10. hafta: Fenerbahçe-Galatasaray 4-1 (Lincoln)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Maç nasıl biter?

FB kazanır
11
20%
Berabere biter
14
25%
GS kazanır
30
55%

Total votes: 55

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Ufuk Sezekkaplan wrote: FB kulübüne özel teşekkür edilmeli, en hafif bir taşkınlık olmadı. Maç çok centilmence geçti.
FB seyircisi cok akillidir.Mac esnasinda pek taskinlik yapmaz.
Gecmis seneleri hatirlayin.
Oncesini gormeden bir soyleyemem.

FB bizden ne iyi top oynadi.Nede maci haketti.Hic kusura bakmasinlar.
Sadece mac icinde bizi psikolojik olarak nasil bozucaklarini cok iyi biliyorlar.

Artik hatayi kime yazarlar bilmem ama,
Cikan ilk 11'de yanlisti, yapilan degisikliklerde.Ozellikle ikinci yarinin basindaki degisiklikler tamamen fiyasko.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Yahu bir entrasanlik var 2 posizyon yiyip 4 gol yemek nasil olur. Neyse bugun Galatasaray da iyi oynayan oyuncu yoktu gerci. Ilk yarida korkuttuk biraz, ikinci yarida durduk. Ikinci yarida Fener onde basti ve bizde oyunu cozucek kim varsa durdu, Lincoln niye topla bulusmadi anlayamadim. Dorduncu gole cok kizdim, adami kalenin onune getirmek nedendir, Aydin. Ikinci yarida giriyorsun, adamina basamiyorsun, pes. Ucuncu golde topu kaleci yanlis is yapti.

Nonda Umit degisikligi ters tepti. Nonda ikili forvette oynayacak bir oyuncu degil, zorlamiyor defansi Umit gibi. Arda ilk yarida daha etkili girdi. Sinirleri cok bozmayin, sans bugun Fenerden yaninda idi.
Kemal Bakircioglu
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Maske daha dusmez...

Takim takim degil. Oyun sablonu diye birsey yok, yuk belli isimler uzerinde.
Bugun macin yildizi Servet'imdi, Emre fena degildi...buna ragmen 4 gol.

Skibbe'yi sorgulamiyorum ben, onu gecin. Benim derdim baska. Derdim
yönetim ve birkac oyuncu.

FB maci aldilar diye sampi olacaklar zannetmesinler. FB aslinda bu maci
unutsun. Kötu takima karsi oynadilar farka gittiler.

Leskarganiz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bu akşam çok konuştum ama bu son:

Sadece Skibbe değil, bu maçı öncelikle Cevat hoca ve teknik kadronun diğer faktörlerine yıkmak lazım. Ali Gürsel, Benfica maçında Karan'ın zararını elli kere yazdı; görenler de gördü. Ne oldu, bir gol attı, kadroya girdi. Teknik yönetim sanki fotomaç gazetesine göre kadro çıkarmış gibi geldi bana, popülist davranıldığını düşünüyorum.

Ama asıl fatura belli topçulara kesilmeli. En ideal taktik sistemde de oynasan bu kadar laubaliliğe ceza kesilir.

Bu maçın kısa vadede Fener'e zararı olur; sonuç, kadrolarını hemen kaliteli hale getirmiyor.

Maçın özeti hakikaten Kerem'in dediği gibi, favori diye git, kıçının üstüne otur gel. Bu akşam bir buna güldüm.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kerem Tezic wrote:Vay be sen favori diye gel 4 ye kicinin ustune otur. Turk futbolunun istikrarsizligi uc gun önce UEFA finali konusuluyordu simdi karalar baglandi gene. Onu bunu bilmem Kewell'i bir kez seyrettim Liverpool'da iken de seyretmistim tamamen bosa harcanan para.
Ne istikrarsizligi Kerem. Ben istikrarli bir sekilde bu takim nasil bir takim
oldugunu anlatmaya calisiyorum. GS'da denge kurulmus ama yanlis
oyuncular uzerine. Simdi göreceksiniz gunah kecisi de Sanctis olacak.

Sorun istikrarsizlik degil. GS bu, FB light oldu. Ligde perisan olacak, deplasmanlar
kabus olacak. Fizik kondisyondan eser yoktu bugun. FB'liler ikili mucadelerin
hemen hemen hepsiniz kazandi, arkadan gelip top caldilar. Neden acaba?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Sinirleri bozmayın falan diyorsunuz... Şampiyon oluruz vs. diyorsunuz, biliyorum şampiyonluktaki rakiplerin kötü oyunu ile bol gollü ve iyi oyun sonunda alınan galibiyetlerimiz yüzünden böyle düşünüyorsunuz.

Ama bir de madalyonun öbür yüzüne bakmak lazım... Galip geldiğimiz maçları iyi futbolla kazanıyoruz ama oynadığımız maçların yarısını kazanamıyoruz. %50 galibiyet yüzdesiyle(hem ligde, hem toplamda) umutlu olamıyor insan...
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

FB daha HIRSI daha agresif oynadi, sürekli pes yapti, topun oldugu her yerde 3-4 oyuncu olmaya calistilar. Biz bircok pozisyonda topu izledik.
FB nin en az 4 defans oyuncusu sürekli kendi ceza sahasi cigisine yakindi.
Biz geride tek adamla ve 2 iki kisi az kalmadik.
Genelde bakinca oyunu daha cok biz kontrol ediyorduk, fakat sonuc öyle degil.

FB in birinci golünde hem Emre hem Ümit Selcuk'a baski yapip rahatsiz etmiyorlar. (bakiniz Deivid'in Ümit'in üzerine oturdugu pozisyon, gerci bi yapsaydik penalti verirlerdi)

Ikinci gol Emre nin hediyesi.

Ücüncü gol hem ofsayt, hem de De Santis'in hediyesi, bir kislik baraj mi olur.

Bit ekleme yapmak istiyorum.
Ligtv ye bir iki sözüm olacak, fakat ne terbiyem, ne yasim, ne de bu ortam bunu yapmama uygun degil, artik siz anlayin. Attigimiz dolü belki 10 kez tekrar ettiler, ofsayt xikar mi diye. Fakat bazi baska pozisyonlari hic

Deivid'in attigi dördüncü gole söyleyecek birsey yok. Aslinda var, sebebi Skibbe'nin Emre- Ayhan degisikligi.

Hakem dogrudan sonuca etki etmese de genellikle FB yi kayirdi.

Skibbe'nin Ümt - Nonda degisikligi cok yanlisti, ayrica Emre - Aydin degisikligi de yanlisti.

Ayrica TV resimlerine göre Skibbe oyuna hic müdahale etmeyip izledi. Aragones o yasina ragmen sürekli birseyler anlatmaya calisiyordu.

Ümit, Ayhan ve Lincoln en cok mücadele edenlerdi benim gözümde.
Last edited by Serif Halimler on Sun Nov 09, 2008 10:47 pm, edited 1 time in total.
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Geçen seneki maçın dışında kadıköyde direnç gösterememek beni deli ediyor. Bunun sebebi nedir bilemiyorum ama çok canımı sıkıyor. Mühim olan yenilmekte değil ama böylesine aciz, korkak, sinmiş bir halde top oynamak kanıma dokunuyor. Artık hatalı falan aramıyorum kesinlikle.Kim ne kadar iyi top oynamış kim ne kadar kötü o da umurumda değil ve bundan sonra bunun hakkında tek kelime etmeyeceğim. Bu takım anlaşılıyor ki bu sene sadece ve sadece Avrupa kupası maçlarını düşünüyor, ligi falan umursamadıkları ortada. Fakat öbür taraftan her sene kadıköyde aynı filmi seyretmek artık sıkıntı vermeye başladı.

Öbür taraftan ne zaman canım sıklısa kafayı klübün mali ve yapısal durumuna takıyorum bu yüzden klübün yapısal değişimlerini bir an önce tamamlayıp düzlüğe çıkmasını istiyorum. Galatasaray'ın mali anlamda daha güçlü hale geleceği yaptığı işlerle, transferlerle çok daha iyi yerlerde olacağı günleri özlüyorum. Bitmek bilmeyen stadın bir an önce açılmasını bekliyorum artık. Sanırım o zaman teknik kadrodan tutunda, alınan oyunculara kadar daha farklı bir takım izleme şansımız olacak.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bugun cok kotu oynadik. Bir tek attigimiz gol, bir de Servet'in bir kafasi vardi onun disinda pozisyon yok.

Fenberbahce'nin de pek organize atagi yoktu ama onlar Arsenal macindaki gibi ellerinden geleni yaptilar. En son Deividin attigi golle hakettikleri galibiyeti taclandirdilar. O golde Deivid'i seyreden Meira , mac boyunca da kotuydu. Lincoln onun eksigini de kapatti, onu hic bu kadar hirsli gormemistim, bravo.

Umit Karan, Baros pozisyona bile giremediler. Nonda ayaginda top bile tutamadi. Bu macta orta sahamiz kotuydu, orta sahanin ortasi ozellikle ikinci yari bos kaldi. Hem kanatlara inip forveti besleyemediler, hem de orada hakimiyeti Selcuk ve Josicoya kaptirdilar. Sonucta bize iyi bir ders olmustur umarim. Fener maglubiyetleri bize yarar genelde. Umarim Skibbe'ye de yarar, gereken dersleri alir. Bu maca iyi hazirlanamamisiz.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Ne oyuncular, ne yonetim, ne TV karsisindaki milyonlarci GSli bu Kadikoy derbilerini normal macmis gibi goremiyoruz. Maca maglup baslar gibiyiz her sene. One gecince bile degismedi bu bugun. On direk "organizasyonundan" (yani bir adamin on direge kosmasindan) az kalsin gol yiyorduk, hemen ardindan bir korner daha ve yedik. Bu sorunu ne zaman cozeriz bilmem. Oyuncular degisiyor, hocalar degisiyor, yillar geciyor, hala yan top sorunu var. Ayni sey Kaidkoy fobisi icin gecerli.

Roberto Carlos serbest vurus kullaniyor, baraj kurmuyoruz. Inanilir gibi degil. Ayrica ofsayt yoktu. Iki Fenerli ofsayt pozisyonunda ama Lugana bunlarin biri degildi. Hakem cok iyi falan degildi ama bugun tek suclu kendimiz. Ilk yari sabirsiz ve telasli oynadik, ayagimiza top tutmadik yeterince, ikinci yari ise isteksiz, ruhsuz, rezalet futbol. Yedek kulubesi zengin falan deniyordu mactan once ama giren yedeklerin hic biri hic bir sey yapmadi. Baros ve Karan kalsa oyunda daha iyi olurdu belki.

Her neyse. 9 maglubiyet ust uste oldu simdi, bu maclarda 4 atip 24 yedik.

Gecmis olsun, ve uzun yola devam. Turkiye'de bu sene iyi takim yok. Yani kotu bir takim sampiyon olacak. Bu kotu takim biz olmaliyiz, seneye CL'ye gitmeliyiz. Bu kadar basit. Takim'da potansiyel var. Persembe gunu bunu gorduk, kadro'nun kalitesi belli. Disiplin ve istek buna eklenirse cok rahat sampiyon olabiliriz. Ama bu konuda hepimizin sabri tukenmeye devam ediyor.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bu arada mac boyunca hakemle ugrastik, bu da takim olarak disiplinsizlige isaret ediyor. Burada takima hakim olmasi gereken (mac oncesi ve devre arasi telkinlerde bulunabilirdi) Skibbe gorevini yapmamis. Saha icinde bu isi yapacak takimin tecrubelileri Umit, Ayhan, Arda zaten en onde hakeme saydirdilar. Asil biz o noktada kaybettik. Gecen sene Kalli zamaninda bunlari unuttuk saniyordum, tekrar ortaya cikti.

Hakem haatasi olarak Selcukun kambura yatmasi ve Edunun dirsegi var ceza sahasi icinde gorulmeyen. Ama ben bunlarda hakemler acisindan artniyet gormuyorum. Zaten bunlarin arkasina siginacak durumda da degiliz.
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Çok zorlu olan fikstürde Uefa'da çok iyi gidiyoruz ama lig ve kupada başarılı değiliz. Perşembe Kayseri kupa maçından sonra pazar günü Belediye ile oynuyoruz.

Belediye gol yollarındaki şanssızlığını kırıp ligin flaş ekiplerinden Antep'i deplasmanda 4-1 yendi.

13 Kasım Perşembe GS-Kayseri (Kupa)
16 Kasım Pazar GS-İBB
23 Kasım Pazar Ankaraspor-GS
27 Kasım Perşembe GS-Metalist (Uefa)
30 Kasım Pazar GS-Hacettepe
3 Aralık Çarşamba H.Berlin-GS (Uefa)
7 Aralık Pazar Ankaragücü-GS
14 Aralık Pazar G.Birliği-GS
21 Aralık Pazar GS-Beşiktaş
28 Aralık Pazar Altay-GS (Kupa)
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Deivid yaktı beni yaktı.
Tahmin Yarışması'na çok ender tahmin girerim. Geçen gün de deliliğim tuttu, Fener 3-1 kazanır dedim. Deivid son dakikada çıktı işi mahvetti.
Maçta dikkat çeken şu...
Fenerbahçe, Galatasaray'ın yapması gereken herşeyi yaptı. Önde bastı, sıkı pres yaptı, ısırdı, savaştı.
Bunları yapıyorsan gerisinin fazla önemi yok aslında.
Futbol öyle bir oyun ki, savaştığın zaman öyle ya da böyle kazanıyorsun.
Bizim oyuncular savaşmadı.
Ben Benfica maçından sonra enerjileri kalmıştır diye düşünüyordum, hiç kalmamış.
İkili mücadeleler Fener'indi. Futbolda önemli bir artı.
Savunmamızın tepiklediği toplar da bize atak olarak döndü. Yani ikinci toplar'ı da onlar aldı.
Skibbe efendi yine yapacağını yaptı. Ümit Karan'ı çıkarıp Nonda'yı sahaya alarak Galatasaray'ın yarım yamalak hücum gücünü tümüyle sildi.
Nonda, topu rakip kaleye sırtı dönükken alıyor. Sırtı dönükken kendini 180 derece çevirip kaleye sürmek, pas vermek diye birşey yok. Onun yerine, duvar tenisi oynuyor. Ayhan'dan alıyor, pıt diye Ayhan'a veriyor. Meira'dan alıyor, duvar gibi top Meira'ya gerisin geri dönüyor.
Bizim takım savunmamız da alemdi zaten.
Baros sahada gezinince, Sabri'ye bütün sağ kanadı sırtlama görevi verildi. O da genellikle hücumu tercih edip savunma görevini ihmal edince defansımızın dengesi bozuldu.
Yediğimiz ikinci golde, Emre topa vurmasa da arkada Guiza var tamamlayacak. Topun ortalanmasına niye izin veriliyor? Hadi verildi, Guiza niye boş?
Üçüncü gol, 2 sene önce 4-0 yenildiğimiz maçta Luciano'nun attığı 2. gol gibi.
Kaleciden sekiyor, ileri çıkan stoper boş kaleye yolluyor.
Lugano'nun yanında üç tane Fenerli var, bir tane Galatasaraylı oyuncu yok.
Tek kişilik baraj olayı ise apayrı bir komedi.
Fenerbahçe'nin böyle hırslı oynayacağını tahmin etmezdim. Taş gibi takım derler ya, bugün öyleydiler.
Bizim takım ise maça iyi hazırlanmamıştı.
Fobi mobi değil bugünkü. Fenerbahçe'nin yaptıkları, bizimkilerin yaptıklarından fazlaydı. Bütün olay bu.
AYRILMAZ İKİLİ
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Bu takimdan bir mok olmaz diyenlerin icini bosaltmasi icin iyi firsat. Herkes icini doksun ve rahatlasin. Cengizim sende al cekicini gel, katil herkese. Dun methiyeler duzulen takim simdi yerden yere vurulur. Hocamiz safi poz, yonetim tuvalet bekciligi bile yapamaz, futbolcular soyatlari kibi kazma. Ayarimiz bozuk ve gunluk yasiyoruz nitekim.

Benim beklentim ilk yari sonunda ligde sampiyonluk potasinda kalalim, UEFA da guruptan cikalim. Ortada bir cok sakatliktan dogan alternatif eksikliklerinden tum yuk bir kac futbolcunun ustune bindi bu futbolcularda hem fiziki hem mental yorgunlar. Bu yuzden surekli islemeyen sistem soz konusu. Sakatlar iyilesip bir bir doner yuk bu bir kac futbolcudan kalkarsa takimin performansinda bir sureklilik olacak. Takimin yarisi sezon basi hazirlklarini kacirdi. Lig baslayali uzerinden 9 hafta gecti, yavas yavas donuyorlar. Onlarin takima katilmasi bir kac hafta alir. Bu yuzden beklentilerim ustte yazdigim gibi cok fazla degil. Yalniz yonetim Lindo konusunda karar vermeli. Bu adam donecekmi, donmeyecekse derhal alternatif ve saga bir takviye ile bu takim istenilen duzeye gelir

Hasanin belirttigi Kewel konusu benide dusundurmedi degil. Kalitesini tartismam ama cidden ihtiyacimiz olan bir bolgeye merhem oldugu konusu tartisilir. Keske onun kalitesinde bir Defansif orta saha oyuncusu alsaydik.

Enseyi karartmadan umitle gelecege bakiyorum diyen Cemal
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Isin aci tarafi Emre'nin pasinda Guiza o golu kacirmasa 4-1'den cok daha buyuk bir hezimet gelebilirdi.

Mac sirasinda da yazdim, bazen sans da yaninda olacak. Iyi basladik, rakip belli ki tedirgin. Defans (Umit ve Emre) kornerde hata yapiyor, ama top da gidebilecegi tek yerden gecip kaleye giriyor. Arkasindan carpip kaleye giden gol. Moral bozukluguna ragmen ikinci yari maci cevirebilecegine inanan takim, atmasi gereken dakikada golu kalesinde gorunce tamamen oyundan dustu. Keske ikinci yariya 2 degisiklikle baslamasaydik, Baros ya da Umit'ten birisi kalsaydi sahada.
Last edited by Hakan Bakircioglu on Sun Nov 09, 2008 11:14 pm, edited 1 time in total.
Post Reply