UEFA Kupasi: Galatasaray- Olympiakos 1-0 (Kewell)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Ozgur A. Boztepe wrote:tempo dusurmek lazim, oyalamak lazim koselerde ama atak yapiyoruz hala...
Benficada Almanyada 1-0 onde, isimize yarayacak bir skor gibi.
1-1 oldu, dk. 80.
Last edited by Mehmet Daskiran on Thu Oct 23, 2008 11:09 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Daskiran
Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Bende de yayin kesildi 80 inci dakikada
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evet DeSanctis maci veriyordu.

Hadi bakalim... Buradan yakin. Oyle bir hata yapti ki .. Olacak is degil.

Ozan Ersoy
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Komedi bir gol yiyorduk.

Bitti
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mac sonu görüntülerine bakıyorum bizim oyuncular Skibbe'yle iyi anlaşıyorlar gibi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

bence çok iyi oynadık son dakika haricinde pozisyon vermedik.

Elinize sağlık çocuklar.

1.maçta lider olduk gibi :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

2. golü atmayınca son dakikaların heyecanlı geçeceğini tahmin etmek için futbol uleması olmak gerekmiyor tabi...

Diğer maç berabere devam ediyor. İnşallah bu akşam grup lideri oluruz.

İzleyebildiğim kısımlarda takımı beğendim. Bir ara Arsenal gibi cirit attık heriflerin ceza sahasında.
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Yıllar sonra nihayet özlemimiz dinecek galiba. Hepsi de aslanlar gibi mücadele etti. Bugün ağzımıza bir parmak bal çaldılar, umarım bunun devamıda gelir...
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ohh neyse bitti mac.

Maci yabanci bir kanaldan izledim. GS'in oyunu sunucunun da begenisini kazandi. GS Trabzon macinin kadrosuyla ama o mactan cok daha iyi oynadi Yunan lig sampiyonuna ve su andaki birincisine karsi. Paslasmalar iyiydi. Ikinci yari oyunun tek hakimi bizdik. Arada gereksiz kaldirdilar havaya, son vuruslarda sacmaladilar ama daha derli toplu gozuktuk. Meira-Ayhan ikilisi cok daha iyi oynadilar. Ayhan hem savunmada hem topu dagitirken 10 uzerinden 8'lik mac cikardi. Zaten asil oyun kurucu olarak Ayhan oynadi Lincoln degil. Kontrataklari iyi degerlendiremiyoruz. En begendigim kontra Arda'nin getirip Volkan'in kosu yoluna attigi, onun arkaya iceriye cikardigi, Nonda'nin penalti noktasi uzerinde tamamladigi pozisyondu. Bugun sans eseri savunmaya carpti yarin gol olur. Bunlardan daha cok yapmaliyiz.

Olimpiakos hic bir zaman inanmis gibi oynamadi. Biz bu takimi bugun yenemeyiz belki duran top falan bir beraberlik seklinde oynadi.

Simdi Ispanyol hocalari Lincoln'den bahsediyor. O da epey iyiydi.

Bu gibi maclarda rakibi bu durumda yakaladin mi daha fazla atip maci erken koparabilmeliyiz. Son dakikada kalecimizin yaptigi hata az daha maci veriyordu. Bugun kaleci yarin savunma, biri hata yapabilir. Yaparlarsa 1-1 degil 3-1, 4-1 olmali.

Bunun icin de takim surekli oynayacak, sakatliklardan kurtulacak, her mac 11 degismeyecek ve su 2 forvet tek on libero sacmaligini da denemeyecegiz. Her mac, deplasman icerde, Avrupa'da Ligde boyle oynayacagiz ki bu dizilisle daha cok gol bulmayi basaralim. Takim oturmali. Duzenle oynanmamali. 1 mac, 2 mac, 3 mac 1-0 biter, sonra bakmissin bugun kacirdiklarimizi atmaya baslamisiz, 3-0, 4-0 yenmeye baslamasiz. Aksi takdirde, takim oturmuyor. Ne savunma savunma gibi oluyor, ne hucum hucum gibi. Cift forvet oynadin mi, kontra yiyor, orta sahayi kaybediyoruz. Bu rakip guclu, tek forvet oynayalim dedik mi bu sefer pozisyon uretemiyoruz. Rakibe gore degil her mac ayni duzenle oynarsak bir seyleri oturtmaya baslariz.

Bakin 35 yasindaki Emre Asik aksamiyor. Neden? Cok mu iyi? Hayir. Cikar Meira-Ayhan'dan birini koy sahaya Nonda-Baros'u bak Emre'yi nasil sebege ceviriyorlar.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Thu Oct 23, 2008 11:27 pm, edited 1 time in total.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Son pozisyona takilmayalim..

1 pozisyon verdik ... 90 dakika boyunca ... frikikten kovacevicin...

4 5 pozisyona girdik... korenerden gol attik, rahat mac izledik...

sakat vermedik umarim... 3. ust uste avrupa galibiyeti.. trabzon derbisiden 3 gun sonra... AKILLI OYNADIK...

herkeze kutlu olsun..
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Sol-bek Leonardo disinda cok ciddi bir eksigi yoktu Olympiakos'un. Belki biraz da Dudu. Djordevic ilk onbir baslamiyor maclara.
Gercekten harika bir futbol oynadi bugun Galatasaray. Bir tane organize atagi gectim, uc tane ust uste pas yapamadi Olympiakos. Biraz daha sogukkanli olsak mac 4-5 olurdu.
Son dakikadaki kaleci hatasi da cok ender olacak garip bir pozisyon. Topu tam yumruklayacakken cizginin uzerine geldigini farketti ve yumruklamadi bana kalirsa. Yine de hata hatadir tabii ki.
Onun disinda gercekten bravo...

Notlar...

-Kewell ne kadar atletik bir adam. Adi Avrupa'nin buyuk takimlariyla gecen Yunan futbolunun belki de su anki bir numarali yildizi Torosidis'i cok kotu hirpaladi bugun. Umarim performansini bu duzeyde tutar cogunlukla.
-Olympiakos'un gecen sene Real Madrid, Lazio ve Werder Bremen'le yaptigi maclarin cogunu izledim. Bu kadar zor duruma dusmediler hicbir zaman. Umarim bu formatta ustune koyarak devam eder takim. Ozellikle orta sahada hamle ustugumuze bayildim. Inanilmaz pozisyonlar hazirladi bu bize.
-Tek hosuma gitmeyen arkasi donuk oyunculara hava toplarinda yaptigimiz gereksiz fauller oldu. Bunlar biraz nefes aldirdi Olympiakos'a.
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

secveseyret.com macin sonlarina dogru yapti yapacagini.Bir arkadas sahte yayin yaptiklarini yazmis.Dogru olabilir mi bu?

Hersey guzeldi de...

Anlamadigim bir konu.

Su korner atislarinda, sagdan veya soldan gelen serbest atislarda defanstan donen topa vuracak bir adami niye ceza yayinin civarinda tutmayiz.Bu mac icin degil her macta boyle cok pozisyon oluyor.
Inaniyorum ki,bir adami buralarda tutsak cok gol atariz.Elimizde H.Bakta,Sabri gibi sert surtlar atabilen futbolcularimiz varken bunun gozardi edilmemesi lazim.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bir yunan'linin kaleminden ayrintili karsilasma haberi/yorumu.

Ozan Ersoy

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=928287
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hem TS hem de bugun maci izledim. Arada buyuk bir fark gormuyorum. Ayni TS maci gibi ilk yarinin gol gelen dakikasina kadar (o bile nerdeyse ayni) GS'in tutuk oldugu ve Olimpiyakos'tan cekindigi belli idi. GS'in bir tek kazanci Ayhan olmus eger iki mac karsilastirilirsa. Aklini basina almis ve verilen gorevi yapiyor gozuktu. Lincoln kendini bugun harcadi. Kafasi TS macinda kalmis. Soyle acayip bir gol atayim derdinde olmasa cok daha yararli olurdu.

Baros bugun haybeye oylesine saga sola kostu. Gol pozisyonuna bile giremedi. Ara sira telefon filan geldi kacirdigim olmustur. Onu cok daha erken almali idi diyecegim ama Nonda da oyle iste. Arada cok buyuk bir fark yok. Ama Nonda daha akilli pozisyonlara girdi denebilir belki. Atamadiktan sonra onemli degil.

Arda zaman zaman iyi idi. Sabri'de buyuk bir cikis var. Meira bu yerinde biraz daha iyi gozukuyor. Ama hala bana fantazi bir transfer gibi geliyor. Daha ucuza ayni isi yapacak biri bulanabilirdi. Belki ilerde takima daha da alisir filan diye idare edecegim bir sure daha.

Hakan Balta da iyi adam. Arada biraz gec kaliyor ama herhalde mac eksikliginden olsa gerek. Servet de diger maclarda yaptigi sacmaliklari tekrarlamadi. Emre Asik'la daha iyi oynadiklari ortada. Emre gungor'u gormek isterim Asik yerine. Ayhan ise bugun defansla ofans arasinda kopruyu kurdu.

Genelde GS'i ovmek icin vakit cok ama cok erken. Baska bir vasat Avrupa takimi eline gecirdigi bu Olimpiyakos'a en az uc tane atmadan evine yollamazdi Zaten Kinrisli Rumlar bunu cok guzel yaptilar. Hala ceza sahasi icinde beklenen vurus yapilamiyor. Oraya kadar gelip duvarda eriyen dalga misali hucum etkinligi kayboluyor. Maci anlatan herif rezilin teki idi yine. O yuzden maci sessiz seyretmeyi yegledim.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Oct 24, 2008 12:24 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply