Dergi ve Resmi site

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Resmi Sitede her ay ba$ sayfada Dergi Reklami icin du$unceniz

Poll ended at Wed Apr 12, 2006 2:32 am

Artik kabak tadi verdi. Herkes her ay ciktigini biliyor
1
6%
Her ay gozumun icine en az bir iki hafta ba$ sayfada sokulmasi benim icin onemli
3
19%
Olsa da olur olmasa da olur. Beni rahatsiz etmiyor
12
75%

Total votes: 16

Cengiz Akgun
Moderator

Dergi ve Resmi site

Post by Cengiz Akgun »

Yahu bu resmi sitede dergi reklamindan bikilmadi nedense. Ben gordukce alacagim varsa almaktan vaz gececek hale geldim. Acaba bu sadece ben miyim diye merak ettim. Bir de size sorayim. Belki bu sonuc onlarada yararli olur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ahmet Emre Nazli

Post by Ahmet Emre Nazli »

ihtisas alanım değil ama ucundan bucağından reklamcılığa meraklıyım ve bence bir markanın kendi dergisinin reklamını yapması hatta aşırıya kaçacak şekilde dahi yapması gayet doğal. ben ilk çıktığında her ay alırdım, odamın duvarlarını verdiği posterlerle süslerdim. tabi sonuç odaklıyız ve malum neticeler beni bu hobimden uzaklaştırdı.
bir ay kadar bi amerikan hamburgercisinde çalışma imkanı bulmuştum, orda da kasa da çalışırken bizlere müşteri istese de istemese de, diğer aldıkları ile alakası olmasa dahi ekstra bişey önerin denirdi. hatta müşteri ile olan ilişki baştan sona adımlandırılmıştı da bu da yapılması gerekenlerin arasındaydı.
ikisi arasında bir bağlantı olduğunu düşündüğüm için anlattım bunu.
reklam konusu bence bu derginin her ay çıktığının bize hatırlatılmasını kaldırabilen bir konu.

seçenekler bence hiç de objektif değil. seçeneklerden birine yönlendirme var diye düşünüyorum. siz ne dersiniz?
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Butun dergilerin (magazin, spor vs.) her gun reklami oluyor. Bence Galatasaray dergisi'nin de bir yerlerde reklaminin yapilmasi lazim. Biz ciktigini biliyor olabiliriz ama bilmeyen de milyonlarca insan vardir mutlaka. Bence o reklamlar derginin satisini epey artiriyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tapon malin reklaminin cok olacagini artik 70'lik annem de biliyor. Eger cok reklam veriyorsa almiyorum diyor. O bile olayin farkinda. Reklamin amaci bir malin yeni piyasaya ciki$Ini bildirmek ve tanitmak. Eger mal piyasada ise malin reklami o malin digerlerinden olan farkinin one cikarilmasi amacini gutmek zorunda. Degilse reklam yapilmi$ ya da yapilmami$ hicbir farki yok. Bugun resmi sitede yapilan ayni yollamasi bedava nasil olsa diye posta kutulariniza dolduran spam dedikleri reklam amacli postalardan hicbir farki yok. Kaciniz acip ilgileniyorsunuz bu tur reklam pazarlamasi ile. Reklamcilarin en korktuklari olay potansiyel mu$terileri reklamlari ile korkutup, $uphelendirip, rahatsizlik vermeleri.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Mar 13, 2006 9:59 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Tapon malin reklaminin cok olacagini artik 70'lik annem de biliyor. Eger cok reklam veriyorsa almiyorum diyor. O bile olayin farkinda.
Bu mantiktan Gorgen'i issiz birakacaksin ama bak! :D Bu sefer TR'ye gittigimde, sanki 3 ya da 4 reklamdan biri Ulker'inkilerdi gibi gelmisti bana. Eh, evet, bazilari yeni urunler icindi sanirim da, hepsi de oyle degildi sanki!
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eti daha kaliteli demek ki. Saat gibi $a$maz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Abi senin dedigini duydular herhalde, resmi sitenin girisine Hasan Sas'in saskin fotosunu koymuslar. :)

Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir laf edecez, uygun konu başlığı varmı diye ara dur.. Konu açmayada değmeyecek bişey.
Yönetim kurulunun topluca fotoğrafı çekilmiş, resmi sitenin girişinde var. En öndeki iki hanım kim? Benim biricik yönetim kurulumun önünde ne işleri var! Canaydından gerekli yumruğu vurmasını bekliyoruz! Yönetim kuruluna gölge etmesin hiçbir hatun kişi..
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Ismail Gezer wrote: Yönetim kuruluna gölge etmesin hiçbir hatun kişi..
yahu onlar yönetim kurulu mu,yoksa yardım da bulunanlar mı? bayanlar yardımda bulunmuşlardır belki,çıksınlar iki adım öne,her zaman lazımlar,darıltmayın.. :D
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Onlarin birisi (sagdaki) Ayse Gursoy (Ergun Gursoy'un esi), otekisi de sanirim Ipek Kirac .
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Haa! Pardon, bunlar klube para verenlerdi değilmi! teyzelerin ellerinden öperim. Arkalarından konuştuğum için özür dilerim..
Hasan Utku wrote:
Ismail Gezer wrote: Yönetim kuruluna gölge etmesin hiçbir hatun kişi..
yahu onlar yönetim kurulu mu,yoksa yardım da bulunanlar mı? bayanlar yardımda bulunmuşlardır belki,çıksınlar iki adım öne,her zaman lazımlar,darıltmayın.. :D
Tuba Girit

Post by Tuba Girit »

Ismail Gezer wrote:Yönetim kuruluna gölge etmesin hiçbir hatun kişi..
Saka amacli yazdiginizi umuyorum yukarida ki satirlari. Aksi halde bu forumun tarzina hic yakismiyor bu yazi. Sakasi bile hic hos degilya neyse...

-Tuba
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Valla bende biri çıkıp 'O bayanlar yönetim kurulunda haberin yokmu?' diyecek diye umuyordum ama insan her zaman umduğunu bulamıyor işte.
Bırakın yönetimi, forumda bile bayan mevcudiyeti tek tük olduğuna göre, varlığınızın devamını diliyorum en derin saygılarımı sunuyorum...

Tuba Girit wrote:
Ismail Gezer wrote:Yönetim kuruluna gölge etmesin hiçbir hatun kişi..
Saka amacli yazdiginizi umuyorum yukarida ki satirlari. Aksi halde bu forumun tarzina hic yakismiyor bu yazi. Sakasi bile hic hos degilya neyse...

-Tuba
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Resmi sitenin girişindeki resim pek manidar. Özhan Canaydın, yeni Aslanını basın mensuplarına takdim ediyor :)
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Galatasaray Dergisi'nin "2005-2006 Şampiyonluk Özel" sayısını satın almak, her Cimbomlunun boynunun borcudur.

Özel posterler... "Unutulmaz Sayfalar" eki... 14 Mayıs Şampiyonluk Gecesi'nin öncesi, sonrası, perde arkası, basında hiç yayınlanmamış fotoğraflar...

Bu dergiyi almak demek; şampiyonluk coşkusunu daha heyecanlı yaşamak ve ileriki yıllarda bu güzel günleri yad etmek üzere arşivimize eklemek demek.

Bugün Ankara'ya ulaştı... İstanbul'da ilk baskı hemen tükenmiş...

Türkiye'de yaşayanlar vakit kaybetmeden dergiyi edinsinler, yurtdışındakiler de ne yapıp edip dergiye ulaşmanın bir yolunu bulsunlar.

Bir de Mehmet Şenol'un bir müjdesi var: 2005-06 Sezon Katoloğu ve Digiturk'un katkılarıyla hazırlanmış, tüm sezonun gollerini, önemli anlarını, unutulmaz 16 dakikayı içeren bir VCD, bu ay içinde satışa sunulacakmış. Dergiden ayrı. Üyeliklere dahil değil.

Ne duruyorsunuz beyler, hadi koşun bayiye!
Liseli vardı ya ah o liseli...
Post Reply