EURO 2008:TÜRKİYE-CEK Cumhuriyeti 3-2 (Arda, Nihat (2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Takimda iyi oynayan futbolcularin hakkini yemek gibi olmasin ama benim seyrettigim maclarda Servet hep iki kisilik oynadi ve su anda sakat. EmreA. da elinden geleni yapti fakat su an ki kapasitesi belli. Emre G. Servet'le beraber oynasaydi, Servet'e bu kadar yuk biner miydi? Her zaman Katirin belinin kirilmasini beklemek lazim ders almak icin? Emre A.'a kisisel bir garezim yok - hatta bazen de aferin diyesim geliyor - ama cok kolay calim yiyor ve kart alacak, penalti yapacak diye de cok korkuyorum. Cek'leri gecmemiz zor ama imkansiz degil.

Beni korkutan:
*Defansimizin yarali hali.
*En iyi oynadigimiz maclarda bile "topu seyretme hastaligimizin" aleyhimize kazandirdigi tehlikeler.
*Sapkadan cikan tavsanlar. :mrgreen:

Umut veren:
*Eskiden fizigi yuksek takimlardan dayak yerdik. Son zamanlarda bunu pek gormedim.
*Kadromuzda hizli ve konsantre olup, kendilerini oyuna tamamen verdiklerinde $iir gibi top oynayabilen oyuncular da var.

-Saygilar. :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kadro aciklanmis, ideal kadro. Sapkadan tavsan cikmamis bu sefer.

Volkan

Hamit Emre G. Servet Balta

Tuncay Aurelio Topal Arda

NIhat Semih
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tolga Girici wrote:Kadro aciklanmis, ideal kadro. Sapkadan tavsan cikmamis bu sefer.

Volkan

Hamit Emre G. Servet Balta

Tuncay Aurelio Topal Arda

NIhat Semih
Kadro bencede ideal. Tabi, hepsi tam anlamıyla sağlam olsaydı. Terim 4 stoperin hepsini tutarak iyi etti.

Bu maçta en ciddi sorun yedekte maç çevirebilecek adam kalmamış olması..

Kazım var, Ayhan var, Sabri var.. Birde Mevlüt var.. Uğur Boral da var.. Hiçbiri süper yetenek değil ama kaliteli futbolcular.. Özellikle Servetin durumu kötü değilse biz bu maçı alırız..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Niye boyle karga bokunu yemeden takimi filan aciklamis bu kumbet yine. Cek TD'si adamlara bakip daha iyi bir plan yapsin diye mi? Biliyor nasilsa yarinki mac son maci bu kupada. Erkeklik adina bu da baska bir manyeli.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bana göre bu kadroya yapilacak tek retus Sabri'yi sag beke alip Hamit'i orta saga almak. Tuncay hem yerinde oynamiyor hem de hat safhada oyun zekasindan yoksun.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Aynen katılıyorum. Tuncay şu an uzun boylu ve daha az mücadele eden bir Sabri gibi. Orjinali kadrodayken çıkma bir Sabri'ye gerek yok sahada.

Ali Kaya
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben Karel Brückner olsam, Türkiye’nin defansının göbeğinde böyle bir zaaf varken mutlaka Koller ile Milan Baros’u çift forvet oynatırdım. Öyle yaparlarsa defansımız büyük ızdırap çeker. Servet arkada, Aurelio ile Emre ön liberoda takımın bel kemikleri. 3’ü de sakat.. Bu 3 adam yokken Türkiye etkisini kaybeder, zaafımız büyük yani.

Çekler’in defansına bakarsak, kaleci Cech’i anlatmaya gerek yok.. 4 savunmacıları da İtalya Ligi’nde oynuyor. Onlara gol atmak kolay değil. Orta sahaları sert, hücumcuları da, özellikle Milan Barros çok etkili.. Yani komple bir takımlar..

Gelelim bizim maça.. Eğer Fatih Hoca bu işi biliyorsa takımı defansif oynatmalı. Eksiklerimiz var, defansımız sorunlu, forvetlerimiz formda değil.. Risk alırsak ağır bir yenilgi yaşayabiliriz..

Aurelio’ya büyük iş düşecek, defansın önünde toparlayıcı olması gerekecek.. O kötü oynarsa işimiz biter.. Stoperde 2 Emre’nin oynadığını düşünüyorum, düşününce de gözlerimi kapatıyorum.

Bizdeki eksikler nedeniyle Çekler’i % 51 şanslı görüyorum.. Rakip yan toplarda çok etkili.. Biz ise yandan kesilecek ortalarda veya geriden atılacak uzun toplarda en iyi kadromuzla oynarken bile sıkıntı yaşıyoruz.. Hele ki Servet kendini riske edip oynamazsa çok üzülürüz.. Çekler, Portekiz maçında kaç pozisyon buldular yan toplardan.. Biz ise İsviçre’den bile yan top golü yedik.. Tek şansımız haddimizi ve nasıl oynamamız gerektiğini bilmemiz.. Oyunu istediğimiz gibi yönlendirebilirsek ayakta kalırız.. Bunun şartı da sağlam ve parçalanmaz bir defans-orta saha bloğu kurmak, forvette de Semih gibi topu tutan bir ismi oynatmak..

İnsanların içini karartmak istemem.. Çekler ne Almanya, ne Portekiz kadar güçlü.. Yani aklımızı kullandığımız ölçüde şansımız var.. Yapmamız gereken kontrolü elde tutup 90 dakikayı gol yemeden bitirmek.. Bulursak araya bir gol sıkıştırmak.

23 kişilik kadroyla ilgili de eleştirilerim var ama şimdi konuşmak doğru değil.. Terim böyle seçti, başarılı olursa aldığı riskin karşılığı olur.. Başarısız olursa bunun hesabını vermek zorunda kalır bütün Türkiye’ye..”

Bunlari ben yazmadim elbette. Bilin bakalim kim soyluyor bunlari.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:
Bunlari ben yazmadim elbette. Bilin bakalim kim soyluyor bunlari.
Sergen Baba, spor medyasinin parlayan yildizi . Bence dogru demis. Fubol zekasina guveniyorsa bence teknik direktorlugu denemeli.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sergen o kadar çok şeyler söylüyorki, 24 saat içinde bile kendi kendisiyle çelişmeye başlıyor. Rıdvan ve Sergen, Portekiz maçından önce, tamda Terim'in çıkardığı gibi bir kadroyu savundular. Tabi o zaman henüz kadro belli değildi. Arda'nın değil Tuncay'ın, Topal'ın değil Aurelio'nun yada Ayhan'nın oynatılması gerektiğini söyleyip durdular. Yine haddimizi bilmeliyiz geyiği yaptılar! Sonrası malum tükürdüklerini yalamakta hayli zorlandılar, özelliklede Rıdvan!

Ondan sonrada, Arda nasıl oynamaz, santraforsuz oynamanın yanlışlığı, faalaan filan..

Sergen'i severim. Beşiktaştan 2.kez kovulduktan sonra bile GS'ye gelmesini istedim. Cengiz abi, gençlere kötü örnek olur diye istemiyordu :D

Ama Sergen aynı zamanda dobra adamdır. Düşüncelerini açıklamaktan çekinmez. Yanlız, şu sıra o kadar çok laf ediyorki, ilk söylediklerini unutup değişikl şeyler söylediğinin pek farkında değil bence :D
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Fatih Terim zayıf halkalarda ısrar ediyor.
Hamit sağ bekte, Tuncay ve Nihat sahada.
Elimizde patlamaz umarım.

KADRO ŞÖYLE:
Volkan
Hakan Balta
Servet
Emre Güngör
Hamit
Arda
Mehmet Topal
Aurelio
Tuncay
Nihat
Semih
AYRILMAZ İKİLİ
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç başlıyor. İnşallah Çekleri eleriz..
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

İlk 10 dakikada M. Topal ve Aurelio sarı kart götmüş. Aurelio'nunki itirazdan ve gelecek maçta oynayamayacak...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote:İlk 10 dakikada M. Topal ve Aurelio sarı kart götmüş. Aurelio'nunki itirazdan ve gelecek maçta oynayamayacak...
Gelecek mac diye bir sey yok. Arada sinif farki var. Ceklere ayip ediyorsun. Turk futbolu ve futbolcusu diye atip tutanlar seyredip gorsunler durumu. Icler acisi. Cekler oynuyor bizimkiler ise acaba top seker de onume duser mi umidindeler. Guya orta saha var. Daha bir oyun kurulup forvete top aktarilamadi. Gerci aktarilsa ne olacak diyeceksiniz. Orasi da oyle elbette.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ilk yari hic bir sey yapamadik. BIr gol, bir suru de sari kart yedik. Yerden oynamamiz gerekirken devamli topu diktik havaya maalesef. Havaya dikersi ama her pozisyonda olmamali.

Su anda bir oyuncu degisikligi dusunuemiyorum. Once eldeki adamlarin adam gibi oynamayi denemesi lazim. Biraz daha oyunu genisleterek. Karsi tarafi yorarak, sifira inerek falan. Sahaya korkarak ciktigimiz belli.

Hakem biraz onlari tutuyor gibi geldi bana.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Topal'i cikartip, tikir tikir islemeye baslayan takimi bozarsan
golu yersin kardesim....FT ne geregi vardi onu cikarmak!!?

Halbuki 2. devreye cok iyi baslamisti takim, biraz bekleyip görecektin...ama
nerede...
Post Reply