TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Alpay Dedeoglu wrote:
Tolga Girici wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:aramizda insaat isinden anliyan bir arkadas varmi resimlerde neler oldugunu anlatsin?
Insaattan cok anlamam ama tribunler yukselmeye baslamis. Yalniz saha olmasi gereken yerde bir tumsek var, oradan topragi alip duzleme isini en son yapacaklar herhalde.
Yok Tolga o bolum saha. Tabiri caizse yerin dibinden yani otoparklardan basladilar. Tribunlerin ve cevresinin altinda otopark katlari var. =nlar yapiliyor simdi.
Simdi anladim, oyle cok daha mantikli tabi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yeni Ana Sponsorumuz TÜRK TELEKOM!

Galatasaray Spor Kulübü ve iştirakleri, Türk sporunda dev bir birlikteliği gerçekleştirdi ve Türk Telekom ile pazarlama, reklam ve tanıtım anlaşması imzaladı! Buna göre mevcut Ana Sponsorumuz Avea ile olan sözleşmemizin sona ereceği 2009/10 sezonundan itibaren, beş sezon boyunca Ana Sponsorumuz Türk Telekom olacak.

Türk Telekom ayrıca, Ali Sami Yen Spor Kompleksi icinde inşaatı süren yeni Stat Proje’mize de ismini veriyor. Böylece Avrupa’nın en iyileri arasında gösterilen yeni stadımız, açılışından itibaren 10 yıl süreyle Türk Telekom Stadı adıyla anılacak.

Türk Telekom

Türkiye’de sporun evrensel değerlerinin gelişmesine katkıda bulunmayı ve dünya standartlarında sporcuların yetiştirilmesini hedefleyen Türk Telekom, grup şirketleriyle birlikte futbol takımlarını desteklemeye devam ediyor. Grup şirketi Avea ile kulüp takımlarının; TTNET ile Türk Milli Takımı’nın ana sponsorluğunu üstlenen Türk Telekom, gençliğin fiziksel ve ruhsal gelişiminde ve sosyalleşmesindeki en önemli faaliyetlerden birinin spor olduğu bilinciyle hareket ediyor. Bu nedenle Türk Telekom tüm grup şirketleri ile birlikte milli takımların yanı sıra tek tek spor kulüplerini de her anlamda destekleyerek Türk sporunun ve sporcusunun yanında yer alıyor.

Türkiye’de ulusal ve uluslararası pek çok spor aktivitesini destekleyen, başta Avea ve TTNet olmak üzere Türk Telekom grup şirketleri, futbol milli takımları, A Milli Voleybol Erkek Takımı, A Milli Voleybol Erkek ve Bayan Genç Takımı, A Milli Voleybol Erkek ve Bayan Yıldız Takımları’nın sponsorluğunu üstlenmiş durumda. Türk Telekom ayrıca Türkiye Olimpiyat Takımı’nın da Altın Sponsoru. Türkiye’nin önde gelen basketbol takımlarından birine de sahip olan Türk Telekom, hem basketbolda hem de atletizm gibi diğer spor dallarında genç sporcuların yetişmesi amacıyla altyapı yatırımları yapıyor.

NİYE BU KADAR ACELE EDİLDİ BİR AÇIK ARTIRMAYA FALAN GİTSELERDİ.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/1636.php
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Transferlerin kaynağının nerden geldiği anlaşıldı :lol: Bu haberden sonra Oliviera'nın geleceğine olan inancım bir kat daha arttı çünkü bu anlaşma büyük bir para girişi sağlamıştır kulübe sanırım bu anlaşmanın acele yapıldığı görüşüne katılıyorum belki daha fazla gelir elde edilebilirdi yönetim transfere kaynak bulmak için aceleci davranıp kulübü zarara uğratmamıştır umarım neyse yakında çıkar kokusu
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Ilginc...artik her yerde boyle. Amerika'da da sponsor ismi olmayan stad veya spor salonu kalmadi gibi bir sey.

Ilginc bi rek not:
UEFA bu tur sponsorlu stad isimlerini tanimiyor resmi olarak. Mesela Arsenal'in stadina gercek adi olan "Emirates Stadium" yerine "Arsenal Stadium" diyorlar kendi yayin grafikleri ve resmi sitelerinde orada CL maclari oynaninca. Tabii bu uygulama tamamen UEFA'nin resmi sponsorlarinin rakip sirketlerinen reklamini yapmamak icin, herhangi bir prensip meselesi falan degil.

Acaba UEFA bizim yeni stad'a ne diyecek? Bizimkilerin klup olarak bu konuda karar verme hakki vardir sanirim...

Deniz
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Hurriyet'e gore yillik 15 milyon Euro alacakmisiz. Fena degil...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

05.08.2008 18:27

Yeni Ana Sponsorumuz TÜRK TELEKOM!

Galatasaray Spor Kulübü ve iştirakleri, Türk sporunda dev bir birlikteliği gerçekleştirdi ve Türk Telekom ile pazarlama, reklam ve tanıtım anlaşması imzaladı! Buna göre mevcut Ana Sponsorumuz Avea ile olan sözleşmemizin sona ereceği 2009/10 sezonundan itibaren, beş sezon boyunca Ana Sponsorumuz Türk Telekom olacak.

Türk Telekom ayrıca, Ali Sami Yen Spor Kompleksi icinde inşaatı süren yeni Stat Proje’mize de ismini veriyor. Böylece Avrupa’nın en iyileri arasında gösterilen yeni stadımız, açılışından itibaren 10 yıl süreyle Türk Telekom Stadı adıyla anılacak.

Türk Telekom

Türkiye’de sporun evrensel değerlerinin gelişmesine katkıda bulunmayı ve dünya standartlarında sporcuların yetiştirilmesini hedefleyen Türk Telekom, grup şirketleriyle birlikte futbol takımlarını desteklemeye devam ediyor. Grup şirketi Avea ile kulüp takımlarının; TTNET ile Türk Milli Takımı’nın ana sponsorluğunu üstlenen Türk Telekom, gençliğin fiziksel ve ruhsal gelişiminde ve sosyalleşmesindeki en önemli faaliyetlerden birinin spor olduğu bilinciyle hareket ediyor. Bu nedenle Türk Telekom tüm grup şirketleri ile birlikte milli takımların yanı sıra tek tek spor kulüplerini de her anlamda destekleyerek Türk sporunun ve sporcusunun yanında yer alıyor.

Türkiye’de ulusal ve uluslararası pek çok spor aktivitesini destekleyen, başta Avea ve TTNet olmak üzere Türk Telekom grup şirketleri, futbol milli takımları, A Milli Voleybol Erkek Takımı, A Milli Voleybol Erkek ve Bayan Genç Takımı, A Milli Voleybol Erkek ve Bayan Yıldız Takımları’nın sponsorluğunu üstlenmiş durumda. Türk Telekom ayrıca Türkiye Olimpiyat Takımı’nın da Altın Sponsoru. Türkiye’nin önde gelen basketbol takımlarından birine de sahip olan Türk Telekom, hem basketbolda hem de atletizm gibi diğer spor dallarında genç sporcuların yetişmesi amacıyla altyapı yatırımları yapıyor.

Resmi sitemizde cikan haberin bu da TT kanadi.
http://www.turktelekom.com.tr/webtech/d ... yfa_id=720

Türk Telekom Grubu Türk sporuna destek vermeye devam ediyor

Türk Telekom Ailesi Türk sporuna ve sporcusuna destek vermeye devam ediyor ve grup şirketleri ile birlikte spora destek için yapılan sponsorlukları yeniden yapılandırıyor. Buna göre dört büyük futbol takımının Türk Telekom ve Avea tarafından desteklenmesi hedefleniyor. Stratejinin ilk adımında 2009-2010 sezonundan itibaren geçerli olmak üzere Türk Telekom, Galatasaray’a sponsor oldu.

YANI BUNUN DEVAMI GELECEK, FB BJK VE TRABZON'DA YOLDA.

Türk Telekom, grup şirketleri Avea ve TTNET ile birlikte Türkiye’de sporun evrensel değerlerinin gelişmesine katkıda bulunmak ve dünya standartlarında sporcuların yetiştirilmesi amacıyla Türk sporunu destekliyor. Avea, dört büyük futbol takımı, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’a sponsorluk yaparken TTNET de futbol milli takımlarının ana sponsorluğunu yürütüyor.

2009-2010 sezonundan itibaren yapılan sponsorlukları grup şirketleri ile birlikte yeniden yapılandırmayı hedefleyen Türk Telekom yeni bir stratejiyi uygulamaya başlıyor. Buna göre dört büyük futbol takımının Türk Telekom ve Avea olarak desteklenmesi hedefleniyor. Bu stratejinin ilk adımı Galatasaray ile atılmış bulunuyor.

Avea’nın ana sponsorluk anlaşmasının sona ereceği 2009-2010 sezonundan itibaren geçerli olmak üzere Türk Telekom, Galatasaray’a sponsor oldu. Türk Telekom yaptığı bir diğer anlaşma ile Galatasaray’ın inşaatı devam eden stadyumunun isim hakkının da 10 yıl süre ile sahibi oldu. Anlaşma neticesinde Galatasaray Spor Kulübü’nün yeni stadının ismi bundan böyle “Türk Telekom Stadyumu” olarak anılacak. Dört büyük takımdaki diğer sponsorlukların da aynı şekilde Türk Telekom ve grup şirketleri olarak yapılması hedefleniyor.

FB YAKINDA AGLAMAYA BASLAR.

ILGINC NOTTA SU, HER IKI RESMI SITE DE PARA ILGILI HIC BIR RAKAM YER ALMADI, BASIN HEMEN 15 M EURO YAZIVERMIS.ASLINDA BUNU DA SEREFSIZ BASIN BASLIGINDA MI ELE ALSAYDIK :D

Gorgen'in niye ihale felan olmadi notuna cevap yazmistim ama forum bana oyun oynadi yazi hata verdi cikmadi.

Kisacasi soyle demistim.Basin isi civitmadan anlasma yapilmali.Bazen ihale olmamali.Stad kac aydir gundem de , bir firma istese kapimizi calabilirdi.Zaten Emirates gibi araplar haricinde TELECOM sirketleri haricinde bu sekilde bir reklam ve isim anlasmasini yurt icinden kimse yapamaz.

Teklifler sirketlerden gelmeli.Ve bu tarz anlasmalar nihayetlenmesine yakin basina duyurulmali diye dusunuyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC
Bahri Unlu
Staff Member

iki sirketin IMKB aciklamasi

Post by Bahri Unlu »

GSRAY ve TTKOM - IMKB 'ye gonderdigi yazi :

GSRAY - TTKOM Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.’nin 05.08.2008 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.

“Konu: Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:VIII, No: 39 sayılı Tebliği uyarınca yapılan açıklamadır.

Sermaye Pİyasası Kurulu'nun Seri:VIII No:39 sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Tebliği'nin Özel Durum başlıklı 3. maddesine istinaden aşağıdaki konuları bilgilerinize arz ederiz.
Şirketimiz ile Türk Telekom A.Ş. arasında Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı'nın Ana Sponsoru Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. (eski adı TT-TİM İletişim Hizmetleri A.Ş.) ile Şirketimiz arasında imzalanmış olan Sponsorluk Sözleşmesi'nin 2008/09 sezonunun bitiminde sona ermesini müteakip 2009/10 sezondan itibaren geçerli olmak üzere Pazarlama, Reklam ve Tanıtım Sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme çerçevesinde 2009/10 sezonundan itibaren 5 sezon boyunca Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı'nın Ana Sponsoru Türk Telekom olacaktır. Sözleşmenin gizlilik maddeleri gereği mali hükümler ile ilgili bir açıklama yapılmayacaktır.
- IMKB-

Dogan grubu gasstecilerine sormak lazim. ilk once iptal etti Telekom dediniz. Sonra bu rakam dediniz. Siz nerden aldınız rakamlari ?
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Aslantepe falan derken, CL maclarini ASY'de oynayabilmek icin GS oraya da ciddi bir yatirim yapmak zorunda kaldi. Yeni koltuklar konulmus, tuvaletler duzeltilmis, insanlarin oyunu konusabilip, bir iki sey yiyip icebilecekleri yerler yapilmis. Resimler en azindan bir tribunun ahir halinden ciktigini gosteriyor. Tabii yikilmak uzere olan bir stad icin ciddi yatirim bunlar ama baska yolu da yoktu.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/1675.php

Ozan Ersoy
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ozan Ersoy wrote:Aslantepe falan derken, CL maclarini ASY'de oynayabilmek icin GS oraya da ciddi bir yatirim yapmak zorunda kaldi. Yeni koltuklar konulmus, tuvaletler duzeltilmis, insanlarin oyunu konusabilip, bir iki sey yiyip icebilecekleri yerler yapilmis. Resimler en azindan bir tribunun ahir halinden ciktigini gosteriyor. Tabii yikilmak uzere olan bir stad icin ciddi yatirim bunlar ama baska yolu da yoktu.

Ozan Ersoy
Parasını çıkartacak yeri düşünmek zor olmamış, numaralıdan daha pahalı Kapalı Alt.

Ugur
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ugur Sahin wrote:
Ozan Ersoy wrote:Aslantepe falan derken, CL maclarini ASY'de oynayabilmek icin GS oraya da ciddi bir yatirim yapmak zorunda kaldi. Yeni koltuklar konulmus, tuvaletler duzeltilmis, insanlarin oyunu konusabilip, bir iki sey yiyip icebilecekleri yerler yapilmis. Resimler en azindan bir tribunun ahir halinden ciktigini gosteriyor. Tabii yikilmak uzere olan bir stad icin ciddi yatirim bunlar ama baska yolu da yoktu.

Ozan Ersoy
Parasını çıkartacak yeri düşünmek zor olmamış, numaralıdan daha pahalı Kapalı Alt.

Ugur
"Biletler bitti" diye duydum Ugur. Demek ki 1) kombine almak mantikli 2) istek (talep) var.

Biliyorum bu konuda yonetimi elestiriyorsunuz ama GS'in istenilen duzeye gelmesi isteniyorsa bilet fiyatlarinin cok yuksek olmasi kacinilmaz. Sahadaki takim ozel bir takimsa, stad ozel bir statsa, sayili bilet varsa, o takimi o statta canli izlemenin de ozel bir fiyati olacaktir.

Ozan Ersoy
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ugur Sahin wrote:Parasını çıkartacak yeri düşünmek zor olmamış, numaralıdan daha pahalı Kapalı Alt.
Birazini da Marshall'dan cikartsalardi bari yahu??!

Bilet fiyatlari sayfasindan:

Image

Bu da Ozan'in astigi sayfadan:

Image
Özgür
Levent Guntay

Re: iki sirketin IMKB aciklamasi

Post by Levent Guntay »

Bahri Unlu wrote:GSRAY ve TTKOM - IMKB 'ye gonderdigi yazi :

GSRAY - TTKOM Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.’nin 05.08.2008 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.

“Konu: Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:VIII, No: 39 sayılı Tebliği uyarınca yapılan açıklamadır.

... Sözleşmenin gizlilik maddeleri gereği mali hükümler ile ilgili bir açıklama yapılmayacaktır.
Ne demek gizlilik geregi yahu. Halka acik bir sirket yaptigi ciddi bir anlasmanin mali hukumlerini nasil saklar? Yatirimci da hesabini kitabini bilip ona gore davranacak. Ben yatirimci olsam, ve seneligi 3 milyon dolardan anlasildigini bilsem, ilerde karlar iyice dusecek, bu yonetim bu isi beceremeyecek diyip satarim. Seneligi 20 milyon dolardan anlasilmissa da tam tersi. Ustelik bu gelirleri ilerde bilanco/gelir tablosunda gostermeleri lazim. Bence IMKB'nin derhal devreye girmesi lazim.

Bence nakite sikisan yonetim gercekten dusuk bir rakama alelecele bir anlasma yapti. Basina yansirsa skandal olur diye de rakam aciklanmadi. Ya da gercekten iyi bir rakamda anlasildi, ama FB ve BJK icin emsal olmasin diye rakam aciklanmiyor.

Basketbol subesi isim hakki Ulker'e FB ve BJK'nin 4'te 5'te biri gibi komik rakamlara verilmisti. Bu anlasmanin da bizim icin cok avantajli kosullarda yapildigini zannetmiyorum. Gorelim bakalim.
Metin Kuruçay

Re: iki sirketin IMKB aciklamasi

Post by Metin Kuruçay »

Levent Guntay wrote:
Bahri Unlu wrote:GSRAY ve TTKOM - IMKB 'ye gonderdigi yazi :

... Sözleşmenin gizlilik maddeleri gereği mali hükümler ile ilgili bir açıklama yapılmayacaktır.
Ne demek gizlilik geregi yahu. Halka acik bir sirket yaptigi ciddi bir anlasmanin mali hukumlerini nasil saklar? Yatirimci da hesabini kitabini bilip ona gore davranacak. Ben yatirimci olsam, ve seneligi 3 milyon dolardan anlasildigini bilsem, ilerde karlar iyice dusecek, bu yonetim bu isi beceremeyecek diyip satarim. Seneligi 20 milyon dolardan anlasilmissa da tam tersi. Ustelik bu gelirleri ilerde bilanco/gelir tablosunda gostermeleri lazim. Bence IMKB'nin derhal devreye girmesi lazim.

Bence nakite sikisan yonetim gercekten dusuk bir rakama alelecele bir anlasma yapti. Basina yansirsa skandal olur diye de rakam aciklanmadi. Ya da gercekten iyi bir rakamda anlasildi, ama FB ve BJK icin emsal olmasin diye rakam aciklanmiyor.

Basketbol subesi isim hakki Ulker'e FB ve BJK'nin 4'te 5'te biri gibi komik rakamlara verilmisti. Bu anlasmanin da bizim icin cok avantajli kosullarda yapildigini zannetmiyorum. Gorelim bakalim.
Levent Bey,

Tam aksine anlaşılan rakam çok çok iyi. Hatta Avrupa çapında diyebiliriz. Açıklanmamasının sebebi de var. Bence hiç açıklanmaması son derece doğru.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

eger miktar aciklanmayacaksa ben finans masterimi geri veriyorum.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Metin Kuruçay

Post by Metin Kuruçay »

Bazı şeyler açıklandığında, örneğin Büyükçekmece' ye antreman tesislerinin taşınması gibi, hemen malum kulübün yöneticileri harekete geçmiş ve Büyükçekmece' den kendilerine de arazi tahsisi almışlardır. Oysa ki aynı takımın Ankara' da yaptığı sosyal tesisler için belediyeden beleşe aldığı arazinin benzerini biz Ankara Belediyesine başvurarak istemedik.

Sadece "kulübün taraftarı herşeyi bilsin" diye, yapılan anlaşmanın detayları kamuoyuna açıklanacak ve kulüp bundan "dolaylı" zarar görecekse, izin verin de bazı şeyler kapalı kalsın, bilinmesin.

Malum takımın basketbolda sponsor firma ile anlaşmasının her aşamasını biliyor muyuz? Bilmiyoruz. Neden bildirmiyorlar hiç düşündünüz mü? Yine malum takımın el altından Koç Grubunca desteklendiğini biliyor muyuz? Bilmiyoruz. Ama oluyor değil mi?

Yoksa efsanleştirilen ürün satışları ile halen bazı kulüplerin gelir elde ettiğini mi düşünüyoruz?

Siz finans master' ınızı elinizde tutun. Belki bir gün çalıştığınız firma için bazı gizli kalması gereken işler sizin de önünüze gelir.
Post Reply