Unal Aysal'daki Hisselerin Durumu- Hisse 14 kurumsal ortakta

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Marsan wrote:AIG bize yatirim falan yapmiyarak sadece klubun uzun vade gelirlerini satin almisti. Bir AIG fonundan gelen paranin asil sahibinin klup buyuklerinin bildigi kimler oldugunu hep merak etmisimdir. Simdi Ciab olayinda ayni sey oldugu ap acik. Birilerinin parasini isim vermeden yagli koyuna yatiriyorlar.

Yarin burda Loto $150 M civari kazanirsam fiyat artiracagim. 120 yerine bakalim 125 YTLye bana satarlarmi acaba.
AIG falan dediniz de.... Bizi dudukleyen eski ortak, bakin son gunlerde neler becermis. Glazer'a kizan ManU taraftari, iki yil sonra Amerikali'yi Mesih ilan eder.

ManU'dan rekor anlasma

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Evet Ozan,

4 sneliğine forma reklamına 85 milyon euro gibi bir rakam vermişler.Nerdeyse 100 milyon USD.Senelik 25 milyon USD.

Alllah daha çok versin diyeceğim ama bu hıyar AIG sözde bize de yatıırm yapacaktı ama bizi düdüklemeye kalkmadı mı?

http://www.manutd.com/news/fullstory.sp ... goryid=119
Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

IMKB 'ye bu konuyla ilgili gonderilen aciklamayi aynen gondereyim..
Garibime giden AIG tabela sirketi mi nedir deniyordu hadi.
(Adamlar gitti MU 4 senelik sponsor oldu o da ayri mesele)
simdi AIG yerine 14 tane kurumsal ! ortak cikti...
buyrun aciklama..

-IMKB-

GALATASARAY SPORTIF SINAI VE TICARI YATIRIMLAR A.S.'NDEN GELEN YAZI:
SERMAYE PIYASASI KURULU'NUN SERI: VIII, NO: 39 SAYILI OZEL DURUMLARIN
KAMUYA ACIKLANMASINA ILISKIN TEBLIGI'NDE BELIRTILEN ESASLAR CERCEVESINDE
BILGINIZE ARZ EDERIZ.

06.04.2006 TARIHINDE YAPILAN OZEL DURUM ACIKLAMASI KAPSAMINDA
SIRKETIMIZ HISSEDARLARINDAN GALATASARAY SPOR VE FUTBOL ISLETMECILIGI
A.S.'YE AIT SIRKET SERMAYESININ %21.05'INI TEMSIL EDEN 428.367 ADET HISSE
SENEDININ TAMAMI 1 YTL NOMINAL DEGERLI BEHER HISSE ICIN 120 YTL FIYAT UZERINDEN
TOPLAM 51.404.040 YTL KARSILIGINDA SATILMISTIR.

BU HISSE SENETLERI, DETAYLARI ASAGIDA VERILMIS
14 ADET YURTDISI KURUMSAL YATIRIMCI ADINA HAREKET EDEN, YURT
DISINDA YERLESIK VE BU SATISTA TEK YETKILI SATIS ACENTASI OLAN CA IB
INTERNATIONAL MARKETS LIMITED'E GALATASARAY SPOR VE FUTBOL ISLETMECILIGI A.S.
VE REHINLI ALACAKLI UNIT INVESTMENT S.A. TARAFINDAN SATILMIS VE ISLEMIN TAKASI
ARACI KURUM KULLANILMAKSIZIN BORSA DISINDA 07.04.2006 GUNU GERCEKLESTIRILMISTIR.

SATIS SONRASI, GALATASARAY SPOR VE FUTBOL ISLETMECILIGI
A.S.'NIN SIRKETIMIZDEKI PAYI SIRKET SERMAYESININ %62,93'E TEKABUL EDMEKTEDIR.

14 ADET KURUMSAL YATIRIMCI
BANK AUSTRIA AG
DANSKE BANK
COPENHAGEN DWS
INVESTMENT GMBH
ERSTE BANK A.G.
FIM ASSET MANAGEMENT LIMITED
GLG PARTNERS LP GRIFFIN
CAPITAL MANAGEMENT LIMITED
KEPLER EQUITIES
FRANKFURT BRANCH
MERRILL LYNCH INVESTMENT MANAGEMENT LIMITED
OLD LANE LLC PICTET ASSET MANAGEMENT UK LIMITED
QVT FINANCIAL LLP SOROS FUND MANAGEMENT
LLC LIECHTENSTEINISCHE LANDESBANK AG

