EURO 2008:TÜRKİYE-CEK Cumhuriyeti 3-2 (Arda, Nihat (2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

EURO 2008:TÜRKİYE-CEK Cumhuriyeti 3-2 (Arda, Nihat (2))

Post by Cengiz Akgun »

Buradan devam
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Jun 18, 2008 5:38 pm, edited 5 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dün akşam, aslında en büyük hata ıslak zemine uygun bir anlayışla oynamaya çalışmayışımızdı! O zeminde kıs pasları, çalım atmaları gördükçe delirdim şahsen! Yahu hiç mi beyniniz yok! Bu havada yapılacak en makul şey 'depik futbolu'. Doldurt-boşalt yapın kardeşim, hiç mi yapmadınız? Tv karşısında baya bir hakaret ettik! Terimde bunu resmen seyretti. Uzun oynayın demek bu kadar zormuydu? Sallayın gitsin anasını satiyim, onların hata yapmayacağı ne malum?

Lucescu BJK'yı şampiyon yaptığı sene SS stadında FB'yi 1-0 yenmişti ve benzer bir ortamda maç oynanıyordu. Ceyhun gibi bir adam bile sıradan bir futbolcu haline gelmişti o zemin yüzünden. BJK, hep uzun topla oynadı. Bir kere Zago çalım atmaya kalktı, Lucescu resmen kudurdu!

Dün ben defalarca kudurdum! Tamam teknik adamlarsınız, çalım seversinizde hiçmi beyniniz yok!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Servet'in durumu ağırmış..

Emre Aşık ve Baltaya bol miktarda dikiş atılmış..

Durum pek içaçıcı değil..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Milliyet gazetesi Emre'ye karşı tutumunu bariz bir şikilde değiştirdi!

Ne tarikatçılığı kaldı, ne ırkçılığı!

Aydın Doğan'ın köleleri, Aziz'in taarruz köpekleri!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Emre ve Tümer büyük ihtimal oynamayacak. Buna fazla üzülen olduğunu sanmam. Ama Servet'de büyük ihtimal oynayamayacakmış İşte bu çok kötü oldu.

EmreA-EmreG ikilisini bekliyor yorumcular ama, Terim EmreA-Mehmet Topal ikilisini göbekte oynatırsa şaşırmayın :D

Öyle birşey yaparsada EmreG neden çağırıldı diye sorarlar adama..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Emre ve Tümer büyük ihtimal oynamayacak. Buna fazla üzülen olduğunu sanmam. Ama Servet'de büyük ihtimal oynayamayacakmış İşte bu çok kötü oldu.

EmreA-EmreG ikilisini bekliyor yorumcular ama, Terim EmreA-Mehmet Topal ikilisini göbekte oynatırsa şaşırmayın :D

Öyle birşey yaparsada EmreG neden çağırıldı diye sorarlar adama..
Emre Asik'i kendi kalesine gol atmadan kesmez o boynu kesilesice. Onun icin bosuna yazma. Servet'in sakatligi gercek sakatlik. Oburlerine ise kumda oynarlarken cop batti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote: Emre Asik'i kendi kalesine gol atmadan kesmez o boynu kesilesice. Onun icin bosuna yazma. Servet'in sakatligi gercek sakatlik. Oburlerine ise kumda oynarlarken cop batti.

Niyeki? FT, Galatasaraydayken, Emre Aşık'ı niye oynatmıyor diye eleştirilmedi mi?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ...
Niyeki? FT, Galatasaraydayken, Emre Aşık'ı niye oynatmıyor diye eleştirilmedi mi?
Kumbet ne yaptigini biliyor mu? FB'ye rezil olunan 6-0 macta luzumsuz yere atildi diye defterden silmisti. Bu=Birinin sirtina basmisti yerde iken.

Simdi nedense Asik'a asik oldu yine. Adam bulunmaz hint kumasi oldu. Turkiye liginde piyasasi yok ama. Kumbet ben bilirim diye geciniyor. Portekiz macida belini kirdilar. Isvicre macinda idare eder gibi idi. Ama ondan iyi adam kluede oturuyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: ...
Kumbet ne yaptigini biliyor mu? FB'ye rezil olunan 6-0 macta luzumsuz yere atildi diye defterden silmisti. Bu=Birinin sirtina basmisti yerde iken.

Simdi nedense Asik'a asik oldu yine. Adam bulunmaz hint kumasi oldu. Turkiye liginde piyasasi yok ama. Kumbet ben bilirim diye geciniyor. Portekiz macida belini kirdilar. Isvicre macinda idare eder gibi idi. Ama ondan iyi adam kluede oturuyor.
Cengiz Abi, karıştırıyorsun galiba.. Emre Aşık'ın birinin sırtına basıp atıldığı maç, meşhur 4 kırmızı kartlı maç değilmiydi? 6-0'lık maçta bizden kırmızı kart gören olmamıştı diye hatırlıyorum ben! FB 10 kişi kalmıştı..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Milliyete göre MUHTEMEL 11

Milli takımda kaleyi Volkan koruyacak. Savunmada Hamit-Servet(Emre Güngör)-Emre Aşık-Hakan, orta alanda Kazım-Aurelio-Mehmet Topal (Emre belözoğlu)-Arda, forvette ise Nihat ve Semih'in oynaması bekleniyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ..
Cengiz Abi, karıştırıyorsun galiba.. Emre Aşık'ın birinin sırtına basıp atıldığı maç, meşhur 4 kırmızı kartlı maç değilmiydi? 6-0'lık maçta bizden kırmızı kart gören olmamıştı diye hatırlıyorum ben! FB 10 kişi kalmıştı..
Hakem FB'den kucuk esegi attiktan sonra Emre'nin kendini attirtarak denge saglandi. 10'a 10 oynandi o mac. Ondan sonra affetmedi Emre'yi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: ..
Hakem FB'den kucuk esegi attiktan sonra Emre'nin kendini attirtarak denge saglandi. 10'a 10 oynandi o mac. Ondan sonra affetmedi Emre'yi.
Hmm haklısın, bu sefer karıştırmamışsın.. :)

Yanlız 10-10 durumu dakka 84'ten sonra sözkonusu.. Başka bir deyişle, 5-0'dan sonra..

Bülent-Emre göbeği maymuna dönmüştü! Hemde rakip 10 kişi kaldıktan sonra.. Bahse girerim Ortega kırmızıyı yemeseydi, bizde o kadar rezil olmazdık..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yenilginin faturasi benden sorulur filan gibi yalaklanmasina ragmen birini kurban edecekti. O da Emre Asik oldu. Bir daha kendi kovulana kadar oynatmadi. Zaten ondan sonra idi galiba Emre BJK'a filan gitmek zorunda kaldi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Yenilginin faturasi benden sorulur filan gibi yalaklanmasina ragmen birini kurban edecekti. O da Emre Asik oldu. Bir daha kendi kovulana kadar oynatmadi. Zaten ondan sonra idi galiba Emre BJK'a filan gitmek zorunda kaldi.
Oynatmış olması lazım..

En azından Samiyende 1-0 yenildiğimiz maçta, İbrahim Üzülmezden çalım yiyen adam Emre Aşıktı.. Sonraki Antep maçında da vardı.. Muhtemelen başka maçlarda da oynamıştır. Zamanında Burak Fenercioğlu isimli bir forum üyeside benzer bir iddiada bulunmuştu, bende araştırmıştım.

Terim'in derdi, Bülent'in yanına oyun kurma özelliğide olan ikinci bir Popescu koymaktı. Emre'nin aranan kişi olmadığı kesindi. Almaguer'ler Xavier'ler, De bour'lar hep aynı arayışın yansımalarıydı. Ama olmadı.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote:Yenilginin faturasi benden sorulur filan gibi yalaklanmasina ragmen birini kurban edecekti. O da Emre Asik oldu. Bir daha kendi kovulana kadar oynatmadi. Zaten ondan sonra idi galiba Emre BJK'a filan gitmek zorunda kaldi.
Oynatmış olması lazım..

En azından Samiyende 1-0 yenildiğimiz maçta, İbrahim Üzülmezden çalım yiyen adam Emre Aşıktı.. Sonraki Antep maçında da vardı.. Muhtemelen başka maçlarda da oynamıştır. Zamanında Burak Fenercioğlu isimli bir forum üyeside benzer bir iddiada bulunmuştu, bende araştırmıştım.

Terim'in derdi, Bülent'in yanına oyun kurma özelliğide olan ikinci bir Popescu koymaktı. Emre'nin aranan kişi olmadığı kesindi. Almaguer'ler Xavier'ler, De bour'lar hep aynı arayışın yansımalarıydı. Ama olmadı.
Hangi macta oldugunu bilmiyorum ama bir macta ciddi bir hata yapinca Emre kesilmisti takimdan.

Yalniz ben Terim'in Emre'yi cok da sevdigini zannetmiyorum. En azindan ikinci defa GS'a geldigi donemde genelde oyle soyleniyordu. Isin ozu, LUcescu'nun kapali defansinda Emre iyi is yapti ama acik defansta veya takim savunmasi iyi olmadigi zamanlar ciddi hatalar yapma ihtimali var.
Post Reply