IYI KI VARSIN FENERBAHCE

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ...
Alex'in en son ne zaman frikik attığını ben hatırlamıyorum, fenerlilerinde hatırladığını sanmıyorum. Ama (diğer) duran toplarda hala etkili...

Fizyoterapistinin parasını Lincoln kendi ödüyormuş (havadır'a göre). Doğruysa, bu konuda eleştiride bulunmak anlamsız olur.

Malatya maçındaki hali önemli değil, hemde hiç değil. Sivas maçlarındaki hali önemli olacak.
Ben de zaten fizyoterapistine neden para harciyor demedim. Bana ne hem. Hem ona bu moralini saglam tutup ruh saglina bakmasi icin iyi bir terapist lazim konusunda kendisi ile hemfikirim. Yalniz terapist konusunda kanimca bu fizyo degil psiko olsa daha verim alirdi.

Lincoln'e ikinci yarida cani gonulden GS icin basarilar diliyorum. Insallah Alex'in FB verdiginden daha fazlasini verir de yuzumuz guler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Cirak wrote:
Ozan, sen de baska baslikda Alex'e utanmadan laf etmissin. Halbuki "Fener adamini bulmus, is bitmis" diye yazan sendin. Yani sen de anlamiyormussun bu isten, o ortaya cikti :) Gulucugu koyayim da, bir de Ozan'dan nasibimi almayayim sonra.
Mehmet senin hatirladigina sasirdim. Cunku benim 2 gun once sana anlattigimi bana geri anlatan adamsin "bak ne olmus" diye. Gulucuk koymayacagim vallahi ama komik yani.

Ama sagolasin, madem asisti yaptin, golu de yapayim. O basligi Alex'i ilk izledigim mactan sonra acmistim. Bu oyuncuyla cok rahat sampiyon olacaklarini yazmistim. 10-15 sayfa arasi yazi yazilmisti. Iste "uymaz, Avrupa'da yaramaz". Bir suru laf. Sonuc malum. Hatta FB'nin son senelerdeki cikisinin epey buyuk bir payini belki stat kadar olmasa bile epey fazlasini Alex'e bagliyorum. Yani... Yani tereciye tere satmayin :)

Bugun de "Bu eski Alex degil. Oyundan cok dustu. Cok agirlasti, topu surup, topla rakibi delemiyor. Takimin butun hucum gucu ona bakiyor ama cok kolay kitleniyor, takimi eksik birakiyor. Sakatligi ciddi. Hocanin oyun anlayisina uymaz" dediysem bana inanin. Koprunun altindan cok sular gecti. Bu sene 4. senesi Alex'in. Alex 4 sene onceki kivrakligina, hizina, gucune sahip degil. Seneye 5-6 daha da kotu olacak. Turkiye ligi Alex'i iyi taniyor. Oyun daha hizli oynaniyor, daha da mucadeleci. Bundan sonra Alex'in FB'ye katkisi gittikce dusecektir.

Yine de sakat makat Turkiye'deki bir cok oyuncudan iyidir pek tabii ki. Ama ne genclestirme, ne Avrupa politikalarina -varsa oyle bir sey tabii- uymayan bir oyuncu. Sozlesme uzatilsin uzatilmasin bu sene zaten FB'de oynayacak Alex. Bugun yaptigimiz yorumlari seneye bir kez daha Alex'in oyununu goz onune alarak degerlendirin.

Benim sevinmem FB'nin Alex'i yollayip, daha genc, daha uluslararasi, daha cift yonlu bir adam bulmamis olmasidir. Alpay'in dedigi gibi demek ki "istedigimizi aliriz, denizde kum bizde para" hava gaziymis. Aziz amca Aurelio-Tuncay'i tutmayarak yaptigi yanlisin benzerini Alex'i tutarak yapti.

Lincoln karsilastirmasi yapmadim, yapma amacim da yoktu. Bugun itibariyle Lincoln'u kesinlikle yeglerim.

