GS-Kayseri Erciyes 4-2 (Ayhan, Necati,Karan, kabze)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Yaklasik iki senedir bu is boyle. Her macta en az 5-6 tane acik aleyhimize karar, 1 tane verilmeyen penalti, 2 tane falan yanlis ofsaytla durdurulan atak. Ve birsuru verilmeyen kasti faul.

Istatikler FB icin de tam tersi. Bu sezon elle atilan golleri uc falan oldu saniyorum, hatali penaltilarla alinan maclar, rakibin verilmeyen bariz penaltilari girla.

Bu sene sampiyonlugu kazanirsak inanilmaz kiymetli bir sampiyonluk olacak. GS 90'larda ustuste sampiyon oldugu senelerde lehine kararlar az cok oluyordu. Fakat FB ve BJK'ye gore kiyaslandiginda asla ciddi boyutta degildi. Anadolu takimlarina gore kayirilma her uc takimda da ciddi boyutta idi o donemler. Ama oynadigimiz guzel futbol ve de Avrupa kupalarinda yasadigimiz basarilarin sempatisi bir dereceye kadar bazi seyleri aciklayabilir. Bu sene hangi takimla oynasak ic sahada da dis sahada da boynumuz bukuk. FB bu sene sampiyon olursa gercekten futbol adina cok yazik olacak.

Bizim onumuze bakip FB, hakemler ve de karsi takimla ugrasmadan maclarimizi kazanmamiz lazim.
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Tarafli tarafsiz her futbol sevenin heyecanla seyrettigi bir mac oldu. Goller, kartlar, inanilmaz hakem hatalari falan (spiker gibi konusdum masallah :) ),
hem oturup hem kalkdigim cok iyi bir mac oldu, taa ki; bizim yoneticilierin konusmaya baslayinca. Hem Bulent Bey'in hem de Ergun Gursoy'un soyledikleri cok terbiyesizce seyler. O bi zamanlar futbolculara verilen "konusma yasagi" bence bizim yonetici bozuntularina verilmeli. Hele mactan once Ergun Gursoy'a sordular "Sardan'in sansi sizce nedir?" diye, verdigi cevap "bize tribunde agiza alinmayacak seyler soylendi bazi kisiler tarafindan" ne alaka be kardesim. Eger Sardan'in adam tutarak sana kufur ettirdigini ima etmeye calisiyorsan, ki bence oyle idi, bu tur seyler bir GS baskani olma ihtimali olan biri icin TV basinda milyonlarin onunda soylenmez.
Neyse kisa keseyim, sonuc olarak 3 puani aldik ve yola devam.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Mac oncesi Ergun Gursoy (galatasaray.com yalancisiyim) " CANAYDIN'I DESTEKLEDIGINI ACIKLAMIS", Mac sonunda su soruyu cevaplamak istemedi nedense, " ONUNUZUN KESILDIGINI ENGELLENDIGINIZI ACIKLAMISTINIZ?"
( bunu duydum ), Cevap " SIMDI O KONULARI BIRAKALIM "

Dun dundur bugune bakalim mantigi; bunu Ergun Gursoy'dan duymak beni sasirtmadi.....
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bu arada Cihan bir sebepten dolayi sari kart aldi, ama niye aldi anlamadim. Pozisyonla da alakasi yoktu. O kart yuzunden cezali durumuna dustu.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Kendisine yan bakti diye vermistir hakem. Ben de anlamadim niye kart verdigini.

Sonucta hakem her zaman, yanimdan gecerken pozisyonla ilgili itiraz etti, laf etti cikardim karti diyebilir, neyi ispat edeceksin?

Bunlar daha baslangic, sampiyonluk yarisi sona yaklassin daha ne garip hakem kararlari olacak.

Taraftar, oyuncu, ve yonetim olarak hakemler konusunda cok sogukkanli olmamiz lazim. Ama asagi tukursen sakal yukari tukursen biyik durumu var. Fazla tepki versen, hakemleri elestirsen, hakemler sinirlenip inadina ters karar vermeye devam edebilir. Seyircilerin, taraftarin cileden cikip tahrik olmasi ve ters bir kararda macta bir olay cikmasi cabasi. Ote yanda sessiz kalirsan da hakemlerde "bak giklari cikmiyor ne karar versek razilar" havasi olusabilir.
Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Cengiz abi resmi siteden hizlisin bugun. Ellerine saglik. Oradakilerin sagi sollu belli olmuyor. Bazen macin ikinci yarisi oynanirken golleri koyuyorlar, bazen de ertesi gune sarkiyor. 4. gol hakkindaki yazilari okuduktan sonra Galatasaray.org'ta ararken burada senin linkleri koyman cok ise yaradi, tesekkurler.
Sunu ekleyeyim TR'de Ercan Taner kadar cigirtkan baska bir sunucu var mi acaba. Eskiden Avrupa kupasi maclarinda veya milli maclarda gol attigimizda boyle bagirmak moda idi. Simdi siradan bir TR ligi macinda buyuk takimin oyuncusu dorduncu, besinci golu attiktan sonra bile kendini yirtiyor adam. Duyan sanki o golle SL kupasi kazanildi sanacak..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Ulupinar wrote:Cengiz abi resmi siteden hizlisin bugun. Ellerine saglik. Oradakilerin sagi sollu belli olmuyor. Bazen macin ikinci yarisi oynanirken golleri koyuyorlar, bazen de ertesi gune sarkiyor. 4. gol hakkindaki yazilari okuduktan sonra Galatasaray.org'ta ararken burada senin linkleri koyman cok ise yaradi, tesekkurler.
...
Ben onlardan umidi keseli cok oldu. Cikti, cikiyor, aldiniz mi diye dergi i$i ile ugra$a dursunlar onlar. Anca o i$i guzel yapiyorlar. Bugunlerde resmi sitede yararli bir haber ya da i$Inize yarar bir konu bulmak cok zor. Goler icin gidiyordum ama LigTV imdada yeti$ti. Gerci kalite pek iyi degil ama idare eder.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Macla ilgili bazi seyler :

1) PENALTI

Hakem ve yan hakem, kasitli olarak, bilerek ve isteyerek, Galatasaray'in bundan zarar gorecegini bile bile penaltiyi ve kirmiziyi vermediler. Mac sonunda hakem TRT 1'e "teknik olarak gordugumu caldim" dedi. Yani, "pozisyonu gormedim, onum kapaliydi" demedi. Demek ki gordu ve bilerek vermedi. Bravo !

2) DEVRAN'IN ITIRAFI

Devran mac sonunda, "hakem sorsa soylerdim, zaten GS'li arkadaslara da o anda soyledim" dedi. Saniyorum olay aninda, bizim futbolcular Devran'in soylediklerini hakeme aktarmislardir, mutlaka "hoca Devran'a sorun" denilmistir. Hakem iyiniyetli olsaydi, sorunu cozmek amaciyla gerekirse Devran'a sorardi. Ki, yan hakemine bile sormadi (zaten yan hakem de insiyatif kullanmayarak karari tamamen orta hakeme birakti). Oysa Hakemlik adalet meslegidir ve onemli olan dogrunun bulunmasidir. Buna ragmen 2 hakemin onunde net olan bu pozisyonun es gecilmesi kasitlidir, bu mac bizim sampiyonlugumuza mal olabilirdi.

3) OFSAYTLAR

Diger yandan, dun ozetleri izleyenler gormuslerdir, ilk devrede en az 3 garanti gol atagi, hatali ofsaytla kesildi. Macin genelinde bizim en az 5 net gol pozisyonumuz hatali ofsaytlara kesildi.

Artik ayip, bu davranislar serefsizlige girer. Bu davranisin hesabinin sorulmamasi da zavalliliktir. Bunun hesabinin sormayacak bir yonetim, en az bu karari veren kafalar kadar zavallidir. CANAYDİN, LUTFEN SON GOREVİNİZİ YAPIN VE BU HAKEMLERIN ALI AYDIN GIBI DUDUKLERINI ASMASINI SAGLAYIN ! Cunku, 4 yillik icraatiniz icinde tek dogru yaptiginiz is bu olmustu.

Hakemlerin uzerine artik siddetle ve mutlaka gidilmeli, is terbiyesizlik sinirlarini asti, bir camia (Hakemlik camiasi) bir camiaya (GS camiasi) savas acti. Ben bunu boyle yorumluyorum.

4) HAKAN GERETS TARTISMASI

Mac sonunda Hakan, Gerets ile ilgili tartismayi dogruladi ve "Arkadaslarimin bir talebi olmustu, ben de bunu ilettim, hocamiz kabul etmedi, biraz tartistik" dedi.

Ben bu talebin kadroda 3'lu forvet oynatilmasi ve Ilic'in kesilmesi oldugunu tahmin ediyorum. Takim icinde bir gruplasmanin oldugu ve Gerets'e kadro dikte edilmek istendigini dusunmek bile istemiyorum ama hafta ici buna yakin haberler basinda vardi.

4. gol sonrasinda Hakan, Gerets'le sarildi, goruntu samimi ve guzeldi. Gerets iyi bir profesyonel ve bu davranislari tolere edebiliyor, bu anlamda tarzi Lucescu gibi.

Ben kisisel olarak bu sene GS'nin en buyuk sansinin hocasi ve teknik kadrosu oldugunu dusunuyorum, kriz yonetimi herhalde bundan daha iyi olmazdi.
Diger yandan her olayin altindan Hakan Sukur, Necati ve Hasan Sas'in cikmasi artik kabak tadi vermeye basladi.

Bu hafta bu terbiyesiziligi yasatan hakem camiasi, son haftalara kadar baska terbiyesizliklerin de icine girebilir. Tedbir, vakit gecmeden alinmali bence.

Herkese iyi haftalar.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

oncelikle hakan-gerets arasindaki olay, hafta icinde de gecmisti, antreman-izin programiyla ilgili bir tartisma. normalde futbolcularher macin ertesi gununde antreman yapiyorlarmis, bir sonraki gunde de, eger hafta arasi maci yoksa izinlilermis. bu sezon boyle bir uygulama oluyormus genelde. o nedenle sali gunu bazi futbolcular izinli oluruz diye program ayarlamislar. fakat gerets saliya antreman koymus. kaptan olarak da hakan geretsle konusmus, gerets de programi ben yaparim diyince bir tartisma olmus. ancak hakanin dedigi, cok buyuk olmayan bir tartisma bu. dahasi hakan, gerets "programi ben yaparim dedi ve konu orada kapandi" dedi. ancak isin enteresan tarafi, galatasarayda en kucuk bir tartisma hemen haber oluyor gazetelere. bu tip seylerin aile icinde kalmasi gerekmez mi? basin bunu nasil duyuyor, neden herkes galatasarayin icinde olan herseyden haberdar oluyor anlamiyorum. maci yorumlayan hakan unsalin da bu olayi abartmasi yanlisti.

neyse, bunu gectikten sonra, biraz su topikte yazilanlara deginmek istiyorum. macin bitiminden beri 13 saat kadar gectikten sonra okuyabildim topigi. mac esnasinda yazilanlar var. 4. sayfa sonuna kadar, oyle seyler yazilmis ki, ben baska mac mi seyrettim acaba dedim. sanirim macin stresiyle bazen cok olumsuz oluyoruz. o da mesajlara aksediyor. evet, ilk 5 dakikada cenke iki pozisyon verdik ama bunda ne oyun anlayisinin, ne kadros seciminin bir hatasi vardi. tamamen, bugun song ve tomasin kotu olmalariydi sebep. song ve tomasin oldugu bir tandemin gobeginde cenkin etrafinda en az 5 metre yaricapli bir alanda iki defa bombos kalmasi, bu iki oyuncunun maca tam konsantre olamamasindan baska biseyle aciklanamaz. sonrasinda song biraz toparladi, ama tomas bugun hakikaten cok kotuydu. normal bir tomas, cenkin ilk golunde ondan yedigi calimi hayatta yemezdi.

bu iki pozisyon disinda galatasaray ilk yari cok baskili oynadi ve cok da gol kacirdi. erciyes, cenkle iki kez pozisyon bulurken galatasaray da bu pozisyonlarin hemen oncesinde umit karanla ve orhanla pozisyonlar buldu. 1-0dan sonra kacanin haddi hesabi yok zaten. 2-0dan sonra ucuncuyu biz kacirdik, o top dondu kalemizde gol oldu. hadi tum bunlari gecelim, ilk yari o yan hakem bozuntusu 6 topumuzu ofsayt diye kesti ki, iki tanesi cok net ofsayt degildi, ve necatiyi kaleciyle basbasa birakmisti.

ben acikcasi ilk yaridaki oyunumuzdan buyuk keyif aldim. 2 golumuz var, en az 3-4 tane kacan net pozisyonumuz var. en az iki cok net pozisyonumuz da ofsaytla kesilmis. onun disinda 10. dakikadan 40. dakikaya kadar top gostermedik kayseriye.

ama sanssizdik dun cok. ikinci yarida, ilk yaridaki kadar iyi oynamasak da, ucuncu gol icin cok net bir firsati necati atamadi. sonrasinda, tomasin ayagina carpan sut mondiyi yaniltti, kalemize gol oldu. yine de one gececek pozisyonlari bulduk, ama yan hakeme ve orta hakeme takildik. masallah iki yan hakem de, ofsayt olsun olmasin her topa bayrak cektiler. yazik yahu. hele o verilmeyen penalti: herkes gordu, uzak kale arkasindaki eski aciktan mac seyredenler bile gordu, bi orta hakemle yan hakem gormedi. hele orta hakem nasil gormedi inanilir gibi degil. adam kafasini egip pozisyona bakiyor ve gorus acisini engelleyen kimse yok orada. e bunu da gormuyorsan, o dudugu sen yatak odanin uygun bir duvarina asiver bi zahmet, ve hep orada kalsin o duduk.

herseye ragmen, azimle mucadele edip maci kazandik. bazi kose yazilarinda gerets kumar oynadi falan demisler. kumar falan degil, adam kazanmak icin dogru olani yapti. bakti ki kayseri yaslandi geriye, uzun topa dondu. aldi hasani hakani. forveti 4ledi. neticeyi de buldu. belki aydin tercihi elestirilebilir, bu kadar genc oyuncu boylesine kritik bir zamanda oyuna alinir mi diye. ama ben aydinin bunadn etkilenecek bir yapisi olmadigini, ve geretsin de bunu farkettigini dusunuyorum. aydin o meshur macin son dakikasinda muthis bir sorumluluk ornegi gosterip cok zor bir sut cikarmis ve golu bulmustu. bugun de, gelen bir yan topa biraz da artistik bir vole vurdu. bu baskidan etkiilenen adam boyle seyler yapamaz. hem ayrica, bu gencler de, artik bu stresli ortamlarda cikip oynamayi da ogrenmeliler.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

*Mactaydım. Taraftar biraz azalmasina ragmen
cok arzuluydu. Kapali, 2.yari basindaki
Yallellisi disinda cok basariliydi.Ozelikle
''sevmeyen ölsünün '' hizli remix'i :P cok etkiliydi.
Dün skora etki ettiler. Oyuncu degisimi icin baski yaptilar kulubeye.
Artik bayagi interaktif oldu oyunla seyirci.
Tepkileri iyiydi. Bundan sonra hakemler hata yapsa bile
baski yiyeceklerini bilecekler SamiYende.
Zaten galbiyet golude seyirci baskisi ile geldi.

*Orta Hakem kotu niyetli degil, tecrubesiz ve yetersizdi.
Hatalarini her iki tarafada yapti.
Ama ozellikle numaralinin onundeki yan hakem kotu niyetli idi,
hatta maddi cikar sagladigini bile zannediyorum.
Cunku ofsaytların yanlıslıgı cok barizdi.
Yuh yani , bir tane degil, 3-5 tane.
Devranin pozisyonunda
ise, hakemin ve kapalinin onundaki hakemin acilari kotuydu,
hata olabilir , goremediler,
ama numaralinin onundekiitin önü cok acikti. Hatta pozisyon oldu,
birbirimize baktik yanimizdakilerle ''Ulan ben mi yanlis gordum acaba? '' diye. Yani numaralidan herkes cok rahat gordu.
Direk hakkinda sorusturma acilmali. Ismi afise edilmeli,
yonetim direk olarak telaffuz edip hedefte gostermeli.
Bizzat adiyla, ismiyle, resmiyle, seceresiyle hedef gosterilmeli.
Dunku mac bayagi normal bir macti ve cok guzel oynanabilirdi.
Artik zaten skora yan hakemler etki ediyor. FB'ye bir iki serbest vurus ver, elini gorme, GS'yede bol ofsayt cal, tamam iste fark burada.

*Yucel , Bulent Tulunun imasi dogru idi. Kayseri ekiplerine kayserili FB'li adamlarinin,ozeliklede Kadir Has'in , GS maclarinda tesvik verdigi bilinir. Gecen yil acik acik soylendi. Ama sampiyonluga oynuyorsan , catir catir yeneceksin. Onun disinda hem tasra futbolculari medyada kendini gosteriyor, hemde artik kazanilan her puana LigTVden para var ve bunun bir kismifutbolculara dagitiliyor.
Tabii asilacaklar maca Orta siralarda hicbirsey iddiasi olamayan Kayseri bile asilacak. Ama Tulununda bunu acik-
lamasi da lazimdi bunu. Cunku maci etkileyen faktorler arasinda rakip motivasyonu.

*Dun Necati, Song, Sas, ve Sabri iyi gunundedegildi. Ilicte oyle.
Beklere artik Ugurve Ferhati koymasi lazim. Sabride 2. yari basinda
Sas ile yer degistirmeli ve 2. yari sag kanada guc getirmeli.
Ugur dururken yeri sagbek degil.
Bu arada Hakan Sukurun Kabzeyi kollamasida cok enteresan.

Forvet adam yiyen Hakan yolun sonuna
geldim, yerime iyi bir adam mi gelsin diyor GS'ye
yoksa cok kaninin isinmadigi KAran ve Necatiye gore daha iyidir mi diyor
Kabzeye
bilemiyorum.
Bence dun 4 forvetin girmesinden daha onemlisi , GSnin
ortadan bol pasla duvari delme stratejisini mac 2. yarisinda cozen
Kayseri, (GS'lilerinde yorulmasiyla) bir anda seyirci baskiyla birden
GS uzun adamlara ve yan toplara donunce (ve tabii hakem hatasiyla artan motivasyonla)
, kotu yakalandi.
Gerets degisiklikte geckaliyor. 10-15 dakikalik gecikmesi var.
Cihan iyi mucadele etti, top caliyor, fakat sirtini kendi defansina donup
geri pas yapmasi hucumu yavaslatiyor.
NO ADNANS, NO CRY !!
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ben maça gidemedim :cry:

TVden gördüğüm kadarıyla gene bir hakem faciası, hem de triple hakem faciası. 3 haken birden aynı anda kötü yönetim gösterip hepsi de aleyhine çalışıyorsa bunun tek izahı hakemlerin satın alınmış olmalarıdır!

Tulun'un hemen maçın sonrasında yaptığı açıklama da "aşırı motive edilmişler" şeklindeydi ki çok doğru! İlk golü yedikten sonra Timuçin'in golde zıplamasına rağmen topu kesemeyen Bouazizi'yi haşlaması, yedikleri 3. golden sonra emre toraman'ın ayağını kırma pahasına kendi kale direğini tekmelemesi (umarım kırılmıştır ayağı :twisted: ) ve genç Aydın'a yapılan sert faul, Turkcell priminden çok öte bir nakit akışına işaret ediyordu. Aklıma direk unutulmaz Adana maçı geldi! Ama GS'da şahlanan ruh, rakibi ve hakemi de yenmeyi sağladı, inşallah şampiyonluğu da getirecek sene sonunda!
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Alpay Dedeoglu wrote: Devranin pozisyonunda
ise, hakemin ve kapalinin onundaki hakemin acilari kotuydu,
hata olabilir , goremediler,

Artik zaten skora yan hakemler etki ediyor. FB'ye bir iki serbest vurus ver, elini gorme, GS'yede bol ofsayt cal, tamam iste fark burada.

Tabii asilacaklar maca Orta siralarda hicbirsey iddiasi olamayan Kayseri bile asilacak.

*Dun Necati, Song, Sas, ve Sabri iyi gunundedegildi. Ilicte oyle.
sevgili Alpay, cok guzel gozlemler icin tesekurler. ancak, yukarida aldigim bir iki noktaya ekleme yapayim musadenle: tvden devranin pozisyonunu seyrettin mi bilemiyorum, ama orta hakem pozisyonu cok net gorebilecek bir acida. devrani gormesine bir engel yok arada. hatta oyle ki, tam orayi gormek icin biraz da egiliyor ve iyi bir aci yakaliyor.

galatasaray son zamanda bu ofsayt bayraklarindan cok cekiyor. yakin zamandaki cogu macimizda ama dogru ama yanli ofsayt bayragi cok kalkiyor. galatasaray zaman zaman uzun topla oynayan bir takim. mac icinde cok hizli bir sekilde hucuma cikan takim. ve umit ve necati gibi ki tane cok hareketli ve uca cok yakin oynamayi seven iki adami var. tum bunlar dikkate alinarak, galatasaray maclarina cikacak yan hakemlerin ofsayt konusunda biraz daha dikkatli davranmalari, derslerine iyi calismalari gerekiyor. dun, hakemin tum yanlis kararlarini gectim, sadece su yanlis ofsayt bayraklari kalkmamis olsa, belki galatasaray 3-4 gol bulacak. cunku ofsayt diye yanlisklikla kesilen o pozisyonlarin hemen hepsi cenkin macin basinda kacirdigi pozisyonlardan cok daha net.

kayseri tabi ki maca asilacak. over motivated olmalari da dogal. zira galatasaraya karsi oynuyorlar. ama bu asla mazeret degil. galatasaray cikacak catir catir yenecek. nitekim, catir catir yendi de. hatta yan hakem faciasi olmasaydi, belki de parcalaya parcalaya yenecekti.

dun gecenin kotulerini yazarken en kotuyu atlamissin: tomas.

seyirciyle ilgili de bisey soylemek istiyorum. tv basindan yaptigim yorum ne derece dogru olur bilemem ama ilk yari cok iyi olan seyirci, ikinci yari 2-2 olana dek anlamsiz bir durgunluk icine girdi. (ekrana yansiyan o sekildeydi daha dogrusu)
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ben Alpay'ın yazıyı okuyamamıştım. Fatih'in yazdığına ekleme; Devran maç sonrası der ki, "abi o anda bana soran GSlı arkadaşlara elime çarptığını söyledim." Yani orta hakem pozisyonu görememiş olsa ve Devran'a sorsa hakikat ortaya çıkacak. Sormadığına göre pozisyonu değerlendirme yapacak kadar görmüş olmalı. O halde köküne kadar ard niyetli!" Yani hakem pozisyonu ye$il gozlükleriyle görmesi gerektiği şekilde gördü..
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

1. Hakemlerin tereddüt ettikleri pozisyonları futbolculara sormak gibi bir hakları varmı ki?

2. Senelerdir hakemler için söylenen "Şu takımı şampiyon yapmak istiyorlar" türünden iddialara inanmadım. Adamlar sahada korkunç hatalarda yapsalar, bunların adı "HATA" olduğu sürecede, satılmış olduklarını iddia etmek mantıksız. Bu hatalar dışında somut bir kanıtta mevzubahis değil! Ancaaak, yahu bir takım aleyhine bu kadar da hata yapılmaz be kardeşim!

3. Galatasarayın 3. golüne sinirlenip kale direğini tekmeleyen futbolcu görüntüsü çok enteresandı gerçekten, böylesini gördüğümü hatırlamıyorum! Bu ne motivasyondur kardeşim..

4. Hakan-Gerets olayı, Fatih Mutlu'nun anlattığı izin olayıdır % 99. Yoksa 'biz 3 forvet oynamak istiyoruz hoca, haberin ola' diyecek bir adam daha anasının karnından çıkmadı, çıktıysada bu takımda işi yok! Ama işin içinde Hakan olunca abartalım kabartalım Hakanın başına iş açalım deniyor belkide..
Meczup
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Mustafa Dogan wrote:1. Hakemlerin tereddüt ettikleri pozisyonları futbolculara sormak gibi bir hakları varmı ki?
Hakka ne gerek var? Tereddütün varsa önce yan hakeme, ya da 4. ye sorarsın. Ama biliyoruz ki bu tür pozisyonlarda golü verilmeyen takım oyunculrı yıkar ortalığı. Ehh Devran olay anında elime çarptı da demiş üstelik. Bunu illaki orta hakeme aktarmışlardır itiraz ederken!

Tereddüt etse sorardı hakeme vs, sormadığına göre tereddüt de etmemişki! Maçtan sonra da "Pozisyonu gördüm, devam ettirdiğime göre elle oynama yoktu." gib birşeyler söyledi. Ehh bu kadar aleni penaltıyı görmemesini de izah edecek geriye bir tek, satın alınmış olması kalıyor!
Post Reply