UEFA Kupasi: Benfica- Galatasaray 0-2 (Emre,Umit)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Saniyorum hafta sonundaki maca daha cok konsantre olmus olacagim ki, bu guzel futbolun, galibiyetin zevkini doya doya cikaramiyorum.
Her ne kadar UEFA gruplar basligina 4 mac=12 puan yazmis olsamda,yalan olmasin bu mactan pek umudum yoktu.
Ahanda ispati :D
http://www.cimbom.org/forum/viewtopic.php?p=80020#80020
Hani beraberlige baliklama atlardim.
Ancak mac baslayipta ikide mutlak go pozisyonunu harcayinca bugunun ozel olacagi belli oldu.Sansimizda yanimizdaydi bugun.
Hani sans dogru kelime degil belki.Ama topta sevecek sizi biraz.
Ordan, burdan seken toplar onunuze dusecek rakibin yerine.
Kalecin ters ayakta yakalansa, ayagi kaysa bile yumusak bir dokunusla topu kornere celebilecek.
Sansin bizden yana olmasini, biraz da biz yarattik.Dogru zamanda, dogru yerde olursan sansta senin yaninda olur.
Ayni sansin pazar gunude yanimizda olmasini umit ediyorum.
0-2'den sonra oynadigimiz futbola, sezon basindan beri oynadiklarimiza dusununce inanamadim.
Tek uzuntum cok iyi baslayan Baros'un fazla pozisyon harcamasison haftalarda.Kornerden gelen golun oncesinde karsi karsiya pozisyonu atmaliydi.
Ahmet Ünaydin

Post by Ahmet Ünaydin »

Deniz Selman wrote:Bugun gercekten super oynadik--bastan sona alkislanacak bir performans.

Bu durumda grup'daki matematiksel hesaplar su sekilde:

27 Kasim gunku maclar:
GS-Metalist
Olympiakos-Benfica

Eger:
1) biz en az puan alirsak, VEYA
2) OLY-BEN maci berabere biterse (yani biz yenilsek bile)...
o zaman matematiksel olarak turu gecmis oluyoruz.

Eger:
1) biz kazanirsak VE
2) Olympiakos puan kaybederse...
o zaman matematiksel olarak GRUP BIRINCILIGINI garantilemis oluyoruz (daha grup'ta 3 takimin 2 mac daha oynayacak olmasina ragmen).

Simdiye kadar %100 ideal sonuclar (bizim iki mac kazanip, diger maclarin berabere bitmesi) gercekten onumuzu cok hos bir sekilde acti. Umarim birinci olup karsimizda yenmemiz gereken bir takim bulup onlarida yeneriz. Tabii o nokta'dan sonra hala 16 takim kaliyor. Yolumuz uzun. Ama bugunku gibi oynarsak her sey olabilir.[/code]
toplam 729 olasılık var:

81 durumda gurubu hiç puan almadan 6 puanla bitiriyoruz. Bu 81 durum şu şekilde:

1 adet 1.lik
21 adet 2.lik
19 adet 3.lük
4 adet 1.liği hertha ile paylaşma
3 adet 1.liği metalist ile paylaşma
3 adet 1.liği hertha ve matalist ile paylaşma
1 adet 1.liği olimpiakos ile paylaşma
17 adet 2.liği hertha ile paylaşma
4 adet 2.liği metalist ile paylaşma
6 adet 2.liği olimpiakos iel paylaşma
2 adet 3.lüğü hertha ile paylaşma (sadece bu 2 durumda averaj ile 4. lüğe düşebiliriz)

162 durumda gurubu 7 puanla bitiriyoruz:

58 adet 1. lik
58 adet 2.lik
3 adet 3.lük
9 adet 1.liği benfica ile paylaşma
3 adet 1.liği benfica ve metalist ile paylaşma
12 adet 1.liği metalist ile paylaşmaa
1 adet 1.liği metalist ve olimpiakos ile paylaşma
16 adet 1.liği olimpikos ile paylaşma
1 adet 2.liği benfica ile paylaşma
1 adet 2.liği olimpiakos ile paylaşma

geriye kalan 486 durumun sadece 9 tanesinde 2.yiz, 477 adet 1. lik var.

rahat edebilirsiniz :wink:
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Daskiran wrote:
Kerem Tezic wrote:Umit golu kaval kemigi ile mi atti? Ben en iyisi Hasan'a sorayim :lol:
Hayir Kerem, gorebildigim kadariyla sag ayaginin "distal phalanx"i ile dokundu topa :lol:

http://www.drnelsonclinic.com/bones_of_foot.htm
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Sansimizda yanimizdaydi bugun.
Hani sans dogru kelime degil belki.Ama topta sevecek sizi biraz.
Ordan, burdan seken toplar onunuze dusecek rakibin yerine.
Kalecin ters ayakta yakalansa, ayagi kaysa bile yumusak bir dokunusla topu kornere celebilecek.
Sansin bizden yana olmasini, biraz da biz yarattik.Dogru zamanda, dogru yerde olursan sansta senin yaninda olur.
Ayni sansin pazar gunude yanimizda olmasini umit ediyorum.
0-2'den sonra oynadigimiz futbola, sezon basindan beri oynadiklarimiza dusununce inanamadim.
Tek uzuntum cok iyi baslayan Baros'un fazla pozisyon harcamasison haftalarda.Kornerden gelen golun oncesinde karsi karsiya pozisyonu atmaliydi.
En buyuk sansimiz, DeSanctis gibi bir kaleciyi bulmus olmak. Iyi futbol iyi futbolcularla oynanir. Aykut o pozisyonu ruyasinda bile kurtaramazdi. 2000'de Hagi, Taffarel, Popescu vardi ve diger Turk oyuncular vardi. Simdi ise benzer klas bir kadro yavas yavas olusuyor.

Skibbe'de Loew'un potansiyeli var mi? Bilmiyorum, ama caliskan isini yapan bir adam oldugunu sanildigi kadar bos olmadigini dusunuyorum. Sans vermek lazim. Fenerbahce Loew'un mukemmel futbol oynattigi bir sezonda bir kac talihsiz sakatlik yuzunden sampiyonlugu kaybetti ve adami gonderdiler. Sabretselerdi sonrasi icin cok farkli olabilirdi.

4 avrupa macinda 4 galibiyet, ikisi gercekten cok iyi iki takima karsi. Galibiyet otesinde rakibi surklase edip rahat elde edilen galibiyetler. Skibbe gercekten dersini iyi calismis, rakibi derinlemesine analiz etmis, ve oyuncular rakibe gore bazi pozisyonlari ve kombinasyonlari calismislar. Cok belli idi bu macta. Iki Adnan'in taktigi yazip Skibbe'ye verdigine inaniyorsaniz, inanmaya devam edin.

Kalli faktoru var mi, olabilir. Belki yaptiklarini kontrol ediyor, yol gosterip fikir veriyor, Skibbe cok daha verimli ve caliskan bir hale gelmis olabilir.

Ben sezonun basindan beri sunu dusunuyorum ve burada da yazdim. 1) Bu kadro iyidir, cunku bu kadronun iskeleti Turk oyuncularindan olusan milli takim Avrupa sampiyonasinda cok ust duzey futbol oynadi. 2) Skibbe salak biri degil, eline cok yorgun ve kismen yeni oyunculardan olusan bir kadro geldi. 3) Fatih Terim'in Mayis-Haziran yuklenmesi yuzunden bu kadronun performans ritmi 1-2 ay kaydi. Kasim ortasi sonuna dogru bu kadro birbirine alisir ve ritmi bulur.

Nitekim, Eylul gibi forma girmesi gereken takim ancak simdi toparlaniyor.
Dikkat ederseniz yorgun oyuncularin bazilari sakatlik gecirdiler ve bir kac hafta dinlendikten sonra canavar gibi geri geldiler. (Arda, Sabri, Kewell, Ayhan). Tahmin ediyorum Mehmet Topal da benzer sekilde yenilenmis ve enerji toplamis olarak geri gelecek.

Geri kalan sakatlar da iyilesince mukemmel bir kadro olusacak insallah.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Valla super bır aksamdı. Aslında ilk 15 dakika biraz sıkıntılıydı çünkü Benfica ev sahibi olmanın da verdiği avantajla bastırdı ve bizi oynatmadı. Fakat biz de onları pek oynatmadık. Pek çok toplarını ilk dakikalarda itibaren ileride kestik daha atak başlamadan. Onlar özellikle bizim ileriye çıktığımız anları değerlendirmek istediler, bir iki ciddi şutları oldu. Orada da De Sanctis ortaya çıktı. Bu adamın bonservisi bizde değildi herhalde, mutlaka almalıyız. Aykut, Orkun ve hatta Mondragondan daha iyi bir kaleci gibi gözüküyor. O olmasaydı belkki bu güzel oyun boşa giderdi. O dakikalar geçtikten sonra Benfica yorulmaya b aşladı ve bizim de ritmimiz oturmaya başladı. Takim olarak ilk toplara iyi basıp kademeye iyi girdik, o çok bahsedilen kondusyon sorunumuzdan eser kalmamıştı neredeyse. Özellikle Ümit karan beni şaşırttı. Bütün kafa toplarına çıktı, en azından hepsine dokundu ve bir an olsun rakip savunmaya rahat vermedi, yedek kulubesi ona da yaramış. Ben aslında tamamen yerden oynamaya karşıyım, bazen uzun toplar da işe yarıyor. Bugünkü Ümit gibi bir adamın varsa biraz da uzun top oynayabilirsin.

Ama en güzel oyunumuz ilk gölü attıktan sonraydı, inanılmaz sakin bir şekilde öyle paslaştık ki Benfica hayattan soğudu , çaresiz kaldılar. 2001 senesinden beri böyle paslaşmalar görmemiştim. O dakikalarda bence Benfica hocası büyük hatalar yaptı 10 dakika içinde 3 değişiklik hakkını kullandı. Bunun sonucunda zaten sallantıda olan ahenkleri iyice bozuldu , bizde ikinciyi attık, ki orada da sakinliğimizin ödülünü aldık, Ayhan Arda ve Ümit en doğru hareketi yaptı. Ümit'in tek vuruş kabiliyeti Baros'tan da Nonda'dan da daha iyi. Sonuçta güzel maç oldu. Bunda elbet Skibbenin de payı var, zaten futbolcuların da onu çok sevdiği açık. Fakat futbolcuların gayreti daha önemli burada. bazen maç seçiyorlar gibi geliyor bana. <her maç böyle oynamadıkları açık. İnşallah Fener maçı da böyle olur.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Maçı içimde şöyle değerlenirdim:

1. Defans konsantre olursa, ancak nitelikli forvet bize pozisyon bulabilir. Zira dalgınlık bile yapmıyoruz. Tek sorun (geçen hafta da demiştim) yer kaybı. Ve bu nedenle kademede 1'e 3, 2'ye 4 falan vermek.

Olimpiyakos'o 0 pozisyon verdik. Benfica ise sahasında ancak çok kaliteli forvet ve atak denemelerinde 'kısıtlı' pozisyon yakaladı. Buna karşı Youla ve Yusuf gibi demode topçular açık alanda hak etmedikleri kadar serbest kaldılar. Herhalde artık yerel maçlarda özel ayarlarla bu sorun giderilecektir.

2. Çözülen sorunlar var:

a) Sağbek. 1 aydır konuşmuyoruz.
b) Ön liberolar. Ancak Ayhan sakatlanırsa risk var.
c) Lincoln. Bu yeteneğine rağmen bireysel değil, çok olgun. Çok koşuyor. Maç ve maç içinde bir bölüm seçmiyor. Ve en önemlisi topla oynarken mutlu. Herhalde Baros ve Kewell'in takıma katılması onu arkadaşlık açısından da takım futbolu bakımından da Türkiye'de rahatlattı.
d) Kaleci. 3 ay önceyi hatırlayalım.
e) Seyirci. Gerets döneminde içeride çok gollü ve seyir zevki yüksek maçlara rağmen, seyirc yönetim gerginliği vardı. Kalli döneminde seyirci gelmeye başladı. Bu sene çok ciddi iç saha desteği var.

3. Buna karşılık bu düzeyde bir takımda her zaman armoni sorunları çıkabilir. Baros mesela çok etkili başladı, şimdi Nonda ile beraber formsuz. Kewell maç içinde 90 dakika etkili değil.

Hoş, maçın sonucunu çoğunlukla o belirliyor (Olimpiyakos, Antep vs). Satrançta bazı hamleler için "decided the party" denir, adamın maç içindeki bazı aksiyonları bu kategoride.

4. Bir de şu bitmez tükenmez sakatlıklar ve tedavi sorunları var. Dönüşler çok geç, nüksetmeler çok fazla. İçerideki maçlarda Barış, Topal, Serkan Çalık, Emre Güngör gibi eforlu adamlara çok ihtiyaç var.

5. Yönetim olağandışı oyuncular aldı. Ben bir sezonda bu kadar üst düzey oyuncunun nokta transfer olarak alındığını görmedim. Ancak Santcis'in kiralık sorunu çözülmeli.

Bu kaliteli kadro doğal olarak maç seçecek veya maç içinde bazı bölümleri seçecektir. Arda ve Lincoln şimdilik bu konuda istisna gibiler, oyunun tamamında kalmaya çalışıyorlar. Bir de bu ikisi dünya üzerinde bir rakip için en tehlikeli olacak futbolcu karakterine sahipler: Futbolu ve oynamayı seviyorlar. Ama bunu yaparken çok olgun ve sonuca dönük yapıyorlar.

Oynamayı seven oyuncu kadar rakibi yıkıcı bir unsur olamaz.

6. Herşeye rağmen bu sene bence takımın en zayıf karnı Servet. Anlaşıldı ki Galatasaray öne geçince vites atan bir takım. Hatta geriye düştüğünde de baskıyı devam ettiriyor. Ama defans laçkalık yaparsa, orta saha olmazsa, Eskişehir ve Bursa gibi sonuçlar çıkıyor. Benfica maçında defansta değil, orta sahada çok başarılıydık. Orta saha doğal defans yaptı, Ayhan o kadar top kesti ve oyuna soktu ki oyun kracak kadar vakit bulamadılar. Yerleşemediler. Kesinlikle uygulanmak istenen futbol modeli, Arsenal. Tek fark, bizde Karan ve Nonda gibi orta almayı seven ve kenardan içeri kesmeyi seven oyuncu tipleri var. Malum, Arsenal orta yapmadan maçı bitiriyor.

Aslında ben geçen seneden beri, sakatlanmadan önce Uğur'un sonra da Sabri'nin çizgiden sert ve yerden kesişlerine çalışılmasını diliyorum. Uğur senede 5-6 gol attırıyor bunlardan keza Sabri de.

7. Ve son olarak. Bu maç dünya futbol piyasalarının hakikaten ciddi menejerlerle çalışıp çalışmadığını gösterecek. Arda için bugünlerde çok ciddi rakamlarla bir teklif sunulması lazım eğer birileri dünya futbolunu iyi izlediğini iddia ediyorsa. Yoka bu işin de lobi işi olduğuna inanacağım.

Bu çocuk savunma, pas atma, gol atma ve attırma, gol pasını anlama gibi yeteneklerde % 100. Benim gördüğüm tek eksikliği az şut deniyor. Belki saha içi konumu pas atmasını daha çok gerektiriyordur, bu söylenebilir.

8. Yemin ediyorum artık FB maçı umurumda değil. Her FB maçını yorgan altında üşüyerek seyreden benim için bile bu maçın önem derecesi düşmüş yani.

Ne Benficaydı be !
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Sahada gördüğüm ruh ve oyun tıpkı Uefa kupasını kazandığımız günkü gibiydi. Yavaş yavaş daha da iyi olacağız mutlaka. Fakat herşeyden önce defansta Emer Aşık'ın oynadığı top göğsümü kabarttı. Resmen illallah dedirtti rakibin forvetine. Helal olsun. Arda'yı seyretmekse gurur, mutluluk ve sevinç kaynağı. Bu çocuğu yetiştirenlere, Galatasaraylı yapanlar dünyada sıkıntı yüzü görmesin inşallah. Lincoln'de dün çok çok iyiydi, kafasını tamamen oyuna verdiği zaman mükemmel top oynuyor. De Sanctis'i bu maçtan sonra aziz mi ilan etmek lazım acaba? Benfica'nın ümitlerini özellikle o çizgi üstünden çıkardığı topla yerle bir etti, Benfica fovetinde Sanctis'i geçebileceklerine dair hiçbir ümit kalmadı o pozisyondan sonra. Özetle herkes çok çok iyi oynadı dün akşam, birini diğerinden ayırt etmemek lazım. Şimdi yine aynı oyunu ve hatta daha iyisini hafta sonu görmek istiyoruz onlardan. Güzel bir oyun ve galibiyetle bizimde koltuklarımız kabarsın biraz....
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Mactan once hanimin yas gununu kutladik. Malum Khalkedon'daki mactan da kelli unutmadigim yegane tarih hanimin dogum gunu :lol: Hatta dun kirmizi saraptan cakirkeyf olmusken, seninle bu yuzden evlendim gibi bir densizligim dahi oldu...

Neyse macin basini biraz kacirdim, o sirada ciddi bir kac ataklari olmus. Amma top cevirdik, sahadaki oyunu gorunce sarhosluk falan da kalmadi:) Soldan Arda *, sagdan Sabri ile topu devamli rakip sahada tuttuk.
Defansta Asik ve Balta muazzamdi. Sabri de bekligi ogrendi ama ilerde top kayiplari aninda rakip atagina donusuyor. Garip ama FB macinda defansta beni en cok korkutan Servet olacak!

Kalecinin cikardigi benim gol sandigim pozisyon kader aniydi. Harika refleks!

Baros epeydir formsuz, FB macina mi sakliyor kendini acaba:) Macin ikinci kirilma ani da Baros'un kacirdigi gol sonrasi kornerden atmamiz oldu. Hava toplarinda nasil ezdik rakibi boyle, Karan kac tane aldi sayamadim...

Baros ve Servet disinda hepsi muazzam oynadi. Taktik teknik vs kimlerin hakki varsa bu oyunda alayina helal olsun... Devamini bekliyoruz, insallah bilet bulup geliyoruzz, pesindeyizzz birakmiyoruzzzz...

* Kewell'siz takimi mi Kewell'li takimi tercih edersiniz?
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ertesi gun olup, daha sakin kafayla bakinca, yazilan cogu olumlu yone katilmama ragmen (en son Ufuk. Soner ve Osman'in yazilari mesela) bir endisemi belirteyim.

Dun Benfica'nin hocasi daha oyuna baslarken ve de ondan sonra 90 dakika boyunca GS'i ne kadar tanimadigini ve izlemedigini gosterdi. Sinifta kalan hoca ornegi isteseler, dunku Benfica hocasi derim. Arda, Lincoln, Meira falan gibi adamlara top kullandiran bir takima karsi bu kadar az basip saha serbestisi veren baska hoca ve takim Avrupa'da az bulunur, annemizin orada hic bulunmaz. Bizim ligde zaten bilinen tek taktik bu basip saldirip agresif oynama isi, Avrupa'da da herkes bir derece yapiyor. Benfica kotu takim demeyecegim ama bizim macta lakayt idiler, Baros biraz formda olsa tarihi rezaletle odeyebilirlerdi bunun bedelini. Adam herhalde GS da kimmis, bizden daha kaliteli olacak degil ya kadrosu, cikip oynayalim acik acik, nasil olsa yeneriz falan diye dusunmus olmali, epeydir oyuncularimizin bu kadar etraflarinda adamsiz rahat top oynadigini gormemistim, ciddi hoca rezaletiydi bu.

Benfica hem takim olarak hem de dun hocasinin sectigi taktik olarak GS'in aradigi tip rakipti yani.

Bundan sonra oynayacagimiz hic bir rakibin ne tamami ne de orta sahasi bu kadar yumusak olacaktir. Bunun en guzel ornegini Kharkiv macinda gorecegiz uc hafta sonra, bunun tam ziddi, essek gibi mucadele eden, agresif, fiziksel adamlar.

GS iyilestikce boyle oynayan takimlara karsi da (ozellikle Zuperlik'de) basarili olmali, yoksa boyle yumusak takimlara karsi iyi futbol ama Eskisehir'e maglubiyet diye devam eder hayat.

Umarim dunku guzelliklerin sirf GS iyi diye oldugunu zannederek yanilmayiz, herkes yanilsin, biz yanilmayalim yani.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Fri Nov 07, 2008 10:35 am, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

....
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bir les kargasi olarak meydani polyannacilara biraktim dun...mac öncesi,
esnasi ve az sonrasi birsey yazmamaya özen gösterdim.

Takim ayni, o bildigim takim, degisen birsey yok. Dun sansliydilar.
De Sanctis o topu cikarmasi macin kirilma noktasiydi. Skor iyi
ama umut veren bir oyun sergilenmedi. Keyfinizi bozmak istemiyorum,
FB macina kadar sevinin, hakkiniz...iyi uykular. FB maci nasil sonuclanir
bilmiyorum ama GS mahalle takimindan bile gol yer nitelikte oldugunu
göz önune almanizi istiyorum. Böyle inisli cikisli gunler daha cok görecegiz.
'Seri' kelimesini unutun.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Osman Kiciman wrote: * Kewell'siz takimi mi Kewell'li takimi tercih edersiniz?
Kewell'i takımı.

Ama bir rotasyon icat etmek lazım (bu lafa da yapıştık ha :) ); maçtan maça mı olur, oyun içinde mi olur, hocanın dehasına bakar. Mesela FB maçında sakat değilse mutlaka ama mutlaka oynamalı, tercihan Ümit Karan'ın yerine...
Erdal Koç

Lizbon'dan Donus

Post by Erdal Koç »

Avrupa deplasmanlarında, mac sonrasi gece ucagi ile donulmesi hep kafama takilmistir.

Futbolcular geceyi otelde uyuyarak geçirse, ertesi gun rejenerasyon idmanindan sonra, ogle saatlerinde yola cıksalar daha iyi olmaz mi ?

Ilk kez bu defa bu uygulaniyor sanirim. Ultraslan sitesinde bugun saat 16:30'da takimin havaalaninda karsilacagini okudum.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Iyi iyi, herkesin agzi kulaklarina varmis. Ben karar verdim, artik mac izlemeyecegim, ne zaman izlesem bir aksilik oluyor, izlemedigim her mac burada methiyeler duzuluyor.

Kimin hakli kimin haksiz oldugu konularini fazla kurcalamamak lazim. Ozan yillarin futbol izleyicisi ve depikleyicisi, tabii ki hakli ciktigi durumlar da olacak. Gorgen, Ali Gursel, Alpay Dedeoglu keza oyle, bugun biri dogru soyler yarin oburu. Cengiz Agabey'in de dediklerinin icinde dogru vardir genelde, keza Hasan Tezcan da bu platformu kurmus, onun dediklerini de saygiyla okuyorum. Bu aralar iyi yaniliyor, aman oyle gitsin :)

Onemli olan biraz sabir. Sabirli olmak, mantikli, programli bir sekilde ilerlemek GS'i diger Turk takimlarindan ayiran ozellikti. Bu Canaydin zamani, parasizliktan ve taraftar baskisindan yokoldu, simdi gene canlaniyor insallah. Skibbe iyidir, kotudur zaman gosterecek zaten, ama sene ortasinda gondermek bizim isimiz olmamali. Birakalim adam isini yapsin, biz gene tartisir elestiririz.

Salih bey, siz de artik su Skibbe Raus mudur nedir, onu biraz hafifletin. Ne bileyim "Skibbe, seni sevmiyorum ama basarili olsaniz fena olmaz" gibi birsey yapin bari :)

Iyi top oynamaya devam edelim, FB maci cok onemli degil. Iyi kadro var, stad yapiliyor, 200-500 arasi pas yapiyoruz ve Cengiz Agabey Ayhan'a bravo dedi. Ben Ozan'in basligindan once Hasan agabey'den Kewell'in tahta bacagi ile ilgili bir konu basligi bekliyorum.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ismail Gezer

Re: Lizbon'dan Donus

Post by Ismail Gezer »

Erdal Koç wrote:Avrupa deplasmanlarında, mac sonrasi gece ucagi ile donulmesi hep kafama takilmistir.

Futbolcular geceyi otelde uyuyarak geçirse, ertesi gun rejenerasyon idmanindan sonra, ogle saatlerinde yola cıksalar daha iyi olmaz mi ?

Ilk kez bu defa bu uygulaniyor sanirim. Ultraslan sitesinde bugun saat 16:30'da takimin havaalaninda karsilacagini okudum.
Çok akıllıca. Bravo bunu düşünenlere. Gece yarısı geleceksin, evine gideceksin, bir de bakacaksın sabah olmuş!
Post Reply