TSL 24: Trabzonspor - Galatasaray 2-2 (BAROS,ARDA)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yaserne yaptıda kırmızı yedi acaba?

2-2

Durum kritik!

Bülent, Lincoln'e kin güdüyor anlaşılan, yoksa Yaseri sokmak gibi bir aptallığın başka açıklaması olamaz...
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Hakem hatali kirmizi kart cikartti ve macin dengesinin icine etti. Mac devam ediyor. Durum 2-2
Kemal Bakircioglu
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Kizginliktan duramiyorum :x

Bulent hoca bu kadar IQ'su zayif bir takimi yenemedi ya yaziklar olsun!

Birinci yarida Alinzo mudur nedir ne karin agrisisinin karsisina kosamayin ekseninde donemeyin son derece agir ve calim yiyen Mehmet Guven'i koymak, Arda kanlar icinde yerinde oyuncu koyamiyan bir TD'nin benim gozumde fazla bir itibari yok.

Cok yazik bu maci 2-1 iken bitirmemiz lazimdi. Cok acemice verdik...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Gokcigdem wrote:Kizginliktan duramiyorum :x

Bulent hoca bu kadar IQ'su zayif bir takimi yenemedi ya yaziklar olsun!

Birinci yarida Alinzo mudur nedir ne karin agrisisinin karsisina kosamayin ekseninde donemeyin son derece agir ve calim yiyen Mehmet Guven'i koymak, Arda kanlar icinde yerinde oyuncu koyamiyan bir TD'nin benim gozumde fazla bir itibari yok.

Cok yazik bu maci 2-1 iken bitirmemiz lazimdi. Cok acemice verdik...
Murat Bey,

Isin asli suki;

Selcuk derelinin Fenerbahceyi katlettigi FB - Bjk kupa macindan beri gordugum en kotu yonetimi gosteren Yunus Yildirim'dan

Arda'yi delik tesik eden, bir mesin yuvarlak icin insan olduklarini unutan Trabzonlu "futbolcu" ' lardan,

Arda'yi kanli bacakla onca zaman sahada tuttan ve yedegini isitamayan, 9 kisi oynatirken gol yediren, o 21 yasindaki cocugu o halde saga sola kosturan Buyuk Kaptan'dan

Macin son 10 dakikasi yayini bir turlu dogru durusut yapamayan, bu kriz ortaminda benim senelik 300 dolarimi calan Lig tvden,

Kendi takimlari basitirken 61. dakkada oyunu sov icin durdurup bize nefes alicak zaman veren Trabzon taraftarindan,

Umit'in 1 ay once Burak hocayi bir dovmedigi kalmisken, Lincoln Bulente bozulunca govde gosterisi icin Lincoln'u harcayan yonetim zihniyetinden'

Benden caldiklari 2 saati geri istiyorum.

Kerem abimiz en akilimizmis, Turk futbolundan nefret ediyorum.
Last edited by Ozgur A. Boztepe on Sun Mar 15, 2009 10:23 pm, edited 1 time in total.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Iki santim yuksek kaldirsa kolunu suratina gelir. Hakem onundeki pozisyonu adam gibi gorse kirmizi kart olmaz. Yengem amcam olur misali. Yine de ucuzca gorulmus bir kart. 9 kisiye karsi anca gol attilar. Orta sahada biraz daha dengeli olsak 3 puanla donerdik. Iki takim da stresin altinda ezildi. Hic hatirlamayacagim bir mac seyrettim.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bu böyle devam etmez Bülent Hoca.
Galatasaray, kendi ceza sahası önünde Çanakkale Geçilmez futbolu oynayamaz.
Ayhan ve Barış'ın büyük özverisi var. Ya ötesi?
Arda koca bir hayal kırılkığı olmaya doğru gidiyor. Topu ayağına aldı mı evine götüren Eski Arda'ya geri döndü. Bir nevi Hasan Şaş. Müthiş top kayıpları...
Mehmet Güven gibi bir futbol yoksunu oyunda.
Sabri, sağ beklikte bugün Alanzinho'ya gol attırdı. Yönetimin en büyük hatası, takıma bir sağ bek kazandıramamak. Sabri, duracağı yeri, kademe tutmayı bilmiyor. Alanı hep boş. Trabzon ilk yarı orayı rahat rahat kullandı.
Baros, etik olmayan işler peşinde. Üflesen yerde... Ümit-Baros ikilisinden hücum presi gelmeyince, Trabzonspor stoperleri dahil cümbür cemaat hücuma gitme imkanını yakaladı. Neredeyse ceza sahası önünde karşıladı bizim savunma.
Niye doğru dürüst oyun kuramıyoruz?
Kayseri Erciyes takımı mıyız biz?
Geride bekle... Geriyi sağlama al... Hazırlık pasları yap... Bir iki atakta kontratak golü bulursan ne ala...
Olmaz. Galatasaray böyle oynayamaz.
Hakem'e gelirsek... Yaser'in kırmızısı ağır karardı, Mehmet Güven'in birinci golümüz öncesi hareketinde oyuncu'ya teması yok gibi geldi bana.
Baros'u ise sakatlanır gibi yaptığı pozisyonda atmasıı gerekirdi.
Karşı takımdan ise Egemen, Gökhan ve Hüseyin'in sahada kalması hakemlik başarısızlığı.
Last edited by Salih Bora on Mon Mar 16, 2009 12:46 am, edited 1 time in total.
AYRILMAZ İKİLİ
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Salih Bora wrote: Arda koca bir hayal kırılkığı olmaya doğru gidiyor. Topu ayağına aldı mı evine götüren Eski Arda'ya geri döndü. Bir nevi Hasan Şaş. Müthiş top kayıpları...
Mehmet Güven gibi bir futbol yoksunu oyunda.

Baros, etik olmayan işler peşinde. Üflesen yerde...
İlginç, sanırım farklı maçları izliyoruz... Arda'nın ilk golde sol ayakla yaptığı harika tek pas sayesinde golü bulduk, ayrıca ilk yarıda sol kanattan -sanırım Egemen'di- bel kıracak bir pas attı. Genel olarak son derece iyi tek pas yapıyor, gerektiği zamanlarda. Topu alıp etrafında dönmesinin tek nedeni 3 günde bir maç yapan, yorulmuş takımın zaman zaman ileriye çıkarken doğal olarak zorlanması, ve Arda'nın zaman kazandırıp ayağında top tutmaya çalışması. Arda hakkında 1 kelime bile kötü laf edilebileceğini sanmıyorum, sakatlandıktan sonra hala koşup kendi futbol hayatını riske atması dışında. Onu da pozitif mi negatif mi görürsünüz, farklı yorumlar yapılabilir.
Mehmet Güven ise Ümit Karan'dan sonra takımda en gereksiz futbolcu bence, futbol zekası çok gelişmemiş evet, ama bugün son derece başarılıydı, ve onun yerine Hasan Şaş'ın girmesi Bülent'in en komik hatalarından biriydi, orta sahadaki savunma gücünü feci düşürdü.
Baros'un çıkarken yaptığı hareketler gereksizdi, ama Baros gibi güçlü, hızlı ve çevik bir adamı ancak iterek kakarak, çelme takarak düşürebilirler, ve öyle de yapıyorlar. 1-2 defa kendini yere attı, ancak ona yapılan faulleri, ve rakip defansların onu nasıl durdurmak için yırtındıklarını bir inceleyin..

Onun dışında BK ve egosu nedeniyle bugün 3 puandan olduk. Lincoln'ü oynatmayacağına peşin kararlıysan 18'e alma, aynen Kalli'nin yaptığı gibi. Fikirleri aynı, ancak tecrübe ve uygulama farkı burada ortaya çıkıyor. (Lincoln'ün cezalandırılıp cezalandırılmaması ayrı bir tartışma konusu). Böylece sahaya 18 kişi değil, 17 kişi çıkmış olduk, bravo!

Maç başında şu maçı oynamayalım, 1 puanı versinler gidelim deseler, tamam derdim, ancak maçı izleyince çileden çıkmamak elde değil.. Bir de Arda sakatlandıysa kolay gelsin bize.
Hakem şunu tuttu bunu tuttu diyemiyorum, ama bu kadar basiretsiz, beceriksiz, karaktersiz ve şovmen adamlar nasıl hakem oluyor bu ülkede; 2 saat koşarak, hiçbirşey yapmayarak milyarları cebe indiriyorlar anlamıyorum.

Maçla ilgili tek güzel şey gollerdi. Alanzinho bu oyununu istikrarla sürdürürse Yattara'dan çok daha iyi bir adam gelmiş olur Trabzon'a.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Maci seyredemedim, ama Bulent Hoca aciklamis, guya LIncoln'u Hamburg macina sakliyormus, o yuzden oynatmamis. Gercekten boyle dediyse cok komik, pek inanilacak bir sey degil.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Eklemeden geçemeyeceğim...
Biz 2. golü attıktan sonra seyircisiyle futbolcusuyla Trabzon takımı havlu atmıştı.
Ama Baros'un ve Yaser'in pozisyonlarında ölü TS taraftarı gaza geldi. Takımını da gaza getirdi.
Oysa adamları "uyutup" kazanabilirdik.
Ne yazık.
AYRILMAZ İKİLİ
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Bulent Korkmaz maci hediye etti. Yanlis oyuncu secimi, yanlis degisiklikler. 10 kisi kalmisken, sakat olan Arda'yi zamaninda degistirmemek hata.

Serkan Kurtulus varken Mehmet Guven bu takimda yedek oturmali.

Lincoln senden ozur dilemis daha ne istiyorsun, sakat olmayan bir oyuncu 4 gun sonraki maca niye saklarsin. Hadi adam geri gelmiyor diye oynatmadin ilk yari ikinci yari niye Umit'in yerine Lincoln baslamazsin. Ben Umit'in birsey yaptigini gormedim.

Hasan Sas yeni sakatliktan cikmis, fazla kilolari ile Sergen'i hatirlatiyor. Ne beklendinki ondan oyuna aliyorsun.

Ilk golde yine Sabri'nin hatasi var. Yaser'in kirmizi kartinda hakem hakli, istiyerek veya istemeden bir dirsek atti.

Skibbe donemine gore, takim daha derli toplu oyniyor. Lincoln olayinda artik Bulent Korkmaz hatali, kisisel olaya donusturdu.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Neden Hasan Sas? Eski silah arkadasi oldugu icin mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Skibbe Raus! Meira satilsin. Ligin en guclu ofansif takiminin oynadigi futbol mentalitesi Ankaraspor tadina donmus durumda. Ama cok iyi defans yapiyoruz degil mi? Iyi mucadele ediyoruz, Lincoln, Meira gibi futbolcular olmayinca.

Nerede 80% pas yuzdesinin altina dusmeyen, hizli ve ayaga 300'un uzerinde pas yapan, mac basi 7-8 pozisyona giren takim, nerede surekli top sisiren, hasbel kader gol atan bu takim. Surekli can havliyle geriden topa vuran saglam bir defansimiz var ama. Lincoln'u Hamburg'a saklamisiz, cok iyi.

Yatip kalkip sukredelim ki elimizde Arda, Ayhan ve Baros var. Geriden Hakan Balta disinda top cikarabilecek adam kalmadi. Senede 3 Milyon Euro para alan adam kenarda. Umit Karan, Mehmet Guven sahada, Hasan Sas, Serkan falan giriyor oyuna. Artik sadece guluyorum.

Lincoln pasa parasini oynasa da oynamasa da aliyor. Sen adama ne dersi verebilirsin ki? Sampiyonlar ligine kalamazsak parasal olarak ugrayacagimiz zarar az buz mu? Kopek gibi oynatacak simdi Lincoln'u cunku mecbur. Satacaksan da oynatmak zorundasin, en az 10 Milyon Avroluk adam bu Lincoln, oynamazsa tam elinde patlayacak. Ama ders vermek daha onemli tabi.

Oysa ne umitlerle, ne bicim futbolla baslamistik sezona. Yazik. Bir cuval incir nasil berbat edilir, Polat baskan gosterdi...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Üstüne su sıçradı diye Ümit'i atan,sonra küfür etti iye çeviren bu herif değil miydi? Bugün de yaktı takımı adi herif.Bu herife nasıl FIFA kokartı verilmiş ve bu kadar hatadan sonra nasıl geri alınmamış hayret birşey.Ettiğim küfürler dağ oldu bu akşam.O kararı ağır oldu hafif oldu diye yorum yapamayacağım,bu herifin hakem olması esas ağır bir karar.

TS futbolculara bakıyorum,her düdükte eller kollar,avaz avaz bağrınmalar,Egemen-Hüseyin gibi oduncudan bozma futbolcuları,seyirci,konfetiler, balonlar,elektrik kesintileri,Arda'nın delinen bacağı ve kan revan içinde kalması,Baros'a atılan maddeler. İğrençlik abidesi bir takım ve oyuncuları.Aramızda varsa kusura bakmasınlar ama Trabzon, takımıyla,seyircisiyle,yöneticisiyle,zihniyetiyle her yönüyle bana abuk geliyor.Bu "Trabzonspor" dan da öte birşey...

Bülent Korkmaz'ın da zihniyeti takıma yavaş yavaş yansıyor,Son 3 lig maçında futboldan kopmuş bir Galatasaray,sıfır futbol zevki.Oyuncu değişikleri,seçimleri Hamburg maçında da bu maçta da abuk ötesi artık laf bulamıyorum tarif etmek için.Atak organizasyonu yok,dan dun vur gitsin...
Futbol oyunu dışında,takım yönetimi konusunda da sınıfta kaldı BK, Lincoln kenarda,kanlar içinde Arda,yorgunluktan gebermek üzere Ayhan,formsuz ötesi Hasan,yokları oynayan Ümit sahada.Ne o ego gösterisi yapıyor,Lincoln'ün çok da umrunda,mahvolur valla bu sene UEFA'dan elenirsek veya şampiyon olmazsak! Alır yıllık 3-4M Eurosunu,Kasımpaşa...

Ümit Karan denilen şahısa da ayrı bir parantez açmak lazım.Her pozisyonda yerlerde ya faul yapıor,ya da dengesiz hareket edip yerlerde sürünüyor.Bir de gülme olayı var karakteristik,çok komik herşey ona göre.Hep bir "gevrek" gülüş var suratında.Benim artık tahammülüm yok bu herifin suratını görmeye.Bu maç hiçbirşey yapmadığı gibi,hırs,fizik güç hiçbirşey yok,kalmamış.Gitsin bar işletip ordaki 20 lik kızlara yazsın,onun en iyi yaptığı,yapacağı iş o.GS forması giyen bir oyuncu 90 dk boyunca bir tek olumlu hareket yapamaz mı? İnanılmaz birşey,bunu da oyunda tutuyor BK !

Hakemi,oyuncusu,teknik direktörü,seyircisi,sahası herşeyinden nefret etmemek mümkün değil bu "Süper Lig" in.Bugün Arda'nın nelerle ve kimlerle muhatap olduğunu gördükten sonra sezon sonu hemen gitmesini istiyorum.Derhal.Premier Lig'i falan geçtim,İtalya'ya bile razıyım bu akşamdan sonra.

Bu akşamla ilgili iyi birşey olmadığı için iyi birşey yazamıyorum.Ha evet var iyibirşey, o da Arda gibi bir oyuncuyu yetiştirmenin ve takımda görmenin verdiği haz.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu Bulent'in aldigi sonuclara itibar etmeyin. Son derece iyi oyunculardan olusan bu kadronun icine sicacak benden soylemesi. Bu kafada adam TD falan olmaz. Yazik Skippe mumla aranacak ilerde. Hasan Sas'i oynatmis yahu hale bak!
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Ben bu kadar "aglak" bir futbolcu ve taraftar toplulugunu bir arada görmedim (fenerbahce stadi dahil). Her pozisyona, ucana kacana, taca, her topa itiraz ettiler, bagirdilar, salya-sümük isyan ettiler. Hakem de bu kadar öz güven yoksunu, alt yapisiz bir adam olunca bu "aglak"liga canak tutu. Bir ara galipken "bu maci kazanmamizin yolu yok sanirim" diye düsündügümü hatirliyorum.
Ne olursa olsun bu maci kaybetmememiz gerekiyordu. Bu acidan cok kritik bir dönemecti, Arda'nin durumu nasil acaba?
Post Reply