Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Ikincisi bana bir kere daha sordundu o zamanda soyledim neden Aziz Yildirima mafya dedigimi. Bir daha anlatacak degilim. Ondan bundan duydugumla degil kendi gozumle gorup kendi kulagimla duydugumla bu lafi ediyorum. Acik acik ben i$imi mahkemeyle polisle degil kendim hal ederim diyen adam bu laftan gocunmaz. Gocunsa bu tur laflari etmez. 70'lik babasi 40 ya$inda karisini vurup oldurdu. Uc ay hapis bile yatmadi. Bana Aziz Yildirim'i anlatma. Agar filan onun yaninda cocuk oyuncagi kalir.
Simdi abicim nasil baslasak ki... Bir kere o kadinin ruhsal bozuklugu varmis, sinir haplari aliyormus, "kendini oldurdu, sucu da Aziz Yildirim dusmanlari babasinin ustune atti" diyorlar. Zaten bana da mantikli geliyor, 70 yasina gelmis, ahirete hazirlanan bir adamcagiz nasil da katil olabilir? Zaten Yuce Turk mahkemesi 3 ay mahkumiyete karar verdiyse, herhalde bir bildigi vardir. Belki de "sinir hastaligina sebebiyetten" 3 ay vermis olabilirler.

Diyelim ki babasi gercekten kadini oldurdu, dogru durust ceza almadi. Simdi bunda AY'in ne sucu olabilir ki? Turk ceza sistemi boyle kokusmus durumda iste. Daha papa'nin suikastcisini icerden cikardik iki gun once. Yani adamin gunahini aliyorsunuz resmen.

Kendi isini kendi halletme konusuna gelince. Valla iyi ediyor derim. Yoksa bu devletin, mahkemenin, polisin eline dusersek isin is. Turkiye'de hic bir is hallolmaz. Baksana Aziz Bey GS tribun liderlerini bile adam edecek yakinda. Bir kacinin kolu bacagi kirildi mi, sislendiler mi, hepsi kuzu gibi tribunde meee meee diye tezahurat yaparlar. Adamin olmus anasina kufur ediyorlar. Tovbe tovbeee. Benim imkanim olsa Turkiye'de ben de bulurum kendi adamlarimi islerimi oyle yuruturum.

Simdi sen onu birak, 100 senelik degerlerinizi yikan Naylon Suren, Susurluk Agar, Sandikta gorusuruz Mesut'tan bahset. Hadi bakayim... Ilk once kendi coplugunu supur bakayim. Sana ne Aziz Yildirim'in mafyaligindan falan. Adam stad dikiyor, Anelka'yi getiriyor, Turkiye'nin imajini yukseltiyor, merdivenlere de adam oturtmuyor. Boyle mafyaya canimiz feda olsun. Kiskananlar da catlasin...

Baris Hamur
Ozan,

Yaptigin terbiyesizilik.Varsa fikrin soyle ama uc kurusluk beyninle kalkip da ismime ve soyadima atifta bulunma.

Savas
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote:
Ozan,

Yaptigin terbiyesizilik.Varsa fikrin soyle ama uc kurusluk beyninle kalkip da ismime ve soyadima atifta bulunma.

Savas
Niye canim Macun demek arapca kokenli bir kelime ve Hamur demektir, Lahmacundaki Lah et macun hamur mesela. Benden iyi bildigine eminim. Niye atifta bulunayim, terbiyesizlik yapayim Savas i da Baris yaptim. Savas, baris, ali veli, ozan, borozan, ahmet mehmet, kim yazsa farketmez, altina bir Fener taraftari diye imza ativer, sen ne demek istedigimi anladin. Hadi 5 kurusluk aklinla benim 3 kurusluk beynimin yazdiklarimi dusun biraz.

Ozan Ersoy
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:Ben olaylari takip ediyorum Ozan. Neyetim asla adamin aile trajedisini konu yapmak degildi. Yalniz bunu bana iki keredir soruyor neden diyorsun diye. Apacik ortada adamin ne oldugu.

Saniliyor ki uzaklarda habersiz ordan burdan duyduklari ile konu$uyorum. Ben haberleri takip ediyorum. AY babasi mahkum oldu. Zaten inkar etmediki neden vurdugunu. Mahkemesi bile olmadi. Ama ortada bir anla$ma oldugu a$ikar saglik ve ya$ sebebi yuzunden filan savciligin onayi ile hapisten cikarildi. Bir iki sene sonra da rahat yataginda oldu. Senin benim babama boyle olmazdi ama. Hapishane ko$esinde revirde hasta bile olsa hapishane hastahanesinde kapida jandarma surundurulup olmesini beklerdin. Ayni Erzurumda rektore yaptiklari gibi mahkemesi bile olmadan. Elbette olan kadina oldu ve oldugu ile kaldi. AY gibiler Turkiyede arabasini dagdan a$irir sen ve ben duz yolda $a$iririz. Nasil mafya babalari eskiden askeri idare idareyi ele almadan iceri tikalamiyorlarsa bugunde sivil idare boyle idare ediyor. Degi$en bir $ey yok. Arada bir Cakici gibi ka$arlilari iceri laf olsun diye aliyorlar.

Yarin bok atiyor diye mahkemede de surundururler eger ustune giden bu konulari dillendiren olursa. O yuzden basin filan bu i$lerin ustune gidemez cunku onlarin patronlarida ayni yolun yolculari. Bugun Turkiyede ne bok yedigi bilinmeyen ama kicindan ve pacalarindan dolar akitanlar var. Ama kimse dokunamaz. Onlar saygin insanlardir. Klup yonetirler bankalari olur ihale alirlar. O yuzden boyle kendi kolluk kuvvetlerini yaratip koruyuculari ile dola$iyorlar. Duzgun i$ yapan adamin koruyucuya filan ihtiyaci olur mu? diye sormak akillarinin uclarindan gecmez cunku takimimizi ihya etti buyuk ba$kan adamdan ne istiyorlar diyenler.
Bir ufak tavsiyem var, hem biraz daha bilgi sahibi olursun Can Dundar'in yazi dizisi var Ocak sonunda yayinlandi.Orada nevsehir baglantisini dikkatle okumani tavsiye ediyorum ondan sonrada Bay Pipo'yu biraz karistir eminim ki parcalari yerine koyar ve kimi kimle karsilastirdigini anlarsin birazcik.

Selamlar
Savas
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sava$ sen mafya lafini yanli$ anliyorsun. Ben mafya'yi "mafya" anlaminda kullaniyorum. Amacim Yildirim'i Catli'ya Agca'ya Cakici'ya baglamak degil. Mafya ayni Yildirim'in geldigi kulturdeki gibi a$iret olayi. Italyanlar a$iret demiyor aile diyor. Bir ticari olayi kanuni veya kanunsuz (esrar'dan tut kadin ticareti, silah ticareti filan gibi olabilir) ticareti ele geciriyorsun ondan sonra para ve nufuz gucunu kullanarak gerekirse $iddete ba$ vurarak rakiplerine kendi menfaatlarin di$inda sectigin alanda kimseye ekmek yedirtmiyorsun. Nasil mi oluyor bu i$. Bu i$e girmek isteyeni nazikce uyariyorsun dinlemezse birileri gidip once adami dovuyorlar. Ibret olsun diye. Ama olay ile hic ilgisi yok. her $ey caddede bir ufak araba kazasi sonunda oluyor. hayvan gelip sana carpiyor. Dayilaniyor ustelik. Sen de ne oluyor filan derken e$ek sudan gelinceye kadar dovuyorlar. Ama hastaheneye rakibinden gecmi$ olsun cicekleri geliyor. E$ek degilsin ya bagliyorsun olayi birbirine. Sen cok film gormu$sun diyeceksin. Ama oyle ayni film gibi. Baktin akillanmiyor adam bu sefer ailesinden bir ikisine ders veriyorsun ufak tefek kazalar geciriyorlar ust uste hemde. Bu i$ mutehatlikte olabilir kabzimallikta hic fark etmez. Bir zamanlar 60-70'lerde bu i$ $ehirler arasi otobus i$lerinde cok yaygindi. Ulusoylar (Haluk beyin babasi elbette), Atan karde$ler, Gazenfer Bilge. Sen ulan bu i$ karli i$mi$ diye masumane "Macun Turizm'i" babanin iki tarlasini satip uc dort otobus alarak kurup bu i$e girdin mi hic aklindan gecmeyen olaylar ba$ina geliyor. Daha bu i$e ba$lamaya yeltendiginde. Yani otobus ajentasi ile pazarlik ederken buradan haberi alan birileri Sava$ aklin varsa bu i$e girme parani ba$ka i$e yatir diyorlar. Sen yok canim ben bu i$i begendim temiz i$ pe$in para filan dedin mi terminalde actigin yazihanede birkac hafta sonra birileri kavga cikariyor. Bir bilet yuzunden seni bir guzel islatiyorlard yazihanede muterilerin onunde. Ama sen hala anlamaz isen hic akilda olmayan bir yangin cikiyor o yazihanede gece yarisi son otobus ayrildiktan ve yazihane kapandiktan sonra. Sen nasil olsa i$i saglama bagladim sigortam var derken otobusunun Adanada camlarini kiriyorlar. Polis filanda sana yanli$ istesin karde$ sen $ikayette bulun ama biz bulamayiz diyorlar sana bunu yapanlari. Zararin neresinden donsen kardir diyord mesela komiser babalik ederek sana. Bu serseriler ailene de bula$irlar diye sena iyilikte ediyor. Sonra sen bu i$te ya vazgeciyorsun ya da ailende arkandayiz diyorlar. O zaman sen de civi civiyi soker diyerek silah alip koruma tutup kendi ceteni kuruyorsun. Boylece kiran kirana kim guclu ise o kazaniyor o $ehire olan otobus ta$imaciligini. Ben mafya derken bunlari kastediyorum. Mesela Aziz beyin i$i NATO Mutehatligi imi$. Nato nereye bina yapacak nereye karayolu do$etecek nereye yeni us kuracaklar. Bunlar Aziz Beyden sorulur. Aziz bey bunu en iyi en ucuz ve en saglam yapiyor olmasindan diye du$unebilirsin elbette safsan. Ama biraz ara$tirip ulan ben bu i$i ondan daha iyi yaparim diye Macun MutehatliK $irketi kurup bu i$e girmeye kalktin mi anlarsin benim ne dedigimi. Anlamaz isen ma$alari onun adini bile vermeye luzum gormeden sana guzelce anlatirlar bu i$in senin i$in olmadigini.

Amacim Yildirim'i bilinen mafya babalarina baglayip onu vurdurttu bilmem ne yapti diye bok atmak degil ha$a. Bunlar ufak i$ler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:Sava$ sen mafya lafini yanli$ anliyorsun. Ben mafya'yi "mafya" anlaminda kullaniyorum. Amacim Yildirim'i Catli'ya Agca'ya Cakici'ya baglamak degil. Mafya ayni Yildirim'in geldigi kulturdeki gibi a$iret olayi. Italyanlar a$iret demiyor aile diyor. Bir ticari olayi kanuni veya kanunsuz (esrar'dan tut kadin ticareti, silah ticareti filan gibi olabilir) ticareti ele geciriyorsun ondan sonra para ve nufuz gucunu kullanarak gerekirse $iddete ba$ vurarak rakiplerine kendi menfaatlarin di$inda sectigin alanda kimseye ekmek yedirtmiyorsun. Nasil mi oluyor bu i$. Bu i$e girmek isteyeni nazikce uyariyorsun dinlemezse birileri gidip once adami dovuyorlar. Ibret olsun diye. Ama olay ile hic ilgisi yok. her $ey caddede bir ufak araba kazasi sonunda oluyor. hayvan gelip sana carpiyor. Dayilaniyor ustelik. Sen de ne oluyor filan derken e$ek sudan gelinceye kadar dovuyorlar. Ama hastaheneye rakibinden gecmi$ olsun cicekleri geliyor. E$ek degilsin ya bagliyorsun olayi birbirine. Sen cok film gormu$sun diyeceksin. Ama oyle ayni film gibi. Baktin akillanmiyor adam bu sefer ailesinden bir ikisine ders veriyorsun ufak tefek kazalar geciriyorlar ust uste hemde. Bu i$ mutehatlikte olabilir kabzimallikta hic fark etmez. Bir zamanlar 60-70'lerde bu i$ $ehirler arasi otobus i$lerinde cok yaygindi. Ulusoylar (Haluk beyin babasi elbette), Atan karde$ler, Gazenfer Bilge. Sen ulan bu i$ karli i$mi$ diye masumane "Macun Turizm'i" babanin iki tarlasini satip uc dort otobus alarak kurup bu i$e girdin mi hic aklindan gecmeyen olaylar ba$ina geliyor. Daha bu i$e ba$lamaya yeltendiginde. Yani otobus ajentasi ile pazarlik ederken buradan haberi alan birileri Sava$ aklin varsa bu i$e girme parani ba$ka i$e yatir diyorlar. Sen yok canim ben bu i$i begendim temiz i$ pe$in para filan dedin mi terminalde actigin yazihanede birkac hafta sonra birileri kavga cikariyor. Bir bilet yuzunden seni bir guzel islatiyorlard yazihanede muterilerin onunde. Ama sen hala anlamaz isen hic akilda olmayan bir yangin cikiyor o yazihanede gece yarisi son otobus ayrildiktan ve yazihane kapandiktan sonra. Sen nasil olsa i$i saglama bagladim sigortam var derken otobusunun Adanada camlarini kiriyorlar. Polis filanda sana yanli$ istesin karde$ sen $ikayette bulun ama biz bulamayiz diyorlar sana bunu yapanlari. Zararin neresinden donsen kardir diyord mesela komiser babalik ederek sana. Bu serseriler ailene de bula$irlar diye sena iyilikte ediyor. Sonra sen bu i$te ya vazgeciyorsun ya da ailende arkandayiz diyorlar. O zaman sen de civi civiyi soker diyerek silah alip koruma tutup kendi ceteni kuruyorsun. Boylece kiran kirana kim guclu ise o kazaniyor o $ehire olan otobus ta$imaciligini. Ben mafya derken bunlari kastediyorum. Mesela Aziz beyin i$i NATO Mutehatligi imi$. Nato nereye bina yapacak nereye karayolu do$etecek nereye yeni us kuracaklar. Bunlar Aziz Beyden sorulur. Aziz bey bunu en iyi en ucuz ve en saglam yapiyor olmasindan diye du$unebilirsin elbette safsan. Ama biraz ara$tirip ulan ben bu i$i ondan daha iyi yaparim diye Macun MutehatliK $irketi kurup bu i$e girmeye kalktin mi anlarsin benim ne dedigimi. Anlamaz isen ma$alari onun adini bile vermeye luzum gormeden sana guzelce anlatirlar bu i$in senin i$in olmadigini.

Amacim Yildirim'i bilinen mafya babalarina baglayip onu vurdurttu bilmem ne yapti diye bok atmak degil ha$a. Bunlar ufak i$ler.
Yazini okumadan once Godfather vardi TV'de onu seyrediyordum.Sisman eleman evden cikiyor, soforunu infaza goturecek, karisi da aman aksama gelirken canoli'leri unutma diyor.Neyse bunlar garajdan cikiyorlar infaza giden adam sofore gayet icten "watch out the kids" diyor.Konuyal pek alakasi yok ama acayip begendigim sahnedir bilmem kacinci kez izlemis olsamda."Leave the gun take the canoli"...

Dediklerine aynen katiliyorum, her kelimesine imzami da atiyorum.Kalkip da bugun TR'de belli kalibrenin uzerinde is sahibi olursan bu dediklerini yapmak zorundasin.Iyi guzelde simdi AY bu yukarida saydiklarindan ne kadarsa, demiroren,canaydin,sazak,gursoy,suren ve cansun da o kadarlar.Ben ikide birde bu yukarida gayet guzelce aciklamasini yaptiginin AY sinirli tutulmasina karsiyim.

Diyeceksin ki ben digerlerini hic bir yerde gormedim, adam tokatlamaya kalktigini ve babasinin adam oldurdugunu, bu da benim gozumde onu bu hale getiriyor.Ona diyecek lafim yok tabii.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote: ...
Dediklerine aynen katiliyorum, her kelimesine imzami da atiyorum.Kalkip da bugun TR'de belli kalibrenin uzerinde is sahibi olursan bu dediklerini yapmak zorundasin.Iyi guzelde simdi AY bu yukarida saydiklarindan ne kadarsa, demiroren,canaydin,sazak,gursoy,suren ve cansun da o kadarlar....
Turkiyede her i$ sahibi bu turlu duzenle ekmek yemiyor. Canaydin ne kadar kizilsa da adamin boyle bir tarakta bezi yok. Olsa Sahip Som denen adam bu $ekilde tokatlayip ortada dola$amazdi. AY boyle bir oyun oynamaya kalkacak ve Aziz bey onun derisini yuzmeyecek. Kimse cesaret edemez buna.

Bu konuda tarti$manin bir anlami yok. Futbol denen olgunun icine edilmi$tir. Kim az etti kim cok etti demenin bir faydasi yok $u anki duruma bakilirsa. Bunlarin hicbirisi Turk futbolu icin cali$an insanlar degil. Bunun farkinda olmak lazim demek istedimdi ben.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Sezonun 2. yarısı başladığından beri fenerin arkasından mı oynuyoruz yoksa bana mı öyle geliyor? Bu işin bi dengesi adabı usulü yolu yordamı mantığı yok mu? Önce oynamak avantajdır! Sadece sahadaki rakibi düşünürsün! Ama sonra oynamak öyle değil, rakibin yenilmişte olsa yenmişte olsa aklından çıkartamazsın stres yapar! İnşallah bunun hesabını iyi yapıyordur Ulusoy'un TFF'si !
Meczup
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fenerbahce B.B> Ankaraspor'a 2-1 yenildi.

Sivas'i yenmek artik sart oldu.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cimbom.org muhabiri Ozan Ersoy Ankara'dan bildiriyor...

FB sezonun ilk yenilgisini kume dusme mucadelesi veren Ankara Belediyespor karsisinda aldi. 2-1.

Mac boyunca oldukca etkisiz, kisiliksiz, kotu bir oyun ortaya koyan Fenerbahce karsisinda Ankaraspor sonuna kadar mucadale etti ve yakaladigi 2 pozisyonu gole cevirmesini bildi. Duran toplarin ustasi FB'nin iki duran toptan gol yemesi dikkat cekti.

FB'nin buyuk stari Alex De Souza'nin adam markaji altinda oynadigi maclarda FB'nin pozisyon bulmakta zorlandigi da dikkatlerden kacmadi. Atilan tek gol de kaleci hatasi yuzunden oldu. Yine Rizespor, Konyaspor maclarinda Alex etkisiz kalmisti. Buna ragmen son dakikalarda mutlak gol pozisyonlari yakalayan Fenerbahce, Ankaraspor kadar bedeli olan Anelka gibi yildiz oyuncularinin isabetsiz vuruslari yuzunden beraberligi yakalayamadi. Fazla oynama firsati bulamayan FB'nin genc Turk futbolcusu Semih son dakikalarda oyuna girdi ve guzel bir sutu direkte patladi.

Ilk yari en cok kosan ama paslarinda isabet kaydedemeyen Tuncay'in oyundan alinmasi ve FB'nin sol kanadini cokertmesi yuzunden Daum elestiri yagmuru altinda kaldi.

Gozle gorulur bir cokuste olan Turk futbolunda zirve yarisi bu sene hareketli geciyor. Zor sartlarda Sivasspor'la karsilasacak GS'in yarinki maci merakla bekleniyor.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Sat Feb 18, 2006 10:11 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aboooo elle kolla filan da atamadilar mi bu sefer yahu, Kuddusi iyi cocuk cikti demek.

Eh antu da kilitlenmi$tir o zaman bakmaya bile luzum yok goller flan icin. Ama Sivas'tan 3 puan cikmaz ise hicbir onemi yok elbette.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Daum Giray Bulaka çok kızgınmışmış da, acımayın fark atın demişmiş de!
Penaltı yok! Kırmızı kart yok! Elle gol yok! Wederson var wederson! Bakalım nasıl ağlayacaklar! Heralde hakem hakkındaki görüşleride çok değişmiştir! Muhtemelen hakem temiz bir maç yönetmiştir ama bu onların işine gelir mi? Hayır!
Meczup
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Maçı seyretmedim.

Anlaşılan hentbol ve veleybol oynanmasına müsade edilmedi .

Olmadı şimdi.
:lol:

Her deplasmanda bir hakem rezaletine alışmıştık.

Rezalet serisi biraz ara verdi gibi.
Last edited by Mehmet Gorgen on Sun Feb 19, 2006 11:35 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozetleri gordum. Her iki takiminda ilk golu birbirinin kopyasi denecek kadar benzer. Bu tur golleri Avrupada yemezler ama. Turkiyede defans 35-40m frikik ati$Inda nasil duracagini bilmiyor. Ceza sahasinda adam elini kolunu salliyarak serbest vuru$tan gelecek topa boyle kafaya cikartilirsa atarlar golu. Korner golu guzeldi.

FB'nin boyle bir kaza yapacagi belli idi son haftalardaki artik $ampiyon olduk edalari ile.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Fenerin ofsayt diye kesilen bir pozisyonu var sanırım. Maçta başka bişey yok. Bu akşam temiz bir maç oynandı bu ligde, hayırlı uğurlu olsun.
Şimdi fenerliler kuyruğuna basılmış kedi gibi viyaklayacak. Özür dileyin demeye başlamışlar bile. Sanki maçı onlardan başka izleyen olmadı! Tamam bende izlemedim ama en ufak bişey olsa mutlaka gösterirlerdi.
Meczup
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Bakalim "otoriteler" gecen haftalardaki yaptiklari edebiyati ve yorumlari bu macla ilgili olarak da yapacaklar mi:

Macta

1) Ofsayt ile ilgisi olmayan karsi karsiya posizyon kesildi
2) Voleybolu Ankaraspor oynadi, hakem gormedi
3) Hakem 2. sari kartini evde unuttu

Bekleyelim yorumlari gorelim bakalim, herhalde ligimizin "kalitesi" yukseldi derler...

Bu posizyonlara ragmen Ankaraspor futbolunu oynadi ve galibiyetini aldi kendilerini tebrik ediyorum, bu posizyonlar onlarin emegine golge dusurmez ama "tantanaci"larin da takkesini dusurecegi kesin.

YK
Post Reply