-IMKB-
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bahri Unlu wrote:
14 ADET KURUMSAL YATIRIMCI
BANK AUSTRIA AG
DANSKE BANK
COPENHAGEN DWS
INVESTMENT GMBH
ERSTE BANK A.G.
FIM ASSET MANAGEMENT LIMITED
GLG PARTNERS LP GRIFFIN
CAPITAL MANAGEMENT LIMITED
KEPLER EQUITIES
FRANKFURT BRANCH
MERRILL LYNCH INVESTMENT MANAGEMENT LIMITED
OLD LANE LLC PICTET ASSET MANAGEMENT UK LIMITED
QVT FINANCIAL LLP SOROS FUND MANAGEMENT
LLC LIECHTENSTEINISCHE LANDESBANK AG

-IMKB-
:D:D:D:D

Bu finans kuruluslarinin hemen hemen hepsini taniyorum. Icinde bir tane Turk firma yok. Herhalde blok halinde aldilar, bunlarin da hisseleri ellerinde tutacaklarini sanmiyorum. Cok riskli Mutual Fund'larda portfolio'lara eklerler, ya da bireysel yatirimciya satarak eritirler 3-5 ay icinde. Bu kadar ilgi olmasi sasirtmamali. Dunyada halka bu sekilde acik bir firma yoktur cunku. Suren - Cansun - Yigit Sardan, Mr Kalpakcioglu kulubu halka arz etmediler, halka peskes cektiler. GS AS'nin elinde kalan %62 kusur yani GS bundan sonra yayin ve reklam gelirlerinin sadece %62'sine sahip. Durum AIG'deyken de boyleydi, simdi de hic bir sey degismedi. Bir suru gurultu koptu, parsayi yine baskalari goturdu. Bari Unal Aysal'in elinde kalsaydi.

Bir baska onemli soru... Unal Aysal AIG'den hisseleri yanilmiyorsam 23 milyon gibi bir rakama aldi. Biraz daha kulubun borcu vardi ona, diyelim toplam 30 milyon. Elde edilen gelir 51.404.040 YTL, 40 milyon dolar eder. Geriye kalan 10 milyon nereye gitti? Bizim futbolculara paralar odendigine gore kulupte kaldi demek yanlis olur, hisseler satilmadan paralar odendi. Kaldi ki SPK nasil isliyor bilmiyorum ama genelde 3 gun icinde kapatilir hesaplar buyuk borsalarda. Yani satis bugun olduysa, 51 milyon bugun el degistirmedi.

Velhasil kacinilmaz son yaklasiyor. GS cok yakinda (1-2 sene icinde) tamamen el degistirecek ya da iflas edecek.

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozana cevap vermeden evvel Bahri'ye cevap vereyim.
Hisseleri alan AIG degil, AIG'in yonetiminde (management) ama ismi
aciklanmayan kisilerin Bahama adalarindaki offshore fonuydu.
Turkiyenin en buyuk sahtekarlik operasyonuydu ve fonun sahipleri
hicbir zaman aciklanmadi ama biyikli yabanci ve sari-kirmizi kravatli olmalari muhtemel. Tabii bazi kisiler , ''AIG kabul ettirmek'' ugruna
yemek duzenleyip olayi ''sinerji, Amerikali ortak,vizyon'' laflariyla
uyelere yutturmuslardi. Kendi deyimleri ile bu konuya ''baskoymuslardi''.
Bu kisiler hala ortalarda, hatta yonetime, kurullara falanda aday olabiliyorlar. AIG hicbir zaman GS hisselerine kendi sahip olmadi. Ismini kullandirip,yonetim ve isim komisyonu aldi.

Ozan senin hesabın dogru. Fakat bu paradan GS, 3 milyon dolar alacak.
Geriye kalan 32-23= 9 milyon dolar fark ise , Unal Aysanin almadigi temettuler
ve zamaninda GS'ye verdigi borcun geri odemesi. Borcun miktarını bilmiyorum. Yalniz Borsa 45.000'dem gene 15.000-20.000'lere duserse cok enteresan olur.

