TSL 2. Hafta Kayserispor Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

TSL 2. Hafta Kayserispor Galatasaray 0-0

Post by Cengiz Akgun »

Romanyadan donuste zorlu bir mucadele olacagi sanilan macta kaleyi koruyacak olanin kaderi belli olacak. Eger Aykut orada hatasiz bir mac cikarirsa kalede bir sure daha kalacagi belli artik. Hatasiz oldugu halde yine de elenildiginde fatura ister istemez ona cikacak. Bunun yaninda Baros'un ilk maci olma ihtimali yuksek. Persembe gelip Pazar sahaya cikmasi belki 90 dakika olmayabilir ama zorlanildiginda takima sokacaktir. Bu arada Umit'inde bayagi iyi dusunup tasinmasi gerekiyor.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Sep 04, 2008 2:18 am, edited 6 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: TSL 2. Hafta Kayserispor Galatasaray 31. Agustos TSI 21

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:Romanyadan donuste zorlu bir mucadele olacagi sanilan macta kaleyi koruyacak olanin kaderi belli olacak. Eger Aykut orada hatasiz bir mac cikarirsa kalede bir sure daha kalacagi belli artik. Hatasiz oldugu halde yine de elenildiginde fatura ister istemez ona cikacak. Bunun yaninda Baros'un ilk maci olma ihtimali yuksek. Persembe gelip Pazar sahaya cikmasi belki 90 dakika olmayabilir ama zorlanildiginda takima sokacaktir. Bu arada Umit'inde bayagi iyi dusunup tasinmasi gerekiyor.
Cengiz abi, en son kelimen de G harfini yazmayı unutmuşsun.

Yeni bir skandala yol açmadan düzeltiversen :lol:

Ha bu arada yukarıdaki yazın sanki TRT spikerlerinin konuşması gibi olmuş. :lol:

Seni bu kadar resmi bilmezdik.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: ..
Cengiz abi, en son kelimen de G harfini yazmayı unutmuşsun.

Ha bu arada yukarıdaki yazın sanki TRT spikerlerinin konuşması gibi olmuş. :lol:

Seni bu kadar resmi bilmezdik.
Evet nabza gore serbet veriyorum ara sira.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Aug 27, 2008 4:18 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:Cengiz abi, en son kelimen de G harfini yazmayı unutmuşsun.

Dur be Gorgen ne duzelttiriyorsun, "grubumuz" butun kinini bilemis, saldirmak uzere hazir bekliyordu, cephanemizi elimizden aldin, oldu mu ya?!
Özgür
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

"olup da" yerine "olupta" yazılmış, hani nerden tuttursam kardır diye düşünen varsa yardım edeyim bari dedim.

Ugur
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ugur Sahin wrote:"olup da" yerine "olupta" yazılmış, hani nerden tuttursam kardır diye düşünen varsa yardım edeyim bari dedim.

Ugur
Bu sorunu da hal ettim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ugur Sahin wrote:"olup da" yerine "olupta" yazılmış, hani nerden tuttursam kardır diye düşünen varsa yardım edeyim bari dedim.

Ugur
Hahahaa...

Doktorun "ne yerse yesin" dediginin da de eklerine karismiyoruz. Yarin obur gun kabzimal erman gibi egzejere de oluruz, irite de oluruz, sinerjimiz kaybolur, alemlere mörj de ederiz. Ederiz kime ne kimin umrunda? Zaten kafamiza edilse bir sey yapacak durumda degiliz. Turkiye dusmanlari yazar kafalarindan bir sey, gik diyemeyiz, belden asagi fikralar girla gider, kufurun alasi yazilir ama ortasindaki harf noktali yazildi diye bir sey diyemeyiz, diger forumlardan anlamsiz yazilar asilir bir sey diyemeyiz. Rakip taraftar gelir tozutur, "aman kardesim ne yaptin, git sakinles gel" diyemeyiz.

Yani forum yoneticileri, kurulu diye bir sey yoktur, var diyen de yaniliyordur. En son sildigimiz yazi 4 seneyi gecmistir, attigimiz bir uye varsa o da o kadari bulmustur. Adi var cismi yoktur. Onlari gectim "yahu kendi dilimizi oldurmeyelim, degerini bilelim, kisiligimizin, kulturumuzun parcasidir, omurga kemiklerinden biridir" deriz, boyle kiyamet kopar, tosschak gecilir iste. Aslinda bu forumda 4-5 sene oncesine "yahu" yerine "yaw" deyince birisi, "w diye bir harf yok Turkce'de, yanlis yazmayin" diye uyarabilen bilinc vardi. Cok sey degisti tabii o zamandan beri. Binbir yuzumuzun birinde kaybolup gitti.

Kurulda bir tek adam vardi yararli bir sey yapmakta olan: Ozgur Huseyinoglu. O da bugun istifa etti, kendinin butun yonetici yetkilerini sildi. "Bu duyarsizliga, ikilige ne zamanimi harcayayim, yetmistir gari" dedi, ondan da eksik kaldi forum'cugumuz simdi. Bir de cocugun hic bir gunahi yokken "gruplasma olmasin" gibilerinden abuk subuk sekilde gunahi da alindi.

Bagirip cigrisma olmasin "forum hata veriyor Allah rizasi bir el at Ozgur'cum" diye. Artik forum cokerse Hasan'in zamani olursa toparlariz insallah bir sekilde.

Ozan Ersoy
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozan Ersoy wrote:Doktorun "ne yerse yesin" dediginin da de eklerine karismiyoruz. Yarin obur gun kabzimal erman gibi egzejere de oluruz, irite de oluruz, sinerjimiz kaybolur, alemlere mörj de ederiz. Ederiz kime ne kimin umrunda? Zaten kafamiza edilse bir sey yapacak durumda degiliz. Turkiye dusmanlari yazar kafalarindan bir sey, gik diyemeyiz, belden asagi fikralar girla gider, kufurun alasi yazilir ama ortasindaki harf noktali yazildi diye bir sey diyemeyiz, diger forumlardan anlamsiz yazilar asilir bir sey diyemeyiz. Rakip taraftar gelir tozutur, "aman kardesim ne yaptin, git sakinles gel" diyemeyiz.
Ozan bak senin bile klavyen surtmus. 'z'ler 'm' olacak yukarida. 'degiliz' degil 'degilim' olacak.

Bir de Turk dusmani yerine Turkiye dusmani yazmissin. Onu da duzeltiver istersen. Senin de demeye calistigin gibi forum da Turk halkina surekli giydiren insanlarin sayisi az degil.
Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Baros zamaninda transfer edilmedigi icin bu turda oyniyamaz. Bundan sonraki maclarda oyniyabilir.
Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Bir onceki yazim Bukres maci icin gecerli. Baros tabii ki Kayseri macinda oyniyabilir.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Cengiz abi, en son kelimen de G harfini yazmayı unutmuşsun.

Dur be Gorgen ne duzelttiriyorsun, "grubumuz" butun kinini bilemis, saldirmak uzere hazir bekliyordu, cephanemizi elimizden aldin, oldu mu ya?!
Admin Grubu = Bos isler mudurleri :lol: :lol: :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Kayseride galiba bizim mac oncesi kart cezasi ve sakat olan 3 oyuncu var.

Bakalim bu zorlu mac oncesi Skibbe takimimizi ve kazanma karakterini nasil on plana cikaracak?

Bukres dosyasinda Ozan Ersoy ve Metin Kurucay'in uzun vadeli ve gayet makul yazilmis yzazilari benim uzuntumu bir parca dindirdi ve Pazara bunun acisini cikartalim dememe baslatti :wink:
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Murat Gokcigdem wrote:Bakalim bu zorlu mac oncesi Skibbe takimimizi ve kazanma karakterini nasil on plana cikaracak?
Hiçbir şey yoktan var edilmez ve yoktan var edilmez.
Kafasına saksı mı düşecek bu adamın? Neyse odur.
Hırs aşılayamaz, kazanma azmi, mücadele gücü, başarıya inanç aşılayamaz. Kendisinde yok ki.
Şampiyonlar Ligi önelemesi bir semboldür. Teknik adam, neyi var neyi yoksa futbolcusuna anlatır, motive eder, hazırlar... Skibbe'de bunların kaç dirhem olduğunu bugün gördük.
Zaten bizim şimdi, hadi Steaua'ya kaybettik, Kayseri maçına ne yapacağız, şeklinde konuşmamız çok üzüntü verici.
Çok merak ediyorum, Barcelona'nın taraftar forumunda, atıyorum, Racing Santander maçı ne kadar konuşuluyordur? Kaç forum sayfası?
Asla buradaki kimseyi eleştiremem. Aklı başında insanlar var burada.
Ama başka yerlerde Çemişgezek'le oynasak yüzlerce sayfa yorumu yapılıyor.
Bunun yerine... "Galatasaray, önümüzdeki 5 yılda içeriye ve dışarıya hükmetmek için nasıl bir yönetsel sistem getirmelidir?" diye birşey konuşulmadan ileriye yol almak imkansız.
Neyse ki sevindiğim şey, Yönetim'in bu konuları taraftar adına da sahiplenip düşünmesi.
O yüzden Galatasaray'ın önümüzdeki 5 yılda önü açıktır, kimse merak etmesin.
AYRILMAZ İKİLİ
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Salih Bora wrote:Hiçbir şey yoktan var edilmez ve yoktan var edilmez.
Kafasına saksı mı düşecek bu adamın? Neyse odur.
Hırs aşılayamaz, kazanma azmi, mücadele gücü, başarıya inanç aşılayamaz. Kendisinde yok ki.
Asil onemli olan bunu bugun yapmasiydi tabii ama, Kayseri ile oynanan Super Kupa maci sonrasi Hasan ve Servet'in roportajlarini dinlediyseniz, bu yukardakilerini soylememeniz lazimdi bence...

Ayrica, obur tarafta yazdiginiz "sag kanat" ("bek" degil dogru anladiysam) oyuncu alternatifi icin Aydin'in adindan (size gore varolabilecek yetersizligini anlatmak icin bile) neden bahsetmediginizi cozebilmis degilim.
Özgür
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Asil onemli olan bunu bugun yapmasiydi tabii ama, Kayseri ile oynanan Super Kupa maci sonrasi Hasan ve Servet'in roportajlarini dinlediyseniz, bu yukardakilerini soylememeniz lazimdi bence...

Ayrica, obur tarafta yazdiginiz "sag kanat" ("bek" degil dogru anladiysam) oyuncu alternatifi icin Aydin'in adindan (size gore varolabilecek yetersizligini anlatmak icin bile) neden bahsetmediginizi cozebilmis degilim.
Ben hayatımda çok az gördüm, altyapıdan gelip de ayağının tozuyla forma alan adam.
Bu çocuğu 2006 yılından hatırlıyoruz. Konya'ya golü vardı. Ondan sonra ortadan kayboldu. Kiralık gitti şuraya buraya.
Şimdi yeniden geldi. Sıfırdan forma kapabilir mi? Sanmıyorum. Ona, Galatasaray'da forma giymek için, giyemediği dönemin üstüne neler koyması gerektiğini anlatacak ve öğretecek hoca lazım. Görülüyor ki Skibbe bu değil. Varolanlar yokoluverdi üç ayda. Peki Aydın kendisi bu bilinçte olur mu? Öyle çok futbolcu yok, dediğim gibi. En son, Arda var.
AYRILMAZ İKİLİ
Post Reply