Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alex mac boyunca surunen hic bir seye yaramayan Alex son derece guzel muhtesem bir gol atti.

Antep hak ettigi 3 puani alamayacak gibi gozukuyor.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Alex'in golü hariç hiçbirşey görmedik fenerden. Zaten topu topu iki pozisyonları var 90 dakka boyunca.

Antep resmen futbol dersi verdi.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Antep sonuna kadar hak etti. Tabata mukemmel oynadi ozellikle. Nurullah Saglam iyi bir teknik direktor gercekten. Fener gol disinda yoktu. Alex butun mac kuskun gibiydi ama golu yine o atti. Taraftar yonetim istifa diye bagirdi; en azindan bir kismi.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

2 super gol. Fenerbahcenin evinde kaybettigi 2 puan. Iyi bir pazar sabahi (bana gore sabah).

Fener geri dortlusunde 20 milyonluk sag bek Gokhan Gonul nerdeydi acaba. Oner oynadi.

Edu bence muhtesem bir oyuncu. Onsuz fener defans 4lusu nasil iyi oynadi anlamadim.

Sahanin cimleri degistirmek lazim en kiza zamanda, keske devre arasinda yapsalardi.

Semih superstar. Inanilmaz bir santrfor. Yazik oluyor cocuga.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bayılıyorum Gaziantep'in oyununa.
Yerden ayağa paslı, alan doldurmalı, bol koşulu, hareketli oyunu Anadolu takımları içinde becerebilen tek takım. Daha doğrusu, böyle oynamaya niyet eden bir tek onlar.
Tabata, Ivan, Beto... Top sihirbazı bir üçlü.
Bekir ve Deumi... Özellikle Deumi... İlk müdahaleleri Song'u andırıyor. Mükemmel. Birinci bölgenin her yerinde.
Kaliteli kadro kurmuş Gaziantep.
AYRILMAZ İKİLİ
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Türk basını öyle bir halde ki dinlerken kulaklarınıza inanamıyorsunuz.

Beşiktaş maçından sonra Ömer Güvenç, kaleci Ömer'le ropörtaj yapıyor, konu Tello'nun golü. Ömer mealen şunları söylüyor:

"Televizyonda yurtdışından çok sayıda maç izliyoruz, bu tarz gollerde spikerler "fantastik, inanılmaz" diye kendinden geçiyor, kimse de "kaleci bu topu çıkarabilir miydi, hatası var mıydı" diye sormayı düşünmüyor; golden keyif alıyorlar."

Bunun üzerine (arada başka muhabbet yok, hemen üzerine) Ömer Güvenç, kaleci Ömer'e soruyor:

"Peki kurtarabilir miydin?"

Ömer orda nasıl küfretmedi ona hala şaşırıyorum ben.

Ugur
the average person thinks he isn't.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Geçen futbola akıtılan paradan için şikayet ediliyordu. O zamanda söylediğim gibi para futbola falan akmıyor, Ömer Güvenç gibi öküzlere akıyor. Futboldan para kazananların birçoğu bunu haketmiyor!
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Gokcigdem wrote:Ozan, Onder'in Antep'li oyuncuya yaptigi hareketi gordun mu? Birak ilk harekitini ikinci neydi ogle?

Ve hakem IkIndI sIkIndi lutfefti de sari kartini gosterdi.

Birakin Allah askina...Amerikalilarla Hamas Kabul'da dostluk maci yapsalar Taliban hakemi Hamas'liyi bu hareketi yuzunden macdan atardi...
Benzetmeni pek sevdim Murat Agabey! :twisted:

Cuneyt Cakir gibi bir hakem yonetseymis bu maci, 8 kisi filan bitirirmis herhalde. Selcuk kirmiziyi, Guiza sariyi filan nasil gormemis hayret?! (ki, ben sadece ozetleri seyrettim, Murat Agabey'in soyledigi pozisyonu koymamislardi bile). Selcuk hele, sarisi cebindeyken, o tekmeleri nasil atmis inanamadim, hakemden cesareti alinca herhalde...

Yalniz, mac sonrasi roportajda, Ozan'in da parmak bastigi noktalardan filan, direk duman etti Ugur Boral kendi takimini. "Birkacimiz calismaya calisiyor, digerleri bakiyor oynamiyor" mealinde seyler soyledi. FB gibi hem baskandan, hem TD'den diktator takimda nasil bu kadar gaza gelip de, acik roportajda soyledi hayret.
Özgür
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Murat ve Özgür kardeslerim.
FB nin son iki macini Trabzon ve G.Antep maclarinin tamamini izledim.
Samimi söylüyorum Trabzon FB maci 4-0 Trabzon lehine ve FB Antep maci 2-1 veya 3-1 bitebilecek maclardi.
Macin tamamini izlemeyip sonuc ve özet görüntü ile fikir edinmek zor.
FB böyle oynamaya devam ederse, kendileri icin iyi olmaz.
Samimi söylüyorum, su basarisiz gördügümüz Sivas maclarinda GS iyi futbol oynadi. Sadece oyununu sonuca yansitamadi.
Hem Trabzon hem Antep FB ye karsi macin genelinde oyuna hakimdi, Alex'in golü tesadüf, fakat gercekten güzel.
Mac icinde hakemlerin tutumu ise enteresan. iki hafta önce Arda bir pozisyonda elini kaldirip "git ya" ya da " ittir git" anlamida bir harekete sari kart gördü. Bu aksam ayni harketi farkli Fb li futbocular 4-5 kez yapti, kart falan yok.
LIG TV pozisyon tekrari seciminde enteresan davraniyor, hatta Ofsayt cizgisini cizerken bile entersan.
Spiker Alex gol attiginda öyle bir seviniyor ki, sanki Türkiye 1 Ispanya 0 olmus.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ozgur A. Boztepe

Eskisehir 6 - Ist. Bel 1

Simdi bu konuda bir kac sey soylemek lazim.

Baba filminin 1. sinde Marlond Brando nun cok unlu bir lafi var. Kendinden yardim istiyen, ve yararlanan insanlara sozu, "Bir gun bende senden birsey isteyebilirim, cok zor olsa bile."

Abdullah Avci hangi noktaya geldiyse, bunlar Galatasaray sayesinde. Senelerce Galatasaray alt yapisinda calismis, gecen senelerdeki basarilarinda hep Aydin basta olmak uzere Galatasaray kokenli futbolcular sayasinde geldi. Yaninda Arif Erden, Takiminda Okan Buruk gibi iki tane uluslar arasi adam varsa, bu Galatasarayla olan bagi yuzunden.

Gecen sene son 6 hafta bunlari unutmamak, ve Galatasaray'in ihtiyaci oldugunda gelmek lazim.

Tjikuzu hayvanini milleti sakatlamak sari kirmizi formali insalarin ustune salmamak lazik.

4-0 dan sonra etrafa saldirmamak lazim, her ne olursa olsun.

Kamera karsinda gosterilen centilmeligi, kapali kapilar arasinda gostermek lazim.

Simdi IBB 13. cu. Tjikuzu kasab'ida fayda etmiyor.

Turkiye gibi ulkelerde, ne mantik, ne paradir onemli olan. Para kucuk seyleri alir, mantikla ufak seyleri halledebilirsiniz.

Turkiyede gecer akce Vefa dir. Ozellikle Galatasarayda. Kisa vadede olmasada uzun vadede.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bu arada Hakan Sukur sacmalamaya devam ediyor. Dondu Mehmet Demirkola, ''Bak muradina erdin, belediye takimlari fark yedi'' falan diye laf soktu. Demirkolda daha once seyircisi olmayan ve arkasinda Belediye gelirleri olan takimlarin yanlisligina parmak basmisti her sagduyulu insan gibi.

Bu arada Hakan Sukurun yabanci oyuncu dusmanligi irkcilik noktasinda. Ona gore Turk futbolunun en buyuk sorunu , yabanci oyuncu ile Turk oyunculara yapilan muamele farki. Turk futbolundaki tek sorun bu. Ilk programda geldi bunu soyledi, hala bunu soyluyor.her konuyu oyle yada boyle buna bagliyor. Demrikolda ona ilk programda ''Madem memnun degilsin, sende yurt disinda oynasaydin'' diyerek lafi sokmustu.

Simdi antrenorluk diplomasini alacakmis, ona hazirlaniyormus. Gorelim bakalim. Halep oradaysa , arsin burada. Hazirlasin 11 Turkle bir takim, basarili olsun gorelim.
NO ADNANS, NO CRY !!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alpay Dedeoglu wrote:Bu arada Hakan Sukur sacmalamaya devam ediyor. Dondu Mehmet Demirkola, ''Bak muradina erdin, belediye takimlari fark yedi'' falan diye laf soktu. Demirkolda daha once seyircisi olmayan ve arkasinda Belediye gelirleri olan takimlarin yanlisligina parmak basmisti her sagduyulu insan gibi.

Bu arada Hakan Sukurun yabanci oyuncu dusmanligi irkcilik noktasinda. Ona gore Turk futbolunun en buyuk sorunu , yabanci oyuncu ile Turk oyunculara yapilan muamele farki. Turk futbolundaki tek sorun bu. Ilk programda geldi bunu soyledi, hala bunu soyluyor.her konuyu oyle yada boyle buna bagliyor. Demrikolda ona ilk programda ''Madem memnun degilsin, sende yurt disinda oynasaydin'' diyerek lafi sokmustu.

Simdi antrenorluk diplomasini alacakmis, ona hazirlaniyormus. Gorelim bakalim. Halep oradaysa , arsin burada. Hazirlasin 11 Turkle bir takim, basarili olsun gorelim.
Alpay yalanmi söyluyor, TR'de yabanci hayranligi yokmu? 2. sinif oyunculari
getirip sisirmiyorlarmi? Onlara gösterilen anlayis, tolerans, sabir turk
oyuncusuna gösterilmiyor...bizde adet bu zaten, misafirperverlik. Tobias
geldiginden itibaren kac mac oynadi. Bir turk oyuncusu olsaydi basina
ne gelirdi mesela...bosverin takmisiniz HAkan'a, ona katiliyorum bu hususta.
Turk futbolu bu gidisle zor gelisir. Yabanci futbolcu transferi isin kolayina
kacmak diye dusunuyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ben ona inanmiyorum. Hakan Sukurun kariyerinde yaptigi
kaprisleri, klikleri, gruplasmalari, demecleri, antrenore kafa tutan
demecleri dusun? Bunun cok azini yabanci bir oyuncu yapsa hemen kapinin onune konurdu. Takim icinde agbilik kidem muessesinden ve ayricaligindan sadece Turkler faydalaniyor.

Kendisinin Italyada rezil kepaze olmasininin acisini GS'ye gelen yabancilardan cikarmis, cikariyor, bunu net olarak goruyoruz.
Kendisini o donemki yabanci oyunculara tercih ederek yillar evvel A takima kazandiran Kalliye yillar sonra yaptigi kaprisini ve terbiyesizligini gorduk. Hakan Sukur irkci dercesinde ayirimci bu konuda.

GS klubude dahil hicbir klubun adam gibi oryantasyon ve yabanciyi Turkiye'ye adapte etme programi yok. Adamlar alisana kadar akla karayi seciyor.

Kaldiki adamlarin daha avantajli kontrat yapmalarinin sebebi kendi ulkelerindeki standartlar/kosullar ve Turkiyenin gelismekte olan ulke olmasi sebebiyle aldiklari surprime.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ridvan , FB macindan sonra GUIZA 2-3 hafta dinlendirilmeli dedi. :D
Mazallah oyle soz olur mu hic? FB seyircisi daha yeni basladi.

Onumuzdeki hafta I LOVE YOU ZICO , GUIZA GO HOME sedalarini duyarsaniz sasirmayin.

Genc Semih :D yine girer ve gorevini yapar.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur A. Boztepe

Alpay Dedeoglu wrote:Ben ona inanmiyorum. Hakan Sukurun kariyerinde yaptigi
kaprisleri, klikleri, gruplasmalari, demecleri, antrenore kafa tutan
demecleri dusun? Bunun cok azini yabanci bir oyuncu yapsa hemen kapinin onune konurdu. Takim icinde agbilik kidem muessesinden ve ayricaligindan sadece Turkler faydalaniyor.

Kendisinin Italyada rezil kepaze olmasininin acisini GS'ye gelen yabancilardan cikarmis, cikariyor, bunu net olarak goruyoruz.
Kendisini o donemki yabanci oyunculara tercih ederek yillar evvel A takima kazandiran Kalliye yillar sonra yaptigi kaprisini ve terbiyesizligini gorduk. Hakan Sukur irkci dercesinde ayirimci bu konuda.

GS klubude dahil hicbir klubun adam gibi oryantasyon ve yabanciyi Turkiye'ye adapte etme programi yok. Adamlar alisana kadar akla karayi seciyor.

Kaldiki adamlarin daha avantajli kontrat yapmalarinin sebebi kendi ulkelerindeki standartlar/kosullar ve Turkiyenin gelismekte olan ulke olmasi sebebiyle aldiklari surprime.

Bu konuda bir kac zamandir birseyler yazmayi dusunuyordum, ama elim keyboard'a gitmiyordu. Seni bile kizdirdigina gore Alpay abi, cizme asilmis demektir.

Ben uzuluyorum dinlerken, okurken, seyrederken. Tek mutlulugum, Adnan Polat'on bu isi cok iyi halletmesi. Oyle onere ettiki hep sampiyonluk macinda, hemde sonrasinda, cok seyin onune gecti. Arda ya 2. dogum gunu partisi yapip. ona degerini anlatirken yaptigi gibi, cok onemli seyler bu tip insiyatifleri almak.

Soyledigin hersey dogrudur, tek umudum, Hakan'in hic suphe duymadigim Galatasaray sevgisinin onun bu yaptiklarini bir kademe uste cikarmasini engellemesi.

Cunku yaparsa, kendi kaybeder.

Metin Oktay'in dogum gununde manidar olmus bu yazi.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Post Reply