24. hafta:Eskisehir-Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

24. hafta:Eskisehir-Galatasaray 0-0

Post by Cengiz Akgun »

Nezih agabey yarisman yarim doldurulmus. Tamamla lutfen.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Re: 24. hafta:Eskisehir-Galatasaray 2.Mart TSI:19.00

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Necati oynuyor mu ? Oynuyorsa fena, benim neyim eksik Drogba'dan diyerek cakmasin bi tane :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Galatasaray mucadele ediyor ama genel olarak kotu bir performans, bana gore Melo Galatasaray kariyerinin en kotu macini oynuyor.

0-0 iyi skor olur
TRUST GALATASARAY
MGC
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Böyle rezil bir futbolla, lider olmak çok büyük mucize.
Bence ligin kilit maçı yarın oynanacak. Fener kazanırsa, yakaladığı rüzgarla şampiyonluğun en büyük favorisi olur. İplerin Fener'in eline geçebileceğini birkaç hafta önce de söylemiştim, Sivas'a yenildiler. Ama haftalık bir galibiyet serileri var.

Galatasaray mide blandırıcı bir futbol oynadı.
Açık konuşalım, Eskişehir oyunu resmen domine etti... Dar alanda üçgen paslar, çalımlar, verkaçlar, müthiş bir hücum pres... Son dakikada direkten dönen top akıl alır gibi değildi.
Hamit yedek diye sevinmiştim ama Amrabat, Melo, Sneijder berbat ötesi futbol oynadılar.
Defans geriden top kullanma ve takımı ileriye taşıma özürlü olduğunu bir kez daha kanıtladı.
İstikrarlı kanat oyuncuları yoksa, maçın büyük bölümünü fiilen kanatsız oynuyorsan, oyuncular kafası kesilmiş tavuk gibi ne yapacağını bilemez hale gelir.
Geçen haftayı "kaos futbolu" sayesinde kazanmıştık... Bu hafta kaos vardı, futbol yoktu.
Drogba iyi niyetli, çabalıyor. Toplara zıplıyor, kafayla servis yapıyor. Ama diğer oyuncular onunla aynı frekansı yakalayamıyor.
AYRILMAZ İKİLİ
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Oyuncu degisikliklerine anlam verebilen var aranizda, veya takimin dizilisine? Ileride basi bos gezen bir sure adam, topun bir turlu gitmedigi. Orta sahada yetim kalmis Selcuk, zavallim. Defans Allaha emanet :-) Takimda ayakta duran yegane mevki bence kale.

Defansi oturmamis bir takimdan ne beklenebilir ki? Bu sene transfer potikasi gercekten carpik oldugu gibi ucuk da. Gereken mevkilere transfer yapilmadi. Neden Eboue kullanilmiyor anlam veremiyorum, kapris yapmanin zamani degil bence. Onun tecrubesinden, defansta her mevkide faydanilabilir aslinda, ama nerede o bakis...FT senin isin gercekten zor.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gurdal Cetin

Harbiden pozisyonsuz bir mac bitirdik. Burak ve Drogba'nin kaleyi bulan topu yok. Kaleye iki sut hatirliyorum, biri Reyiz'in tribunun ikinci kisminda bir vatandasi yaralamasi digeri de son saniyelerdeki Drogba'nin frikigi ... Neyse kazasiz belasiz bitti.

Ilk yari defansa istedigimizi soyleriz de son dakikalardaki cilginlik anlarinda direkten donen iki top disinda cok ta pozisyon verilmedi.

Ilk yari net 4 topu Muslera cikardi. Zaten boyle kaleciler bu gunler icin var degil mi ?

Ne derseniz deyin hayati 1 puan. Bizi sampiyon yapacak o 1 puan olabilir.

FT yi cok sevmem bilirsiniz ama bu aksam klubede olsaydi fark yaratabilirdi bunu kabul etmem lazim.

Bu mac Balta'dan cok Sabri'nin taraftan geldiler, Eskisehir'de Erkan, Hurriyet, Alper ve Necati cok attif ti.

Yine soyluyorum, cok iyi skor, enseyi karartmayin, yenemiyorsan yenilmeyeceksin :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Şu kadroya baktıkça, geçmiş senelerde GS kadrosunun nasıl da içine edildiğini anlıyorum.
Oyun zekası olmayan, top tekniği olmayan, hiçbir ayırt edici vasfı olmayan oyuncular o kadar çok ki... Senelerdir ayıkla ayıkla bitmiyor. Sabri'si, Aydın'ı, H.Balta'sı, G.Zan'ı, E.Çolak'ı, bu sene eklenen Amrabat'ı... say say bitmez... hep fuzuli eleman...
Gökhan Zan defansif anlamda çok iyi iş yaptı, her türlü Dany'e tercih ederim. Ama topla çıkma ve paslama konusunda yetenek fakiri.
Hakan Balta da topla çıkarken 5-6 kere pas hatası yaptı.
Semih'te de Popescu'nun bize senelerce izlettiği bu teknik özellik yok.
O zaman ne oluyor? Orta sahadan bazen Melo, bazen Selçuk geriye kadar geliyor, topu istiyor, alıp, hazırlık paslarıyla takımı ileri çıkarmaya çalışıyor.
Ve bu yüzden orta sahada hep bir oyuncu eksik oynuyoruz.
Beklerimizin hücuma katkısı sıfıra yakın. Onların önünde ise kimin oynadığı belli değil. Özellikle sağ kanatta büyük bir belirsizlik ve boşluk vardı.

Bir de... Nedir bu takımın duran top beceriksizliği?
Beşiktaş neredeyse her hafta kornerden, serbest vuruştan gol buluyor. Fernandes topun başına geçti mi, rakip defans ile kaleci tir tir titriyor.
Keza Fenerbahçe senelerce Alex sayesinde duran toplardan müthiş bir yüzde ile verimlilik aldı.
Biz ne alemdeyiz? Senede kornerden bir tane gol bulursak öpüp başımıza koyuyoruz...
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Gurdal Cetin

Sokakta Galatasaray formasıyla gezen bi cocugu görünce gülümsemek heyecanlanmaktır Galatasaraylılık demis biri , ne guzel bir laftir bu...Bugun gunlerden GALATASARAY :)

Enseyi karartmayin hersey daha guzel olacak :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Haydi bastir Besiktas. Arenada oynatacagiz biz seni gelecek sene. Cimleri yapacaksiniz benim Jose gibi. Ulen ne kadar acikli bu keloglanin hali. Tribunden telefonda mi yasak. Davalaya o guzelim taktikleri veremedi. Servet'i gordunuz herhalde onu sattilar Dany'i aldilar. Irlandalilarin cenazesinde burada "ooh Danny boy" calinir. Terim kovuldugunda onu calacaklarmis. Bulentcigim Boyle soyleyerek altini oyuyorum kabak oyucagi gibi demis.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Danny_Boy#section_4
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply