Aman ort onunu bizimki bundan da umar

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Aman ort onunu bizimki bundan da umar

Post by Cengiz Akgun »

$imdi asil buyuk tehlike bu lig liderlik olayini Canayadin bir iki seneye daha tahvil etme durumu. Malum bu kerameti kendinde bulacaktir. Eh kongredeki garibanlarin halini Alpay anlatiyor. Diger adaylarda ortada.

Konyada bir vela deli vela akilli varmi$. Ara sira istasyon caddesinde onu filan acik dola$irmi$ taa zaptiyeler kendini bulup nezarete tikana kadar. Kadinin biri yaninda kizi ile bir gun bunu bu halde dolanirken gormu$. Herhalde kizinin durumunu biliyor olmali ki "aman aman ort onunu deli herif bizim kiz senden de umar" demi$. Onun gibi bizimki bu durumdan da umacak gibi geliyor bana.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Re: Aman ort onunu bizimki bundan da umar

Post by Mustafa Dogan »

Yok artık daha neler. Ödenmeyen çekler destanı hala dillerde dolaşıyor.
Takıma bişey kazandıramadığı gibi eldeki kaliteli adamları kaybetti. Bu kayıplar TD'nin değil onu suçuydu. Aman herneyse, bugün güzel bir gün, sıkmayalım tatlı canımızı :)
Cengiz Akgun wrote:$imdi asil buyuk tehlike bu lig liderlik olayini Canayadin bir iki seneye daha tahvil etme durumu. Malum bu kerameti kendinde bulacaktir. Eh kongredeki garibanlarin halini Alpay anlatiyor. Diger adaylarda ortada.
Meczup
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

O is bitti. Derin Galatasaray karari verdi: Haznedaroglu.
Tek sorun Canaydinin 60 milyon usd kefaleti
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote:O is bitti. Derin Galatasaray karari verdi: Haznedaroglu.
Bir bardak soguk su icerek beklesin biraz. Kendi yapti kendi etti uistelik. Kime bu tafrasi. Yagma Hasan'in boregi gibi ne oldu bu kadar parayi car cur edecek. Ona kim dedi Sahip Som'la anla$ ya da ruzgar gulu taktir diye Olimpiyad stadina. Bir de kafaya gunE$ gecirdi Ispanyada. Alip geldigi yildizi da gorduk.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay Dedeoglu wrote:O is bitti. Derin Galatasaray karari verdi: Haznedaroglu.
Aklin yolu birdir. Bunu ben de söyledim. Evet GS'lilar Haznedarolu dönemine kendilerini hazirlasinlar. Unal Aysal'li, Dogan Hasol'lu saglam bir yönetim olacak. Haznedaroglu GS'da yöneticilik yapti. Olabilecek en iyisi ve GS'in ustundeki borc yukunu bir sekilde indireceklerine inaniyorum uzun vadede. Ben gelecek icin umitliyim.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kusura bakma Kerem inanmiyorum. Canaydin hakkinda ayni seyler
söylenmisti ama netice ortada. Yeni gelen gene bol keseden harcama
yapacak, kaynak yaratmak yerine borc para alarak (veren olursa)
gecistirecek. Calisan bir yönetim istiyoruz hepimiz ama bunlar cok rahat!
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Bu sabah Lig TV'ye cikip konustu Haznedaroglu ve dedigine gore aday olmasi simdilik yatmis. Unal Aysal bir kac ay once Haznedarogluna gelip ben mali olaylari ustlenmeye hazirim sen de sportif olaylari ustlen baskanliga adaylik koy demis. Selim baba da tamam deyip olaya girmis. Fakat bu sabah Lig TV'de dedigine gore Unal Aysal para babasi vs vs gibi cikan haberlerden psikolojik olarak etkilenip daha once Selim babaya verdigi mali destek olayindan vaz gectigini aciklamis. Selim baba onu ikna etmeye calissa da simdilik bu konuda bir basariya ulasamadigi icin adayligini da cekmis. Yani mali yuku ustlenecek biri olmadiktan sonra kimse aday olmaya cesaret edemiyor.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Eger Haznedaroglu aday olmiyacaksa, derin Galatasaray'in tek adayi Canaydin gibi...... Son toplantida yaptigi konusma ise yaradi demek, hisseleri Unal Aysal'dan alip egitim vakfina devretme. Bari baskanlik suresinide uzatsinlar 4 veya 6 yil gibi....
Bulut Gundogdu

Post by Bulut Gundogdu »

Unal Aysal AIG'den hisseleri alirken Hizir muamelesi göruyordu. Galatasaray'i tefeci AIG'den kurtaran adam, Galatasaray'in kurtulusu diye. Kongre yaklastikca bir anda sifir riskle Glatasaray uzerinden faiz yiyen kotu adam oldu.

Ozhan Canaydin hakkinda duayenbasi(!) Inan Kirac'in "Beni hayalkirikligina ugratti." dedigi konusulmustu. Once onu ikna etsin. Daha cok kulis yapmasi lazim onun. En iyi becerdigi is te o zaten. Tabi yalanlarina inanacak adam kaldiysa...

Gerci ben Özhan Canaydin'in dört senelik baskanlik döneminin liseci denilen, duayen merkezli yapiya buyuk yara verdigini dusunuyorum. O yuzden baskanimizin isi bu sefer zor. Olur almasi biraz zor gibi.

Kongreden önce oynanacak Fenerbahce maclarinin sonuclari kongreye cok fazla etki edecek diye dusunuyorum.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

GS icin belki de su andaki en onemli tehlike bir sekilde Ozhan Canaydin'in tekrar baskan olmasi ve bu yuzden su liderlik olayindan rahatsizim. Hatta arada bir acaba ezeli rakibimizbize bir iyilik mi yapiyor diye dusunmeden de edemiyorum.

Umarim herhangi bir baskasi kazanir, Aziz Yildirim karsi aday olup oyum olsa Yildirim'a verebilirim wallahi.

Ali
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yahu Ali seninle hep ayni seyler aklimizdan geciyor tam simdi yazacaktim senin mesaji gördum. Haznedaroglu cok garip bicimde cekildi. Tipki Yigit Sardan gibi. Bakin buraya yaziyorum demedi demeyin, FB'i kupadan elersek bir de iki hafta daha liderlik koltuguna yapisirsak ucuncu Canaydin dönemine kendinizi hazirlayin. 'Takimi lider yaptim, kupadan Fener'i eledim' diye alkislar arasinda kongreye gelir' Yasasin Galatasaray' sloganlari altinda baskan olarak cikar. Acaba diyorum FB mahsus falan mi liderligi birakti (tabii bu isin sakasi ama Canaydin'in baskanligini kendi muritleri disinda en cok isteyen FB camiasi). GS artik o kadar hedef kuculttu ki kiytirik Turkiye ligi liderligine seviniyoruz oysa bundan 4-5 sene evvel CL'de grubumuzda liderlik mucadelesi veriyorduk. Canaydin'li ve futbol takiminda Cihan'li bir dönem daha görmek istemiyorum artik. Ikisi de ayni berbat dönemi sembolize ediyorlar.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Benim korkum eger Alp Yalman ve Canaydin baskanlik icin cekisirse; Canaydin alir gibi geliyor. Sorun tekrar liseli ve liseli olmayan olayina doner ve Alp Yalman kaybeder. Liseli karsiti degil Canaydin'i baskan olarak veya yonetimde gormek istemiyorum artik.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yani donup dola$ip benim dedigimi kabul ediyorsunuz. Bizim kiz Deli Husrev'den de (adi aklima anca geldi Konyadaki vela deli vela akillinin) umacak yani. Yok mu Husrev'e zorla filan bile olsa don giydirecek?

Bu arada Ali aga gozukmu$. Ben gecen gun Hasan Utku'ya sordum du Nikaragua filan gittiydi galiba yoksa Sandinistalara tutsak mi oldu diye o da "yoo hala Piri$tina'da Arnavutlarla dans ediyor" dedi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:
Bu arada Ali aga gozukmu$. Ben gecen gun Hasan Utku'ya sordum du Nikaragua filan gittiydi galiba yoksa Sandinistalara tutsak mi oldu diye o da "yoo hala Piri$tina'da Arnavutlarla dans ediyor" dedi.

Açıkçası Ali bey'i tekrar burada görmekten ben de mutlu oldum.

Uzun bir süre yazılarından bizi mahrum etmişti.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tesekkur ederim, mahcup ettiniz.

Hayat pek biteviye gitmiyor hep. Yazamasam da firsat buldukca bakiyordum, okumasi hep zevkli iki siteden biri burasi benim icin.

Cengizcigim Costa Rica'ya gitmistim, epey zaman oldu ama. Su siralar Prishtine'deyim. :lol:

Herkese selamlar,

Ali
Post Reply