EEE HEINZ'I ALDIK SIMDI SORUN MUHTEREMIN NEREDE OYNAYACAGI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Niyazi Gunay wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:2002 den beri takip ediyorum.FB li 2-3 arkadasim ( hatta bir tanesi yonetime yakindir) cok begeniyorlardi.HEINZ Galatasaray icin buyuk kazanctir.Uzun fizigine ragmen yumusak bilekli iyi sut ve kafa atabilen bir adam.Guclu , en onemlisi de bana gore bu zaten.

Eksisi olmaz artisi olur bizim takima.Kimi yedek birakirsa biraksin oyuna girenler dinlenmis ve zinde girecekler.Bire bir de pit pit adam gecebilen bir adam.Cek oyuncularin genelde ilk tercihi Alman ligidir. Oynadigi takimda bu konuda onemli.

M.Gladbach cok ahim sahim bir takim degil.

Hersey daha iyi olacak. :)
Mehmet Abi bende senin gibi dusunuyorum. Bu adam bir Lukunku olmayacaktir, takima ekstra birseyler katacaktir, bu sut olur orta olur bilemem.

Bu arada su yonetime yakin olmanin manasi nedir bir aciklayabilir misin abi? Senelerdir hep duyarim yonetime yakin insan sifatini, nedir yakinlik olcusu?
Yönetime yakın biri demek: Yönetimden herhangi birini tanıyıp (ki bazen bu adamların şirketlerinde çalışan birisi yada yönetimden birilerin ahbabı oluyor) şu soruyu sorup cevap alabilen adam yönetime yakın kabul ediliyor
" abi, ne olacak bizim takımın hali?" diye sorup ona da "şunu yapıyoruz, bunu yapıyoruz" diye anlatmaya kalkarsa bu şahsa "yönetime yakın biri "deniyor.

Sokaktan geçen bir GS'lı bir vesileyle karşılaştığıGS'lı yöneticiye bu soruyu soruyorsa, yönetici de bu arkadaşa " iyi, herşey çok iyi olacak" deyip sıvışıyorsa, bu şahsa da "yönetime ırak biri" deniyor.

en azından öyle tahmin ediyorum :lol:
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Niyazicim soyle aciklayayim o zaman.

Eski bir FB baskaninin cici oglu (bu terimi de cok sevdim)
Yani arkadasim bu baskanin esinin oglu.

Konu dagilmasin

HEINZ iyi adam
Buna inanin

Bu ise en cok ben sevindim
PIRES de iyi olurdu ama

Kismette varsa buzulmek
Neye yarar uzulmek :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bunca site (buna Monchengladbach'da dahil) katcap GS'i oldu hamburger ve patates kizartmasina bolca sursunler demesine ragmen bizim site bir turlu olayi kabulenememi$. Cok agizlari yandi bunca palavraya herhalde son anda domates curuk cikti ketcap yerine salca alacagiz denmesinden korkuyorlardir buna $uphem yok. Heinz'i reklam panasu yerine sahada gormedikce ilan etmeyecekleri belli olmu$.

Hadi bakalim hayirli olsun. Yarasin.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Aug 30, 2005 10:39 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Heinz seferinden döndüler !..
Monchengladbachlı futbolcu Marek Heinz'ın transferini Almanya'da bitiren Galatasaray İkinci Başkanı Ergun Gürsoy, sportif direktör Bülent Tulun ve eski yöneticilerden Abdurrahim Albayrak İstanbul'a döndü..
Atatürk Havalimanı'nda bir açıklama yapan Gürsoy, ''Teknik heyetin istediği bir futbolcuydu. Monchengladbach da Heinz'a büyük önem veriyor. Daha önceki temaslarımızda Heinz buraya gelmek istiyordu. Galatasaray'ın ismi Monchengladbach'dan daha büyük olduğu için bizi tercih etti'' dedi.

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın Monchengladbach Kulübü'nün başkanının yakın dostu olmasının işlerini kolaylaştırdığını belirten Gürsoy, ''Ödeme ve fiyatta her türlü kolaylığı bize sağladılar, kendilerine teşekkür ederiz. Esas sorumluluğu alan başkanımız Özhan Canaydın'dı, ona da teşekkür ederiz. Kendisi bütün mali zorlukları aşarak bu transferi gerçekleştirdi. Galatasaray'a hayırlı olsun'' diye konuştu.

-IMMEL'İN HEINZ'I ARAMASI-
Gürsoy, basın mensuplarının, Fenerbahçe kaleci antrenörü Immel'in Heinz'ı Galatasaray'a gelmemesi konusunda araması konusunda sorular yöneltmesi üzerine, şunları söyledi: ''Immel'in Heinz'ı araması gibi bir şey oldu. Ama biz detaylarla ilgilenmiyoruz. O üzücü bir olaydı. Ama ben yine de kendim duymadığım için ihtimal vermiyorum. Bana da söylediler böyle bir şeyi. Olmasa iyi olurdu, bunlar zaman zaman oluyor, işin tuzu biberi.''

Ergun Gürsoy, Marek Heinz ile 3 yıllık sözleşme imzaladıklarını belirtirken, bu futbolcunun Çek Milli Takımı'nın kampında olduğu ve perşembe günü İstanbul'a gelmesinin beklendiği öğrenildi.

Sportif direktör Bülent Tulun ise basın mensuplarının, ''Bu yaştaki bir futbolcuya 2 milyon 250 Avroluk bonservis bedeli verilmesi eleştiriliyor'' demesi üzerine ''Almasaydık yine eleştirilecektik, ayrıca söylenilen paraya almadık, transfer daha aşağı bir miktara gerçekleşti'' diye konuştu.

Heinz'ın transferi için çaba harcayan eski yönetici Albayrak da bir Galatasaraylı olarak elinden geleni yaptığını kaydederek, ''Transfer diyordunuz, alın size transfer'' ifadesini kullandı.

....

Immel felan aramis gelme diye. Vay anasini... Ne ariyorsun len demezler mi? Sana mi sordular? Bu transferin faydali olacagina inancim artiyor. Dedigim gibi Alman liginde Gladbach gibi bir takimda yaptiklarini cok karsilastirmamak lazim. Orada savunmalarin boy ortalamasi 185, 90 kiloluk adamlar var, en kotu kalecisi bizim en iyilerimizden iyi. En azindan istikrarli adamlar. Ofansif acidan kotu bir takimda kendini gosterememis olabilir.

Kafaya da cikiyormus. Rakip takimin stoperleri bizim forvetleri tutarken, forvet arkasindan bindirme yapip kafa golu atabilir. Fener'de Luciano'nun attigi goller misali. Fizigi ile orta sahada ayakta kalma direncimizi de arttiracaktir.

Yeter ki parasini versinler... Iste olayin puf noktasi o.

Ozan Ersoy
Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Niyazicim soyle aciklayayim o zaman.

Eski bir FB baskaninin cici oglu (bu terimi de cok sevdim)
Yani arkadasim bu baskanin esinin oglu.
Tahminde bulunmak istiyorum. Bayramoglu'nun cilgini Murat Asik. :D Okan'cim nasil tahmin???

Neyse...

Haynz hayirli olsun. Gobek attiracak, vay anam vay dedirtecek bir transfer mi? Hayir. Ama katkisinin olacagi kesin. En onemlisi, GS'nin Knupp'tan bu yana sapsarisin bir yabanci topcusu olmamisti.

Dusunsenize simdi alacaksin Pires'i, Kill Bill'i de hepsi kara kara adamlar... Sarisin adam iyidir, kolay farkedilir. Dusunsenize Pires'i Saidou'yla bile karistirabilirdi Ercan Taner yada Ozturk Pekin. Ne kadar aci manzaralar yasardik o zaman! Onlar icin de buyuk rahatlik oldu simdi... Bir oh cekmislerdir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Daha önceki temaslarımızda Heinz buraya gelmek istiyordu. Galatasaray'ın ismi Monchengladbach'dan daha büyük olduğu için bizi tercih etti'' dedi.
Caart kaba kagit. Yahu Ergun ufak at da civcivlerde yesinler derler adama be. Demek GS Monchengladbach'dan daha buyuk, ha? Guldurme kendine be. Ama sizler cok kucuksunuz birader. $urada birak Almani Hollandalisi Turkiyede cocuk coluga alay konusu oldunuz. Yaptiginiz $aklabanlik kalmadi transfer adi altinda, ondan sonra kalk bu laflari et o buyuk bu kucuk diye.

Bak sana $u transfer konusunu bir ozetleyeyim de buyukluk nasil olur gor. Yaptiginiz i$e bakilinca gorulen o ki takimindan gitmek isteyen ve 6 ay sonunda bonservis ucreti sifir olacak bir adama catir catir 2.25 M Euro odettirdi o "kucuk" Monshengladbah hem de kapilarinda hungur hungur bir aglamadiginiz kaldi topunuz birden orada. Aman ne olur satin rezil rusva olduk diye araya koydugunuz adamin sayisi kalmadi . Bir de $u Riberi olayini bir hatirla. Ya siz ne yaptiniz Riberi olayinda elinizde 3 senelik kontrat varken. $imdi mahkeme mahkeme surunun yok oyleydi de boyleydi de diye. Ama ortada adama maa$ini verememekten avucunuzu yalama riskide az buz degil. Hadi $imdi anca gidersiniz Florya'ya.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Aug 31, 2005 4:59 pm, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Geçen sene Alman ligini 15. sırada bitiren beğenmediğimiz mönşengladbah takımının seyirci ortalaması 50.000 civarıydı.

Almanya 2004-2005 sezonu ortalama seyirci sayıları
1-Dortmund:77.264
2.Schalke:61.387
3.B.münich :52.529
4.M.gladbach : 49.156
5. Hertha Berlin : 49.141
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozan Ersoy wrote: İkinci Başkanı Ergun Gürsoy, sportif direktör Bülent Tulun ve eski yöneticilerden Abdurrahim Albayrak İstanbul'a döndü..
3 kisi 1 kisinin transferi icin sefere gidince bundan ancak bu 3 kisinin birbirleri ile rekabete girdigi izlenimi doguyor. Ya da bir birlerini kolluyor olabilirler. Biri yanlis bir hamle yapti mi, oburu eline vuruyordur belki de. Buyuk takim muhabbeti yapma fikri hangisinden cikti acaba? Hepsinden cikabilecegi icin bu sorunun yanitini vermek de kolay degil uzaktan.

Gerets, Hasan Sas, Umit Karan vs'ye yaptigi su buyuden yonetime de yapsa da, klup biraz klube benzese...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Haynz bey'in bir hobisi resim yapmakmis.

http://www.sabah.com.tr/spo113.html

1977 yilinda Çek cumhuriyetinin Olomouc kentinde dogan haynz 14 yasindayken, 1991 yilinda Sigma olomouc-FB macini seyredip, futbolcularin sevincini görünce futbolcu olmaya karar vermis.

Acikaci bir GS'li olarak Çek cumhuriyetinde en sevdigim kent hep olomouc olmustur. :lol:

neydi o skor 7-1 miydi?
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mehmet Gorgen wrote: neydi o skor 7-1 miydi?
7-1 ve ayrica 3 kisi oyundan atilip 8 kisi kalmislardi (biri de Rize'den alinan Hakan Tecimer'di). Ayni gun biz Turk tarihinde ilk kez bir Bati Alman takimini elemistik; 1-0 ile Eintrach Frankurt'u. Ama isin kotusu, bundan 4 gun sonra, o zamanlar gunduz oynanan derbi macinda Fener'e, 45. dakika'da Aykut'un golu ile 1-0 yenildik. FB bu galibiyetle Sigma Olomuc faciasini tabii o dakka unuttu.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Evinde Chelsea'ye 5-0 yenilmek yuz kizartici degil mi sizce? Sigma takimini
kucumsemeyin, ne de olsa Cek takimi. Yere göge sigdirilamiyan Heinz'in
yetistigi takim...
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hasan Tezcan wrote:Evinde Chelsea'ye 5-0 yenilmek yuz kizartici degil mi sizce? Sigma takimini
yetistigi takim...
Pek degil. Zira biri Chelsea, digeri Olomuc. Ne de olsa fark var. Ayrica Heinz'in orada yetismesi onun degerinde bir degisiklik yaratmiyor. Metin Oktay da Damlacikspor'da yetisti, Izmirspor'da kesfedildi. Simdi Turkiye kupasinda Damlacikspor'la oynayip 7 gol yesek, ayip olmaz mi ?
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:Evinde Chelsea'ye 5-0 yenilmek yuz kizartici degil mi sizce?
Futbolda yuz kizarmasi gerektigini dusunmuyorum pek, ama illa da kizarmasi gerekiyorsa Chelsea maci ile olmaz. Bes yedikten sonra ayni sene Avrupa'da kupa kazanirsa takim neden yuzu kizarsin? Var mi hic 4-5 yemeden Avrupa'da oynayan? Ben gostere gostere dalga gece gece Real'e bir devrede 4 cekenleri de seyrettim. Kimsenin yuzunun kizardigini sanmam. Futbol bu.

Olomuc maci FB icin sanssiz bir macti. Hakemin o macta kotu niyetli oldugunu dusunuyorum, macin kendisini cok hatirlamamakla beraber.

Ali
Niyazi Gunay

Post by Niyazi Gunay »

Hasan Tezcan wrote:Evinde Chelsea'ye 5-0 yenilmek yuz kizartici degil mi sizce? Sigma takimini
yetistigi takim...
Hasan Abi elma ile armut u karistirmissin... :lol:
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Mehmet Gorgen wrote: neydi o skor 7-1 miydi?
7-1 ve ayrica 3 kisi oyundan atilip 8 kisi kalmislardi (biri de Rize'den alinan Hakan Tecimer'di). Ayni gun biz Turk tarihinde ilk kez bir Bati Alman takimini elemistik; 1-0 ile Eintrach Frankurt'u. Ama isin kotusu, bundan 4 gun sonra, o zamanlar gunduz oynanan derbi macinda Fener'e, 45. dakika'da Aykut'un golu ile 1-0 yenildik. FB bu galibiyetle Sigma Olomuc faciasini tabii o dakka unuttu.
Gunduz maci idi, 14:00 yanlis hatirlamiyorsam. Dayim ile beraber bilet bulamamistik GS tribununde seyrettik. Stumpf atilmisti o macta kirmizi karttan ve donup Aykut'un elini sikmisti.

O zamanlar Baris Manco'nun hit sarkisi "oku bakayim" idi.Bu da tabi hemen FB tribununce uyarlanmisti.

Selamlar
Savas
Post Reply