Refik Arkan hangi tecrübesiyle danışmanlık yapacak merak ediyorum..
Rezalet! 24 saatimi klube ayıramam diyen adama bütün işleri yık! Hadi futbolu, basın sözcülüğü neysede Mali işlerin Polatta işi ne? Allah sana akıl fikir ihsan eylesin ya Canaydın!
Tolga Girici wrote:Gorev dagilimlari yapilmis. Hemen hemen butun gorevleri Adnan Polat almis.

[ Mali ve Sportif İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı, Futbol Şubesi ve Basın Sözcülüğü görevlerine de Adnan Polat'ın seçildiğini belirtti.

Başkan Canaydın son olarak, eski Yönetim Kurulu üyesi Refik Arkan'ın da Başkan Danışmanlığı görevini üstlendiğini belirtti.
[/quote]
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Ismail Gezer wrote:Işın Çelebi süs olsun diyemi girmişti bu yönetime?
Top toplayıcı.. Yok olmadı,evrak toplayıcı.. :D

plan projeleri vardı hesapta Çelebi'nin.Bakalım deyip,bekleyelim napalım..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Üyeler arasında "Sinan Kalpakçıoğlu" diye bir isim geçiyor.. Yönetim cimbom.org camiasına sesini duyurmak mı istiyor nedir :)
Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Ismail Gezer wrote:Işın Çelebi süs olsun diyemi girmişti bu yönetime? Yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum!
Refik Arkan hangi tecrübesiyle danışmanlık yapacak merak ediyorum..
kime niye nasil neden boyle yapildi bi sey diyemem (zaten bi seyde beklemiyorum
Sayin Canaydin'in basinda oldugu bu yonetimden. Ben sadece gun sayiyorum. Geeel 720 gun gel... )
Ama Refik Arkan kimdir hangi tecrubesi vardir sorusuna sadece bi hatirlatma yapiyim dedim.
Refik Arkan ; IMKB de yabanci islemlerin cogunu yapan ,
Turkiye'deki buyuk Ozellestirme, Halka arz gibi konularda
yabanci sirketlere danismanlik hizmeti veren
Bender Menkul Degerler AS. nin patronu.

Gel gor ki o danismanliga Bill Gates koysan noolur? Bu statuko degismez.

Ayrica I$in Celebi o kadar cok yerde Yonetim kurulu uyesi ki
Galatasaray'a nasil vakit ayiracak onu da bilemiyorum.
Buyuk ihtimalle kendisi aktif bi gorev istemez diye dusunuyordum zaten.
Sirf Benim bildigim Zorlu Holding'te Yonetim Kurulu uyeligi,
Vestel'de Yonetim Kurulu uyeligi,
BIM magazalarinda Yonetim Kurulu uyeligi ,
daha bilemedigim aklima gelmeyen sirket Yonetim kurul uyelikleri,
Bir cok Universite Kurullarinda gorevi, ayrica sosyal organizasyonda
gorev aldigi onlarca Vakif ve Dernekte Yonetim kurulu uyelikleri var.
Arti birde seneye secim var. Kendisi siyaseti sever malumunuz. :)
Birde ustune son olarak Galatasaray Yonetiminde de var.
bilemiyorum artik.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Refik Arkanın kişisel kariyerini kastetmemiştim. Birşeyleri başarmış olmasa GS yönetiminde bunca zaman koltuk işgal etmezdi zaten ama GS'de neyi becerdiki şimdi Başkana danışmanlık yapacak ben onu merak ediyorum...
Bahri Unlu wrote:
Ismail Gezer wrote:Işın Çelebi süs olsun diyemi girmişti bu yönetime? Yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum!
Refik Arkan hangi tecrübesiyle danışmanlık yapacak merak ediyorum..

Ama Refik Arkan kimdir hangi tecrubesi vardir sorusuna sadece bi hatirlatma yapiyim dedim.
Refik Arkan ; IMKB de yabanci islemlerin cogunu yapan ,
Turkiye'deki buyuk Ozellestirme, Halka arz gibi konularda
yabanci sirketlere danismanlik hizmeti veren
Bender Menkul Degerler AS. nin patronu.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Zorunlu Açıklama

Bugün bazı yayın organlarında ve sanal iletişim ortamlarında, yarın yapılacak Divan Kurulu Başkanlığı seçimlerinde Yönetimimiz'in adaylardan Sayın İrfan Aktar'ı desteklediği haberleri yer almıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Galatasaray Spor Kulübü Yönetimi, her zaman olduğu gibi Divan Başkanlığı seçimlerinde de tarafsızlığını korumaktadır.

Özhan Canaydın
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı
Bu aciklama biraz komik geldi bana. Yonetim tarafsiz oldugunu soyluyor ama aciklama icinde ozellikle isim vererek aslinda kimi desteklediginin ipucunu vermis olmuyor mu? Mesela ben bu aciklama olmasa yonetimin kimi destekledigini bilmeyecektim, simdi bu konuda bir fikrim var.

Soyle olsa daha iyi olurdu:
Zorunlu Açıklama

Bugün bazı yayın organlarında ve sanal iletişim ortamlarında, yarın yapılacak Divan Kurulu Başkanlığı seçimlerinde Yönetimimiz'in adaylardan birini desteklediği haberleri yer almıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Galatasaray Spor Kulübü Yönetimi, her zaman olduğu gibi Divan Başkanlığı seçimlerinde de tarafsızlığını korumaktadır.

Özhan Canaydın
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tartışılır! Umursayan bir insan biraz araştırıp mezkur haberlerden sözkonusu ismi bulabilir. Hem oy verme hakkı olmayan bizler için bu isim pek bişey ifade etmiyor. Ayrıca Divan Başkanlığına adaylığını koymuş bir insandan 'biri' şeklinde bahsetmemek daha uygun olur bence.
Tolga Girici wrote:
Soyle olsa daha iyi olurdu:
Zorunlu Açıklama

Bugün bazı yayın organlarında ve sanal iletişim ortamlarında, yarın yapılacak Divan Kurulu Başkanlığı seçimlerinde Yönetimimiz'in adaylardan birini desteklediği haberleri yer almıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Galatasaray Spor Kulübü Yönetimi, her zaman olduğu gibi Divan Başkanlığı seçimlerinde de tarafsızlığını korumaktadır.

Özhan Canaydın
Can Baysan

Post by Can Baysan »

İrfan Aktar Divan Başkanlığına Seçildi

Galatasaray Spor Kulübü'nün bugün yapılan Aylık Olağan Divan Kurulu'nda gerçekleşen seçim sonucu, İrfan Aktar Divan Kurulu Başkanlığı'na seçildi.

En kıdemli üye Ali Tanrıyar'ın başkanlığında, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapılan Divan Kurulu'na Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ve Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Helvacı'nın yanı sıra çok sayıda Divan üyesi ve basın mensubu katıldı.

308 üyenin katıldığı seçimde, geçerli 293 oyun 142'sini alan İrfan Aktar Divan Kurulu Başkanlığı'na seçildi. Seçime katılan diğer adaylardan Anıl Büyükeroğlu 132, Yılmaz Toköz ise 19 oy aldı. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından kısa bir konuşma yapan yeni Divan Başkanı İrfan Aktar, Galatasaray'ın zor bir dönemden geçtiğini belirterek, bu zor dönemin birlik ve beraberlik içinde aşılacağını ve Kulübü daha iyi yerlere getirmeye çalışacaklarını söyledi.

Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın yardımcılıklarına, Nihat Hakkı Karaköse ve Orhan Mizanoğlu; sekreterliklerine ise Ömer Işıl ve Faruk Bil seçildi.

Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

13 Nisan 2006
Cimbom düşman çatlattı

Adem KABAYEL

Son seçimlerde yarışan Özhan Canaydın, Yiğit Şardan ve Alp Yalman dün gece bir araya gelerek, dostluk mesajları verdi.

GALATASARAY Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, son seçimlerde yarıştığı Yiğit Şardan ve Alp Yalman’la beraber birlik-beraberlik mesajları verdi. Dün gece Bebek Otel’de düzenlenen kokteylde bir araya gelen camianın önemli isimleri, samimi pozlar verirken, Canaydın, yaptığı açıklamada "Güzel bir seçim geçirdik ve şimdi yine Galatasaray için birlik, beraberlik içerisindeyiz. Yeni dönem, hep beraber işbirliği içinde geçecek. Önümüzde güzel günler var" dedi.

Alp Yalman, "Hepimiz Galatasaraylıyız" ifadesini kullanırken, seçimlerde Canaydın’ın en büyük rakibi olan Yiğit Şardan, "Biz sadece Galatasaray için bir hizmet yarışına girmiştik ve Özhan Canaydın ile arkadaşları kazandı. Biz şimdi onlara destek olacağız" yorumunu yaptı. Geceye, dişinden ameliyat olan diğer başkan adayı Turgay Kıran katılmadı.
HÜRRİYET
Post Reply