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Kücük Emrahin derdi cok, o acilarin cocugu. Yok Hasan Tezcanin ''iti kopugu buraya musallat edeceksin '' diyerek kizmayacagini bilsem, Kücük Emrah basligi acacagim. Bir maden kendisi:
Sabah Gazetesi.
'' Brezilya dizisi!
23.01.2009
Güiza'nın annesinden eski sevgilisine: "Onun boğazını keseceğim. Yalancı, oğlumu çaldı." Güiza'nın eski karısı: "Güiza sadık kalamaz. Bu işleri bıraksın artık"..
Fenerbahçe'nin sorunlu golcüsü Daniel Güiza'nın özel hayatı Brezilya dizilerini aratmıyor... Sezon başında Türkiye'ye beraber geldiği sevgilisi Nuria Bermudez'den aralık ayında ayrılan Güiza'nın yaşamı İspanya'da paparazzi programlarında tartışılıyor. Bir İspanyol özel TV kanalındaki programda Güiza'nın, Nuria'yı aldattığı için ayrıldıkları iddia edildi. Güiza'nın yeni sevgilisinin, ailesinin yaşadığı Jerez kentinden 20 yaşındaki bir kız olduğu ileri sürüldü. Antena 3 kanalındaki programa katılan Güiza'nın annesi Josefa ise Nuria'ya ateş püskürerek, "Onun boğazını keseceğim. Yalancı, oğlumu çaldı" dedi. Anneannesinin vefatı nedeniyle yayına çıkmayan Nuria'nın ileride programa katılıp Güiza'dan neden ayrıldığını anlatacağı açıklandı. Güiza'dan bir çocuğu olan eski karısı Rocio Aranda ise TV'ye verdiği demeçte İspanyol yıldızın yeni sevgilisini tanıdığını belirtip, "Nuria'nın neler yaşadığını çok iyi anlıyorum. Güiza, doğası gereği sadık olmayan bir adam. Artık biraz baba olsun, olgunlaşsın ve bu işleri bıraksın" diye konuştu. '' Unquote

Buda gene Sabah gazetesinde. Aziz Yildirimda da paralar bittimi?

''Fenerbahçe`de protesto şoku!

Fenerbahçe Basketbol Takımı Antrenörü Zafer Kalaycıoğlu, iki aydır ödenmeyen parası yüzünden kulübe protesto çekti
Fenerbahçe`nin uzun yıllardır en başarılı branşı olan bayan basketbol takımını ekonomik kriz vurdu. Bayanlar Basketbol Ligi`nde lider olan ve Avrupa Ligi`nde de Final Four kovalayan sarı-lacivertli teknik heyet ve oyuncuların iki aydır paralarını alamamaları ve neredeyse 3. aya girilmesi takımın dengelerini bozdu. Oyuncuların ödemelerin yapılmamasından oldukça rahatsız oldukları ve geçen hafta yaşanan Powell-Ajavon kavgasının da bu gerginliğin takıma yansıması olduğu ileri sürüldü.

ANTRENÖR PROTESTO ETTİ

Bu konuda gelinen son nokta iseantrenör Zafer Kalaycıoğlu`nun alacaklarının ödenmesi için kulübe protesto çekmesi oldu. Federasyon yetkilileri, protestonun kendilerine ulaştığını belirtirken, kulübün bu konudaki tavrı merakla bekleniyor. Ülker`in sponsor olduğu erkek takımında ise böyle bir sorun yaşanmazken, geçen sezon da bayanlar benzer sorunları yaşamıştı.''
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Nasil bir asagilik duygusudur ki bu, gidenlerden biri HAKAN SUKUR, biri ARDA TURAN digeri SABRI SARIOGLU. Hepsi millitakim oyuncusu hepsi arkadas.Ustelik buyukluk edip , sahsiyetsizin bir akrabasinin acilisina gitmisler.O sahsiyetsiz ki CV'sine Galatasaray'da oynadigi yillari ekleyememis ne hikmetse.. :lol:

Bunlara sadece gulmek lazim

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=176903

Arda ve Sabri'ye ayıp
30 Ocak 2009 Cuma 08:40

Fenerbahçe resmi sitesi, Emre'nin kuzenine ait restoran açılışına gelen Galatasaraylılara ayıp etti

Fenerbahce.org'dan garip ifade !.. Fenerbahçe resmi sitesi, Emre Belözoğlu'nun kuzenine ait restoranın açılışına gelen Galatasaraylı futbolculardan "Diğer spor kulüplerinin takımlarından bazı oyuncular" diye bahsetti.

Emre Belözoğlu'nun Galatasaray ile ilişkilerinin bozuk olmasına rağmen açılışa gelen Arda Turan ve Sabri Sarıoğlu'nun adlarını yazmadı.

Galatasaraylı eski futbolcu Hakan Şükür, Acun Ilıcalı ile Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin'in de hazır bulunduğu açılışta Fenerbahçe'den de Emre Belözoğlu, Semih Şentürk, Volkan Demirel, Uğur Boral, Burak Yılmaz ve Gökhan Emreciksin yer aldı
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serif Halimler wrote:Polemige gerek yok, sayilari koyalim ortaya Lincoln'e de haksizlik etmeyelim :

TSL 2008/09 sezonu 16. hafta görüntüsü:

Gol Krallığı
1. MİLAN BAROS Galatasaray 14 Gol
2. MEHMET YILDIZ Sivas 11 Gol
3. RODRİGO BARBOSA TABATA Gaziantep 8 Gol
4. MERT NOBRE Beşiktaş 7 Gol
5. LINCOLN Galatasaray 7 Gol
Burda Alex adi gecmiyor.

Asist Kralligi
11 Asist : Lincoln (Galatasaray)
10 asist : Özer Hurmaci (Ankaraspor)
5 asist
Arda Turan (Galatasaray)
Alex (Fenerbahce)
Gökhan Ünal (Trabzonspor)
Mustafa Pektemek (Genclerbirligi)
Serif gol kralligina durumuna baktin mi? 16. hafta sonunda ismi duyulmayan Alex'e birseyler olmus. Alex 9 etmiste. Evet hekemlerce oynatilmayan ve usumesin diye bizim oynatmadigimiz Lincoln'e ayip etmek istemem ama oynamayinca geride kaliyorsun. Asagidaki de 20. hafta goruntusu.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=821

Biraz once Alex'in attigi ve attirdigi golleri gordum. Eh rakip Hacettepe de Lincoln da Hacettepe onunde seke seke gosteri yapmadi mi? Bence de FB Alex ile kontrat yaparak artik iflah etmez bir yola girmise benzer. Yahu bir de su Brezilyalilar gelip GS da ogretseler ya nasil frikik atilacagini.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Feb 16, 2009 9:55 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Serif Halimler wrote:Polemige gerek yok, sayilari koyalim ortaya Lincoln'e de haksizlik etmeyelim :

TSL 2008/09 sezonu 16. hafta görüntüsü:

Gol Krallığı
1. MİLAN BAROS Galatasaray 14 Gol
2. MEHMET YILDIZ Sivas 11 Gol
3. RODRİGO BARBOSA TABATA Gaziantep 8 Gol
4. MERT NOBRE Beşiktaş 7 Gol
5. LINCOLN Galatasaray 7 Gol
Burda Alex adi gecmiyor.

Asist Kralligi
11 Asist : Lincoln (Galatasaray)
10 asist : Özer Hurmaci (Ankaraspor)
5 asist
Arda Turan (Galatasaray)
Alex (Fenerbahce)
Gökhan Ünal (Trabzonspor)
Mustafa Pektemek (Genclerbirligi)
Serif gol kralligina durumuna baktin mi? 16. hafta sonunda ismi duyulmayan Alex'e birseyler olmus. Alex 9 etmiste. Evet hekemlerce oynatilmayan ve usumesin diye bizim oynatmadigimiz Lincoln'e ayip etmek istemem ama oynamayinca geride kaliyorsun. Asagidaki de 20, hafta goruntusu.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=821

Biraz once Alex'in attigi ve attirdigi golleri gordum. Eh rakip Hacettepe de Lincoln da Hacettepe onunde seke seke gosteri yapmadi mi? Bence de FB Alex ile kontrat yaparak artik iflah etmez bir yola girmise benzer. Yahu bir de su Brezilyalilar gelip GS da ogretseler ya nasil frikik atilacagini.
Gecen hafta Fener IBB'ye 2-0 yenilip Alex 80. dakikada kendi kafasina gore soyunma odasina giderken neredeydin?

Her gol attiginda ya da atamadigida hatirlatma mi olacak?

Alex'in kontrati bu sene Aralik ayinda bitiyordu da biz mi kacirdik? Alex hakkinda yapilan yorumlarin hepsi seneye baslayacak 2 sene daha uzatilan sozlesmesi icindi.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

GS da sorun yokmus da FB sorunlarini cozelim tartisalim demek istemem ama ortada cok acik bir durum var FB olayini goz ucu ile gozlemleyenlerin gordugu.

Ihtiyar ile Brezilyalilarin arasi acik. Aslinda Ihtiyar'a alinan cephe Zico'nun gonderilmesi ile haksizca baslatilmissa da ihtiyarin aldirip getirdigi Ispanyol iki oyuncunun iltimas altinda oynatildigina inanmaktalar Alex ve diger Brezilyalilar. Bu seneki isteksizlik adam sendecilik ondan. Ihtiyar da olayin farkinda ve Alex'in burnunu kirma derdine dusunce ve de kontrat isi suruncemeye girince Alex'in durumu ortaya cikiyor. Ihtiyar ise ben Ispanyayi senelerden sonra Avrupa sampiyonu yaptim iki uc kendini bilmeze kendimi harcatmam dedigi icin isler sarpa sarmis vaziyette. Yine de iyi idare ettiler. Bu olay biraz yola girse gule oynaya Sampiyon olurlar. Ama benim tahminin Brezilya mafiasinin Ihtiyari bu sene dert top ettirmeleri. O yuzden ne ondurup ne de konduracaklar. Ihtiyarin da seyinde degil elbette. Alir tazminatini gider. Yildirim'in buyuk bir kumari bu sene elinde patlamistir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply