2005/2006 $L Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

DEGERLI BASINIMIZIN INCILERI

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

COK YAZIK OLDU-CULAR

RIDVAN DILMEN / MILLIYET
Yazık oldu, yazık denir ya.

http://www.spor3.com/yazar.asp?yid=27

BU ARKADAS AYNI ZAMANDA ISIGI GORENLER GRUBUNDAN-HALELUYAH
SELCUK YULA / PAS FOTOMAC
Gerçekten çok yazık oldu

http://www.spor3.com/yazar.asp?yid=28

OMER URUNDUL / MILLIYET
Çok yazık oldu !

http://www.spor3.com/yazar.asp?yid=34

DENIZ GOKCE / AKSAM
Fener'de ilginç bir durum vardı !

http://www.spor3.com/yazar.asp?yid=13

KAKACILAR

GURCAN BILGIC
Kaka ile Tuncay'ın farkı...(Biri yesil ? )

http://www.spor3.com/yazar.asp?yid=30

AHMET CAKAR / STAR
Be Luciano indirsene Kaka'yı.

http://www.spor3.com/yazar.asp?yid=10

COZEMEDIKLERIM :shock:

CAN BARTU / HURRIYET
Anelka’yı kazandılar

http://www.spor3.com/yazar.asp?yid=21

HAFTANIN LALESI VE DAYANILMAZ SONUCLARI

" UMIT PENALTIYI DISARI ATMALIYDI COK SIK OLURDU " !!

Tecrübeli oyuncu, ‘30 yaşındayım ve 13 yıldır profesyonelim. Topu oyundayken elime alacak kadar salak değilim.( YES YES YES PLEASE DONT STOPP AAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHH :) Penaltı dışarı atılabilirdi. Penaltı, dışarı atılsaydı çok şık olurdu. Bunlar her insanın başına gelebilir’ dedi.

Süper Lig’in 5. haftasına damga vuran olay kuşkusuz G.Saray-Sivasspor maçında yaşandı. Yeşil sahalarda görülmezi çok zor olan penaltı pozisyonunun kahramanı Hakkı Hocaoğlu, hakkında olumsuz konuşanlara sitem etti, G.Saray’ın penaltıyı dışarı atması gerektiğini söyledi.

http://www.spor3.com/detay.asp?ID=110924
TRUST GALATASARAY
MGC
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Fenerbahce iyi oynamadi bence. Iyi oynayan takim 1 kisiyle hucum yapmaz bana gore. Anelka'nin muthis oyunu bir yana baska birsey yoktu benim gordugum. Iyi defans yaptilar ve cok uzun sure hatasiz kademeye girdiler. Dahasi geberene kadar kostular. Ben anlamam kardesim, 86 dakika iyi oynamis da filan, skora bakarsan evet, o zaman Sivas da muthis oynadi gecen hafta 76 dakika, laf mi simdi bu? Fenerbahce dun o anlamsiz penaltiyi bulunca biraz toparlandi. Keske o bolumde 2-1 yapabilselerdi. Lucescu ornegine donersek, CL'de bu denli defans oynadigimiz maclarin son 10-15 dakikalarinda gol atan bir takimdik, ki tesaduf filan degildi. Rakip oyunun buyuk bolumunde hucum oynar da gol yemezsen mac sonunda bir avantajin var, kural olarak onlarin daha cok yorulmus olmasi lazim, o zaman son bolumde hucumda cogalarak oyunu oraya yikmaya calismak, morali bozulmus, karakterinden uzaklasmis rakibi de bozguna ugratmak gerekir. Dunku problem defans yaparken FB'nin Milan'dan fazla yorulmasi oldu. 2. gol biraz da boyle geldi.

Milan tarafindan bakarsak 1-0 sonrasi tipik italyan taktigiyle kendi yari alanina cekilip FB'nin oyununu bozmakla yetindi butun bir ilk yari. Bu dakikalarda FB topla cok oynadi ama 25-30 metreden fazla yaklasamadi. Bu bolumde Milanli oyuncular kademeye girmede 1 tane hata yapmadi. Oyunu FB oynar gibi gozukse de, aslinda Milan topsuz oynuyor, FB de topla oynayamiyordu. Bu goruntude cok rahat bir galibiyet olacak gibiydi. Ikinci yari Ancelotti Anelka'dan korkmus olsa gerek, ikinci golu bir an once bulmak icin istekli cikti Milan ikinci yariya. Iyi, Milan gibi, oynamaya baslamislardi ki penalti oldu. Tam ters kose oldular. Disiplini kaybettiler. Kaka'nin 2. goluyle de takim olarak pek bi alakalari yoktu. Bu gruptan 9-10 puan filan cikarir 1. ya da 2. olarak cikarlar buyuk ihtimal.

Ali abi kusura bakma, Alex konusunda sana katilmiyorum. Alex dun top oynamak istemedi, kesinlikle. Yaw bir pozisyon var aklimdan cikmiyor; Milan yarisahasinda, FB gore sag tac cizgisinde yaklasik kale cizgisinden 25 metre kadar geride bir pozisyon. Serkan sagda, onunde iki futbolcu var, yanina Alex geldi, hah dedim top aldi cok sukur, Caprazlarina da Aurelio geldi. Uc Fbli 2 milanli kaldilar. Serkan Alex'e verdi, Alex de Aurelio'ya verip bir kosu yapacak. Basketbol seyircileri bilir, 2-3 oyuncu bir yerde sIkIstiktan sonra topu verip bir kosu yapilir, kat (cut) denir. Alex topu Aurelio'ya verdikten sonra Serkan cizgiye dogru bi hamle yapti, bi defans oyuncusu ona dogru dondu, diger milanli alex ve aurelio arasinda kaldi. Alex'in topu verir vermez gitmesi gereken bir yon var. Allahim nasil bir lakayit bir tavirdir, kosmadi yavas yavas yurudu o gitmesi gereken yere, obur defans oyuncusu da basti aldi aurelio'dan topu. Bu kucuk takim/kucuk mac oyuncusu olmakla alakali birsey degil. Yani maci satsa bu kadar ruhsuz ve isteksiz oynayabilirdi. Anelka top aliyor ileride, rakibin iki stoperini uzerine cekiyor, calim atiyor, derinliklerini bozuyor, Alex sadece bir kere yakinina gelip top aldi, sanirim dakika 81 filandi. Butun mac 3 DM nin onunde yalandan markaj yapti orta yuvarlakta, onlarda da (dogal olarak) ne bir omuz omuzaya girdi, ne de yere yatip top aldi.
Tamam Alex'in olayi bu diyenleriniz olabilir, hani oyunun kendisine gelmesini bekliyor (letting the game come to him) gibisinden. Tamam kabul ama, butun takim geberirken topu yara sahaya tasiyana kadar, beyefendi tamamen saklanmis, ortada top istemeyen, hic bir kontraatakta gorunmeyen bir futbol hic hic yakismadi kendisine. Ne olursa olsun daha cok inisiyatif almaliydi. Benim tahminim Alex'in Daum'a bir tepkisiydi butun mac. Sanki Daum Alex'e "fazla ortalarda gozukup markaj alma, Anelka hucum edecek, sen de O'na calisacaksin" dedi de Alex de "gor bakalim ortalarda dolasmamayi" demis gibi filan.

Son olarak sunu soyleyeyim: Goller sonda geldi diye FB haksiz bir sonuc almadi. Oyunun geneline bakarsak bizim buyuk takim - anadolu takimi maclari gibiydi. Hani Anelka'nin yerinde Effa, Alex'in yerinde de Evren Turhan varmis gibi. Bizler bu maci "ahh iste FB aliyordu, Umit Ozat niye indirmedi" diye hatirlarken Milan taraftari sadece 3-1 yendik diye, 86'a kadar atamadik ama kopardik diye hatirlayacaktir. Neticede FB kendini kandirmasin, defans guvenligi iyi hos da, skor yaninda degilse hic bir sey de demek degildir. Eger Yunanistan o kadar defans yaptigi halde maclarini kazanmasaydi ne Otto Rehhagel kalirdi turnuva sonunda ne de Yunanistan takiminin oyun felsefesi bilmemnesi konusulurdu. Schalke ve PSV Milan'dan cok daha hizli ve hirsli oynayacaktir. Isi cok zor Fenerbahce'nin, cok.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

http://www.spor3.com/detay.asp?ID=110923

Alex savunmayi elestirmis!!!
Yakin olmamiz gereken yerde yakin olamadik, Kaka'yi da indirmemiz lazimdi demis. Onun yapmadigi seyleri bir Turk oyuncu medyaya soylese ne olur acaba. Ayip.
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Katismiyoruz. Siz bu basiret baglanmasinin, kontratagin, Selcuk'un yanlis pasinin 86 ve 88de olmasini yorgunluktan degil fundamental eksikliginden goruyorsunuz. Ben, yahu bu fundamental eksiklikleri, kontrataklar ilk 86 dakika neden golle sonuclanmamis diyorum. Bir de kondusyon eksikligi 86da ortaya cikmiyorsa ne zaman ortaya cikar?

Hos kondusyon degil de fundamental olsun. Yahu benimkilerin fundamentali eksik, Milano'da puan alma sansim var, bunu maximize etmek icin Alex'i alip Deniz'i sokayim da bari ortada gecilmesi gereken fundamentalsiz ama extra bir adam daha olsun dememek niye.

Ali Bey,

Macin son dakikalarinda yenilen her golun aciklamasi yada mazereti neden oyuncu degisikligine gidilmedigiyle aciklanamaz. FT, Danimarka macinda yaptigi degisiklikten sonra gol yedigindede neden bu degisikligin yapildigi konusulmustu. Ayni baglamda olasi 80 dakikadaki Alex-Deniz degisikligi sonrasi gelecek gol sonrasi neyi konusuyor olacaktik :lol: Alex gibi ayagi top yapan, topu ayaginda tutabilecek bir adam varken dogru durust 15 dakika ust uste oynamamis Denizin sahada isi ne diyen olmazmiydi sence :twisted:
Kisaca yazdiklariniz bir varasiye, benim icin tersini ispat mumkun degil cunku yasanmadi.
Bir futbolcunun egitim eksikligi mac esnasinda yapacagi bir hata ile ortaya cikabilir. Kaka'yi izleyen basta Selcuk (siz bu adami begenmistiniz deyilmi) en sonunda orta sahadan devsirilen Umit. Avrupali o adami oraya varmadan yapistirir. Iste bahsettigim egitim eksikligi. Daha once yazdigim gibi ayni halti Alpay'da yapmisti.
Yada ayaginda topu geveleyip sonunda kaptirp 3.cu golu hediye eden Selcuk. Bu adam bu hatayi macin her aninda yapabilir. Onun icin zaman kavrami gecersiz. Bir kac kez yapmisligida var zaten.
Ben Daum'un kariyerini gayet guzel konusurum. Elinde Alex-Anelka-Nobre varken Nobre'yi yedege cekmesi 30 kusur mac suren (ya da her kac macsa) vahiy yoluyla kadro yazan peygamber olsa, onun da kariyerini konusurum. Nobre'yi macin bitimine 30 saniye kalma almasindaki problemi iyi yakalamissiniz, ipi biraz daha cekin, kariyer sahibi, futbol kafali ancak takanakli bir hoca cikar karsiniza. Onu da cekinmeden konusun. Kendinize biraz kredi verin.
Daum, hata yapmaz diye bir ifade kullandigimi hatirlamiyorum. Macta (87.ci dakikaya kadar) degisiklik yapmamasinin hata olup olmadigini sorguladim sadece. Kariyer olarak konusmak serbest tabii. varmi Turkiye'de ondan fazla olani. Eksentrik insanlari anlamak zordur. Cok garip isleri, cok garip zamanlarda yaparlar. Onlari farkli kilanda bu yonleri sanirim.
Benim dusuncem, Daum, bu macta hata yapmistir. Bu hata Nobre degisikligi, gerisine katilmiyorum.
Kendi kredime gelince. Ilk geldigim yillarda burada (NJ) iyi bir takimimiz vardi (Bozkurt-Adindan hic has almasamda). Bir zmanlar Trabzon'da oynamis Necdet filan vardi kadromuzda. Ayiptir soylemesi, o donemde eyalet semi-pro finalinde kaybetmistik. Ben sol bektim. Oynamisligim var ama cok bildigimi soyliyemem.

Bu konuda tek bildigim senin aksine ben hic uzulmedim. Keske birde AY ile roportaj yapsalardi mac sonunda. :twisted: :twisted: :twisted:
Mevdiven, :roll: mevdiven, :roll: mevdiven :roll: 8)

Saygilar,

Cemal The Pantalonu Burusuk
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Malesef fener'i çok sevdiğimden maçını seyretmek yerine o.lyon -real madrid ve chelsea anderlecht maçlarına seyrettim.

İlk 30 dakikada lyon inanılmaz top oynadı. carew juninho'nun ortasında golünü yazdı. JUNİNHO SERBEST ATIŞTA GOLÜNÜ YAZDI.bU GOLDE DE CAREW KALECİNİN GÖRÜŞÜNÜ KAPATMIŞTI.

Fener maçıyla ilgili yazacağım tek şey maçtan önce temennim vardı 5-0 olsun diye.

Olmadı.. Milanlıların canı sağolsun :lol: :lol:

Sanırım bakiye SS stadında ödenecek.

Ben her sene aynı hikayeyi dinliyorum, görüyorum. Biz bu sene alıştırma yapıyoruz seneye final oynarız diye.

Seneler seneleri kovalıyor. UEFA ve süper kupayı aldığımızda 1 yaşında olmayan büyük oğlan ilkokula başladı. Bizim fener hala avrupada alıştırma yapıyor.

Bizim oğlan askere gidip,evlenince belki fener alıştırma devresini geçer..

Bazıları çalışa çalışa, bazıları alışa alışa...

Geçen senekinden farklı bir sonuç bekleyen var mı?

Şaşarım doğrusu..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cemal Savas wrote:
Ali Bey,

Ayni baglamda olasi 80 dakikadaki Alex-Deniz degisikligi sonrasi gelecek gol sonrasi neyi konusuyor olacaktik :lol: Alex gibi ayagi top yapan, topu ayaginda tutabilecek bir adam varken dogru durust 15 dakika ust uste oynamamis Denizin sahada isi ne diyen olmazmiydi sence :twisted:
Kisaca yazdiklariniz bir varasiye, benim icin tersini ispat mumkun degil cunku yasanmadi.

Bir futbolcunun egitim eksikligi mac esnasinda yapacagi bir hata ile ortaya cikabilir. Kaka'yi izleyen basta Selcuk (siz bu adami begenmistiniz deyilmi) en sonunda orta sahadan devsirilen Umit. Avrupali o adami oraya varmadan yapistirir. Iste bahsettigim egitim eksikligi. Daha once yazdigim gibi ayni halti Alpay'da yapmisti.

Cemal The Pantalonu Burusuk
Sayin Utusuz Pantalon Sahibi Cemal Bey :D :

Birinci pararafinizi okuduktan sonra aklima takildi: olaya bu sekilde bakarsak, herhangi bir yapilmamis degisiklik hakkinda konusabilir miyiz bir futbol forumunda?

Oyuncu ayagi kirik yatiyor. Hoca degisiklik yapmiyor. Takim yeniliyor. Biri cikip, yahu kirik ayakli adami cikarmasi lazimdi dediginde sizin tezi uyguluyorum: Bu bir faraziye, tersinin isbati mumkun degil, cunku yasanmadi, o zaman hoca kirik ayakli oyuncuyu sahada birakarak yanlislik yapmamistir, aksinin ispati ne mumkun mu dersiniz?

Ornegi kasten uc verdim. Anlatmak istedigim nokta sizin bakis acinizla yapilmamis hicbir degisiklik konusulamaz. Ben o goruste degilim.

Gelelim su fundamental eksikligine. Avrupalilarin adami oraya varmadan yapistirima konusuna. 1986da Maradona bir gol atmisti Ingiltere'ye (epey de Avrupalidir futbol konusunda bu Ingilizler), neden yapistirmamislar acaba kuvvetli fundamentalleri ile? Sanirim maksadim ortada: biri vakit harcayip size arastirma yapsi fundamentali kuvvetli Avrupalilarin liglerinden ve milli maclarindan boyle bir suru gol bulur. Serkan (fundamentali hangi gruba giriyorsa) yapistirmak istedi, yapistiramadi, kendi yapisti zaten. Bana fundamentali degil mecali yok gibi geldi. Selcuk yapistirmaz, arkasindaki defansa sans verir. Umit Ozat yapistirmadi mi adami Volkan ile karsi karsiya birakacak demektir. Oradan frikik tehlikeli tabii, ama karsi karsiyadan kotu mu?

Bu da bugunku UEFA.com'dan Kaka'nin golunun 86 Maradona golune benzemesiyle ilgili bir makaleden, bana anlamli gelen yeri bold:
the 23-year-old waltzed through a tiring Fenerbahçe defence with three minutes to go to score a terrific - and decisive - goal for Carlo Ancelotti's side.
Futbol kredileriniz benden cok fazla. :lol: Ben 3 sene once New Jersey cayirlarinda olmayan futbol yeteneklerimi zorlarken ayagimdan eski kumas yirtilmasina benzer epey gurultulu bir ses geldi. Asil tandonumun yirtilma sesiymis. Ameliyat, alci, koltuk degnekleri fizik terapi derken raki masasinda jubileyle futbola veda ettim. Ondan once ne yaptin derseniz, sanirim 5-10 sene oncesinde bir kere daha oynamistim.

Selamlar ederim,

Ali
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Maci ne yazik ki radyodan takip edebildim. Mactan once hemen hemen herkesin onsezisi dogru cikti, 1-0 olduktan sonra italyanlara ikram etmedikce onlarin farka gitme gibi bir olayi yok, 18.dak Manchester one gecse o mac baska yerlere gidebilirdi tipki gecen sene goruldugu gibi.

Isin iyi yani 1-0'dan sonra 1-1 yakalamak olmustu, ama ondan sonrasi husran oldu.Gecen sene gene Lyon macinda ayni halti yedik. Bunu bu sene tekrar etmememiz gerekiyordu tecrubelere dayanarak ama oldu gene iste.Bazende sans yaninizda olacak.

Daum, duygusal davrandik demis ve bazen mudahele edemiyorsunuz oyun icinde demis, halt etmis.Madem kontroldan ciktilar, yap 80'de bir degisiklik kendin sogut oyunu, sonra 85'de daha yap gereken mesaji ver sahadakilere.Kendi aklinca savunuyor iste kendini...

Yilda 2.5 mio eur aliyorsan olmayani yapacan, kimsenin yapamadigini yapacaksin ki farkin ortaya ciksin.

Ben hic memnun kalmadim bu sonuctan, gecen sene tecrube dedik, genc adamlar dedik ama sanirim tecrubelenmesi gereken ilk insan Daum sonra gencler.CL guzel oyananmasi gereken bir turnuva degil, sonuc alinmasi gereken bir turnuva.Takimlarin da ana fikri o zaten.Bu yuzden sonuc olmadikca iyi oynamis veya kotu oynamis benim icin cok da onemli degil.Serefli maglubiyetler kisvesi altina siginmaya baslarsak sonu kotuye varir cunku.

Insallah onumuzdeki maclarda iyi sonuc alirlar.

Selamlar
Savas
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Bugunki sonuclardan sonra, FB'nin 87. dk'da beraberligi kaybetmesi, "erken" bile sayilabilir herhalde. 8 Mactan 3'unun sonucu "90 arti" golleriyle degisti:

Code: Select all

Grp Home             Score Away
A   Club Brugge       1-2  Juventus
     85' Yulu-Matondo       66' Nedvěd
                            75' Trezeguet
A   Rapid             0-1  Bayern
                            60' Guerrero
B   Arsenal           2-1  Thun
     51' Gilberto           53' Ferreira
     90'+ 2' Bergkamp
B   Sparta            1-1  Ajax
     66' Matušovič          90'+ 1' Sneijder  
C   Bremen            0-2  Barcelona
                            13' Deco
                            76'(pen) Ronaldinho
C   Udinese           3-0  Panathinaikos
     28' Iaquinta
     73' Iaquinta
     76' Iaquinta
D   Benfica           1-0  Lille
     90'+ 2' Miccoli  
D   Villarreal        0-0  Man. United
Ilgimi ceken diger bir nokta da, Barca ve Juve'nin deplasman formalariydi. Gormemisim bu renkler icinde onlari! :D
Barca:
Image Image
Juve:
Image Image

Bizimkiler de icerde parcali, disarda beyaz forma bildirmisler UEFA'ya. Gerci bu formalarin ilk ciktiginda da belliydi sanirim ama...
Image Image

ManU'da Rooney hakemi sari kart gosterdi diye alkislamis, ve de kirmiziyi alnina yemis! Bu tip haytalik, sadece bizimkilerde degil, buz gibi profesyonel diyecegin Ingilizlerde de varmis demek ki!

Asya Sampiyonlar liginde de, Denizli'nin takimi Pas, ceyrek final karsilasmasinda, deplasmanda Al Ain'le 1-1 berabere kalarak avantajli bir sonuc elde etmis.
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB yarin oynuyor galiba. Bakalim her 4ey yalan bu sahi diyerek PSV onunde ne olacaklari izleyelim. Dunya takimi olduk lafda kalmasin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:FB yarin oynuyor galiba. Bakalim her 4ey yalan bu sahi diyerek PSV onunde ne olacaklari izleyelim. Dunya takimi olduk lafda kalmasin.
7 sakat oyuncusu bulunan psv'yi de istanbul'da bir zahmet yensinler. Yoksa CL işi yarından itibaren biter.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan'in kulaklari cinlasin. Ona benim begendiremedigim Amerikali Beasley yarin PSV'li olarak cakarsa ne der bilmem.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Hatirlanmak guzel sey.

Beasley 5 senede umarim cok yol almistir, dunya kupasinda da fena oynamisti. Bir gol atsin hakliymisin demeye dunden raziyim.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Maci izlemedim, dinlemedim ama simdi sonucu ogrendim. Fenerbahce'ye tebrikler. Devami gelir umarim. Darisi GS'in basina.

Ozan Ersoy
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Fener bugun tek kelimeyle kusursuz oynadi. Tebrikler derken icim yaniyor. Nereden nerelere geldik :(

Apsua Cemal
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Maci izlemedim, dinlemedim ama simdi sonucu ogrendim. Fenerbahce'ye tebrikler. Devami gelir umarim. Darisi GS'in basina.

Ozan Ersoy
Maci seyrettim. Anelka, Appiah, Alex gibi adamlara neden para verildigini goruyor insan.

Selcuk ve Serkan da gercekten muthis oynadilar bugun. FB iki yildiz kazaniyor bu iki cocukla.

Ilk yarimac ortada gibi gidiyordu (gibiye dikkat, yine daha iyi olan FB idi), FB daha cok topa sahipti ve hemen tum onemli pozisyonlarin sahibi oldu ama cok fazla degildi bunlarin sayisi. Selcuk'un caprazdan kacirdigi musait bir pozisyon aklimda kalan (gole kadar tabii).

Daum Aurelio'yu alistigi mevkinin epey gerisine cekmis, daha da onemlisi sanirim orta sahayi gecmeyeceksin demis. Bu sayede ve de FB sag kanadinda Serkan'in guzel oyunu, Appiah'nin da yardimci olmasiyla PSV etkisizdi, biraz soldan gitmeye calistilar, oradan da birsey cikmadi.

Daha sonra penalti pozisyonu geldi, Venegoor of Hessellink (kardesim, bir takma isim al kendine, millet adini soyleyip yazacak diye Hollanda'nin yillik harf ihtiyacinin yarisini yiyor bu adam) ceza sahasi icinde iki FBliye dogru gitmekte olan bir topu elle kesti, epey bariz bir penaltiyi Alex epey guzel bir yere atti. Bu pozisyonda Venegoor bir de sari kart gordu.

Ayni oyuncu birkac dakika sonra orta sahada Selcuk'u formasindan cekip indirince ikinci sari karttan takimini 10 kisi birakti.

Ikinci yari PSV yavas yavas groki vaziyette boksore dondu. Ozellikle Anelka'nin soldan yaptigi ataklar darmadagin etti adamlari. Bunlarin bir-iki tanesinde sutlar az mesafeden disari cikti, bir-ikisinde kaleci kurtardi. Bir pozisyonda ortaya pas vermesi gereken Anelka sut cekip biraz harcadi pozisyonu. Olaydan 2-3 dakika sonra yine soldan indi Anelka, sut cekebilridi, bu kez Alex'in kafasina yolladi topu (tam adrese teslim), Alex de 6 pas uzerinden kafayla durumu 2-0 yapti. 2-0dan sonra Anelka show devam etti. Allah karsisinda defans oynayana sabir versin.

Uzatmalarda Alex'in topuk pasinin uzerinden atladi Anelka, Appiah da terinin karsiligini 3. golle aldi.

PSV'nin bileti 10 kisi kalinca kesilmisti. Ama hem ikili averajda agir yara aldilar, hem de ikinci macta FB karsisinda guvenleri ne olur merak ediyorum, epey genc oyuncular cunku.

FB Schalke ile cok cok ilginc iki mac oynayacak. Bugun FB'nin kazanacagini tahmin ediyordum, ozellikle PSV gecen senekine gore nisbeten zayifladigi icin (aman, zayif oldugundan degil, gecen seneye gore zayif oldugundan), Schalke maclari kolay olmayacaktir, ama bugunku oyunuyla FB ozellikle de SS'da cok guclu bir takim, sanirim Schalke'yi iceride yenerler. Kaderini belirleyecek FB'nin disaridaki maclari olacak.

Kucuk kardesimiz hizla geliyor Avrupa'da :lol: :lol: , darisi basimiza, bizimkilere de futbolcu nasil alinir konusunda birseyler gosteriyordur umarim. Biz Hagi'den Ilic'e, FB Simao'dan Anelka'ya gitti.

FB forveti cidden cok guclu bir takim, Appiah-Aurelio-Selcuk ile de orta sahalari gittikce gucleniyor. PSV'nin 2-3 tane yarim pozsiyonu da Onder Turaci-Luciano anlasmazligindan ya da bir seferinde direk Turaci'nin hatasindan geldi. Su anda yumusak karinlari denecek tek yer de defansin ortasi ve bir nebze de Umit Ozat zaten.

Serkan ve Selcuk milli takimda ilk 11 olmali.

Tebrikler FB'ye.

Ali
Post Reply