Burada en onemli nokta , o hisselere bagli cok kuvvetli '' minority rights''
vardi. Unal Aysanin en buyuk kiyagi iste bu haklardanvazgecip iptal ettirip onlari sattirmasi olur. Umuyorum boyle olmustur.
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Uzun lafi kisasi Unal Aysal 2 senede en azindan 9 milyon dolar kazandi. 23.5 milyona bastir 9 milyon al. nerdeyse yuzde 25 senelik getirisi olmu$. Allah bereket versin demi$tir. $imdi sira bu yenilerinde. Boyle gelirden hisse olunca senetler altin degerinde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Burada yapilacak sey,
(eger AIG hisselerine verilen ve simdi fonda olan
hisselerin üstündeki ''minority rights''
ortadan kaldirilmissa), %63'e sahip GS Klubunun
onunde hicbir engel kalmaz ve sirket faaliyet konusu
degistirilip mesela gelirini , bazi konular icin harcama
yapma maddesi koyar. Sebepte var: GS'ye iyi futbolcu alinirsa
klup kar eder, yoksa biter: Bunun icinde gider mesela
2-3 futbolcunun bonservisini alir, maasini ustlenir ve bedelsiz GS'ye kiralar.
Yani kemiksiz gelir degilde, bir hayli fazla kemikli az gelir olur.
Nitekim FB'de ayni sekilde borsadaki sirketinin faaliyet ve gider kisitlamalari ustunde degisiklik yapmaya calisiyor.
Olan yabanci fonlara olur, birde borsa duserse 35 milyonluk USD hisse
17-20 million uSD'ye iner(ki borsa dusecek) , zaten sirkette kemikli olmustur artik, az temettu dagitir yada hic dagitmaz.

Soru ''Peki ulan GS'de gelirsiz kalir o zaman, ne bicim fikir bu?''.

El-cevap:''Zaten GSborclarindan oturu bu temettuyu almakta eli kolu bagliydi. Ve de zaten gelirini gayrimenkule ve yeni yapilacak stad gelirine bagliyacakti (onlar Sportif AS'ye dahil degil). Simdi bonservis parasi, zart yatirimi, zurt yatirimi'' gibi giderleri Sportif As'ye
bindirdikten sonra daha rahatlarlar.

Herseyden evvel onemli olan su: ''Minority rights duruyor mu, yoksa iptal edildi mi?''
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

* Bu alışverişten G.Saray zarar etti mi?
"Tabii. Kulüp 9 milyon dolar da tazminat ödedi. Onu da ben verdim. Sonuçta C ve D hisselerini kurtardık. Ama %21'lik şirket hissesi sıcak patates gibi elimde kaldı. 2 sene istediler ve bana '2006 Mart'ta bu hisseleri alırız' dediler. Bu 2 senede 10 milyon dolara yatan temettüyü de faizsiz kullanılmak üzere tekrar kulübe verdim, çünkü nakit sıkıntıları vardı. Tabii bu da yetmediği için, futbolcu alacakları olunca bazı ekstra yardımlarım daha oldu. Toplamda 2.5-3 milyon dolar kulübe bağış yaptım. 35 milyon dolar da hiç faiz almadan G.Saray'a kredi verdim. 2 yıl önce 23.5 milyon dolara aldığımız % 21'lik G.Saray Sportif A.Ş. hissesinin piyasa değeri şu an 39 milyon dolar. Aradaki kârı da ben almıyorum, satıldığı takdirde bütün para kulübe gidecek"

Demişti U.Aysal... Kim kazanıyor kim kaybediyor, ne oluyor ne bitiyor anlamış değilim! Ama olan Galatasaraya oluyor galiba :)
Cengiz Akgun wrote:Uzun lafi kisasi Unal Aysal 2 senede en azindan 9 milyon dolar kazandi. 23.5 milyona bastir 9 milyon al. nerdeyse yuzde 25 senelik getirisi olmu$. Allah bereket versin demi$tir. $imdi sira bu yenilerinde. Boyle gelirden hisse olunca senetler altin degerinde.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aysal'in soyledikleri acik. Temettu parasini faizsiz borc verdim demi$. Sonunda da 23 kusur milyona alip 39 milyona satmi$. 10 milyon temettu almadim diyor ama o para ona yine hissedeki fiyat arti$i ile donmu$. Unal Aysal gibi adamlar i$ adami. Para kazanmak zorundalar. Ba$ta aileleri sonra i$ yaptiklari $irket ve onunla i$ yapan diger i$ cevreleri onlardan paralarina para katmasini beklemekteler. "Kaybedenlerle" I$ yapmak isteyen hic kimseyi bulamayacaginza gore i$ adamindan parasini bataga yatirmasini bekleyemezsiniz. O yuzden kimse salak gibi kluptu okuldu filan diye milyonlarini batirmaz. Anca boyle dangalak olup kendini "Biz bu klup ugruna oluruz bizim her$eyimizdir veririz" diyerek kendilerini klup taraftari ilan eden culsuz salaklar zengin insanlarin parasiyla kluplerinin zengin olacaklarini sanirlar. Zenginlerde onlari bu salak duygulari yuzunden kandirip ma$a gibi kullanirlar. Profesyonel klupte cikari ve menfati olmayan hicbir, altini ciziyorum, hicbir akli ba$inda ko$eyi donmu$ bir zengin bulunmaz. Bu i$e talip olanlar muhakkak bu i$ten yiyecekleri parsayi bildikleri icin bu i$e girmi$lerdir. Olsaydi bugun bir ornegi gorulurdu. Bugun GS icin her $eyimi veririm diyen sapramanin batirdigi parayi nasil kurtarmak icin icine girdigi acmazlari gozlemliyoruz. Bugun onun butun derdi altina imza attigi parayi kurtarmaktir. Klubun mali mulku gelecegi ise ikinci plandadir. Unal Aysal parasina iki senede yuzde elli para kazadirdi. Bugun o hisseleri alanlarin da plani budur. Eger olurda GS paralanir (malini mulkunu satarak) bu hisseleri almak isterse verecegi ayni AIG oldugu gibi yuzde ellilere varan kar olacaktir. Ayni AIG'nin GS'yin azi di$ini sokerek aldigi gibi alacaklar bu parayi. Unal Aysal da GS'yin azi di$ini soktu. Bugun dunyanin hicbir yerinde yuzde 25 garanti karla para yatiracagi yer bulamaz. Ama o iki sene once ekonaminin en dar bogazda oldugu bir donemede bile bunu yapabildi. GS adasinida yilda 500 bin dolara 30 yilligina kapami$. Bunada tozu kaldi denir. Helal olsun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:Aysal'in soyledikleri acik. Temettu parasini faizsiz borc verdim demi$. Sonunda da 23 kusur milyona alip 39 milyona satmi$. 10 milyon temettu almadim diyor ama o para ona yine hissedeki fiyat arti$i ile donmu$. Unal Aysal gibi adamlar i$ adami. Para kazanmak zorundalar. Ba$ta aileleri sonra i$ yaptiklari $irket ve onunla i$ yapan diger i$ cevreleri onlardan paralarina para katmasini beklemekteler. "Kaybedenlerle" I$ yapmak isteyen hic kimseyi bulamayacaginza gore i$ adamindan parasini bataga yatirmasini bekleyemezsiniz. O yuzden kimse salak gibi kluptu okuldu filan diye milyonlarini batirmaz. Anca boyle dangalak olup kendini "Biz bu klup ugruna oluruz bizim her$eyimizdir veririz" diyerek kendilerini klup taraftari ilan eden culsuz salaklar zengin insanlarin parasiyla kluplerinin zengin olacaklarini sanirlar. Zenginlerde onlari bu salak duygulari yuzunden kandirip ma$a gibi kullanirlar. Profesyonel klupte cikari ve menfati olmayan hicbir, altini ciziyorum, hicbir akli ba$inda ko$eyi donmu$ bir zengin bulunmaz. Bu i$e talip olanlar muhakkak bu i$ten yiyecekleri parsayi bildikleri icin bu i$e girmi$lerdir. Olsaydi bugun bir ornegi gorulurdu. Bugun GS icin her $eyimi veririm diyen sapramanin batirdigi parayi nasil kurtarmak icin icine girdigi acmazlari gozlemliyoruz. Bugun onun butun derdi altina imza attigi parayi kurtarmaktir. Klubun mali mulku gelecegi ise ikinci plandadir. Unal Aysal parasina iki senede yuzde elli para kazadirdi. Bugun o hisseleri alanlarin da plani budur. Eger olurda GS paralanir (malini mulkunu satarak) bu hisseleri almak isterse verecegi ayni AIG oldugu gibi yuzde ellilere varan kar olacaktir. Ayni AIG'nin GS'yin azi di$ini sokerek aldigi gibi alacaklar bu parayi. Unal Aysal da GS'yin azi di$ini soktu. Bugun dunyanin hicbir yerinde yuzde 25 garanti karla para yatiracagi yer bulamaz. Ama o iki sene once ekonaminin en dar bogazda oldugu bir donemede bile bunu yapabildi. GS adasinida yilda 500 bin dolara 30 yilligina kapami$. Bunada tozu kaldi denir. Helal olsun.
Iki sene once USD'i TL'ye donup faize yatirir..option ile kendini hedge eder ayni parayi yapardi muhtemelen..bu yuzden yillik 25% cok buyuk bir getiri degil ama makul.Tabii iki sene oncenin kuruna bakmak da lazim...

Bu tarz adamlari bostaki parayi daima yatirmak isteyecekleri bir yer olur, akli basmadiysa bile kulupten biri ona bu akili vermis olabilir ve adam da bu yatirimi yapmis olabilir.Bence gayet dogal.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:...sapramanin...
Cengiz,

"saprama" ne demek. Actim baktin tdk sozlugunde orda bile yok.

Neyse konumuza gelelim. Bir para babasinin aciktan GSnin borclarini kapamasinin Cengiz'in dediklerinden baska bir nedini daha var. Enayi yerini konulmak. Borclar talihsizlikden, tabi felaketlerden falan olmadi. Hala GS baskani diye ortada gezinenlerin akil almazca yaptiklari (hata demiyorum)hesap kitap bilmezlikden geldi. Son toplanan bagisler bile Jardel transfer rezaletini kapamaya harcandi.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz Akgun wrote:Aysal'in soyledikleri acik. Temettu parasini faizsiz borc verdim demi$. Sonunda da 23 kusur milyona alip 39 milyona satmi$. 10 milyon temettu almadim diyor ama o para ona yine hissedeki fiyat arti$i ile donmu$. Unal Aysal gibi adamlar i$ adami. Para kazanmak zorundalar. Ba$ta aileleri sonra i$ yaptiklari $irket ve onunla i$ yapan diger i$ cevreleri onlardan paralarina para katmasini beklemekteler. "Kaybedenlerle" I$ yapmak isteyen hic kimseyi bulamayacaginza gore i$ adamindan parasini bataga yatirmasini bekleyemezsiniz. O yuzden kimse salak gibi kluptu okuldu filan diye milyonlarini batirmaz. Anca boyle dangalak olup kendini "Biz bu klup ugruna oluruz bizim her$eyimizdir veririz" diyerek kendilerini klup taraftari ilan eden culsuz salaklar zengin insanlarin parasiyla kluplerinin zengin olacaklarini sanirlar. Zenginlerde onlari bu salak duygulari yuzunden kandirip ma$a gibi kullanirlar. Profesyonel klupte cikari ve menfati olmayan hicbir, altini ciziyorum, hicbir akli ba$inda ko$eyi donmu$ bir zengin bulunmaz. Bu i$e talip olanlar muhakkak bu i$ten yiyecekleri parsayi bildikleri icin bu i$e girmi$lerdir. Olsaydi bugun bir ornegi gorulurdu. Bugun GS icin her $eyimi veririm diyen sapramanin batirdigi parayi nasil kurtarmak icin icine girdigi acmazlari gozlemliyoruz. Bugun onun butun derdi altina imza attigi parayi kurtarmaktir. Klubun mali mulku gelecegi ise ikinci plandadir. Unal Aysal parasina iki senede yuzde elli para kazadirdi. Bugun o hisseleri alanlarin da plani budur. Eger olurda GS paralanir (malini mulkunu satarak) bu hisseleri almak isterse verecegi ayni AIG oldugu gibi yuzde ellilere varan kar olacaktir. Ayni AIG'nin GS'yin azi di$ini sokerek aldigi gibi alacaklar bu parayi. Unal Aysal da GS'yin azi di$ini soktu. Bugun dunyanin hicbir yerinde yuzde 25 garanti karla para yatiracagi yer bulamaz. Ama o iki sene once ekonaminin en dar bogazda oldugu bir donemede bile bunu yapabildi. GS adasinida yilda 500 bin dolara 30 yilligina kapami$. Bunada tozu kaldi denir. Helal olsun.
Cengiz,tam anlamadım verdiğin miktar ve yüzdeleri...

Adam 23 milyona alıyor hisseleri,6-7 neyse temettüyü de almıyor..Toplam 30 milyon alacağı var diyelim..

Hisseler 39 a satılıyor,30'u Aysal'ın,kalanı kulübün..

Aysal'ın burda karı temettüler..O da yılda yüzde onbeşlere denk gelir..Bakarsan yine iyi para da,öyle yüzde elli kar falan göremedim ben bu işte..

Yeni alıcının ilerki kar durumları ayrı mevzu,keşke kendimiz alabilseydik hepsini..

Yanlış mı algılıyorum olayı nedir.. :?:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yukarda Aysal 9 milyon para aldi diyorlar ya.
Ozan senin hesabın dogru. Fakat bu paradan GS, 3 milyon dolar alacak.
Geriye kalan 32-23= 9 milyon dolar fark ise , Unal Aysanin almadigi temettuler
ve zamaninda GS'ye verdigi borcun geri odemesi. Borcun miktarını bilmiyorum. Yalniz Borsa 45.000'dem gene 15.000-20.000'lere duserse cok enteresan olur.
23 ver 9 al. Yuzde 40 eder. Bunlar soylenenler. Ben soylenmeyenleri de kattim sana yuzde 50 dedim. Bunun icinde verdigi borclar var filan deniliyor. Ne oldugu belli degil. Ben verilen ve alinana bakiyorum. Bu arada adayi da ne guzel kapami$ 30 seneligine.

Amerikada son iki senedir "prime rate" dedikleri bankalarin en iyi tuccarlara verdigi faiz oarani son ik senede averaja vursan yuzde 3-4 arasinda idi. Ben bile yuzde 3.5'dan bir senelik borc alip yuzde 5 faizli ev borcumu bir ara ba$ka bankaya odettim. Varmi$ boyle bolluk diye bir bankadan alip oburune verip arada yuzde 1.5 kazandim ta$ atip kolum yorulmadan. . Ke$ke ben vereydim GS boyle para ama milyonlarim yoktu. Aysal bey bari ayip olmasin bir de Sabah'daki cakal'in agzina du$mektense lagima du$sem daha iyi diye satti gecti giti. $imdi cakal sayisi oldukca buyuk bir fon var. Onlar afiyetle yiyecek boyle garanti parayi.

Saprama sozlukte niye yok bilemiyorum. Ama Canaydin gibi bunami$ mi bunamami$ mi belli olmayan; insana "akil gel sen buna takil" dedirtecek $ekilde kimseyi dinlemeden ben bunu herkesten daha iyi bilirim diye ortaya cikip burnunun okuna giderek bir cuval inciri berbat edenlere denir.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Apr 07, 2006 10:19 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz Akgun wrote:Yukarda Aysal 9 milyon para aldi diyorlar ya.

23 ver 9 al. Yuzde 40 eder. Bunlar soylenenler. Ben soylenmeyenleride kattim sana yuzde 50 dedim. Bunun icinde verdigi borclar var filan deniliyor. Ne oldugu belli degil. Ben verilen ve alinana bakiyorum. Bu arada adayida ne guzel kapami$ 30 seneligine.

Amerikada son iki senedir "prime rate" dedikleri bankalarin en iyi tuccarlara verdigi faiz oarani son ik senede averaja vursan yuzde 3-4 arasinda idi. Ben bile yuzde 3.5'dan bir senelik borc alip yuzde 5 faizli ev borcumu bir ara ba$ka bankaya odettim. Varmi$ boyle bolluk diye bir bankadan alip oburune verip arada yuzde 1.5 kazandim ta$ atip kolum yorulmadan. . Ke$ke ben vereydim GS boyle para ama milyonlarim yoktu. Aysal bey bari ayip olmasin bir de Sabah'daki cakal'in agzina du$mektense lagima du$sem daha iyi diye satti gecti giti. $imdi cakal sayisi oldukca buyuk bir fon var. Onlar afiyetle yiyecek boyle garanti parayi.
Tamam,ben de düşürüyorum kulübe kalanı 3'e.. Aysal'ın karını da yüzde kırk yaptım.. :)

Yalnız şöyle bir durum var,o senetler başka birinin elinde olsaydı halimiz nice olurdu diye de ayrıca düşünmek lazım..Ada verilerek diyeti de ödenmiş oluyor belki bu kıyağın.. :)

Bu işlerde bir sürü katakulli de dönüyor haliyle..Senet daha geçen gün 160 lirayı geçmişti,satış söylentisi çıkmadan 123 liraya iniverdi..Bu da ilginç..Belki çakalla perde arkası tiyatro yaptılar belli mi olur? Senedin Alpay'ın yazdığı gibi daha aşağılara düşmesi (temmetü avantajı nedeniyle) pek olası görünmüyor ama burası Türkiye,bakarsın birileri birilerinin boynunu koparmak için ansızın düğmeye basıvermiş..
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

En azindan bir iyi haber.
Haklar silinmis, düz hisse olarak satilmis.
Sadece Ticaret Kanunu ve SPK ile gelen
haklar mevcut.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply