UEFA Cup: GS-Hamburg 2:3 (Kewell (pn.) Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

İlk yarı biterken duran toplarla heyecan yarattılar ama bitti. Hakemin iki kolunda iki saat var.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Iki tip adam vardir.

Birinin yuregi vardir digerinin yoktur.

Delikanli, baba yigit deyimleri sadece turkcede yoktur.

Kewell'da ve Arda'da ki yurek

MANGAL GIBI.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Serkan-Balta-Kewell-Volkan'dan olusan bir defans ile bir tek pozisyon vermeden ilk yariyi bitirdik...

Nazar degdiricem diye korkuyorum ama Balta super oynuyor... Her topu karsiliyor ve topu oyuna sokusu Popescu'yu falan gectim Beckenbauer ve Mattheus'un libero oynadigi gunleri andiriyor. Kiminize abartiyorum gibi gelebilir ama cok icten soyluyorum...

Oyun taktigimiz cok yerinde... tecrubesiz Serkan, yavas Volkan, yerinde oynamayan Kewell'i karsi oyuncularla teketek birakmak cok olumcul olurdu - o yuzden orta saha defansa cok destek vererek geride oynuyor... Serkan Baris ve Sabri'den, Volkan Arda'dan, Kewell'da Ayhan'dan bayagi destek aldilar...

Kontra ile hucuma cikiyoruz ve bunlardan birinde hizli ciktik Baros rakibi ceza sahasi icinde teketek yakaladi ve penaltiyi yaptirdi... Bunun haricinde macta konusulacak pozisyon yok ki bizim istedigimizde bu...

Oynanan oyun goze hos gelmeyebilir ama elimizdeki kadro ile skor avantajimiz varken efektif skoru alacak oyun tarzida bu... Bulentin elinde Servet, Emre Gungor'den biri ve guvenilir bekler olsa - eminim orta sahayi ve defansi bu kadar geride oynatmaz. Defans oyuncularinin teketek yakalanma riskini bugunku kadar onemsemezdi.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Serkan'ın geride Sabrinin ileride oynaması çok iyi oldu, yalnız Mehmet Topal'ın yedek kalmasını anlayamadım. Bir sakatlığı yoksa Mehmet Güven'in yerine oynaması daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.

Hamburg sağolsun benim izlediğim son yarım saat bizim stoperleri zorlayacak pek bir baskı yapmadı. Lucescu futbolu oynattığı için bu maçta Bülent'i eleştirmek için erken olabilir. Servet, Emre, Linderoth, Uğur vs. geldiğinde bu oyunu devam ettireceğini zannetmiyorum.

Skibbe'nin takımında hiç görmediğimiz ileri şişirmeler bu maçta yer yer oluyor. Paslaşmalar Skibbe dönemindeki seri üçgen paslaşmaları değil Terim-Lucesku dönemlerindeki "hazırlık pasları" nı andırıyor.

Taraftar desteği güzel, hakem güven veriyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kewell hakikaten cok seviliyor takimda. Sanki 40 yillik GS'li gibi. Hagi gibi bu adami ellerinde tutabilseler soylediklerimin yarisini geri alicam.

Lincoln uvey evlat gibi. Idare ediyor ama Kewll'e gosterilen sicaklik yok. Penaltidan sonra Kewell ile Sabri'nin kafa tokusturusunu gordunuz mu? Metin Oktay'in agi delen sutu gibi idi penalti. Tam ortaya zimbaladi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Eray Tunç wrote:Serkan'ın geride Sabrinin ileride oynaması çok iyi oldu, yalnız Mehmet Topal'ın yedek kalmasını anlayamadım. Bir sakatlığı yoksa Mehmet Güven'in yerine oynaması daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.

Hamburg sağolsun benim izlediğim son yarım saat bizim stoperleri zorlayacak pek bir baskı yapmadı. Lucescu futbolu oynattığı için bu maçta Bülent'i eleştirmek için erken olabilir. Servet, Emre, Linderoth, Uğur vs. geldiğinde bu oyunu devam ettireceğini zannetmiyorum.

Skibbe'nin takımında hiç görmediğimiz ileri şişirmeler bu maçta yer yer oluyor. Paslaşmalar Skibbe dönemindeki seri üçgen paslaşmaları değil Terim-Lucesku dönemlerindeki "hazırlık pasları" nı andırıyor.

Taraftar desteği güzel, hakem güven veriyor.
Sevgili Eray - Topal'i ben tribunde diye gordum Emre Gungor ile beraber... Mehmet Guven'de oynamiyor su anda - orta saha Sabri-Baris-Ayhan-Arda...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Galiba TD'yi bulduk gibi. Som agzimi acmayim dedim ama duramadim Mert'in soylediklerine katiliyorum. Ilk defa ayaga bu kadar pas gordum GS'da. Kati defans yapmadan rakibi uyutma taktigi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BAROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Yok boyle bir gol...
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Baros!
:D
Iste seyrediyorum. Kewell'in attigi toplarin guzelligine bak...
Linkler icin tesekkurler.

BK lutfen zichma takimin icine.. millet soyle biraz gol/futbol gorsun.
Last edited by Ozan Kaya on Thu Mar 19, 2009 11:38 pm, edited 1 time in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Oglum Arda sen manyak mısın?

Çok güzel hazırlanmış bir gol gerçekten.
Last edited by Tolga Girici on Thu Mar 19, 2009 11:38 pm, edited 1 time in total.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hayatimda yapilis olarak gordugum en guzel gollerden birini gordum - super gol BAROOOOOOOOOOOOOSSSS
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

erken sevinmeyelim arkadaslar. mac daha bitmedi. bordeaux macini hatirlayin. 3-1 den sonra bizimkiler maci birakti ve mucize bir golle tur atladik...
Quo vadis, Galatasaray?
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

ARDA nın Baroş'a çıkarışı HARİKAAAAAAAAA

Taraftarlar Baroş'tan sonra Arda için de bağırdı...

Baris Tokat wrote:erken sevinmeyelim arkadaslar. mac daha bitmedi. bordeaux macini hatirlayin. 3-1 den sonra bizimkiler maci birakti ve mucize bir golle tur atladik...
Bülent'in en büyük faydalarından biri bu olacak.
Takımın maçı bırakmasına izin vereceğini sanmıyorum

Mert Tokman wrote: Sevgili Eray - Topal'i ben tribunde diye gordum Emre Gungor ile beraber... Mehmet Guven'de oynamiyor su anda - orta saha Sabri-Baris-Ayhan-Arda...
Pardon, Mehmet Guven nerden çıktı yahu :roll: :roll:
Topal'ın olmaması yine de çok ilginç bir karar.
Last edited by Eray Tunç on Thu Mar 19, 2009 11:44 pm, edited 2 times in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Baris Tokat wrote:erken sevinmeyelim arkadaslar. mac daha bitmedi. bordeaux macini hatirlayin. 3-1 den sonra bizimkiler maci birakti ve mucize bir golle tur atladik...
Haklısın 5 yiyecez... 6 atmadan rahatlamamak gerek :)

şaka bir yana umarım futbolcularda temkinli devam eder...
Post Reply