Kimler başkan adayı?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kerem Tezic wrote:Evvveeettt adaylar ve renkleri belli oldu.

adaylar ve renkleri

Alp Yalman YESiL
Yigit Sardan MAVi
Semih Haznedaroglu SARI
Yilmaz Tokoz TURUNCU
Ozhan Canaydin KIRMIZI
Turgay Kiran GRI

:x
karşıyım karşı hepsine karşıyım.

ben mor rengi severim :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aday olarak "odunu" goremedim. Olsa rengi sarimtrak kahve gibi mi olur yoksa gri mi. Yoksa gri'yi secen odun mu?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Başkan adayı kıymetli abilerimiz doğru düzgün bir yönetim kurulu oluşturabilecekler mi? Sanmıyorum, önümüzdeki 2 yıl klubü kim batıracak onun seçimi bu başka bişey değil! Çünkü ortada bu işin hakkından geleceğine inandırabilecek kimse görünmüyor...
Meczup
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Başkan adaylarının kurullarını göremeden konuşmak erken..Kulübün ağır bir borç yükü var ve bugünden yarına bunun düzeltilmesi de kolay gözükmüyor..

Benim tercihim,yine Özhan Canaydın başkanlığında daha uyumlu ve ekonomik sorunlara nispeten de olsa çözüm üretebilen bir yönetimin işbaşına gelmesi..

Benzer sorunlarla diğer kulüplerin de karşılaşma ihtimali olduğundan,
bundan sonra spor kulüpleirni yönetmek daha da zorlaşacak..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hasan Utku wrote:
yine Özhan Canaydın başkanlığında

..
hayatımda duymak istemediğim birkaç kelime yanyana gelmiş.

Allah korusun eğer öyle birşey olursa bu foruma 3-5 sene uğramam artık.

Allah'ın beceriksizi bir adamdan bu kulübe zerre kadar fayda geleceğine inanmıyorum. İsterseniz yönetimine abramoviç, berlusconi, glazer yada laporta gibi zengin adamları koyun bu Canaydın yine kulübü batırır.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Bu ülkede kendimi bildim bileli hep birilerinden kurtulunmak istenmiştir..Spor ve siyaset bu isteğin en çok öne çıkan ögeleri oldu..

Amma velakın,her kurtulanılanın arkasından gelen gideni aratmıştır nedense..Sonunda bu geliş gidişler siyasette bize delikanlı bir Kasımpaşalı kazandırdı,Galatasaray'da da Canaydın'dan kurtulmak isterseniz ne kazanacağınız meçhuldür mutlaka.. :)

Galatasaray geleneğinde başkanın öne çıkması yoktur..Kulüp işlerini yöneticiler görür..Başkan da tribünde purosunu tüttürür..İsteğim,adetler değişmesin,başkanın da adını kimse anmasın,yüzünü kimse görmesin..

Bunu başarabilecek uyumlu bir yönetim olduktan sonra sorun yok benim için ,Ali,Veli,Özhan'da olsa sorun yok..Mehmet'in de kızıp forumu bırakmasına gerek yok.. :)
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan Utku wrote: Benim tercihim,yine Özhan Canaydın başkanlığında daha uyumlu ve ekonomik sorunlara nispeten de olsa çözüm üretebilen bir yönetimin işbaşına gelmesi..
Gözlerimi ovusturdum bir daha ovusturdum bunu Hasan Utku mu demis diye, yok eger dun az uyumustum ruya görmuyorsam dogru karsimda kaskabak duruyor acikcasi inanamadim yazdiklarina senin gibi makul akli basinda yazan bir insanin. Aman gözunu seveyim bari sen deme. Artik suna kesin kanaat getirdim Turkiye'de kis cok sert gecmis.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Arkada kalmış sessiz çoğunluğun sesi olacakmış cevizKıran :)
Meczup
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ya ben mi kacirdim bu listeleri yoksa basinda cikmadi mi ?

Bilen varsa bu karisik renkli abilerin listerini bilen buraya asabilir mi?

Yok oy verecegimden degil benim oglanlara bu renkleri hayat boyu yasaklayacam da :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Canaydin ba$kan FB $ampiyon.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kiran patlatmis gene, SMS ile oyuncu alacak :D

CANAYDIN’IN başkanlığındaki son yönetimde Başkan Yardımcısı olarak
görev alan ancak 25 Mart’taki seçimde Canaydın’ın rakiplerinden biri olan
Turgay Kıran, koltuğa oturursa Galatasaray’a Fransız ekolünü getirecek.
Takımın başına Fransa’dan Gerard Houllier veya Le Guen gibi hem ünlü, hem
de kariyer sahibi bir isim getireceğini açıklayan Kıran, ‘Taraftara bir hat tahsis
edeceğiz. Herkes istediği futbolcuyu SMS ile bize bildirecek. En çok oy alan 2
oyuncuyu hocaya önereceğiz ve almak için çalışacağız. 100 kişilik bir ekiple
yönetime talibiz’ dedi.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz Akgun wrote:Canaydin ba$kan FB $ampiyon.
Mahçup olursun sonra.. :)

Meseleye nerden bakacağız? Salt futbol açısından bakarsak,son dört sezonun ikinci Terim dönemi hariç,ligde sürekli üst sıralarda dolaşan G.Saray görüyoruz..Bir lig,bir kupa da artımız var.Transfer hataları ve teknik adamların hücumsever sistem yanlışları olmasa daha başarılı olabilecektik.Eksiğimiz Avrupa başarıları.Takımın uzun yıllar yükünü çeken başarılı bir jenerasyonun sonuna geldik,ama aşağıdan gelen çok iyi bir altyapımız var.Geçiş döneminde zorlandığımız söylense de,ülke çapında dibe vuran lig organizasyonunda gelecek için iyi bir noktada olduğumuzu düşünüyorum.

Galatasaray'ın lig geçmişinde en kötü sezonlarını yaşadığı 76-80 yılları arasında bugünün duayenleri Selahattin Beyazıt ve Ali Uras'ın başarısızlıkları unutulmamalı..Hele 79/80 sezonunda küme düşmekten kıl payı kurtaran G.Saray'ı düşünürsek..

Özhan Canaydın'ı burda nereye koyarsanız koyun..

Ekonomik açıdan baktık mı,eleştirilerin çoğu haklı..Ama Alp Yalman - Adnan Polat sonrası dönemde G.Saray ekonomik sıkıntıdan hiç kurtulamadı..Gün geldi,Fatih Terim futbolculara,basketbolculara cebinden para verdi.Şampiyonlar liginden gelen onca paranın akibeti mechule uğradı.Ülkenin başına gelen 2001 ekonomik krizi sonrası etkilenmeyen sektör kalmadı.Futbol kulüpleri de bundan nasibini aldı.Rakiplerin bu ekonomik şartlarda tüm varlıklarını harcayarak bir nevi ''taklitçi'' zihniyetle davranıp başarılıymış gibi görünmeleri G.Saray taraftarını yöneticilerine karşı tavır almaya zorladı.Oysa bu şartlarda kulüplerin her yıl 15-20 milyon dolara varan açıkları oluşuyor.Özhan Canaydın'ın en büyük sıkıntısı bu açığı kapatacak mali imkanları sağlayamamak.Büyük güvence Fatih Terim yanlışları ve yönetim kurullarının da yeterli çözümler üretememesi kulübü ekonomik yönden bugünkü nerdeyse içinden çıkılmaz hale getirdi.Öncü Galatasaray ekonomik sorunlarda da öne çıktı,tüm şatafatlara karşın,sınırları zorlayan harcamaları ile rakiplerin de zaman içersinde aynı akibete uğramaları kimseye sürpriz gelmeyecek artık.

