Kimler başkan adayı?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Turgay Kiran karsinizda:

Kıran: Gerekirse Zidane’ı getiririm

İSMİ Galatasaray’da başkanlık adayları arasında geçen Turgay Kıran, Fransızlar’la yakın ilişkiler içinde olduğunu belirterek, ‘Zidane’la da sık sık görüşüyorum. Eğer Galatasaray’da oynamak isterse onu getirebilirim’ şeklinde konuştu. Kıran adaylık konusunda da ‘Genç bir ekiple oluşum yaratmak istiyorum. Bu sistem değişmek zorunda’ yorumunu yaptı.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan Tezcan wrote:Turgay Kiran karsinizda:

İSMİ Galatasaray’da başkanlık adayları arasında geçen Turgay Kıran, Fransızlar’la yakın ilişkiler içinde olduğunu belirterek, ‘Zidane’la da sık sık görüşüyorum. Eğer Galatasaray’da oynamak isterse onu getirebilirim’ şeklinde konuştu. Kıran adaylık konusunda da ‘Genç bir ekiple oluşum yaratmak istiyorum. Bu sistem değişmek zorunda’ yorumunu yaptı.
O getirir. Bakin Turgay Kiran bu yaz neler demis. Tarih 24 Haziran 2005, Yuzunci yil kutlamalari icin Uzay'dan ASY'e GS'li indirecegini söyleyen Kiran gecen yazki transferler icin neler demis bakalim :) Bu alttaki röportaji adini hatirlamadigim bir buyuk gazetede de görmustum klasik tebessumu ile bombalarin patlayacagini, Ribery'nin ise GS'a dönecegini söylemisti.
http://www.gurbetport.com/galatasaray/s ... nt&sid=799
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Beterin beteri vardir. Canaydin'dan daha kotusu olmaz diyenlere ornek olsun. Turgay Kiran kesin OCden daha kotu.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Turgay Kiran once aklini onune getirsin. O deri elbisesine ve gune$ gozlugune bittim. O elbise ile $arl Aznavur'u getirmesi lazimdi Mirelle ile yetindi. Senfoni ne oldu acaba?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hayrettin for president?

http://www.ajansspor.com/haber/135889
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

http://www.hurriyet.com.tr/spor/3973901.asp?gid=53

Cem vakfı başkanı Alevi dedesi Prof.İzzettin Doğan demiş ki. GS laik hükümet değil o yüzden GS'a yardımcı olmuyorlar. Hükümette bu açıklamaya cevap vermişmiş.
Devletten dilencilik yap sonra vermeyince adamları laik değil diye de çamur at. Bu mu GS'Lı olmak. G.Saray laik olduğu kadar devlete dilenmemektedir.

http://www.stargazete.com/index.asp?haberID=86855

Turgay Kıran Başknalığa adaymış. Zidane'ı da getirecekmiş. Sen yeterki başkan olma da Zidane'ı da istemem Beckham'ı da arkadaş.

Bu tipleri GS ileri gelenleri diye görünce fıttırıyorum.

Karşıyım herşeye karşıyım var mı?

Karşıyım, alayına karşıyım var mı?
Rabbim adaletin bu kadar mı?

Atın ölümü arpadan
Hadi gelin arkadan,
Yarı yolda bırakan,
TAŞ OLSUN..

Bana sakın anlatmayın,
İnanmıyorum bu ezbere, demode cümlelere
Beni ikna edemiyor hiç bir cevap
hiç aldırmıyorum bu gülmelere,

Hadi versinler hadi cezamı razıyım ,
Hür doğdum hür öleceğim.
Ya efendisi olacağım kendi hayatımın
Yada bu yerden gideceğim.

Eeh gelemem dolduruşa,
Hepi topu üç kuruşa,
Tav olan olana ;
Bir daha kül yutmam.
Dünya halini de anlar üzülürüm ama,
Vallahi billahi kin tutmam.

Karşıyım, ille de karşıyım var mı?
RABBİM ADALETİN BU KADAR MI?

Atın ölümü arpadan
Hadi gelin arkadan,
Yarı yolda bırakan,
TAŞ OLSUN.. :lol:
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hasan Tezcan wrote:Turgay Kiran karsinizda:

Zidane'i getirsin 10 sene baskan olsun, raziyim. Getiremeyecegini bildigim icin bu kadar emin konusuyorum.

Ilk aklina gelen futbolcu ismini sallayarak ne mal oldugunu gostermis. Allah yardimcimiz olsun boyle baskan adaylariyla..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birakin $u soytariyi Allahiniz a$kina. Gazetecilerde dalga gecemek icin bunu ikiye bir bulup cikariyor. Maksat girgir olsun herhalde.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Feb 23, 2006 10:47 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Alp Yalman adaylığını açıklamış :!:
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Osman Kiciman wrote:Alp Yalman adaylığını açıklamış :!:
Alp Yalman Galatasaray'in icinde bulundugu duruma cok uygun bir baskan bana gore. Lise disindan olmasi avantaj. Gereksiz liseci yaftalarindan kurtulmus olacak. ONun disinda hesabi kitabi iyi bir yonetici. Futboldan ve futbolcudan da anladigini dusunuyorum (Dominic Iorfa olayi haricinde). Akli basinda bir insan.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

23 Şubat 2006, 15:02

Galatasaray Kulübü'nün 25 Mart'ta yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi adaylığını resmi olarak açıklayan ilk isim, eski başkanlardan Alp Yalman oldu.

Alp Yalman, düzenlediği basın toplantısında başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Bugüne kadar neden beklediğini de açıklayan Yalman, Galatasaray'a başkan olacak insanın, bu kararını Mali Kongre'nin sonuçlarını bekleyerek vermemesi gerektiğini dile getirerek, "Mali Kongre'de, 'Mali durumuna göre aday olurum ya da olmam' diye bir endişeyi adaylar taşımamalı. Galatasaray Başkanlığı'na talip olacak tüm arkadaşlar, sorunlara çözüm arayıp, en iyi çözümü bulmakla yükümlüdür. Sorunun büyüklüğü küçüklüğü vereceği bu kararı etkilememelidir. Bu nedenle bugüne kadar bekledim. Bu kongreden önce ben buradayım, problemleri biliyorum, hal çarelerinin olduğuna inanıyorum, bu çareleri bulabileceğime inandığım için aday oluyorum" dedi.

Seçimde birkaç adayın çıkmasının kaos oluşturmayacağını da vurgulayan Yalman, doğru yönetimin seçilmemesi halinde kaosun süreceğini iddia etti.

Alp Yalman, adaylık kararını alırken kendisinden genç veya yaşlı kongre üyeleriyle görüştüğünü de belirterek, "Onlarla belli fikir birliklerim var ama ben kimsenin ortak adayıyım diyemem. Böyle bir şeye yetkili değilim" dedi.

Alp Yalman, camiada "Özhan Canaydın'ı ibra etmeyelim" şeklinde söylentiler dolaştığını da ifade ederek, bu düşünce tarzının yanlış olduğunu belirtti. Özhan Canaydın'ın aday olmaması şeklinde bir düşüncesinin bulunmadığını anlatan Yalman, "Canaydın aday olmak istiyorsa tabiki olur. Benim böyle bir düşüncem yok. Etrafta duyuyorum ki insanları Galatasaray Kulübü Başkanı'nı ibra etmemekle belli bir düşünceye sevk ediyorlar. Bunu doğru bulmuyorum" diye konuştu.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:
Osman Kiciman wrote:Alp Yalman adaylığını açıklamış :!:
Alp Yalman Galatasaray'in icinde bulundugu duruma cok uygun bir baskan bana gore. Lise disindan olmasi avantaj. Gereksiz liseci yaftalarindan kurtulmus olacak. ONun disinda hesabi kitabi iyi bir yonetici. Futboldan ve futbolcudan da anladigini dusunuyorum (Dominic Iorfa olayi haricinde). Akli basinda bir insan.
Ilk Canaydin doneminde YK'da idi. Sonra aday olup, Cansun lehine cekilmisti... bilgilerini de unutulduysa, ekleyelim...
Özgür
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alp Yalman saglamcidir. Fazla risk almayi sevmez. En son "Bizim zamanimizda UEFA kupasi almadik ama hic borcumuz yoktu, kasamizda paramiz vardi" sozleriyle gorus acisinin genisligini belirtmesiyle animsiyorum. Bu forumda yazmistim "bu kafayla 100 sene baskan olsan UEFA kupasini alamazdin zaten" diye. Bu acidan kimsenin kanini kaynatan, heyecanlandiran bir isim oldugunu sanmiyorum.

Ama Tolga'nin dedigi gibi GS'in su andaki haline uygundur. Daha fazla butceyi acmadan, alt yapiya onem vererek GS'in ayaga kalkmasi gerekiyor. Bunun icin de tutucu, saglamci ama isi bilen biri gerekiyor.

Futbolu bilir. En azindan bu Canaydin'dan kat be kat fazla bilir. Onun doneminde GS sampiyonluklar kazandi, Avrupa'daki ilk basarilarimiz gelmeye basladi. Yanilmiyorsam Feldkamp'in gencecik takimi sampiyon oldugu zaman o baskandi.

Disiplini iyi bilir. En onemli ornek, kulubun butun orf adetini, kurallarini, degerlerini ezmekle mesgul olan Tanju'yu en iyi zamaninda gol kraliyken FB'ye sutlamasidir.

Tabii yaninda Adnan Polat da vardi asbaskan olarak. Yine ekibinde yer alirsa Polat GS icin buyuk bir arti olur.

Butun bunlarin yaninda bence GS'in bu finansal haline bakip birinin meydani Canaydin ve Kiran'a birakmamasi bence GS icin cok cok onemlidir.

Iyi bir haber...

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Alp Yalman'in saglamci oldugu konusunda ki goruslere katiliyorum...

Tahminim zaten Beyazit ve Aysal'in destek oldugu bir aday ortaya cikinca Yalman'in son sefer de oldugu gibi yine yaristan cekilecegidir...

Ortalikta dolasan destekli aday isim divan kurulu baskani Semih Haznedaroglu... Onun'da soyledigine gore yonetimi cebi dolu insanlardan kurma niyetinde... kisa donem de yararli olabilir - borclari bankalar yerine Burak'in "delikanli" dedigi sahislarin uzerine dodurursek belki geri odeme konusunda biraz daha esnek olabiliriz... ama daha onemlisi uzun vade de kaynak yaratma... projelerimle gelicem diyor... herhalde bir hafta icinde aciklanir bu projeler...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Alp Yalman'la ilgili ilginc ve komik bir anektod da eskiden transfer edecegi bazi futbolculari kendi sirketi Tatko'nun arkasindaki sahada denemesidir. Alp Yalman kendisi de iyi futbol oynayan bir oldugu icin herhalde futbolcuyla karsilikli oynayip kalite kontrol yapiyordu. Tabi artik boyle seyler olmaz. :)

Iorfa bu sekilde alindi diye hatirliyorum. Bir de zamaninda ucuz diye Honduras'tan 3-4 oyuncu getirilip bu sahada denenmisti, ama hicbiri transfer edilmeid diye biliyorum.
Post Reply