15. Hafta Ankara BB-GS 1-2 dk 36 karan, 45 necati

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

15. Hafta Ankara BB-GS 1-2 dk 36 karan, 45 necati

Post by Cengiz Akgun »

Gorgen puanini kirdim yine haberin olsun.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Dec 05, 2005 8:05 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

B.B. Ankaraspor 7. haftada Besiktas'i 2-0 yendiginden beri galip gelemiyor. Ilginc bir istatistik.

Kayseri, Ankaragucu,Malatya,Manisa'ya yenilmisler. Konya, Antep, Sivas ile berabere kalmislar. Yalniz skorlara baktim, hep tek farkla maglup olmuslar, gol veya goller attiklari halde. Bizden mutlaka puan almak isteyeceklerdir. Ama kazanmamiz lazim, baska care yok. Savunmayi saglam tutmaliyiz ve ileride Hakan Umit, ve arkalarinda Ilic ile oynamaliyiz. Necati sonradan girmeli. Solda Altan, sagda Sabri tercih edilebilir. Sabri icin iyi bir firsat, hazir Hasan yokken.

ekleme: bu arada ankaraspor'un 7 hafta once yendigi Besiktas'in hocasi, su anda Ankaraspor'un basinda, bu da ilginc bir olay.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:B.B. Ankaraspor 7. haftada Besiktas'i 2-0 yendiginden beri galip gelemiyor. Ilginc bir istatistik.

Kayseri, Ankaragucu,Malatya,Manisa'ya yenilmisler. Konya, Antep, Sivas ile berabere kalmislar. Yalniz skorlara baktim, hep tek farkla maglup olmuslar, gol veya goller attiklari halde.....
Hic affetmem, boyle ifadeler kullanilmisken, hemen yarisma sistemimin reklamini, utanmazca sokustururum: B.B. Ankaraspor'un lig siralamasindaki durumu, ve simdiye kadar oynanan maclari burada!

Edit: Hatta hatta istatistikci tarafinizi bu kadari kesmezse, gecen yilki maclarina bile bakabilirsiniz rakibin! :D

Hoscakalin,
Last edited by Ozgur Huseyinoglu on Wed Nov 30, 2005 9:21 pm, edited 2 times in total.
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Tolga Girici wrote:B.B. Ankaraspor 7. haftada Besiktas'i 2-0 yendiginden beri galip gelemiyor. Ilginc bir istatistik.

Kayseri, Ankaragucu,Malatya,Manisa'ya yenilmisler. Konya, Antep, Sivas ile berabere kalmislar. Yalniz skorlara baktim, hep tek farkla maglup olmuslar, gol veya goller attiklari halde.....
Hic affetmem, boyle ifadeler kullanilmisken, hemen yarisma sistemimin reklamini, utanmazca sokustururum: B.B. Ankaraspor'un lig siralamasindaki durumu, ve simdiye kadar oynanan maclari burada! :D
Vaay, baya iyiymis. Ben ilk defa goruyorum. Hurriyetin spor sayfasindan skorlara bakarken sasi olacaktim az daha. Emeklerin icin cok tesekkurler Ozgur Abi.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Sezon başından beri; ite-kaka da olsa, şeyimizden ter de aksa, şansa-kısmete de olsa, maçların çoğunu (hatta hemen hemen hepsini) kazanmasını bildik. Türkiye ligindeki birçok takım, kalite olarak Tromso'nun da aşağısında. O yüzden; Gerets'in vazgeçemediği "Salla Hakan'a, ya tutarsa!" taktiği, -kimilerine göre Norveç'in balıkçıları- olan takıma karşı sınıfta kalsa bile, "buram buram Anadolu kokan" ligimiz takımlarına karşı -istisnalar görülse bile- tutmayı başarıyor.

Aslında Ankaraspor ve yeni hocası Rıza Çalımbay da "ortalama" ile "ortalamanın altı" arasında asansörlük yapan iki gerçeklik... Yani; Gerets'in fendinin onları yenmemesi için hiçbir sebep yok.

Fakat onlarda "farklı" olan bir şey(ler) var: Jaba, Tita, Wederson... Bu üçlüyle, Ankaraspor takımı her hafta bir takımı puansızlık hüznüne itebilir. Tek korkum bu...
Liseli vardı ya ah o liseli...
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Wederson oynuyormu? Bir kac haftadir yok...sakatligi gectimi acaba?
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ben de bu deplasmanı aşacağımıza inanıyorum. Ankaraspor geçen seneki gücünde değil.

Karan'ın "joker değilim" açıklaması işe yaramışa benziyor. Dün yapılan idmanda Gerets H.Şukur'u yedek takımda cikarinca o da bozulup idmani yarida birakmis.
Tan Erten
Mehmet Gurdal Cetin

Umit Karan gecen hafta lazimdi..

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Kusen topcu dunyada bir bizde arkadas yaa.

Niye TD ler yedek takim ve kadroya girenleri ayri ayri calistirir anlamam.Ben olsam surpriz faktorunu kullanirdim.Mactan once ogrense olmaz mi beyzade.

Hakan'in mac istatistikleri rakamlar oyundaki etkisi vs..vs.. daha bir suru sey yazilir bu adamin prodaktivitesi niye yazilmaz.

Kac topu olumlu kullanmis kardesim, kac topa direk vurmus.
Var sa yok sa Hakan Sukur cok iyi assist yapar cok iyi defansi dagitir, saga sola kafa ile top indirir rakip ceza sahasi icinde hava hakimiyeti kurar.

Hadi len :)

Son 10 macta kac tane hava topu aldi biri cikip bunu bana soylesin.Futbol fizik gucu ile oynanan bir oyun.Bu tabiatin kurali belirli bir yastan sonra her sene sicrama ,hareket, esneklik kabiliyetin azalir .Simdi cikipta abi Maldini hala oynuyor 38 - 40 oldu adam diyen olursa cevabim su.

Ben 20 yasimda yaptiklarimi simdi yapabilsem gazetelerin ikinci sayfalarina tam sayfa resimli bol unlem isaretli adam olurdum :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben cok gollu bir mac bekliyorum. 3-x Ankaraspor maci alacak...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kadro tam belli olmadi daha ama Hakan yedek, Cihan, Hasan, Altan sakat ve Orhan Ak cezali.

Ankaraspor'da wederson yokmus.

Kadro:

1. Mondragon
2. Uğur
3. Song
4. Tomas
5. Ergün
6. Ayhan
7. Saidou
8. İliç
9. Sabri
10. Ümit Karan
11. Necati
Yedekler
12. Aykut
13. Yalçın
14. Hasan Kabze
15. Hakan Şükür
16. Volkan
17. Heinz
18. Ferhat

Bugun sag kanatta Sabri ile Ugur iyi oynarsa galibiyetten daha cok mutlu olurum.

Gerets sabahki antrenmani iptal etmis Ankara'da yuruyus izni vermis. Song arkadaslari ile roportaj yapiyordu. Gerets'le arasinda sorun var diyorlardi ama hic sorun var gibi degil. Futbolcular da neseli gozukuyor. Insallah kazaniriz.

'Hakanla Necati arasinda problem varmis, iki aydir konusmuyorlarmis' diye sordu Bahri Havadir. Ergun Gursoy 'yok oyle bir sey' dedi.

Valla ben de biktim artik bu problemlerden.

Havadir - Heinz bugun sahada yok, yanlis bir transfer mi?
Goksen - BIraz taraftar baskisiyla yanlis alinan bir karar olabilir, daha henuz kendini gosteremedi.

Bulent Korkmaz da tribunde bu arada.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

1' - Sagdan iyi geldik, Sabri'nin iceri pasinda gelisine vurmek isteyen Necati kotu bir vurus yapti.

Bugun Sabri ve Ayhan'la daha mucadeleci bir orta saha bekliyorum.

Ankaraspor 5li orta sahasi ile bize top oynatmamaya yonelik bir oyun oynuyor. Biz de yerden oynamaya gayret ediyoruz.

Yer cok kaygan, yerler islak sanirim. Feyyaz Ucar ayakkabi tercihlerinin yanlis oldugunu soyledi.

18' - Iki takimdan da etkili bir vurus yok su ana kadar. Ankaraspor presle oyunumuzu bozuyor, ama kendileri de pek bir oyun kuramadi su ana kadar.

20' - Yerlerin kaygan olmasi basimiza bela aciyordu az daha. Saidou'nun ayagi kaydi ceza sahasi onunde. Rakibin vurusunu Mondragon tuttu. Bu takimin malzemecisi yok mu, sahanin kaygan oldugu belli degil mi?

22' -Korner kullandik, sonrasinda Ayhan iceri doldurdu, rakibin kafasindan seken topa Umit vole vurdu ama musait bir nokta degildi.

23' - Defansimizin arkasina atilan topta Mondragon gereksiz yere cikti rakibi dusurdu. Sari kart aldi. Sanirim UGur'a guvenmedi orada, o yuzden cikti ama yanlisti. Serbest vurusta Ersen Martin yukseldi, iyi vuramadi.

Devre arasinda butun oyuncularin kramponlari degistirmesi lazim.

25' - Defanstan donen topa Sabri aptalca vurdu, aut. Oysa icerde iki 3 tane arkadasi vardi.

27' - Olacak gibi degil penalti verdi hakem. BIraz ucuz bir penalti. ERgun'un mudahalesi. Fener'e verilmiyor boyle penaltilar.

28' - MOndragon kurtardi ama donen topa Murat kafa vurdu, ve gol. 1-0
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

fırat aydınus seni hakem yapanlar bu ülkede yaşadıkça bu ülke futbolu bir karış ileri gitmez.Hele senin gibi hakemler oldukça daha dünya ve avrupa şampiyonasına hekem gönderemeyiz.

verdiğin penaltıya bak..hizaya gel..
Last edited by Mehmet Gorgen on Sat Dec 03, 2005 8:34 pm, edited 1 time in total.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Penalti karari yanlis, hakem oyuncu cozemedi. Mac ortada yanliz goldende once herkes birbirine soyleniyor, stresli gozukuyor oyuncular....
Kemal Bakircioglu
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ve gooogl!!! Karambol aninda Umit Karan atiyor. Bir itiraz var Ankaralilardan ama hic bir sey goremedim ben. Buz gibi gol. Umit Karan yoktan var etti golu.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Gol zamaninda geldi .....Umit Karan 1-1
Kemal Bakircioglu
Post Reply