TSL 3. Hafta:Galatasaray - Antalyaspor 1-1 (Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

TSL 3. Hafta:Galatasaray - Antalyaspor 1-1 (Nonda)

Post by Cengiz Akgun »

Biraz da kendi maclarimiza bakinsak. Surada 3 gun kalmis. Gerci daha hakem belirlenmemis. Mac saati de bayagi gec. Bizden once saat 19:00'da FB oynuyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

nerde kalmistik ?
hatirladim LINCOLN Antalya'da.

Süper Lig heyecani iki hafta aradan sonra tekrar basliyor.
3 puanla gecmemiz gereken bir hafta.
Ilk derbi Trabzon - Besiktas oynanacak.

Bugünkü Türkiye - Belicka macini bölük börcük izleyebildim.
Bugünkü macta oynayan Galatasary'li futbolcularin formlari :
Görüdügüm kadariyla ARDA formunda.
Mehmet Topal kapasitesinin altinda oynadi.
Servet bildigimiz gibi.

macta oynayacak 11 hakkinda bir görüsüm yok, onu teknik kadro bilir.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Milli takımdaki oyuncularımızla ilgili olarak:

-Mehmet Topal'daki form düşüklüğü sürüyor. Defanstan çıkarken yaptığı top kayıpları yüzünden takım temposunu yükseltemiyor. Ancak Barış ve Linderoth'un yokluğunda kadroda olacaktır.

-Servet de çalım ve uzun top atma hevesine devam ediyor görüntüsü verdi. Ancak yine aynı şekilde hava topu sektirmiyor ve hırslı, oyuna konsantre olmuş bir şekilde oynamaya da devam ediyor.

-Arda ise çok iyiydi, bu çocuk gerçek bir yıldız. Hırslı, yetenekli, oynadığı takımın taraftarını gururlandıran bir oyuncu, hem Galatasaray, hem de milli takım için. 20 Milyon Euro filan hikaye, dün Everton'un 11Milyon Sterlin verdiği Belçikalı oyuncuyu gördük.

Kadroyu ben Skibbe'ye bırakmadan yapıyorum :) :

DeSanctis

Hasan Sas
Meira
Servet
Hakan Balta

Aydın
Mehmet Topal
Ayhan
Kewell

Arda

Nonda
Tan Erten
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Tan Erten wrote:DeSanctis
Aykut cikarsa torbadan hic sasmam.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

10 milyon Euroluk adam Aykut'un torbadan çıkması için hiç bir mantıklı sebep yok, ama haklısın mümkün olabilir. Yine de Adnan Polat'ın bunun olmasına izin vereceğini tahmin etmiyorum. DeSanctis'in son maçta yönetimin önerisi sonucu oynatıldığını yazdı gazeteler, ne kadar doğru tabi bilinmez.
Tan Erten
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dün akşam oynanan maçta Gökhan Gönül'ü gördükten sonra Sabri'yi bile arıyorum. En azından hücumu beceriyordu.

Hakan Balta maça yetişir inşallah.

Arda çok yıprandı dün.

Sağ bekte Serkan Kurtuluş veya Hasan oynar heralde. Bekleyelim görelim.

------De Sanctis---------
Hasan-Servet-Meira-Hakan
Arda-Ayhan-Topal-Kewell
---Lincoln--Nonda----
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Hakem Bulent Yildirim olarak belirlenmis.

Code: Select all

Turkcell Süper Lig'in 3. hafta karşılaşmalarında görev alacak hakemler açıklandı. 13 Eylül Cumartesi saat 21:45'de Ali Sami Yen Stadı'nda oynanacak Galatasaray – Antalyaspor maçında , Ankara Bölgesi hakemi Bülent Yıldırım düdük çalacak. Bülent Yıldırım'ın yardımcıklarını ise Balıkesir bölgesinden Selçuk Kaya ve Bursa bölgesinden Erhan Sönmez yapacak. Maçın 4. hakemi ise Manisa Bölgesi'nden Çağatay Şahin.

Bülent Yıldırım, kırmızı-beyazlı ekibimizin daha 7 karşılaşmasında görev aldı. Bu maçlardan Antalyasporumuz 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyetle sahadan ayrıldı. Kırmızı-beyazlı ekibimiz Yıldırım ile tek mağlubiyetini iki sezon önce Antalya'da oynanan Galatasaray maçında aldı.
Kaynak: http://www.antalyasporum.com/default.asp
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Code: Select all

De Sanctis
Hasan  Servet  Meira  Alparslan
      M. Topal   Ayhan
Aydın        Arda       Kewell
            Baros
Linderoth iyiyse Hasan'ın yerine, Hasan da Aydın'ın yerine geçer.
Topal ve Ayhan'dan daha kötü olanının yerine ikinci yarıda Nonda girer.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ben sagbekte Aydin'in bu macta denenebilecegini dusunuyorum. Forvet arkasi Lincoln, yanlarda Kewel-Arda donerek, arkada 2 on libero Ayhan-Topal ve forvette Baros'la baslar gibime geliyor.

Gol gecikirse 2.yari 2 golcuye donup (Karan-Nonda) Baros'u geriye ceker, gecikmenin sorumlulugunu Lincoln'e kesip onu kenara alabilir.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Gol gecikirse 2.yari 2 golcuye donup (Karan-Nonda) Baros'u geriye ceker, gecikmenin sorumlulugunu Lincoln'e kesip onu kenara alabilir.
LigTV'de bu sabah duydugum kadariyla Nonda, Milli Takimi'ndan sakat donuyormus, oynama ihtimali cok azmis. Linderoth'un da iyilestigi soylendi.

Hakan
Murat Gökcigdem
Staff Member

Kayseri macinda oyundan cikarken Umit Karan Baros'a cok soguk davranmisti :evil:

Umarim bu ikili takimimizi sIkIntisiz bir sekilde 3 puana kavusturur.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan Bakircioglu wrote:
Ufuk Sezekkaplan wrote:
LigTV'de bu sabah duydugum kadariyla Nonda, Milli Takimi'ndan sakat donuyormus, oynama ihtimali cok azmis. Linderoth'un da iyilestigi soylendi.

Hakan
Saglam kim donuyor ki? Bu sakat isi iyice kabak tadi verdi. Kac dersin bacagini gosterir uc dersin kolunu gosterir diye bir laf vardir. Saglam donse idi antremanda sakatlanirdi zaten.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Gokcigdem wrote:Kayseri macinda oyundan cikarken Umit Karan Baros'a cok soguk davranmisti :evil:
O kadar da soguk degildi Murat Agabey yahu? Yani, tamam, (hele de kaptan olarak) daha bir cesaret verici sekilde Baros'un 11'e girisini baslatabilirdi, ama sanirim cok kotu basladigi macta, artik ufak ufak isiniyorken, toparliyorken cik(aril)mis olmasinin bozuklugu vardi galiba.

Bugunki antrenman raporunda, Hakan'in hala salonda calistigi soylenmis, Volkan ya da Alparslan olacaktir herhalde solbekte:
Resmi Site wrote:Cola Turka İdman Raporu: 12 Eylül Cuma (Akşam)

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, Antalyaspor karşılaşması hazırlık çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın ve taraftara kapalı olarak yaptığı antrenmanla tamamladı.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Edwin Boekamp, Ümit Davala, Cevat Güler ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 17.30’dan itibaren Jupp Derwall antrenman sahasında yapılan çalışma, ısınma ve açma germe egzersizleriyle başladı.

Antrenmanın ana bölümünde iki takım halinde kalecilerin de katıldığı taktik bir çalışma yapıldı.

Antrenman soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlandı ve oyuncular akşam yemeği için merkez binaya geçtiler.

Mehmet Güven ve milli takım kamplarından dönen oyuncular da bu antrenmanın tümüne takımla birlikte katıldılar.

Semih Kaya bugün antrenör Cevat Güler yönetiminde takımdan ayrı bir çalışma yaptı.

Sağlık merkezinde sürdürülen tedavilerinin ardından Hakan Balta salonda, Sabri Sarıoğlu, Tobias Linderoth, Emre Güngör ve Uğur Uçar ise sahada sağlık ekibi eşliğinde takımdan ayrı birer çalışma yaptılar.

Serkan Çalık ve Barış Özbek’in ameliyat ertesi rehabilitasyon çalışmaları sürüyor.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, Antalyaspor karşılaşması hazırlık çalışmalarını bu son antrenmanla tamamlayarak Metin Oktay Tesisleri’nde kampa girdi.
Hakemi sari kart ozurlusu Yunus Yildirim sanip, Lincoln yerine Arda oynasin diyecektim ama, soyadi benzerliginden karistirmisim. Ama yine de, Arda bence basarili oldugunu Kayseri macindaki daha "serbest" goruntusunde devam edebilir (Kewell solda, Aydin sagda olacak sekilde). Gecen sene kanatta cok daha verimli oynuyor, ortada/serbest o derece etkili olamiyor diyorduk ama, Kayseri macinda iyi sinyaller vermisti bu konuda. Lincoln antrenmanlarda Denizli macindaki cabasini gostermiyorsa, yedek kalsin biraz daha...
Özgür
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

O kadar da soguk degildi Murat Agabey yahu? Yani, tamam, (hele de kaptan olarak) daha bir cesaret verici sekilde Baros'un 11'e girisini baslatabilirdi, ama sanirim cok kotu basladigi macta, artik ufak ufak isiniyorken, toparliyorken cik(aril)mis olmasinin bozuklugu vardi galiba.

Sevgili Ozgur, adam 73. dakikada cikti, ne zaman isinacakti ufak ufak? Lazin idam sehpasinda bu bana ders olsun demesi gibi, 73 dakika olmus, ufak ufak isiniyor Umit. :lol:

Nonda sakat yine.

Hep ayni hikaye, biri sezonun yarisi formsuz ya da sakat, digeri sezonun yarisi sakat ya da formsuz. Ben acaba bu ikisi ile idare edebilir miydik diyordum, simdi ikisinden bir adam cikar mi 34 mac diye dusunmeye basladim. Baros onemli transfer.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Antalyasporu o kadar tanimiyorum. Yanlizca BJK macinda onlara 70. dakika kok sokturduklerini gordum.

Hatta 2-0 onde iken hizli siyahi bir forvetlerinin Rustu ile karsi karsiya kalip olacak 3. gollerini kacirdigini hatirliyorum.

Neyse, rakibimizi ciddiyetle karsilacagimizi umarak takimimiza basarilar diliyorum.

www.antalyasporum.com sitesinden bir haberi sizlerle paylasmak istedim.

BIENIUK, ÖZKAN ve ABDULLAH KADRODA YOK ...

Denizlispor maçı sonrası lige verilen arada futbolculara kondisyona dayalı idmanlar yaptıran Çek çalıştırıcı Jozef Jarabinsky Galatasaray maçı kadrosunda sürpriz yaptı. Denizlispor maçına ilk 11'de başlayan Bieniuk, Abdullah ve Mustafa Özkan Galatasaray maçının kadrosuna alınmadı. İlk iki maçta sonradan oyuna giren Straka'nın da sakatlığı gerekçe gösterilerek kadroya alınmadı.

Bugün İstanbul'a giden Antalyaspor kadrosunda Recep Yıldız ve Korhan Öztürk ilk kez yar aldılar.

Bieniuk, Mustafa Özkan, Abdullah ve Straka dışında kadroya giremeyen futbolcular Ahmet, Volkan Altın, Burak, Musa, Polat ve Hasan oldu. Bu futbolculardan Musa ve Hasan PAF takıma katılırken diğer kadroya giremeyen futbolcular takım İstanbul'dan dönünceye kadar tesislerde idmanlarını sürdürecek.

Galatasaray maçının 18 kişilik kadrosu Ömer, Fevzi, Uğur, Dziewicki, Yalçın, Şenol, Sedat, Ertuğrul, Volkan Arslan, Orhan, Ali Zitouni, Joseph, Serge, Hakan, Recep, Vahap, Korhan ve Fatih’ten oluşuyor.

Teknik Direktör Jarabinsky, Denizlispor maçı sonrası defansta agresif bir futbol sergilenmediğinden ve bireysel hatalardan dolayı futbolculara eleştiri getirmişti. Tecrübeli çalıştırıcının yapması beklendiği operasyon gerçekleşmiş olurken defansta Bieinuk’un yerine Yalçın’ın ilk onbirde görev alacağı belirtiliyor.
Post Reply