Özhan beye ekonomik açıdan geçerli not veremiyoruz elbette,ama bundan sonrası için başkanlığa kim gelecekse çözüm önerilerini de getirmek zorunda,tabi uyum içinde çalışan, taklitçi değil,gerçekçi kurullarıyla birlikte..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hasan Tezcan wrote:Kiran patlatmis gene, SMS ile oyuncu alacak :D

de kariyer sahibi bir isim getireceğini açıklayan Kıran, ‘Taraftara bir hat tahsis
yönetime talibiz’ dedi.
Bu fikri çok beğendim. En çok oyu alan 2 oyuncuyu alacaklarmış. :lol:

Turgay Kıran milleti daha doğrusu kongre üyelerini saf ve salak mı zannediyor.

Ençok oyu ronaldinho ile etoo alırsa ne olacak. Teknik direktör olarak getireceğin adam böyle salak bir transfer politikasına ne der be adam.
Bulut Gundogdu

Post by Bulut Gundogdu »

Adaylar

Galatasaray 6 adaylı seçime gidiyor. Bu tablodan çıkacak Başkan Özhan Canaydın'dır.
Ünal Aysal'ın desteğiyle başkan olmak isteyen Semih Haznedaroğlu'nun şansı yok. Çünkü camia Aysal'a çok da güvenmiyor. Alp Yalman'ı sevmeyen yok ama dönemini doldurduğu inancı hâkim. Turgay Kıran'ı kendinden başka ciddiye alan yok. Yılmaz Toköz'ü ise kendi bile ciddiye almıyor. Kala kala Şardan ve Canaydın kalıyor.
Yiğit'in işi zor. Çünkü Yiğit Galatasaray için "Bilinmedik" bir isim. 8 aylık yöneticilik dönemiyle biliniyor. Daha öncesinde Galatasaray'da pek görülmemiş olması, sert söylemleri ve en yakın dostlarıyla değil, maceracılarla birlikte hareket etmesi şansını ortadan kaldırıyor.
Kalan tek seçenek Canaydın.
Peki Galatasaray ne yapacak! Canaydın'la 2 yıl daha zor geçer.
Tek çare var. Canaydın altında çok ama çok güçlü isimlerin oluşturacağı ve programı baştan belli bir liste oluşturmak. Hatta Yiğit Şardan bile bir gün Galatasaray Başkanı olmak istiyorsa bu listede yer alabilir. Dahası gelecek 15 yılın başkanları bu yönetim içinden şekillenebilir. Olur mu?
Olabilir. Biz bunu 1986'da Ali Tanrıyar'ın listesinde yapmıştık.
Alp Yalman, Faruk Süren, Özhan Canaydın hatta Ateş Ünal Erzen bile o listeden geldiler. Niye yine olmasın!
FATIH ALTAYLI
Haydaa. Bu adam dememis miydi "Canaydin'in karsisina odun ciksa kazanir." Ne degisti? Ne bicim bir camiadir? Bu ne kokusmusluk? Daha uc ay önce karsiliksiz cek rezaleti yuzunden kulubun ismini yerin dibine sokan, Riva kabul edilmedi diye futbolculara para ödemeyen adam yeniden aday oluyor ve secilme ihtimali cok fazla. Bu adam baskan olsun, ben de Galatasaray'la olan tum gönul baglarimi kopartiyorum. Alsin liselerini, etut abilerini, duayenlerini, ucuz köftelerini, sinif baskanlarini baslarina calsinlar. Bunlarla ugrasacagima. Gider St. Pauli'yi desteklerim, olmadi Bilbao'lu olurum. AIK Solna'da guzel. Livorno'da olabilir. Liverpool zaten hazir bekliyor. Ben simdiden dusunmeye basladim.
Bulut Gundogdu

Post by Bulut Gundogdu »

Hasan Tezcan wrote:Kiran patlatmis gene, SMS ile oyuncu alacak :D

yönetime talibiz’ dedi.
Fenerliler Besiktaslilar komplo da yapabilirler. Galatasaray taraftarlari defansa Eskisehirspor'dan Ali Eren'i forvete Yalovaspor'dan Faruk Yigit'i (Eski Fenerli Kaptan Magara Adami) istiyor sonucu ciksa hic killanmaz bu monser. Hatta isine bile gelir ucuz maliyetli transfer iste.
Post Reply